A është e mundur të fitosh një lotari dy herë në javë?

Lajme

2022-03-01

Kush tha që gratë nuk mund të fitonin lotari? Për shumë njerëz, bixhozi ka qenë një gjë e meshkujve. Megjithatë, ky mit duket se është rrëzuar tani, duke qenë se numri i femrave që luajnë lojëra fati, si llotaria, nuk ka qenë kurrë më i madh. Lotaria? A e ka dëgjuar dikush këtë? Po, burrë apo grua, lotaritë janë lojëra për të gjithë. Tani, përpara se të shikoni një grua që mundi dy herë basteshkruesit në një hark kohor prej një jave, do të ishte e mençur fillimisht të dinim se çfarë janë llotaritë.

A është e mundur të fitosh një lotari dy herë në javë?

Shpjegohet Lotaria

Lotaritë janë lojëra fati në të cilat lojtarët paguajnë për të zgjedhur një ose më shumë numra me fat. Pasi të jenë përzgjedhur numrat, organizata e lotarisë tërheq rezultatet e lotarisë dhe shpërblen çmimet bazuar në të gjitha përzgjedhjet e sakta të lotarisë.

Në një lotari, lojtarët mund të fitojnë disa dollarë ose të kenë fat dhe të fitojnë mijëra. Ka shumë lotari në të gjithë botën. Disa vende i kanë drejtuar lotaritë e tyre për dekada, ndërsa të tjerët sapo i kanë nisur ato kohët e fundit. Njerëzit që duan pak eksitim në jetë provojnë llotaritë sepse kjo u jep atyre një shans për të fituar çmime.

A është e mundur të fitosh një llotari?

Sigurisht, lotaritë mund të fitohen. Nëse nuk do të ishte e mundur të fitohej, njerëzit nuk do ta luanin atë. Në fakt, numri i madh i njerëzve që provojnë fatin në këtë lojë i thotë të gjitha. Prandaj, një lotari mund të fitohet nga kushdo që luan me kujdes dhe ka edhe pak fat në anën e tij. Çelësi është të gjesh lotari me reputacion, ku paratë e lojtarit janë të sigurta.

Një grua fiton llotari dy herë në tre ditë

Siç thonë ata, fati troket vetëm një herë në derën e dikujt. Megjithatë, në rastin e një gruaje australiane, ajo trokiti dy herë në tre ditë. Po, tre ditë, as një javë! A nuk është qesharake? Kjo mund të jetë e vështirë për t'u besuar, duke marrë parasysh se mijëra, nëse jo miliona njerëz, janë përpjekur të fitojnë llotari gjatë gjithë jetës së tyre, por nuk ia kanë dalë as edhe një herë. Njerëzit fetarë do të thoshin se ajo duhet të ketë qenë një grua lutëse. Por si ndodhi kjo?

Para së gjithash, emri i gruas ende nuk është bërë i ditur. Sidoqoftë, ajo që është në domenin publik është se ajo vjen nga Caboolture, Brisbane. Fitorja e saj e parë erdhi në formën e 9,704 £. Edhe pse kjo nuk është një shumë e madhe, nuk është as ndryshim xhepi për shumicën e njerëzve. Po, nuk ka vërtet asnjë lajm të madh këtu, apo jo? 

Fitorja erdhi të hënën, por ishte të mërkurën që fati i lotarisë e goditi sërish gruan, këtë herë, më fort. Siç raportohet nga Caboolture Shire Herald, ishte një çmim i parë 1.58 milionë funte. Cilat janë gjasat që kjo t'i ndodhë një personi më shumë kur luan Lotton e famshme të Artë? Probabiliteti është ndoshta 0.000001.

Në fillim, mund të duket sikur kjo grua kishte vetëm një varg fati të mirë. Por, fituesit e lotarisë shpesh thonë se nuk bëhet fjalë për fat, por për punë të palodhur dhe vendosmëri.

Ende i tronditur

Sipas gruas, lajmi për fitoren e saj të dytë ishte ende i zhytur. Në një intervistë me Caboolture Shire Herald, ajo tha se nuk mund ta besonte. E pyetur se për çfarë do t'i përdorte paratë, ajo tha se ende nuk e kishte vendosur. A e pret jeta pa probleme? Po. Ajo tha se do të fillonte gjëra të tilla si golf, dhe kush nuk e di se çfarë do të thotë kjo!

Çfarë mund të mësojnë lojtarët e lotarisë nga historia e mësipërme?

Mësimi i parë është se çdokush mund të fitojë një llotari në çdo kohë, pavarësisht nga gjinia e tyre. Nuk ka rëndësi nëse dikush fitoi dje; ata mund të fitojnë edhe sot. Së dyti, ndërsa lotaritë janë lojëra fati, puna e palodhur dhe përkushtimi mund të shpërblehen gjithashtu.

Të rejat e fundit

Bonuset më të mira të mirëseardhjes me kartën e pagesës për lojtarët e lotove në internet në maj 2023
2023-05-09

Bonuset më të mira të mirëseardhjes me kartën e pagesës për lojtarët e lotove në internet në maj 2023

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet
Luaj tani
Lucky Bird Casino
Lucky Bird Casino