AgentLotto : Rishikimi i Ofruesit të Lotarisë

AgentLottoResponsible Gambling
CASINORANK
7.8/10
BonusBonus 50 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
AgentLotto is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Në rastet kur ata ftojnë një mik dhe ata regjistrohen dhe bëjnë hyrjen e tyre të parë, lojtari ftues merr 5 $ për t'i përdorur në çdo lojë. Përdorimi i kodeve promovuese, një vizitor mund të përfitojë deri në 20% zbritje në blerjen e biletës së parë të lotarisë. Opsionet bankare në AgentLotto janë të nivelit të lartë. Të gjitha depozitat duke përdorur çdo metodë pagese marrin përpunim të menjëhershëm dhe një normë komisioni 0% për secilën nga monedhat e tyre kryesore; dollar amerikan ose euro.

Kodet e bonusitKodet e bonusit
Games

Games

AgentLotto i ka vendosur vetes synimin të krijojë një shërbim të jashtëzakonshëm për blerjen e biletave zyrtare të llotarisë shtetërore nga vende të ndryshme, dhe faqja e lotarisë në internet përpiqet t'u shërbejë lojtarëve nga e gjithë bota. AgentLotto krenohet se ka disa nga llotaritë më të mira në mbarë globin. Lojtarët mund t'i përdorin të gjitha ato në shtëpitë e tyre, hotelet ose kur janë në lëvizje. Platforma ka një shumëllojshmëri e madhe e lojërave loto për përdoruesit nga të cilët mund të zgjedhin, të udhëhequr nga MEGA Millions e cila ka një jackpot masiv prej 1.6 miliardë dollarësh. Platforma më e mirë e lotarisë në internet strehon lotari të tilla si:

 • Mega Miliona
 • Top pushteti
 • Jackpot Euro
 • SuperLotto Plus
 • Miliona Euro
 • Lotto 649 Gjermani
 • Mega Sena
 • FranceLoto
 • Loto Amerika
 • OZ Lotto
 • Para të gatshme për jetën
 • El Gordo
 • Lotto e Nju Jorkut
 • La Primitiva
 • Lotto Irlandë
 • 649 Lotto Kanada
 • Lotbol e së shtunës
 • Set për jetën
 • Lotto në Mbretërinë e Bashkuar
 • Powerball
 • Mega Bucks në Wisconsin
 • Tombol
 • Super Enalotto
 • Lotoja e Austrisë
 • Një milion në ditë - dy herë në ditë
 • Lotto e Afrikës së Jugut
 • E hënë lloto e mërkurë
 • Thunder top Lotto
 • Bonoloto
 • Afrika e Jugut Powerball
 • Fantazi5
 • Loto ditore e Afrikës së Jugut

AgentLotto i ndan çmimet e lotarisë në dy divizione: çmime të mëdha dhe çmime të tjera. Çmimet e mëdha përfshijnë çmimin e parë dhe çmime të tjera që tejkalojnë vlerën prej $10,000. Këto çmime duhet të merren në mënyrë të pavarur nga përdoruesi. Çmimet e tjera janë çmime më pak se 10,000 dollarë. Këto çmime kreditohen nga ana e tyre në llogarinë e përdoruesit.

+14
+12
Mbyll

Software

AgentLotto gjithashtu bashkëpunon me ofruesit kryesorë të softuerëve në industri për t'ju ofruar përvojën më të mirë të mundshme të lojërave. Ata përdorin , për të fuqizuar lojërat e tyre të lotarisë, duke siguruar grafikë me cilësi të lartë dhe lojë të pakufizuar.

Payments

Payments

AgentLotto ka mënyra të ndryshme pagese. Disa nga këto mënyra pagese zbatojnë kufijtë e shumës së pagesës dhe gjithashtu paguajnë një komision për shërbimet e tyre. Si lojtar, nëse dikush duhet të plotësojë llogarinë e tij, ata mund të përdorin metoda në internet si:

 • VIZA
 • MasterCard
 • Maestro
 • Skrill
 • Me besim
 • Sticpay
 • Neteller
 • WebMoney

Të njëjtat metoda zbatohen kur bëni një tërheqje nga një llogari personale e AgentLotto. Platforma në internet është po aq e sigurt sa një bankë në internet falë kriptimit të saj 256-bit SSL që mban të sigurt të gjithë informacionin e përdoruesit. Si përdorues, mund të kontrolloni edhe certifikatën e sigurisë së platformës përpara se të bëni ndonjë transaksion. Çdo lotari çmim i parë ka një tarifë minimale depozitimi prej $5.

Të gjitha depozitat, aksionet, fitimet dhe tërheqjet duhet të bëhen në dollarë amerikanë. Si pjesë e procesit të verifikimit të AgentLotto, një lojtari mund t'i kërkohet të sigurojë dokumente të klientit si një pasaportë ose kartë identiteti, apo edhe burimin e të ardhurave.

Deposits

Depozitimi i parave në AgentLotto është i thjeshtë. Së pari, zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të depozitimit në seksionin e arkëtarëve të faqes së internetit përpara se të ndiqni udhëzimet për të lidhur mënyrën tuaj të pagesës. Pas kësaj, futni shumën e depozitës dhe më pas konfirmoni transaksionin.

Credit CardsCredit Cards

Withdrawals

Për tërheqjet, të gjitha metodat e mësipërme kërkojnë një minimum prej 15 dollarësh ose një maksimum prej 4000 dollarësh. Koha e përpunimit të tërheqjes është zakonisht nga 1 deri në 3 ditë, me një komision të ndryshëm tërheqjeje prej 1-5%. Në rastet e tërheqjeve të kërkuara, fitimet në AgentLotto përpunohen në llogarinë nga e cila janë bërë depozitat fillestare.

Disponueshmëria globale

Disponueshmëria globale

Countries

Që nga viti 2010, platforma online ka zhvilluar një rrjet agjentësh ndërkombëtarë. Biletat e lotarisë skanohen shpejt dhe vihen në dispozicion të lojtarëve. AgentLotto është i aksesueshëm për mbajtësit e llogarive të tij të regjistruar në vende si Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar, Australia, Brazili, Kolumbia, Venezuela, Xhamajka, Uruguai, Gjermania, Belgjika, Italia, Spanja, Afrika e Jugut, Skocia, Polonia, Irlanda, Kanadaja, Austria, Franca, Kina, Kenia, Portugalia, Argjentina, India, Senegali, Gana, Nigeria dhe Rusia.

AgentLotto është i aksesueshëm nga shumë vende anembanë globit. Megjithatë, është e rëndësishme që gjithmonë të kontrolloni dispozitat ligjore të një vendi të caktuar përpara se të angazhoheni. Ofruesi është i lehtë për t'u përdorur falë një faqe interneti shumë të përgjegjshme. Ekziston gjithashtu një aplikacion i dedikuar celular i krijuar për të ndihmuar përdoruesit e celularëve të kenë një përvojë edhe më të kënaqshme. Aplikacioni është i disponueshëm në të gjitha dyqanet kryesore të aplikacioneve. Ky është me të vërtetë një faqe llotarie online e së ardhmes nëse ata vazhdojnë të lëvizin në të njëjtin drejtim.

+170
+168
Mbyll

Valutat

Dollarë amerikanëUSD

Gjuhët

+2
+0
Mbyll
Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

AgentLotto është plotësisht i licencuar dhe i rregulluar. Licenca e ofruesit është ndër më të respektuarat në industrinë e iGaming, duke dëshmuar se kazinoja është e përkushtuar ndaj sigurisë dhe transparencës. Kjo është arsyeja pse mund të jeni të sigurt për drejtësinë e organizimit të lojës.

Licencat

Security

Në AgentLotto , besimi dhe siguria janë përparësitë kryesore. Faqja e internetit përdor masat më të fundit të kriptimit për të siguruar që të gjitha transaksionet dhe informacionet personale të jenë të sigurta nga aksesi i padëshiruar. AgentLotto përdor enkriptimin SSL për të siguruar të gjitha të dhënat e ruajtura në serverët e tij të mbrojtur me mur zjarri.

Responsible Gaming

AgentLotto e merr seriozisht lojën e përgjegjshme. Faqja e lojërave të fatit promovon praktika të sigurta të lojërave, me mjete dhe burime për të ndihmuar lojtarët të menaxhojnë aktivitetet e tyre të lojërave. Do të gjeni mjete të përgjegjshme të lojërave si kufijtë e depozitave, periudhat e pushimit dhe opsionet e vetëpërjashtimit. Plus, AgentLotto do t'ju ndihmojë të kontaktoni shpejt organizata si GamCare dhe Gamblers Anonymous për mbështetje të menjëhershme profesionale për problemet e fatit.

About

About

AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

AgentLotto është një kompani e pavarur ndërkombëtare që ofron shërbime të biletave të lotarisë për lojtarët e saj. Lojtarët që përdorin këtë platformë online mund të kenë akses në rreth 20 nga llotaritë më të mira në botë. Ekipi i AgentLotto përbëhet nga ekspertë profesionistë dhe shumë të aftë me vite përvojë në industrinë e lotarisë. Falë këtij modeli biznesi të thjeshtë dhe megjithatë me ndikim, ata kanë arritur një sukses relativisht të madh në biznesin e agjentëve të lotarisë, edhe pse është vetëm 10 vjeç. Duke operuar jashtë Belize, kompania ka staf edhe në SHBA dhe Evropë.

