Licencat

Alderney Gambling Control Commission

Komisioni i Kontrollit të Kumarit në Alderney (AGCC) është një autoritet rregullator i pavarur përgjegjës për rregullimin e lojërave të fatit në internet në emër të Shteteve të Alderney. E themeluar në maj 2000, AGCC siguron që qasja e saj rregullatore dhe mbikëqyrëse plotëson standardet e njohura ndërkombëtarisht për drejtësinë, transparencën dhe mbrojtjen e lojtarëve.

Shfaq më shumë
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi