Lajme

April 13, 2024

Xhekpoti i Powerball rritet në 935 milionë dollarë: gjuajtja juaj e radhës drejt pasurisë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
  • Një marrje kryesore: Xhekpoti i Powerball është rritur në 935 milionë dollarë pasi asnjë biletë fituese nuk u shit për shortin e mëparshëm.
  • Pikat kryesore dy: Shorti të shtunën ofron një opsion me vlerë monetare prej 449.7 milionë dollarë për fituesin me fat.
  • Arsyeja kryesore tre: Fituesi i fundit i xhekpotit të Powerball ishte më 1 janar, duke shënuar 36 barazime radhazi pa një goditje xhekpoti.

A ju ka kaluar jackpoti i fundit prej 1.13 miliardë dollarësh Mega Millions? Epo, hiqni pluhurin nga ky zhgënjim sepse Powerball është këtu për të kthyer pasurinë tuaj me një çmim marramendës prej 935 milionë dollarësh për t'u rrëmbyer këtë të shtunë mbrëma. Kjo është e drejtë, njerëz, perënditë e pasurisë po ju japin një mundësi tjetër për t'u bërë jashtëzakonisht të pasur!

Xhekpoti i Powerball rritet në 935 milionë dollarë: gjuajtja juaj e radhës drejt pasurisë

Shorti i të mërkurës së kaluar i la lojtarët e lotos në buzë të vendeve të tyre, por mjerisht, asnjë biletë nuk përputhej me përbërjen fituese të numrave: 37, 46, 57, 60, 66 dhe bonusi tërheqës numër 8. Çfarë do të thotë kjo për ju? E thënë thjesht, çmimi i parë për këtë të shtunë ka arritur në 935 milionë dollarë, me një opsion parash prej 449.7 milionë dollarësh për ata që preferojnë pasuritë e tyre në një grumbull të madh.

Tani, përpara se të nxitoni për të blerë biletën tuaj të artë, le të flasim për strategjinë dhe shanset. Xhekpoti i Powerball u pretendua për herë të fundit në ditën e parë të këtij viti dhe që nga ajo kohë, ka pasur 36 vizatime të njëpasnjëshme pa një fitues xhekpoti. Ndërsa shorti i së hënës mbrëma nuk solli një fitues të çmimit të parë, dy shpirtra me fat nga Florida dhe Nju Jorku përputheshin me topat e bardhë, duke fituar 1 milion dollarë secili. Jo shumë i dobët, apo jo?

Ja ku bëhet interesante. Shorti i ardhshëm i së mërkurës mbrëma u ofron fituesve një zgjedhje midis një shume të menjëhershme prej 416.1 milionë dollarësh ose një opsioni pensioni. Ky pension vjetor fillon me një pagesë fillestare më të madhe dhe rritet me 5% çdo vit, duke rrumbullakosur në një total të vlerësuar prej 865 milion dollarë. Flisni për një shkëlqim financiar!

Por, të mos harrojmë elefantin në dhomë: shanset. Mundësia për të fituar jackpotin e Powerball është e frikshme 1 në 292.2 milionë. Përpara se të lejoni që ky numër t'ju zbehë shpirtrat, mbani mend, dikush, diku duhet të fitojë dhe kush do të thotë se nuk mund të jeni ju?

Ora po troket dhe vizatimi tjetër është planifikuar për pak para orës 23:00 ET këtë të shtunë. A do të përpiqeni të bëheni milioneri i ardhshëm i Powerball? Mos harroni, ju duhet të jeni në të për ta fituar atë.

Ndërkohë, le të angazhohemi në një ëndërrim të vogël. Çfarë do të bënit nëse do të ishit fituesi me fat i xhekpotit prej 935 milionë dollarësh? Ndani ëndrrat tuaja më të çmendura në komentet më poshtë – le ta bëjmë bisedën (dhe ëndrrat) të rrokulliset!

(Raportuar për herë të parë nga: ABC News, data nuk është specifikuar)

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme