Lajme

September 27, 2022

U përgjigjën pyetjeve rreth TheLotter

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

I njohur gjithashtu si GoLotter në Mbretërinë e Bashkuar, TheLotter ka ekzistuar për gati dy dekada (që nga viti 2022). Me mbi 40 lojëra me çmim të lartë për të luajtur, ky shërbim lotarie është padyshim një prej tyre lotaritë më të njohura në botë. Ky postim kërkon t'u përgjigjet disa pyetjeve themelore në lidhje me këtë ofrues të shërbimit të lotarisë.

U përgjigjën pyetjeve rreth TheLotter

Çfarë është TheLotter?

TheLotter është një shërbim i palës së tretë që lejon lojtarët të blejnë bileta lotarie nga kudo nën diell. Ai operohet nga një firmë me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, The Lotter Limited, e cila filloi shërbimin në 2002. Në mënyrë ideale, Lotter është krijuar për të kapërcyer hendekun midis llotarive zyrtare dhe lojtarëve, duke ofruar bileta llotarie zyrtare nga të paktën 45 llotari.

Faqja e internetit TheLotter përmban një dizajn minimalist në modë, i cili siguron që përdoruesit të kenë përvojën më të mirë. Të vendosura pikërisht në krye të faqes së internetit janë vendet e hyrjes dhe fjalëkalimit, ndërsa çdo ofertë e vazhdueshme shfaqet dukshëm në pjesën e sipërme të mesme. Përveç kësaj, ana e majtë e ekranit përmban dy skeda të bisedave të drejtpërdrejta dhe promovimeve. 

Përveç kësaj, faqja është pa animacione, të cilat tentojnë të ofrojnë një shpërqendrim për përdoruesit, megjithëse ata nuk qëndrojnë mes shansit të lojtarëve për të shijuar lojërat e tyre të preferuara.

Si funksionon TheLotter?

Një gjë që lojtarët vlerësojnë në lidhje me TheLotter është se ofruesi e ka bërë kaq të lehtë blerjen e biletave të lotarisë në internet. Së pari, lojtarët duhet të regjistrohen në faqe dhe të zgjedhin nga dhjetëra llotaritë e disponueshme. Pasi të bëhet kjo, lojtari mund të vendosë për numrin e biletave që dëshiron të blejë përpara se të bëjë porosinë. Më pas, pas vendosjes së suksesshme të porosisë, TheLotter trajton pjesën tjetër të punës.

Pas vendosjes së porosisë, faqja do të blejë biletat në emër të lojtarit dhe do të dërgojë një biletë të skanuar në llogarinë e tyre. Prandaj, vetëm mbajtësi i llogarisë mund të hyjë në biletën e blerë të skanueshme. Nëse lojtari fiton, ata marrin një njoftim me email ose SMS. TheLotter nuk ngarkon asnjë tarifë për alarmet. Fitimet dërgohen direkt në llogarinë e fituesit dhe lojtarëve nuk u kërkohet të paguajnë asnjë komision.

A është e ligjshme TheLotter?

Tani, ky është pyetja prej miliona dollarësh. Për këdo që pyet nëse TheLotter është apo jo i ligjshëm, përgjigja është e qartë; është e ligjshme. Përveç kësaj, është një shërbim që ekziston për dy dekada dhe ka kaluar testin e kohës, i cili në shumë mënyra nënvizon legjitimitetin e TheLotter. 

Për më tepër, ofruesi i pagesave është i licencuar siç duhet dhe përdoruesit mund të marrin të gjitha detajet e licencimit në faqen e internetit të TheLotter. Për më tepër, faqja përmban të gjithë informacionin jetik, duke përfshirë politikat dhe adresat. Së fundi, të gjithë fituesit publikohen në faqe, duke përfshirë emrat e tyre, shumën e fituar dhe numrin e biletës fituese.

Ndërsa fitimet e vogla kreditohen drejtpërdrejt në llogarinë e lojtarit, fitimet e mëdha shpërndahen personalisht dhe kanë nevojë për më shumë verifikim si masë sigurie. Për kohën kur TheLotter ka qenë aktiv, shërbimi ka paguar më shumë se 100 milionë dollarë për fituesit në të gjithë botën.

Cilat llotari mund të luhen me TheLotter?

TheLotter krenohet me disa llotaritë kryesore për të zgjedhur, duke përfshirë EuroMillions, Mega Millions dhe US Powerball. Siç u përmend më parë, lojtarët kanë akses në një 45+ llotari. Nuk ka rëndësi se ku po i qaset lojërave; ata mund t'i luajnë këto llotari pothuajse kudo në botë. 

Sidoqoftë, është thelbësore të theksohet se mund të ketë versione të faqeve specifike të vendit të TheLotter. Për shembull, MB ka faqen e saj të internetit TheLotter të njohur si GoLotter.

Cilat metoda pagese janë të disponueshme në TheLotter?

Metodat e pagesës janë një zonë ku TheLotter shkëlqen edhe më shumë. Lojtarët kanë një sërë mënyrash pagese për të blerë bileta, rreth 20 që nga viti 2022. Këto përfshijnë pagesa me kartë, si VISA dhe Mastercard, dhe kuletat elektronike, duke përfshirë Neteller dhe Skrill. Mbështetet edhe transferta bankare.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Simptomat mund të ndikojnë në jetën tonë të përditshme, por trajtimi është i disponueshëm!
2024-05-20

Simptomat mund të ndikojnë në jetën tonë të përditshme, por trajtimi është i disponueshëm!

Lajme