Keno

December 11, 2023

Si të luani Keno në internet me besim

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Keno është një lojë tradicionale kineze që është zbatuar në Perëndim dhe tani është pjesë e kazinove të shumta në mbarë botën, duke përfshirë kazinotë online. Keno është një lojë e ngjashme me lotarinë ose bingo, ku rastësia luan një rol shumë të rëndësishëm. Lojtari duhet të zgjedhë midis 1 dhe 20 numrave në një kartë nga një total prej 80 numrash. Sa më shumë ndeshje, aq më shumë para mund të fitoni. Këtu, ne shpjegojmë më në detaje se si të luani keno në internet.

Si të luani Keno në internet me besim

Strategji për t'u përdorur në Keno Online

Strategjia në Keno në internet është të pranosh se zgjedhja e disa numrave ose e të tjerëve nuk ndikon në zhvillimin e lojës, por që shanset për të fituar janë të njëjta. Pavarësisht kësaj deklarate, duhet pasur parasysh se numri i numrave të zgjedhur ndikon shumë në rezultatet, ndaj këshillohet që të keni një strategji adekuate në lidhje me numrin e numrave për të zgjedhur në çdo raund. 

Shumë njerëz thonë se nuk duhet të zgjidhni numra me radhë sepse ata nuk do të dalin kurrë, por kjo ide është e gabuar pasi shanset që ata të dalin janë të njëjta sikur të ishin numra pa asgjë të përbashkët. Shanset për të fituar në Keno janë praktikisht nën probabilitet, prandaj e bën të pamundur që rezultati të ndikohet nga tautologji të çuditshme. Lexoni me kujdes informacionin që lidhet me Strategjinë Keno dhe mos u mashtroni nga ata që pretendojnë se kanë zbuluar një mënyrë për të fituar gjithmonë në këtë lojë.

Shanset e fitores në Keno Online

Në Keno në internet, nuk rekomandohet të zgjidhni numrin minimal ose maksimal të numrave pasi avantazhi i shtëpisë është zakonisht shumë më i madh për shkak të sasive të vogla të ofruara si çmim. Ose vështirësia ekstreme për të pasur të gjithë numrat në biletë kanë dalë fitues.

Ekziston gjithashtu mundësia që asnjë nga 10 numrat e zgjedhur të mos jetë me fat. Shanset nuk janë shumë të larta, kështu që disa kazino ofrojnë gjithashtu një çmim për ata që shkruajnë 10 numra dhe nuk përputhen me asnjë.

Për të fituar një shumë të vogël parash në Keno, duhet të kesh pak fat. Megjithatë, nëse doni të fitoni një shumë të madhe, duhet të jeni jashtëzakonisht me fat pasi shanset për të marrë një biletë fituese janë minimale. Strategjia më e mirë e Keno është të pranosh vështirësitë e fitimit dhe të shijosh lojën sikur të ishte një aktivitet i kohës së lirë. Të luash Keno me të vetmen perspektivë për të fituar para është një gabim, pasi kjo do të sjellë vetëm zhgënjim.

Vendimi më i rëndësishëm që duhet të marrë një lojtar Keno është numri i numrave që duhet të përfshijë në biletë dhe alternativa më e mirë është të shmangni numrat shumë të kufizuar ose shumë të lartë.

Pagesat Online Keno

Përparësia e shtëpisë në Keno në internet është zakonisht më e madhe se ajo e lojërave të tjera të kazinosë në faqet e lotarisë online, kështu që nëse doni të fitoni para, duhet të optimizoni strategjinë tuaj të lojërave.

Kazinotë me bazë tokësore kanë shuma mjaft të ulëta pagese, kështu që fitimet për kazinonë zakonisht janë midis 20% dhe 35%. Si në Video Keno ashtu edhe në Keno Online, duke qenë se kanë më pak shpenzime, çmimet që mund t'u ofrohen fituesve janë më të mëdha, me një avantazh shtëpie afërsisht 5%.

Sekretet për Keno

Për lojtarët që kërkojnë sekretet më të mira për të luajtur keno, në vijim janë sugjerimet më të mira se si ta trajtojnë këtë lojë.

Praktikoni përpara se të filloni të bastni realisht

Meqenëse keno nuk është një lojë e komplikuar, shumë lojtarë zhyten dhe fillojnë të bastojnë para të vërteta, gjë që nuk është alternativa më e mirë. Për t'u mësuar me lojën e zgjedhur, ideja është të praktikoni disa herë në modalitetin e testimit, i cili nuk përfshin para dhe çmime. Kështu, lojtari mund të kuptojë dinamikën e lojës dhe të mësohet me të dhe vetëm atëherë të zbatojë njohuritë e marra në praktikë.

Zgjidhni nga katër deri në tetë numra për kartë

Kur keni mundësinë të zgjidhni deri në 15 numra në një kartë të vetme, tendenca më e zakonshme midis fillestarëve është të mendojnë se gjëja më e mirë për të bërë është të vini bast në sa më shumë numra. Nga njëra anë, kjo madje ka kuptim sepse sa më shumë numra të shënuar, aq më të mëdha janë shanset për t'i bërë ato siç duhet. Megjithatë, duhet të keni parasysh se çmimet ndryshojnë edhe në varësi të numrit të numrave që lojtari ka shënuar. Kushdo që mund të marrë pesë numra nga pesë të shënuar mund të fitojë me një normë kthimi 50:1. E njëjta normë mund të bjerë në 3:1 duke marrë me mend pesë numra nga dhjetë të zgjedhur, duke reduktuar në masë të madhe fitimet e mundshme.

Kështu, për të pasur një zgjedhje të ekuilibruar midis konkurrimit për çmime të larta dhe të paturit ende shanse të moderuara për të fituar, matematika siguron që është më mirë të shënosh nga katër deri në tetë numra për kartë. Me më pak se kaq, shanset për të fituar janë shumë të ulëta, ndërsa me më shumë se kaq, shpërblimet nuk janë aq të mira.

Bast në numra të njëpasnjëshëm

Loja Keno në internet funksionon nga një gjenerues numrash të rastësishëm, i cili siguron që rezultatet të jenë ngjarje të rastësishme dhe të pavarura. Megjithatë, shumë lojtarë me përvojë keno besojnë se, pavarësisht rastësisë, numrat e njëpasnjëshëm kanë një shans më të lartë për t'u tërhequr. Kjo strategji nuk ka garanci dhe mund të funksionojë ose jo, por është padyshim një nga më të njohurat në mesin e lojtarëve sot.

Jepni përparësi lojërave që ofrojnë vlerësimin më të lartë RTP

Ashtu si me makinat e fatit, keno gjithashtu ndryshon në Indeksin e Kthimit të Lojtarit (RTP) sipas titullit të zgjedhur. Në përgjithësi, kazinotë online ofrojnë përqindje më të favorshme për kumarxhinjtë sesa kazinotë fizike, por mes shumëllojshmërisë së madhe të lojërave keno në internet, ka edhe nga ato që konsiderohen më tërheqëse. Për të përfituar në këtë drejtim, sugjerimi më i mirë është të kërkoni lojëra që kanë një RTP të paktën 94%.

Zgjidhni kazinotë e besueshme

Për t'u siguruar që lojërat keno janë të drejta, me shanse reale për të fituar dhe për të qenë ende i sigurt se çdo fitim do të paguhet në mënyrë efektive, është thelbësore të zgjidhni një kazino të sigurt dhe të besueshme në internet që auditohet sipas rregullave më të avancuara të mbrojtjes. të asaj industrie.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Simptomat mund të ndikojnë në jetën tonë të përditshme, por trajtimi është i disponueshëm!
2024-05-20

Simptomat mund të ndikojnë në jetën tonë të përditshme, por trajtimi është i disponueshëm!

Lajme