Lajme

February 15, 2024

Fitoni dhe mbështetni strehim të përballueshëm me Lotarinë 50/50 të Okanagan Habitat for Humanity

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Foto: Kontribut Linda Farr, majtas, merr çekun e saj prej 35,550 dollarë nga CEO i Habitat for Humanity Okanagan Andrea Manifold.

Fitoni dhe mbështetni strehim të përballueshëm me Lotarinë 50/50 të Okanagan Habitat for Humanity

Ka një llotari të re në qytet dhe Habitat-i juaj lokal për Humanity dëshiron që ju të jeni pjesë e saj.

Në vitin 2023, Habitat for Humanity Okanagan nisi lotarinë më të madhe në internet 50/50 në historinë e saj. Vitin e kaluar You Win! Ne Ndërtojmë! Lotaria 50/50 dha 65,427 dollarë çmime në para për dy fitues me fat këtu në Okanagan. Kjo llotari shumë e njohur është rikthyer me shanse edhe më të mira dhe më shumë shanse për të fituar të mëdha.

Më shumë shanse për të fituar të mëdha

Drejtoresha e zhvillimit të Habitat for Humanity Okanagan, Danielle Smith është e emocionuar që do të ketë më shumë banorë vendas me një shans për të fituar një çmim të madh në para, duke bërë njëkohësisht një ndryshim të rëndësishëm për familjet që kanë nevojë për strehim të përballueshëm në Okanagan.

Jo vetëm që vetë Smith është e emocionuar për të gjitha mundësitë fituese, por për CEO Andrea Manifold është një nga pjesët më të mira të punës së saj; duke telefonuar fitues si Linda Farr nga Kelowna vetëm disa ditë para Krishtlindjeve për t'i thënë se sapo kishte fituar 35,550 dollarë. Farr ishte fituesja më e madhe e lotarisë deri më sot, dhe ajo bleu biletat e saj 50/50 në Qendrën Tregtare Orchard Park nga kabina e komunitetit Habitat for Humanity Okanagan në fillim të dhjetorit.

Farr ishte i gëzuar për të fituar dhe ajo ka ndarë me Habitat se me fitimet e saj e gjithë familja tani po planifikon një udhëtim të Krishtlindjeve 2024 në Meksikë. Ajo tha gjithashtu se një pjesë e fitimeve të saj do të ndahej me familjen e saj dhe se ajo ishte në gjendje të lulëzonte në një suitë të re gjumi. Kur e pyetën pse i bleu biletat, ajo thjesht tha: “Unë besoj vërtet në punën që bën Habitat for Humanity”

Një fitore për strehim të përballueshëm

Në një kohë kur organizatat bamirëse si Habitat for Humanity janë pjesë e një numri në rritje grupesh që trajtojnë nevojën shumë reale dhe sfiduese për strehim të përballueshëm – një nevojë që po rritet. Kjo llotari është një fitore e madhe për strehim të përballueshëm, veçanërisht në një kohë kur strehimi është një nga nevojat më kritike për mijëra britanikë kolumbianë. Ju Fitoni! Ne Ndërtojmë! Lotaria 50/50 u ofron blerësve të biletave mundësinë për të kërkuar gjysmën e xhekpotit në rritje në korrik dhe përsëri në dhjetor, dhe çdo çmim i parë mund të rritet në 300,000 dollarë, duke e bërë çmimin për çdo barazim një çmim prej 150,000 dollarësh për fituesin. Dhe i pari nga dy shortet tashmë ka nisur dhe do të zhvillohet më 2 korrik 2024.

Merrni biletat tuaja

Ka disa mënyra për të marrë biletat tuaja për lotarinë Habitat Okanagan 50/50. Ju mund të blini bileta online në www.rafflebox.ca/raffle/hfh-okanagan ose në stendën e Habitat Okanagan në Kelowna Spring Home Show, që do të zhvillohet këtë fundjavë që vjen (17-18 shkurt) në Prospera Place. Biletat 50/50 janë pesë për 25 dollarë, 20 për 50 dollarë ose 100 për 100 dollarë.

Smith thotë se kjo llotari jo vetëm që u jep blerësve të biletave fuqinë për të ndryshuar jetën e më shumë familjeve vendase; ata gjithashtu kanë shanse vërtet të mëdha për të fituar të mëdha.

Ky artikull është shkruar nga ose në emër të klientit sponsorizues dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e Castanet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme