Gjithçka rreth Lotarisë Bonus të mirëpritur në 2024

Bonuset janë ndër përfitimet më të pëlqyera të shtëpive nga lojtarët e kazinove, bastorët e sportit dhe lojtarët e lotarisë. Ata u japin lojtarëve mundësinë për të marrë një ndjenjë se si funksionon shtëpia pa pasur nevojë të shpenzojnë paratë e tyre. Ata gjithashtu paraqesin një mundësi për të fituar para të vërteta pa shpenzuar.

Thënë kështu, disa faktorë i bëjnë bonuset jo aq të mira sa duken. Termat dhe kushtet e fshehura bëjnë që disa bonuse të mos ia vlen të përfitoni. Kështu, bëhet një çështje e balancimit të së mirës dhe së keqes; gjetja e atij ekuilibri të pakapshëm të rrezikut. Por në të vërtetë, kjo është ajo që ndodh në çdo aspekt të lojërave të fatit, apo jo?

Gjithçka rreth Lotarisë Bonus të mirëpritur në 2024
Bonuset e mirëseardhjes së llotarisë

Bonuset e mirëseardhjes së llotarisë

Bonuset e mirëseardhjes së llotarisë zbatohen për lojtarët e rinj që bashkohen me faqet e internetit të lotarisë. Ato ndryshojnë si në formë ashtu edhe në sasi. Ato mund të jepen vetëm për aktin e regjistrimit ose gjatë seancave fillestare të lojës. Ato mund të jenë në formën e biletave ose në vlerë monetare. Dhe, si shpërblimet e tjera të mirëseardhjes, ato vijnë me kushte të bashkangjitura.

Faqet e lotarisë i japin këto shpërblime për të tërhequr lojtarë të rinj në një treg gjithnjë e më konkurrues. Ato përdoren gjithashtu si një turne 'show-you-round' për lojtarët e rinj që nuk kanë qenë në faqen e internetit më parë.

Bonuset e mirëseardhjes së llotarisë
Si të përdorni bonuset e mirëseardhjes së lotos

Si të përdorni bonuset e mirëseardhjes së lotos

Bonuset e lotarisë përdoren ndryshe, në varësi të mënyrës se si i ka paketuar faqja e lotarisë. Mënyra e përdorimit të tyre varet gjithashtu nga qëllimet dhe aftësitë e një lojtari.

Një lojtar që luan çdo ditë, për shembull, nuk kërkon të blejë shumë bileta menjëherë. ata mund të zgjedhin të shpërndajnë vlefshmërinë e bonusit të tyre në disa shorte gjatë të cilave bonusi i tyre është ende i vlefshëm. Lojtarët që nuk hyjnë rregullisht në llotari, nga ana tjetër, mund të zgjedhin të marrin shumë bileta në një short të vetëm. Ata marrin pjesë në disa rezultate barazimi duke përhapur kështu rrezikun.

Në mënyrë të ngjashme, rrotulluesit e lartë mund të marrin bonuse me kufij të lartë të përputhjes. Nëse një bonus i mirëseardhjes ka një kufi prej 100% deri në 1000 dollarë dhe një kërkesë 10 herë për të luajtur, vetëm lojtarët që mund të përballojnë të paguajnë 10,000 dollarë brenda dritares së vlefshmërisë së tij duhet të marrin në konsideratë marrjen e tij. Lojtarët e kohës së vogël dhe të kohës së lirë janë më të sigurt për të bërë depozita të vogla fillestare, kërkesat e të cilave mund t'i bëjnë pa u lodhur.

Si të përdorni bonuset e mirëseardhjes së lotos
Kthejeni bonusin e mirëseardhjes së lotarisë në para të vërteta

Kthejeni bonusin e mirëseardhjes së lotarisë në para të vërteta

Shndërrimi i një bonusi në para të vërteta është zakonisht një çështje strategjie. Në një lojë me fat të plotë si llotaria, të kesh një strategji të pamend është e pamundur. Kushdo që pretendon se është në gjendje të kthejë pa dështuar një bonus llotarie në internet në para të vërteta, gënjen. Sekreti është të rrisni shanset për të fituar duke luajtur zgjuar. Kjo bëhet duke ditur se çfarë të kërkoni në një bonus llotarie.

