Lotaritë më të mira në internet për 2024

Lotaria

Pjesëmarrja në lotaritë online është bërë më e lehtë dhe më e sigurt në epokën e sotme dixhitale. Nëse jeni të interesuar të zhyteni në botën e llotarive në internet, përgatituni për një përvojë që kombinon eksitimin e lojës me komoditetin për të luajtur nga kudo dhe në çdo kohë. Megjithatë, lundrimi nëpër bollëkun e faqeve të lotarisë në internet mund të duket dërrmues. Këtu hyn LottoRanker. Ekspertiza jonë në rishikimin dhe rekomandimin e përvojave më të mira të lotarisë në internet siguron që ju të keni akses në platformat më të mira të disponueshme.

Shfaq më shumë
Bileta gërvishtëse

Një kartë gërvishtje është ajo që tingëllon - një copë kartë, zakonisht me printim tërheqës që përshkruan shpërblimin, në të cilën një pjesë e sipërfaqes mund të gërvishtet për të zbuluar se çfarë është poshtë. Kur pyesim se si të luajmë llotari në internet, duhet të mendojmë për letrat gërvishtëse - ato janë shumë të njohura. Në lëvizjen nga offline në online, 'gërvishtja' bëhet duke përdorur tastierën në laptop, tablet ose smartphone. Çmimi mund të jetë diku nga një shumë e vogël apo edhe thjesht e drejta për të luajtur sërish, falas, deri në miliona dollarë. Çmimet mund të përfshijnë gjithashtu pushime, makina, pajisje shtëpiake dhe shpërblime të ngjashme.

Shfaq më shumë
Keno

Keno është ndër lojërat më të vjetra që gjenden në kazinotë moderne. Është një lloj kumari llotarie që është i popullarizuar në shumë pjesë të botës. Edhe pse nuk është ndër llotaritë më të paguara, loja vazhdon të mbetet e saj kundër llotarive si MegaMillions dhe Powerball. Loja ka qenë rreth 2000 vjet, duke ndryshuar shpesh në emër dhe formë. Në lojë, zakonisht ka numrat 1-80. Lojtarët që blejnë bileta Keno rrethojnë numrat që presin të dalin në short.

Shfaq më shumë
IGT zgjeron partneritetin aktual me Lotarinë e Kentakit deri në vitin 2036
2023-10-27

IGT zgjeron partneritetin aktual me Lotarinë e Kentakit deri në vitin 2036

Kompania mëmë e IGT, International Game Technology Global Solutions Corporation, ka zgjatur dy kontrata me Lotarinë Kentucky. Marrëveshja do të bëjë që operatori i lotarisë të vazhdojë të marrë përditësime nga IGT Global Solutions Corporation deri në vitin 2036.

Lojrat shkencore nxjerrin lojëra llotarie Punch N' Play në Amerikën e Veriut
2023-10-23

Lojrat shkencore nxjerrin lojëra llotarie Punch N' Play në Amerikën e Veriut

Scientific Games, një furnizues kryesor i zgjidhjeve teknologjike iLottery, ka njoftuar se tre lotari të Amerikës së Veriut do të ofrojnë lojën e saj të re të menjëhershme gërvishtëse, Punch N' Play. Lotaria e Luizianës, Loto-Quebec dhe Lotaria e Atlantikut do të ofrojnë lojën e re me gërvishtje të menjëhershme.

BetGames nis lojën e saj inauguruese të Lotarisë Online Instant Lucky 7
2023-08-07

BetGames nis lojën e saj inauguruese të Lotarisë Online Instant Lucky 7

BetGames, një furnizues kryesor i lojërave të fatit në internet, ka njoftuar një shtesë tjetër në listën e saj të fluturimit, Instant Lucky 7. Është një lojë lotarie e menjëhershme që shënon hyrjen e BetGames në tregun e lotarisë. Kompania ka thënë se loja është krijuar për të përmbushur nevojën në rritje të klientëve për këtë shërbim lojrash.

Si mund të ndikojnë taksat në fitimet tuaja të lotarisë
2023-02-14

Si mund të ndikojnë taksat në fitimet tuaja të lotarisë

Shumë njerëz do ta konsideronin veten jashtëzakonisht me fat nëse do të fitonin lotarinë dhe do të mund të merrnin para në biletën e tyre. Mos harroni se taksat dhe shpenzimet e tjera mund të ulin të ardhurat tuaja, ndaj mos filloni të jetoni ende një jetë të lartë.

Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
WriterArdit KrasniqiWriter
About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly