Bileta gërvishtëse Jackpot: Luaj online dhe fito çmime masive

Një kartë gërvishtje është ajo që tingëllon - një copë kartë, zakonisht me printim tërheqës që përshkruan shpërblimin, në të cilën një pjesë e sipërfaqes mund të gërvishtet për të zbuluar se çfarë është poshtë. Kur pyesim se si të luajmë llotari në internet, duhet të mendojmë për letrat gërvishtëse - ato janë shumë të njohura. Në lëvizjen nga offline në online, 'gërvishtja' bëhet duke përdorur tastierën në laptop, tablet ose smartphone. Çmimi mund të jetë diku nga një shumë e vogël apo edhe thjesht e drejta për të luajtur sërish, falas, deri në miliona dollarë. Çmimet mund të përfshijnë gjithashtu pushime, makina, pajisje shtëpiake dhe shpërblime të ngjashme.

Kartat gërvishtëse ndryshojnë në atë që është e dukshme kur mbulesa është hequr. Ndonjëherë, një imazh i vetëm i tregon mbajtësit nëse karta ka fituar ose jo një çmim.

Bileta gërvishtëse Jackpot: Luaj online dhe fito çmime masive
Samuel O'Reilly
ExpertSamuel O'ReillyExpert
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Ku të blini bileta për kartat gërvishtëse

Shumë shpesh, bëhet fjalë për përputhjen – mund të ketë gjashtë shuma parash ose gjashtë objekte, dhe nëse tre prej tyre janë të njëjta, ky është çmimi që fiton karta. Një avantazh i madh i kartave gërvishtëse është: ju e dini menjëherë nëse keni fituar - dhe, nëse keni, cili është çmimi.

Ju mund të blini karta gërvishtëse kudo që mund të blini një bileta e lotarisë online. Nëse dini si të blini një biletë lotarie në internet, atëherë dini si të blini një kartë gërvishtëse. Blerja e biletave të lojës në internet do të thotë që çdokush pothuajse kudo në botë mund të luajë. Një grup më i madh blerësish do të thotë më shumë shanse për të fituar sepse ka më shumë para në tenxhere.

Historia e kartave gërvishtëse

Nuk e dimë se kush i ka prodhuar letrat e para gërvishtëse. Ajo që dimë është se patenta e parë për një 'biletë lotarie me gërvishtje të menjëhershme' iu dha në Amerikë në 1987 Astro-Med, Inc në Rhode Island. Që atëherë, ato janë përdorur për të gjitha llojet e qëllimeve. Spitalet i kanë përdorur ato për të mbledhur para, dhe po kështu shumë lloje të ndryshme bamirësie.

Ato janë përdorur pa elementin e bixhozit në lojërat për fëmijë dhe si mjete ndihmëse për të mësuar - nxënësit i bëhet një pyetje dhe gërvisht kopertinën mbi atë që mendojnë se është përgjigja e saktë për të mësuar menjëherë nëse e kanë kuptuar mirë apo gabim. Megjithatë, është ende një biletë llotarie në internet që shumica e kartave gërvishtëse shiten për të gjitha ato përdorime alternative.

A janë të ligjshme kartat gërvishtëse?

Kjo pyetje varet në një masë të madhe nga ajo se ku në botë po flasim. Islami si fe nuk e pranon çdo formë të lojërave të fatit dhe shumë vende islamike si Arabia Saudite nuk e lejojnë lojën e fatit të ndodhë.

Por çfarë është bixhozi? Disa vende ndalojnë lotaret, ndërsa të tjera e lejojnë atë. Në të vërtetë, prova e pudingut është në të ngrënit dhe, nëse jeni në një vend islamik dhe dëshironi të dini nëse është e ligjshme të blini karta gërvishtëse atje, mënyra më e mirë për ta zbuluar është të hyni në një faqe ku mund të luani letra gërvishtëse në internet.

Nëse merrni një mesazh që thotë se qasja në këtë sajt nuk lejohet aty ku jeni, atëherë ju e dini se vendi nuk dëshiron që ju ta bëni këtë. Ju, sigurisht, mund ta anashkaloni këtë duke përdorur një VPN – por gjithsesi duhet të jeni të vetëdijshëm se, në mënyrë rigoroze, ajo që po bëni nuk është e ligjshme në vendin ku po e bëni.

Diku tjetër – në Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut dhe Evropë, dhe në shumicën e Afrikës – kartat gërvishtëse do të jenë të ligjshme me kusht që të jeni mbi 18 vjeç (ose, në disa raste, mbi 21 vjeç). Dhe në Kinë dhe shumë pjesë të tjera të Azisë, kumari është jashtëzakonisht i popullarizuar. Çdo formë në të cilën vjen, duke përfshirë kartat gërvishtëse, do të jetë jo vetëm e lejueshme, por edhe e praktikuar me shumë entuziazëm.

Si të luani kartat gërvishtëse

Kjo është një çështje se si të luani llotarinë në internet.

Ndjehu si në shtëpi

Filloni duke gjetur një faqe në të cilën ndiheni rehat – një faqe që, sipas mendimit tuaj, paraqitet në një mënyrë që ju bën të ndiheni si në shtëpinë tuaj. Të luash në internet duhet të jetë e këndshme – kjo është e gjithë pika e saj.

Çfarë është në ofertë?

Është e pazakontë që një faqe interneti loto të ketë vetëm një lloj kartë gërvishtje në ofertë. Me cilën ndiheni rehat? Ai që ofron një kthim të madh të parave, por ku shanset kundër suksesit do të jenë më të larta? Ai ku keni shumë gjasa të fitoni mjaft shpesh, por fitimet do të jenë modeste?

Apo diku në mes? Cilido opsion që ju tërheq, pranojeni. Zgjidhni atë kartën gërvishtëse. Pastaj shkoni për të punuar në të. Bëni atë që duhet të bëni – shtypni çfarëdo kombinimi të tasteve që kërkohet – për të hequr kapakun dhe për të zbuluar nëse keni fituar.

Cili është buxheti juaj?

Çdo herë, me siguri do t'ju ofrohet mundësia të shkoni përsëri - të blini një kartë tjetër. Kjo është e mrekullueshme. Ju po e bëni këtë sepse ju pëlqen ta bëni atë, kështu që ta bëni përsëri ka të ngjarë të rrisë kënaqësinë tuaj deri në një pikë. Dhe kjo pikë është ajo në të cilën filloni të ndjeni se ndoshta keni vënë bast mjaftueshëm për një ditë. Ky është momenti për të ndaluar. Neser eshte dite tjeter. Kthehuni te letrat gërvishtëse, atëherë.

Cilat janë shanset për të fituar në Scratch Cards?

Shanset për të fituar me ndonjë kartë gërvishtjeje të veçantë varen nga vlera e çmimeve, shuma në tenxhere dhe çfarë do organizatori që të jenë shanset. Mund të imagjinoni nëse nuk do ta dinit më mirë, organizatori nuk do të dëshironte që askush të fitonte sepse çdo çmim heq para nga ajo që organizatori ka mbledhur.

Por kjo nuk arrin të kuptojë pikën themelore në lidhje me kartat gërvishtëse dhe çdo formë tjetër të lotos: organizatori dëshiron fitues sepse, nëse njerëzit shohin njerëz të tjerë duke fituar me një kartë gërvishtje, ata ka të ngjarë të blejnë një kartë të tyren. Nëse të gjithë ata që njohin që blejnë një kartë gërvishtëse nuk fitojnë një çmim, pse do ta blejnë vetë një të tillë? Sigurisht, ata nuk do ta bënin.

Opsionet e pagesës nëse fitoni

Ju keni fituar! Te lumte! Tani - si i mbledhni fitimet tuaja? Ju jeni duke luajtur online, kështu që mund të pretendoni edhe në internet. Udhëzimet do të jenë pikërisht aty para jush. Do të ftoheni të shpenzoni disa nga fitimet tuaja në një kartë të re gërvishtëse; nëse ndihesh me fat (dhe pse nuk do të ishe? Sapo fitove!), vazhdo. Pjesën tjetër të parave mund ta transferoni në llogarinë tuaj dhe mund t'i nxirrni prej andej. Kënaquni!

A ju tregon në faqen e internetit?

Kur bleni një kartë jashtë linje, pjesa e pasme e kartës zakonisht përfshin një fjali të tillë si, "Shanset e përgjithshme për të fituar një çmim janë..." dhe më pas një deklaratë të gjasave. '1 në 3' ose çfarëdo që të ndodhë. Por ju jeni duke blerë online, jo offline, kështu që nuk keni kartë fizike në të cilën mund të shikoni në pjesën e pasme. Por shanset shumë mirë mund të deklarohen diku në detajet e kartës që barten në internet. Hidhi nje sy. A janë ata atje?

Këshilla dhe truket për të luajtur letra gërvishtëse

Kur luani letra gërvishtëse në internet, mos blini letrat më të lira. Ata janë të lirë sepse fitimet nga pishina janë më të vogla

Kontrolloni nëse karta ju tregon se cilat janë shanset për të fituar. Ka kuptim të blini një kartë me shanse më të mira

Qëndroni brenda buxhetit tuaj.

Kur blini bileta të lojës në internet, qëndroni me të njëjtin lloj karte. Nëse do të blini dhjetë letra gërvishtëse, do të keni një shans më të mirë për të dalë përpara nëse të dhjetë janë të njëjtit lloj letre sesa nëse provoni qasjen e "scattergun" për të shkuar nga letra në letër.

Mos pini alkool ndërsa jeni duke luajtur. Nëse pini mjaftueshëm alkool për të turbulluar gjykimin tuaj, nuk do të mendoni qartë për shanset. Ose për të qëndruar brenda buxhetit tuaj. Mbajini të ndara këto dy kënaqësi.

Dhe, së fundi, mbani mend këtë: Bëhet fjalë për fat. Dhe ndonjëherë fati do të jetë në anën tuaj, dhe ndonjëherë jo. Jini gati të ndaloni kur të jetë e qartë se nuk po arrini askund. Por sigurohuni që të ktheheni një ditë tjetër për të parë nëse fati juaj ka ndryshuar.

About the author
Samuel O'Reilly
Samuel O'ReillyAreas of Expertise:
Lojëra
About

Samuel O'Reilly, një vendas austriak, është truri i disa prej udhëzuesve më të hollësishëm të kazinove në internet. Me një dekadë në industrinë e lojrave, ekspertiza e Samuelit është e pakrahasueshme, duke i bërë komentet e tij të preferuara si nga fillestarët ashtu edhe nga profesionistët. Emri i avatarit: CasinoKanguroo

Send email
More posts by Samuel O'Reilly
Lotaria kundër kartave gërvishtëse: cila ka shanse më të mira fitimi?

Lotaria kundër kartave gërvishtëse: cila ka shanse më të mira fitimi?

A keni menduar ndonjëherë nëse kartat gërvishtëse ose biletat e lotarisë ofrojnë shanse më të mira për të fituar? Kartat gërvishtëse mund të shijohen pa shpenzuar asnjë qindarkë dhe janë lojëra fati. Megjithatë, shumë njerëz preferojnë lojëra të bazuara në aftësi, veçanërisht në internet.

Të rejat e fundit

Lojrat shkencore nxjerrin lojëra llotarie Punch N' Play në Amerikën e Veriut
2023-10-23

Lojrat shkencore nxjerrin lojëra llotarie Punch N' Play në Amerikën e Veriut

Scientific Games, një furnizues kryesor i zgjidhjeve teknologjike iLottery, ka njoftuar se tre lotari të Amerikës së Veriut do të ofrojnë lojën e saj të re të menjëhershme gërvishtëse, Punch N' Play. Lotaria e Luizianës, Loto-Quebec dhe Lotaria e Atlantikut do të ofrojnë lojën e re me gërvishtje të menjëhershme.