Gjëja e parë është të gjeni një bonus që mund të përdoret në llotari të ndryshme. Faqet që ofrojnë llotari të shumta janë të shkëlqyera sepse i lejojnë një lojtari të shpërndajë bonusin e tij në mundësi të ndryshme fitimi. Këto duhet të jenë llotaritë më të mira për sa i përket tërheqjeve të rregullta, pagesave dhe gjasave për të fituar.

Kërkesat për bast në një llotari të mirë duhet të jenë të ulëta. Më shumë për këtë veçori të llotarive me bonuse të mirëseardhjes shpjegohet në pjesën tjetër të këtij artikulli.

Lojtarët gjithashtu duhet të bëjnë kërkimin e tyre përpara se të përdorin bonusin e tyre të mirëseardhjes për të blerë bileta llotarie. Megjithëse barazimet janë të pavarura, bastet e egra nuk janë të mençura. Lojtarët duhet të gjejnë numrat më të rregullt në barazime dhe kombinimet më të zakonshme. Ata gjithashtu duhet të dinë se cilat llotari ofrojnë shanse më të mira, kryesisht të udhëhequra nga numri i topave në tenxhere dhe numri i nxjerrë në barazim.

Një bonus i mirë i mirëseardhjes nuk duhet ta shtyjë lojtarin të marrë vendime të nxituara. Duhet të jetë i disponueshëm për përdorim në disa barazime. Në këtë mënyrë, lojtarët kanë kohë të dëgjojnë mendimet e tyre për t'u ndjerë mirë dhe të konsultohen me bukuritë e tyre me fat përpara se të bëjnë atë goditje të paparashikueshme në pushimin e madh financiar.

Shumica e këtyre veçorive që ndajnë bonuset më të mira dhe ato që nuk ia vlejnë kohën dhe përpjekjen e një lojtari janë në seksionin e termave. Po, ajo shkronja e imët që askush nuk dëshiron ta lexojë. Prandaj, pjesa tjetër ndihmon për të kuptuar termat dhe kushtet e bonusit të mirëpritur. Këto janë gjërat kryesore për të kërkuar edhe kur nuk ka kohë për të kaluar nëpër të gjithë faqen (sinqerisht, të bezdisshme).

Kthejeni bonusin e mirëseardhjes së lotarisë në para të vërteta
Kuptimi i termave dhe kushteve të bonuseve të mirëseardhjes

Kuptimi i termave dhe kushteve të bonuseve të mirëseardhjes

Ndonjëherë kur tingëllon shumë mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është. Kjo është arsyeja pse disa lojtarë zgjedhin të mos ulen as në drejtim të bonuseve falas. Por respektimi i rreptë i kësaj mantra mund të çojë në humbjen e ofertave vërtet të dobishme. Duke qenë se askush nuk është i interesuar të lexojë printimet e imta, këtu janë disa kushte për t'i parë përpara se të pranoni ose refuzoni një bonus mirëseardhjeje të lotarisë.

Playthrough

Ashtu si bonuset e kazinosë, bonuset e llotarisë kanë një kërkesë për lojë / bast. Ky është shumëfishi i bonusit që një lojtar duhet të përdorë përpara se të mund të pretendojë çmimet e fituara duke luajtur me bonusin. Thuaj se bonusi është një përputhje 100% e depozitës dhe një lojtar depoziton 10 dollarë, për shembull.

Faqja e lotarisë jep një bonus prej 10 dollarësh. Nëse kalimi është 10x, lojtari duhet të përdorë 100 dollarë përpara se të mund të tërheqë ndonjë fitim nga bonusi. Për shpërblime të tilla, është e mençur të bëni depozita të vogla të menaxhueshme nëse dikush synon të marrë bonusin.

Vlefshmëria

Shumica e bonuseve skadojnë pas një periudhe të caktuar. Gjithmonë kontrolloni se sa kohë mund të qëndrojë i papërdorur një bonus. Lojtarët duhet gjithashtu të sigurojnë që një bonus është i vlefshëm në rajonin e tyre.

Edhe nëse një lojtar ka akses në një bonus përmes një VPN, ai mund të ketë probleme me pretendimin e fitimeve më vonë. Vlefshmëria shtrihet edhe në llotari specifike ku mund të përdoret një bonus. Një lojtar që synon të luajë, të themi, Powerball, duhet të sigurojë që bonusi të mos kufizohet vetëm në MegaMillions.

Pasi një lojtar pranon një bonus mirëseardhjeje, supozohet se ata kanë rënë dakord me kushtet e tij.

Kuptimi i termave dhe kushteve të bonuseve të mirëseardhjes
Cilat llotari ofrojnë bonuse të mirëseardhjes?

Cilat llotari ofrojnë bonuse të mirëseardhjes?

Të dy llotaritë e mëdha të rregullta dhe ngjarjet një herë ofrojnë bonuse të mirëseardhjes. Lotaritë zakonisht janë në pronësi të shtetit, në pronësi private ose të drejtuara nga organizata jofitimprurëse. Të gjitha këto ofrojnë bonuse të mirëseardhura bazuar në atë që ata kërkojnë të fitojnë në një kohë të caktuar.

Për shembull, një llotari mund të ketë bonuse të mirëseardhjes në një vend/shtet dhe jo në një tjetër. Kjo zakonisht ndodh kur një lotari po përpiqet të depërtojë në një treg të ri. Në mënyrë të ngjashme, një lotari y mund të ketë një bonus mirëseardhjeje për lojtarët që regjistrohen përmes një faqeje bashkëpunëtore dhe jo për ata që regjistrohen në faqen kryesore.

Programi i bonusit, në një rast të tillë, mund të përballet nga faqja e filialeve e cila kërkon më shumë komisione nëpërmjet anëtarëve të rinj.

Në mënyrë të ngjashme, një llotari mund të ketë një bonus mirëseardhjeje në një kohë të caktuar dhe të mos e ketë atë në një sezon tjetër. Thënë kështu, këtu është një vështrim në disa nga llotaritë më të mira që ofrojnë bonuse të mirëseardhjes.

Cilat llotari ofrojnë bonuse të mirëseardhjes?
Powerball

Powerball

Powerball është ndër llotaritë më të njohura amerikane. Ai funksionon në 45 nga 50 shtetet e vendit dhe ka vazhduar që nga viti 1992 (30 vjet). Fillimisht, ajo zhvilloi shorte dy ditë në javë (e mërkurë dhe e shtunë). Një short i tretë i së hënës u shtua në vitin 2021. Lotaria ka ofruar bonuse mirëseardhjeje për të festuar këtë zgjerim dhe për të shpërblyer fansat e saj besnikë.

Ndërsa modelet e luajtjes zgjerohen, Powerball tani është në dispozicion për lojtarët jashtë SHBA-së përmes internetit. Bonuset e mirëseardhjes janë të njohura në vendet që fillimisht nuk luajtën llotarinë. Në disa vende, shpërblimet e mirëseardhjes jepen nga faqet e filialeve që tregtojnë llotarinë.

Për shkak të madhësisë dhe ndjekjes së saj masive, lotaria Powerball është në gjendje të ofrojë bonuset më konkurruese për lojtarët e saj. Zakonisht, ato janë 100% ndeshje për dy ose tre depozitat e para. Ata gjithashtu ofrojnë bonuse si bileta falas, me kërkesat më miqësore të basteve.

Powerball
EuroMillions

EuroMillions

Kjo llotari bashkon më shumë se 15 vende evropiane në një llotari transnacionale. Ajo ka qenë gjithashtu një temë e rritjes teknologjike duke i lejuar lojtarët të blejnë bileta dhe të marrin pjesë në internet. Pavarësisht se është një llotari transnacionale, miliona euro është unike në atë që rregullat ndryshojnë shumë nga një vend në tjetrin.

Për shembull, disa vende vendosin çmimin e biletave në varësi të performancës së monedhës së tyre. Të tjerët mbajnë një çmim standard gjatë gjithë kohës.

Kjo ndodh edhe me bonusin e mirëseardhjes. Shitësit në çdo vend përcaktojnë formulën e tyre të bonusit dhe kushtet për t'i bashkëngjitur asaj. Vendet, megjithatë, konsultohen dhe dalin me kushte bonus për lojtarët që marrin pjesë nga jashtë vendeve anëtare.

EuroMillions
Megamilionë

Megamilionë

Kjo është një tjetër llotari e disponueshme në 45 shtete të SHBA-së nën organizimin e një konsorciumi 12 lotarish. Pavarësisht se ka shanse fitimi prej 302,575,350 me 1, kjo është ende një llotari shumë popullore. Kjo mund t'i atribuohet çmimeve miqësore të biletave (1 dollarë) dhe pagesave të mëdha që kanë arritur një tavan deri në 1.537 miliardë dollarë.

Megamilionë ofron bonuse të mirëseardhjes si përmes konsorciumit ashtu edhe përmes filialeve. Termat dhe kushtet ndryshojnë nga vendi në vend. Megjithatë, lojtarët nga jashtë SHBA-së që luajnë brenda vendit nuk trajtohen ndryshe. E njëjta gjë vlen edhe për Ishujt e Virgjër të SHBA dhe Distriktin e Kolumbisë ku ofrohet edhe shorti. Shpesh, kjo llotari ofron një bonus të veçantë mirëseardhjeje kur shortet bien në festat publike.

Lotaria e Krishtlindjeve

22 dhjetori është gjithmonë një ditë e veçantë për adhuruesit e lotarisë në Spanjë. Në këtë datë, Lotería Nacional, një llotari shtetërore që zhvillohet çdo javë kërkon të shpërblejë lojtarët me shortin më të madh të vitit. Kjo llotari e njohur gjerësisht tërheq emocione të egra si nga brenda ashtu edhe jashtë Spanjës. Është ndër llotaritë në botë që kanë paguar më së shumti çmime që nga fillimi i saj në 1812.

Për të ruajtur popullaritetin dhe zhurmën e saj, lotaria zakonisht ka bonuse fitimprurëse për lojtarët që marrin pjesë në shortin e fundvitit. Kjo është bërë më e theksuar në epokën e lojëra llotarie në internet ku lojtarët mund të marrin pjesë edhe nga përtej kufijve të shtetit.

Lotaritë Australiane

Australia ka llotaritë e saj unike të drejtuara nga Tattersalls (TattsLotto) dhe Lotterywest. Këto përfshijnë tombolën e së shtunës, tombolën e së hënës, tombolën e së mërkurës dhe tombolën e Ozit. Të gjitha këto llotari shpesh kanë bonuse mirëseardhjeje të cilat ndryshojnë në vlerë sipas sezoneve. Megjithatë, duket se ka një ngjashmëri të ngushtë në mënyrën se si jepen këto bonuse dhe termat dhe kushtet e bashkangjitura me to.

Megamilionë
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Në të gjitha seancat e lojërave, është e rëndësishme të mbani mend se llotaritë kanë të bëjnë para së gjithash për t'u argëtuar. Ndërsa disa njerëz e kanë parë jetën e tyre të transformuar nga mega-fitimet, kjo është më shumë e çuditshme sesa norma. Të ndjekësh një fitore në llotari me çdo mjet është shkatërruese. Bixhozi nuk duhet parë si zëvendësim i punës.

Hapi i parë për të luajtur llotarinë me përgjegjësi është të keni një kufi për atë që shpenzohet për biletat në një muaj ose për çdo short. Kjo duhet të jetë një shumë që një lojtar është rehat duke humbur në çdo barazim. Kjo është e gjithë pika e biletave që kanë një çmim të ulët - për të siguruar që lojtarët që nuk fitojnë të mos ndiejnë majë.

Me një çantë fikse lotarie, bëhet e lehtë të rregullosh se si një lojtar i afrohet bonuseve të mirëseardhjes. Lojtarët nuk do të shkojnë për bonuse, kërkesat e basteve të të cilëve nuk mund të plotësohen me çantën e tyre fikse.

Të luash në lotari që kanë kufij depozitash është gjithashtu një mënyrë e mirë për të ushtruar kontroll. Kjo është një formë e vetëpërjashtimit.

Kërkimi i ndihmës kur bastet duket sikur po i del jashtë kontrollit nuk është dobësi. Duhet të inkurajohet. Për të mos rënë në këtë gropë në radhë të parë, lojërat e lotarisë nuk duhet të bëhen praktikë sekrete. Përkundrazi, duhet shijuar me të tjerët që mund të vërejnë kudo që njëri prej tyre po i afrohet skajit të rrezikshëm.

Kumar i përgjegjshëm