Një ofrues dinamik

AgentLotto e ka lustruar produktin e saj gjatë viteve dhe ka vazhduar të japë një përvojë emocionuese lotarie për lojtarët e saj. Të kesh mbështetje të besueshme ndaj klientit i jep platformës një rezultat të shkëlqyeshëm me lojtarët e saj. AgentLotto gjithashtu i lejon përdoruesit të paguajnë për pjesëmarrje në disa tërheqje të mëpasshme të lotarive të ndryshme në faqen e saj të internetit. Pra, platforma përpiqet të publikojë sa më shpejt rezultatet e çdo shorti për secilën prej lotarive që ofron, pra brenda një minute nga shorti i radhës. Lojtarët mund të zbulojnë rezultatet e shorteve në seksionin e dedikuar "Rezultatet". Nëse ata kanë fituar, ekipet e AgentLotto do t'i njoftojnë ata me email ose me telefon.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 2008

Account

Ashtu si me faqet më të mira të lotarisë në internet, regjistrimi është i sigurt, i lehtë dhe përgjithësisht i shpejtë në AgentLotto. E gjithë kjo bëhet në disa hapa përpara se të pengohet fitimi i jackpot-eve më të mëdha të lotarisë në botë vetëm nga komoditeti i shtëpisë ose komoditeti i një telefoni celular. Këta hapa të thjeshtë janë;

 • Shkruani agentlotto.com në shfletuesin e preferuar
 • Klikoni në opsionin Krijo një llogari falas në fund të faqes
 • Vendosni emrin, adresën e emailit dhe fjalëkalimin
 • Klikoni dërgoni
 • Plotësoni përkatësisht vendin e origjinës, adresën e rrugës dhe kodin postar
 • Vendosni numrin e telefonit me kodin e duhur të shtetit, p.sh.: +1
 • Plotësoni datën e lindjes dhe KLIKONI Regjistrohu
 • Së fundi, zgjidhni shumën për të depozituar dhe mënyrën e pagesës së lotarisë online dhe KLIKONI në vazhdim në fund të faqes
 • Pasi të plotësojnë të dhënat e kartës së tyre, lojtarëve do t'u kërkohet të konfirmojnë pagesën e shumës që kanë zgjedhur të depozitojnë
 • Më në fund, kontrolloni kutinë e postës elektronike për lidhjen e verifikimit dhe aktivizimit të llogarisë nga AgentLotto dhe regjistrohuni pas konfirmimit.

Pasi të përfundojë regjistrimi i tyre, gjithçka që duhet të bëjë një lojtar është të zgjedhë një lojë llotarie kudo në botë, të zgjedhë numrat e tij me fat, të konfirmojë blerjen dhe në fund të blejë një biletë

Support

AgentLotto është e përkushtuar të ofrojë shërbim të shkëlqyer ndaj klientit. Në faqen e tyre të internetit të lotarisë në internet, ata u ofrojnë lojtarëve platformën për të adresuar çdo problem. Në rastet kur dikush nuk është i kënaqur, ata kanë disa opsione që ofrojnë. Opsione të tilla përfshijnë;

 • Pyetjet e shpeshta
 • Kontaktoni përmes ekipit të bisedës në internet në çdo kohë. Kjo është mënyra më e shpejtë dhe më e përshtatshme për t'i bërë operatorit çdo pyetje që keni.
 • Kontaktoni përmes linjës telefonike në çdo kohë. Nëse operatorët janë të zënë, lojtarët inkurajohen të lënë një mesazh zanor në +371 6609 0444.
 • Kontaktoni me email kur opsioni i bisedës në internet nuk është i disponueshëm nëpërmjet support@agentlotto.com
Biseda drejtpërdrejt: Yes

Tips & Tricks

Përpara se të filloni të luani në çdo faqe llotarie në internet, duhet të zotëroni disa këshilla dhe truke për të rritur shanset tuaja për të fituar. Zgjedhja e një ofruesi me reputacion dhe të besueshëm, si AgentLotto , është jetike për të shmangur lojën me rezultate të manipuluara. Gjithmonë konsideroni një ofrues me një reputacion të fortë dhe vlerësime pozitive midis lojtarëve të lotarisë. Përveç kësaj, merrni parasysh shumëllojshmërinë e lojërave të disponueshme në një faqe lojrash. Sigurohuni që ofruesi të ofrojë një listë të gjerë lojrash, duke përfshirë lojërat tuaja të preferuara të lotarisë dhe lojërat e tjera tradicionale të kazinosë. AgentLotto ka disa opsione të shkëlqyera si .

Promotions & Offers

AgentLotto e bën lojën e lotarisë argëtuese. Kjo është kryesisht për shkak të funksionimit të rregullt të tij oferta promocionale. Platforma online ofron disa promovime që e bëjnë kohën e lojës shumë më argëtuese. Për një përdorues të regjistruar për herë të parë, AgentLotto u jep lojtarëve një bonus mirëseardhjeje menjëherë pasi ata luajnë lojën e tyre të parë.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Diego Garcia, i njohur me dashuri si "Lotto Luminary" në LottoRanker, sjell një perspektivë të re nga zemra e Buenos Aires në botën e llotarive. Me një sy të mprehtë për detaje, ai rishikon me përpikëri platformat e lotarisë, duke siguruar transparencë, drejtësi dhe vlerë për lojtarët në mbarë botën.

Send email
More posts by Diego Garcia