Lajme

February 22, 2022

Fitimi i lotarisë më shumë se një herë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Shumica e njerëzve do të ndiheshin me fat nëse fitonin një jackpot llotarie një herë në jetën e tyre.

Fitimi i lotarisë më shumë se një herë

Por një çift shumë me fat kanadez kanë ngjitur flori jo një, jo dy, por tre herë.

Barbara dhe Douglas Fink nga Alberta, Kanada kanë qenë duke marrë fundin e mëshirës së Lady Luck në 1989, kur Douglas ndau një fitim prej 128 000 dollarë në një sindikatë me 4 miq, 100 000 dollarë në 2010, dhe më pas fitimi i tyre më i madh ishte 8.1 milion dollarë në shkurt. 2017. Kishte një tjetër çmim të parë fitues me të njëjtat numra, që do të thotë se Fink's ndau xhekpotin origjinal prej 16 milionë dollarësh me një lojtar tjetër. Numrat fitues që u sollën atyre pasuritë e tyre ishin 9, 21, 25, 26, 31 dhe 41.

Finkët kanë thënë se pas suksesit të tyre, ata do të tërhiqen duke luajtur llotarinë dhe do të shkojnë në një pushim në ishull, do të blejnë një shtëpi të re dhe do të ndajnë fitimet e tyre me fëmijët dhe nipërit e mbesat e tyre.

Është folur pak për mënyrën sesi finksët ia dolën të tërhiqnin nga kjo arritje mahnitëse e fitimit të lotarisë tre herë, kështu që nuk e dimë nëse ata kishin ndonjë këshillë apo truk specifik që i ndihmonte.

Si të kemi fat Zonja

Megjithatë, ka disa udhëzime të pranuara përgjithësisht se si të luhet llotaria për të siguruar sukses. Disa nga këto janë:

Shmangni zgjedhjen e shpejtë Shumica e fituesve të lotarisë do t'ju thonë të shmangni përdorimin e opsionit të thjeshtë dhe të shpejtë të shkronjave që kompjuteri zgjidhni numrat tuaj. Përkundrazi, zgjidhni numrat tuaj me kujdes, duke u siguruar që të keni një përhapje të mirë në të gjithë kartën. Kjo lidhet edhe me dy udhëzime të tjera: 1. qëndrueshmëri dhe 2. hulumtim.

Hulumtimi Kur zgjidhni se cilën llotari do të luani dhe cilat numra të zgjidhni, kërkimi i duhur do të jetë mënyra më e mirë për të garantuar suksesin. Disa llotari kanë shanse më të mira për të siguruar një fitore, bazuar në numrin e numrave që duhet të zgjidhni nga një grup i caktuar numrash, si dhe sa njerëz luajnë. Për më tepër, disa numra në përgjithësi zgjidhen si numra fitues më shpesh se të tjerët. Prandaj, duke kaluar pak kohë duke bërë këtë hulumtim, mund të vendosni themelet për një fitore të mirë.

Konsistenca Luaj shpesh të njëjtat numra. Shumë lojtarë do të luajnë numra të ndryshëm çdo javë ose çdo barazim. Kjo do t'ju pengojë të gjeni sukses. Përkundrazi, jini të durueshëm dhe përdorni të njëjtat numra në çdo barazim. Nëse keni hulumtuar siç duhet përzgjedhjen dhe kombinimet tuaja, numrat do të jenë numra fitues në një moment.

Bashkohu me një sindikatë Siç mund ta shohim nga tregimi i Finks, fitorja e parë e Douglas Finks ishte në fakt kur ai kishte krijuar një sindikatë me miqtë. Edhe pse një sindikatë do t'ju duhet të ndani fitimet tuaja me anëtarët e tjerë, sa më shumë njerëz të luani, aq më shumë fonde mund të grumbullohen së bashku për të blerë më shumë bileta dhe për të pasur një përhapje më të madhe të kombinimeve të numrave në të gjithë tabelën, duke ndihmuar në forcimin një fitore.

Jini të durueshëm dhe mos u dorëzoni Tre fitoret e finks nuk ishin të njëpasnjëshme. Siç u përmend, fitoret e finksëve ishin në një periudhë prej njëzet e tetë vjetësh, duke filluar nga viti 1989, e ndjekur nga fitorja e dytë në 2021 dhe së fundi fitorja e tretë dhe e madhe në 2017. Sikur të kishin pushuar së luajturi për fitoren e tyre të parë më të vogël, ata do të kurrë nuk e kam parë fitoren e madhe që erdhi më vonë. Mos u dorëzoni nëse nuk shihni menjëherë një fitore të madhe.

Finks janë prova se ju absolutisht mund të fitoni një llotari më shumë se një herë. Konsistenca dhe durimi janë çelësi për t'u siguruar që ju jeni një nga ata me fat që mund të fitoni jo vetëm një herë, por dy ose edhe tre herë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme