AgentLotto Rishikoni

Age Limit
AgentLotto
AgentLotto is not available in your country. Please try:
Trusted by
Curacao
Total score7.8
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2008
BonusetBonuset (3)
Bonus referimi
Bonus të mirëpriturKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Franceze
Hindi
Portugeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Curacao
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LotariaLotaria (18)
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (3)
Credit Cards
E-wallets
Instant Banking
MonedhatMonedhat (1)
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (13)
Afrika e Jugut
Bjellorusia
Brazili
India
Indonezia
Kazakistani
Malajzia
Meksika
Nigeria
Rusia
Tajlandë
Ukraina
Vietnami

AgentLotto

AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim ndërkombëtar i licencuar i lojërave të fatit. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

AgentLotto është një kompani e pavarur ndërkombëtare që ofron shërbime të biletave të lotarisë për lojtarët e saj. Lojtarët që përdorin këtë platformë online mund të kenë akses në rreth 20 nga llotaritë më të mira në botë. Ekipi i AgentLotto përbëhet nga ekspertë profesionistë dhe shumë të aftë me vite përvojë në industrinë e lotarisë. Falë këtij modeli biznesi të thjeshtë dhe megjithatë me ndikim, ata kanë arritur një sukses relativisht të madh në biznesin e agjentëve të lotarisë, edhe pse është vetëm 10 vjeç. Duke operuar jashtë Belize, kompania ka staf edhe në SHBA dhe Evropë.

Lotaritë në dispozicion në AgentLotto

AgentLotto i ka vendosur vetes synimin të krijojë një shërbim të jashtëzakonshëm për blerjen e biletave zyrtare të llotarisë shtetërore nga vende të ndryshme, dhe faqja e lotarisë në internet përpiqet t'u shërbejë lojtarëve nga e gjithë bota. AgentLotto krenohet se ka disa nga llotaritë më të mira në mbarë globin. Lojtarët mund t'i përdorin të gjitha ato në shtëpitë e tyre, hotelet ose kur janë në lëvizje. Platforma ka një shumëllojshmëri e madhe e lojërave loto për përdoruesit nga të cilët mund të zgjedhin, të udhëhequr nga MEGA Millions e cila ka një jackpot masiv prej 1.6 miliardë dollarësh. Platforma më e mirë e lotarisë në internet strehon lotari të tilla si:

 • Mega Miliona
 • Topi i fuqisë
 • Jackpot Euro
 • SuperLotto Plus
 • Miliona Euro
 • Lotto 649 Gjermani
 • Mega Sena
 • FranceLoto
 • Loto Amerika
 • OZ Lotto
 • Para të gatshme për jetën
 • El Gordo
 • Lotto e Nju Jorkut
 • La Primitiva
 • Lotto Irlandë
 • 649 Lotto Kanada
 • Lotbol e së shtunës
 • Set për jetën
 • Lotto në Mbretërinë e Bashkuar
 • Powerball
 • Mega Bucks në Wisconsin
 • Tombol
 • Super Enalotto
 • Lotoja e Austrisë
 • Një milion në ditë - dy herë në ditë
 • Lotto e Afrikës së Jugut
 • E hënë lloto e mërkurë
 • Thunder top Lotto
 • Bonoloto
 • Afrika e Jugut Powerball
 • Fantazi5
 • Lotto ditore e Afrikës së Jugut

AgentLotto i ndan çmimet e lotarisë në dy divizione: çmime të mëdha dhe çmime të tjera. Çmimet e mëdha përfshijnë çmimin e parë dhe çmime të tjera që tejkalojnë vlerën prej $10,000. Këto çmime duhet të merren në mënyrë të pavarur nga përdoruesi. Çmimet e tjera janë çmime më pak se 10,000 dollarë. Këto çmime kreditohen nga ana e tyre në llogarinë e përdoruesit.

Pagesat në AgentLotto

AgentLotto ka mënyra të ndryshme pagese. Disa nga këto mënyra pagese zbatojnë kufijtë e shumës së pagesës dhe gjithashtu paguajnë një komision për shërbimet e tyre. Si lojtar, nëse dikush duhet të plotësojë llogarinë e tij, ata mund të përdorin metoda në internet si:

 • VIZA
 • MasterCard
 • Maestro
 • Skrill
 • Me besim
 • Sticpay
 • Neteller
 • WebMoney

Të njëjtat metoda zbatohen kur bëni një tërheqje nga një llogari personale e AgentLotto. Platforma në internet është po aq e sigurt sa një bankë në internet falë kriptimit të saj 256-bit SSL që mban të sigurt të gjithë informacionin e përdoruesit. Si përdorues, mund të kontrolloni edhe certifikatën e sigurisë së platformës përpara se të bëni ndonjë transaksion. Çdo lotari çmim i parë ka një tarifë minimale depozitimi prej $5.

Të gjitha depozitat, aksionet, fitimet dhe tërheqjet duhet të bëhen në dollarë amerikanë. Si pjesë e procesit të verifikimit të AgentLotto, një lojtari mund t'i kërkohet të sigurojë dokumente të klientit si një pasaportë ose kartë identiteti, apo edhe burimin e të ardhurave.

Për tërheqjet, të gjitha metodat e lartpërmendura kërkojnë një minimum prej 15 0r$ një maksimum prej $4000. Koha e përpunimit të tërheqjes është zakonisht nga 1 deri në 3 ditë, me një komision të ndryshëm tërheqjeje prej 1-5%. Në rastet e tërheqjeve të kërkuara, fitimet në AgentLotto përpunohen në llogarinë nga e cila janë bërë depozitat fillestare.

Regjistrimi në AgentLotto

Ashtu si me faqet më të mira të lotarisë në internet, regjistrimi është i sigurt, i lehtë dhe përgjithësisht i shpejtë në AgentLotto. E gjithë kjo bëhet në disa hapa përpara se të pengohet fitimi i jackpot-eve më të mëdha të lotarisë në botë vetëm nga komoditeti i shtëpisë ose komoditeti i telefonit celular. Këta hapa të thjeshtë janë;

 • Shkruani agentlotto.com në shfletuesin e preferuar
 • Klikoni në opsionin Krijo një llogari falas në fund të faqes
 • Vendosni emrin, adresën e emailit dhe fjalëkalimin
 • Klikoni dërgoni
 • Plotësoni përkatësisht vendin e origjinës, adresën e rrugës dhe kodin postar
 • Vendosni numrin e telefonit me kodin e duhur të shtetit, p.sh.: +1
 • Plotësoni datën e lindjes dhe KLIKONI Regjistrohu
 • Së fundi, zgjidhni shumën t për të depozituar dhe mënyrën e pagesës së lotarisë në internet dhe KLIKONI vazhdoni në fund të faqes
 • Pasi të plotësojnë të dhënat e kartës së tyre, lojtarëve do t'u kërkohet të konfirmojnë pagesën e shumës që kanë zgjedhur të depozitojnë
 • Më në fund, kontrolloni kutinë e postës elektronike për lidhjen e verifikimit dhe aktivizimit të llogarisë nga AgentLotto dhe regjistrohuni pas konfirmimit.

Pasi të përfundojë regjistrimi i tyre, gjithçka që duhet të bëjë një lojtar është të zgjedhë një lojë llotarie kudo në botë, të zgjedhë numrat e tij me fat, të konfirmojë blerjen dhe në fund të blejë një biletë

shtetet

Që nga viti 2010, platforma online ka zhvilluar një rrjet agjentësh ndërkombëtarë. Biletat e lotarisë skanohen shpejt dhe vihen në dispozicion të lojtarëve. AgentLotto është i aksesueshëm për mbajtësit e llogarive të tij të regjistruar në vende si Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar, Australia, Brazili, Kolumbia, Venezuela, Xhamajka, Uruguai, Gjermania, Belgjika, Italia, Spanja, Afrika e Jugut, Skocia, Polonia, Irlanda, Kanadaja, Austria, Franca, Kina, Kenia, Portugalia, Argjentina, India, Senegali, Gana, Nigeria dhe Rusia.

Mbështetje

AgentLotto është e përkushtuar të ofrojë shërbim të shkëlqyer ndaj klientit. Në faqen e tyre të internetit të lotarisë në internet, ata u ofrojnë lojtarëve platformën për të adresuar çdo problem. Në rastet kur dikush nuk është i kënaqur, ata kanë disa opsione që ofrojnë. Opsione të tilla përfshijnë;

 • Pyetjet e shpeshta
 • Kontaktoni përmes ekipit të bisedës në internet në çdo kohë. Kjo është mënyra më e shpejtë dhe më e përshtatshme për t'i bërë operatorit çdo pyetje që keni.
 • Kontaktoni përmes linjës telefonike në çdo kohë. Nëse operatorët janë të zënë, lojtarët inkurajohen të lënë një mesazh zanor në +371 6609 0444.
 • Kontaktoni me email kur opsioni i bisedës në internet nuk është i disponueshëm nëpërmjet support@agentlotto.com

Pse të luani në AgentLotto?

AgentLotto e bën lojën e lotarisë argëtuese. Kjo është kryesisht për shkak të funksionimit të rregullt të tij oferta promocionale. Platforma online ofron disa promovime që e bëjnë kohën e lojës shumë më argëtuese. Për një përdorues të regjistruar për herë të parë, AgentLotto u jep lojtarëve një bonus mirëseardhjeje menjëherë pasi ata luajnë lojën e tyre të parë.

Bonusi i referimit

Në rastet kur ata ftojnë një mik dhe ata regjistrohen dhe bëjnë hyrjen e tyre të parë, lojtari ftues merr 5 dollarë për t'i përdorur në çdo lojë. Përdorimi i kodeve promovuese, një vizitor mund të përfitojë deri në 20% zbritje në blerjen e biletës së parë të lotarisë. Opsionet bankare në AgentLotto janë të nivelit të lartë. Të gjitha depozitat duke përdorur çdo metodë pagese marrin përpunim të menjëhershëm dhe një normë komisioni 0% për secilën nga monedhat e tyre kryesore; dollar amerikan ose euro.

Një ofrues dinamik

AgentLotto e ka lustruar produktin e saj gjatë viteve dhe ka vazhduar të japë një përvojë emocionuese lotarie për lojtarët e saj. Të kesh mbështetje të besueshme ndaj klientit i jep platformës një rezultat të shkëlqyeshëm me lojtarët e saj. AgentLotto gjithashtu i lejon përdoruesit të paguajnë për pjesëmarrje në disa tërheqje të mëpasshme të lotarive të ndryshme në faqen e saj të internetit. Pra, platforma përpiqet të publikojë sa më shpejt rezultatet e çdo shorti për secilën prej lotarive që ofron, pra brenda një minute nga shorti i radhës. Lojtarët mund të zbulojnë rezultatet e shorteve në seksionin e dedikuar "Rezultatet". Nëse ata kanë fituar, ekipet e AgentLotto do t'i njoftojnë ata me email ose me telefon.

E aksesueshme globalisht

AgentLotto është i aksesueshëm nga shumë vende anembanë globit. Megjithatë, është e rëndësishme që gjithmonë të kontrolloni dispozitat ligjore të një vendi të caktuar përpara se të angazhoheni. Ofruesi është i lehtë për t'u përdorur falë një faqe interneti shumë të përgjegjshme. Ekziston gjithashtu një aplikacion i dedikuar celular i krijuar për të ndihmuar përdoruesit e celularëve të kenë një përvojë edhe më të kënaqshme. Aplikacioni është i disponueshëm në të gjitha dyqanet kryesore të aplikacioneve. Ky është me të vërtetë një faqe llotarie online e së ardhmes nëse ata vazhdojnë të lëvizin në të njëjtin drejtim.