Lajme

April 13, 2024

Numrat fitues të Mega Millions për 12 Prill, me 125 milion dollarë Jackpot në rrezik

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Xhekpoti i Mega Millions për shortin e së premtes ka arritur një shifër marramendëse prej 125 milionë dollarësh, duke ndezur emocione dhe ëndrra për fitore të mëdha në mbarë vendin. Kjo rritje e çmimit të parë vjen pasi asnjë fitues nuk doli nga shorti i së martës dhe vjen pas një fitoreje masive dy javë më parë, kur një lojtar me fat në Nju Xhersi fitoi xhekpotin e parë Mega Millions të vitit, duke arkëtuar 1.13 miliardë dollarë që ndryshon jetën.

Numrat fitues të Mega Millions për 12 Prill, me 125 milion dollarë Jackpot në rrezik

Numrat fitues u hodhën për t'u tërhequr rreth orës 23:00 ET të premten, dhe ne i kemi marrë rezultatet e nxehta nga shtypi për ju.

Nëse je ai që mban biletën e artë për Mega Millions të së premtes, po shikon opsionin për të marrë në shtëpi rreth 57.3 milionë dollarë.

Këtu janë numrat e shumëpritur fitues për të premten, 12 prill:

  • 1, 12, 14, 18, 66. Mega Ball: 16

Marrëdhëniet kryesore:

  • Xhekpoti i Mega Millions u rrit në 125 milionë dollarë për shortin e 12 prillit.
  • Nga shorti i mëparshëm nuk doli asnjë fitues, duke shtuar eksitimin dhe pritjen.
  • Numrat fitues për 12 Prillin janë 1, 12, 14, 18, 66 me Mega Ball 16.

Çfarë do të ndodhë nëse fitoni?

Fitimi i xhekpotit të Mega Millions është një ëndërr e realizuar, por është gjithashtu vetëm fillimi. Fituesit këshillohen që fillimisht ta mbajnë të fshehtë fatin e tyre të mirë dhe të kërkojnë udhëzime profesionale se si të menaxhojnë pasurinë e tyre të sapogjetur.

Kërkoni të dhëna në shortet e mëparshme?

Shikimi i rezultateve të fundit të lotarisë ndonjëherë mund t'u japë lojtarëve shpresëdhënës ide ose strategji për zgjedhjet e tyre të numrave. Ndërsa çdo barazim është një lojë fati, analizimi i modeleve ose numrave të vizatuar shpesh mund t'i shtojë një shtresë eksituese lojës.

Kuptimi i Megaplier:

Megaplier është një veçori opsionale që mund të rrisë në mënyrë dramatike çmimet jo-jackpot. Për një $1 shtesë për lojë, Megaplier mund të shumëzojë fitimet e çmimeve jo të mëdha me dy, tre, katër ose edhe pesë herë. Numri Megaplier zgjidhet pak përpara vizatimit të Mega Millions dhe mund ta kthejë një fitore të konsiderueshme në një ngarkesë edhe më të madhe.

Si të bashkoheni me Frenzy Mega Millions:

Për të rrëmbyer shansin tuaj për çmimin e parë, do t'ju duhet të merrni një biletë nga një shitës lokal si një dyqan komoditeti, pikë karburanti ose dyqan ushqimesh. Përndryshe, në shtete të zgjedhura, ju mund ta blini biletën tuaj në internet përmes shërbimeve si Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY.

Zgjedhja e numrave tuaj:

Kur luajnë Mega Millions, pjesëmarrësit zgjedhin gjashtë numra - pesë topa të bardhë që variojnë nga 1 deri në 70 dhe një mega top ari midis 1 dhe 25. Për ata që preferojnë t'ia lënë fatin fatit, zgjedhja për një "Zgjedhje të shpejtë" lejon kompjuterin të gjenerojnë një përzgjedhje të rastësishme numrash.

Ku të blini biletën tuaj:

Biletat fizike janë të disponueshme nëpër pika të ndryshme, duke përfshirë pikat e karburantit, dyqanet e komoditetit dhe dyqanet ushqimore. Për lehtësi dixhitale, Jackpocket ofron një platformë në internet për të porositur bileta në disa shtete dhe territore të SHBA-së, duke thjeshtuar procesin nga zgjedhja e numrave tuaj deri te pretendimi i fitimeve tuaja.


Ndërsa eksitimi rritet për vizatimin e ardhshëm të Mega Millions, mos harroni të luani me përgjegjësi dhe të ëndërroni të mëdha. Kush e di? Fituesi tjetër i madh mund të jeni ju.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme