Lotaria Lotaria më e mirë në 2023

Lotaria është një formë kumari që ndikohet shumë nga rastësia. Kjo lojë është shumë e njohur në mbarë botën, pasi lojtarët e lotarisë kanë mundësinë të fitojnë një shumë të madhe parash. Sidoqoftë, shanset për të fituar llotarinë janë jashtëzakonisht të ulëta, mund të shpresohet vetëm.

Ashtu si për format e tjera të lojërave të fatit, ofruesit ofrojnë shumë mundësi të ndryshme kur bëhet fjalë për të luajtur llotarinë. Ka qindra llotari të disponueshme në internet si për tregjet vendase ashtu edhe për ato ndërkombëtare. Sigurisht, çdo llotari është unike dhe ato ofrojnë veçori specifike. Nëse jeni duke kërkuar për një loto në internet, këtu janë disa nga opsionet më të mira atje:

Lotaria Lotaria më e mirë në 2023
EuroMillions

EuroMillions është një llotari offline dhe online që luhet njëkohësisht në nëntë vende evropiane (Austri, Belgjikë, Francë, Irlandë, Luksemburg, Portugali, Spanjë, Zvicër dhe Mbretërinë e Bashkuar). Shortet zhvillohen dy herë në javë; xhekpoti garantohet të mos jetë kurrë më pak se 17 milionë euro dhe mund të rritet deri në 230 milionë euro. përveç kësaj, vende të ndryshme zhvillojnë lojëra shtesë për të cilat hyrja është e kufizuar në vendin në fjalë.

Shfaq më shumë
EuroJackpot

Lojtarët e ditëve moderne të lotarisë kanë shumë opsione që mund t'i shohin ata të fitojnë shumë. Eurojackpot-i, në veçanti, ka kthyer kokën për të gjitha arsyet e duhura vitet e fundit. Nuk është për t'u habitur që lojtarët tani po e shfrytëzojnë mundësinë për të provuar Eurojackpot-in në linjë. Eurojackpot është padyshim një nga llotaritë më të reja në botë. Përveç pranisë së tij më pak se një dekade në botën e llotarive në internet, Eurojackpot ka spikatur për dhënien e disa prej llotarive më të mëdha në Evropë. Përveç jackpot-it të mahnitshëm të lotarisë, shanset e tij të favorshme janë padyshim një tërheqje e spikatur.

Shfaq më shumë
Powerball

Një nga lotaritë më të mëdha sot është Powerball, i njohur më parë si Lotto America. Lotaria drejtohet nga një organizatë jofitimprurëse që përfshin disa korporata dhe lobistë amerikanë që punojnë nën një ombrellë të quajtur Shoqata e Lotarisë Shumë-Shtetërore (MUSL). Powerball është i disponueshëm në 45 shtete në SHBA dhe në Distriktin e Kolumbisë, Ishujt e Virgjër të SHBA dhe Porto Riko.

Shfaq më shumë
Mega Millions

Në këtë udhëzues të lotarisë Mega Millions, mësoni gjithçka rreth basteve në një nga llotaritë më të mëdha në Shtetet e Bashkuara. Fitorja më e madhe e Mega Millions ishte 1.537 miliardë dollarë. Si fillim, Mega Millions është një llotari në internet e disponueshme për lojtarët në 45 shtete në Shtetet e Bashkuara së bashku me Distriktin e Kolumbisë dhe Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara. Fatkeqësisht, për momentin, Mega Millions nuk është në dispozicion në pesë shtete; Alabama, Hawaii, Alaska, Utah dhe Nevada.

Shfaq më shumë
Lotto 6/49

Lotto 6/49 është një nga 3 lojërat kombëtare të lotarisë në Kanada. Ai është ndërkrahinor dhe është i regjistruar nga Korporata Ndërkrahinore e Lotarisë. Kur u prezantua për herë të parë, filloi një revolucion të lotarisë në Kanada; sepse i lejonte lojtarit të zgjidhte numrat që dëshironte, biletat e lotarisë të paraprintuara filluan të zhdukeshin ngadalë.

Shfaq më shumë
Vikinglotto

Lotaritë online luhen në të gjithë botën. Sidoqoftë, Vikinglotto e veçon veten falë natyrës së tij bashkëpunuese. Është një përvojë bashkëpunuese e lojërave të fatit midis një numri kombesh të ndryshme nordike. Për më tepër, ndërsa llotaritë e tjera të profilit të lartë priren të përqendrohen te lojtarët e fundjavës, kjo zhvillohet të mërkurën. Në të kaluarën kjo lojë kishte disa emra të ndryshëm në varësi të kombit. Shembujt e zakonshëm përfshijnë Onsdags Lotto, Víkingalottó dhe Vikingų Loto.

Shfaq më shumë
Mega Sena

Mega-Sena renditet si lotaria më e madhe në Brazil. Kazinoja ka funksionuar për më shumë se dy dekada nën menaxhimin e Bankës Federale Caixa Economica. Pavarësisht se është i bazuar në Brazil, lotaria lejon lojtarët nga e gjithë bota të provojnë fatin e tyre. Kjo mundësohet nëpërmjet blerjes online të biletave të lotarisë. Lotaria tërheq shumë lojtarë, dhe për arsye të mira, siç do të theksohet në këtë artikull.

Shfaq më shumë
La Primitiva

La Primitive, që do të thotë 'Primitivi', është ndoshta llotaria më e lashtë në botë që nga viti 1763. Është e preferuara e qytetarëve spanjollë dhe lojtarëve nga e gjithë bota me shortet e saj dyjavore. Ai ka një çmim të parë të garantuar prej 3 milion Euro, i cili në të vërtetë rezulton të jetë më i lartë se ky për shkak të rikthimeve të tij të pakufizuara pa kapak në xhekpot.

Shfaq më shumë

10e Lotto

Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, 1xBet është vendi ku duhet të shkoni! 1xBet është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2011 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, Lucky Bird Casino është vendi ku duhet të shkoni! Lucky Bird Casino është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2017 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

  Si të luani loto në internet
  Si të luani loto në internet

  Si të luani loto në internet

  Të luash loto në internet është shumë e lehtë. Gjëja kryesore që lojtarët duhet të marrin parasysh përpara se të blejnë një biletë është përshtatshmëria e tyre. Më poshtë janë hapat kryesorë që duhen ndjekur.

  Zgjidhni faqen më të mirë të lotarisë

  Hapi i parë përfshin zgjedhjen e një vendi llotarie. Ka shumë opsione për t'u marrë në konsideratë, të cilat mund ta bëjnë paksa sfiduese për të vendosur.

  Shumica e lojtarëve zakonisht e bazojnë vendimin e tyre në sasinë e jackpot-it që ofrohet në kohën e lojës. Megjithatë, lojtarët duhet të marrin parasysh edhe shanset e fitores për të maksimizuar shanset e tyre për të fituar. Lojtarët e lotarisë në internet duhet gjithashtu të bëjnë kujdesin e duhur për të siguruar që faqja e lotarisë që ata zgjedhin të jetë e ligjshme.

  Zgjidhni numrat e duhur të lotarisë

  Hapi tjetër është zgjedhja e numrave të lotarisë. Në shumicën e vendeve, procesi është i lehtë dhe i shpejtë pasi nuk përfshin qëndrimin në radhë, siç ndodh zakonisht kur blini në një shitës lokal. Lojtarët duhet vetëm të zgjedhin numrat e tyre fitues dhe të konfirmojnë zgjedhjet e tyre.

  Procesi i përzgjedhjes mund të ndryshojë pak në site të ndryshme llotarie bazuar në ndërfaqen e përdoruesit. Disa site loto kanë opsione të menjëhershme të përzgjedhjes rastësore që lojtarët mund të zgjedhin t'i përdorin. duke përfshirë Llogaritësi i numrave të lotarisë në internet për udhëtimin tuaj të lotarisë. Kjo këshillë do t'ju ndihmojë të zgjidhni numrat e duhur.

  Bleni një biletë loto

  Me çdo gjë tjetër të bërë, lojtarët mund të bëjnë pagesa për biletat e tyre të lotarisë. Faqet e ndryshme të lotarisë ofrojnë shumë opsione të ndryshme pagese. Lojtarët mund të zgjedhin cilindo opsion pagese që u ofron atyre lehtësinë më të madhe. Vini re se disa opsione pagese mund të tërheqin një tarifë transaksioni. Kur pagesa të jetë e suksesshme, biletat e blera do të jenë gati.

  Ndiqni shortet e lotos

  Hapi i fundit përfshin duke kontrolluar barazimet për të zbuluar nëse biletat e blera kanë numra fitues. Lojtarët fitojnë nëse numrat që ata zgjodhën përputhen me numrat e shortit. Në shumicën e rasteve, zakonisht ka disa nivele çmimesh përveç çmimit të parë.

  Diçka për t'u theksuar është se lojtarët zakonisht lejohen të blejnë sa më shumë bileta llotarie që duan, gjë që mund të ndihmojë në rritjen e shanseve për të fituar. Gabimet e bëra në zgjedhjen e numrave janë në përgjithësi në koston e lojtarit.

  Si të luani loto në internet
  EuroMillions

  EuroMillions

  EuroMillions u lançua në shkurt 2004 si një llotari transnacionale, me shortin e parë që u zhvillua në 13 të të njëjtit muaj. Loja kërkon që lojtarët të parashikojnë saktë shtatë numra për të fituar xhekpotin. Pesë nga numrat e përzgjedhur duhet të zgjidhen nga 1 deri në 50. Dy numrat e mbetur, të quajtur numrat e yjeve me fat, zgjidhen nga një grup prej vetëm 12 numrash.

  Në ditët e sotme, shortet zakonisht bëhen dy herë në javë, të martën dhe të premten në mbrëmje. Shortet zhvillohen në Paris. Për pjesëmarrje, lojtarët duhet të blejnë bileta në internet ose nga dyqanet e licencuara. Nuk ka kufizime në lidhje me kombësinë e lojtarëve nëse lojtarët janë mbi 18 vjeç.

  EuroMillions
  Powerball

  Powerball

  Powerball është loja më e njohur e lotarisë në Shtetet e Bashkuara, e koordinuar nga një Shoqatë Lotarie Shumë-Shtetërore. Shorti i parë i shortit ishte në prill të vitit 1992. Shortet bëheshin dy herë në javë për të gjitha vitet deri më 23 gusht 2021, kur u shtua edhe shorti i tretë javor.

  Xhekpoti minimal i Powerball është zakonisht 20 milionë dollarë. Fituesit kanë mundësinë të paguhen shumën përkatëse si një shumë ose me këste të shkallëzuara. Shuma e opsionit të shumës së përgjithshme është përgjithësisht më e vogël se opsioni i pensionit për shkak të taksimit dhe vlerës në kohë të parasë.

  Powerball
  Eurojackpot

  Eurojackpot

  Eurojackpot është një tjetër llotari evropiane transnacionale e njohur që filloi në mars 2012. Lotaria ofron një çmim të parë minimal prej 10 milion €, i cili mund të kalojë deri në 90 milion €.

  Lojtarët duhet të përputhen saktë pesë numra nga një grup prej 50 numrash dhe dy zgjedhje të tjera shtesë nga 10 numra. Lotaria ofron gjithashtu 12 kategori çmimesh. Shortet bëhen vetëm një herë në javë, të mbajtura në Helsinki, dhe biletat fituese të lotarisë vlerësohen në Danimarkë dhe Gjermani.

  Eurojackpot
  Mega Miliona

  Mega Miliona

  Mega Millions, e quajtur më parë The Big Game, është një lojë llotarie amerikane pa kufizime juridiksioni - çdokush mund të luajë. Lojtarët mund të blejnë bileta në internet dhe të ndjekin shortet përmes transmetimit të drejtpërdrejtë. Barazimet e Mega-milioneve ndodhin dy herë në javë, të mbajtura në studiot e WSB-TV në Atlanta, Georgia.

  Xhekpoti minimal i reklamuar për llotarinë, që nga viti 2017, është 40 milionë dollarë. Shuma paguhet me këste vjetore të graduara që rriten me 5% çdo vit. Fituesi ruan ende të drejtën për të kërkuar pagesa të njëpasnjëshme.

  Mega Miliona
  Mënyrat e pagesës në lotaritë online

  Mënyrat e pagesës në lotaritë online

  Siç u përmend më herët, lojtarët mund të përdorin shumë opsionet e pagesës për të blerë bileta loto online. Disa nga më të zakonshmet janë theksuar më poshtë.

  Kartat e kreditit

  Kartat e kreditit janë ndër opsionet më të përdorura të pagesave. Përdorimi i kartave të kreditit është po aq i thjeshtë sa plotësimi i informacionit të kartës së kreditit në faqen e lotos dhe miratimi i transaksionit. Përveç thjeshtësisë së përdorimit, kartat e kreditit konsiderohen gjithashtu mjaft të sigurta. Një tjetër opsion i zakonshëm janë kartat e debitit, të cilat funksionojnë në mënyrë të ngjashme me kartat e kreditit kur blini një biletë loto.

  Kuletat elektronike

  Pothuajse të gjitha llotaritë kryesore online pranojnë pagesa me portofol elektronik në ditët e sotme. Kuletat elektronike ofrojnë disa përfitime pasi pagesat janë zakonisht të shpejta dhe të sigurta. Ato janë gjithashtu më të përshtatshme për të bërë pagesa të vogla, gjë që është e dobishme për llotaritë e lira në internet. Disa nga ofruesit kryesorë të portofolit elektronik gjithashtu nuk paguajnë tarifa transaksioni për blerjen.

  Transferta direkte bankare

  Lojtarët e lotos mund të zgjedhin transferimin e drejtpërdrejtë bankar. Kjo është veçanërisht e zakonshme për lojtarët që blejnë vëllime të larta të biletave të lotarisë. Transferta direkte bankare vjen me përfitimin e verifikimit më të lehtë dhe të sigurisë së biletës në rast të fitores.

  Mënyrat e pagesës në lotaritë online
  Lotaritë e vërteta dhe të rreme në internet

  Lotaritë e vërteta dhe të rreme në internet

  Dallimi midis një llotarie të vërtetë dhe asaj të rreme mund të jetë pak sfiduese. Megjithatë, disa parametra mund të përdoren për të përcaktuar nëse një faqe llotarie është e ligjshme apo ndryshe. Këtu janë disa faktorë që vlejnë kur vlerësohet legjitimiteti i një kazinoje në internet.

  • Reputacioni: Reputacioni i një llotarie duhet të jetë gjëja e parë që duhet marrë parasysh. Lojtarët duhet të përmbahen nga blerja e biletave të lotos nga llotaritë që kanë reputacion të dyshimtë. Një mënyrë për të përcaktuar reputacionin e një tombol në internet është duke kontrolluar vlerësimet e përdoruesve.
  • Licencimi: Një mënyrë tjetër e thjeshtë për të dalluar llotaritë reale dhe ato online është duke kontrolluar statusin e licencimit të kompanisë së lotos. Kompanitë e vërteta loto zakonisht kanë të gjitha licencat dhe certifikatat përkatëse nga organet qeverisëse dhe rregullatore.
  • Fituesit e verifikuar:Lotaritë e vërteta në internet zakonisht kanë fitues të verifikuar. Dështimi për të publikuar fituesit e verifikuar është zakonisht një tregues i falsifikimit të lotarisë.
  • Përvoja personale: Përvoja personale gjithashtu mund t'i ndihmojë lojtarët e lotos të bëjnë dallimin midis një llotarie të vërtetë dhe të rreme në internet. Një lojtar që fiton çdo nivel çmimi dhe nuk merr fitimet pa ndonjë arsye legjitime, mund të përjashtojë lotarinë online si false.
  • Kontrollimi i një siti të renditjes: Një zgjidhje e lehtë dhe efektive është të kontrolloni renditjen e besueshme të lotarive në internet. Renditjet tona bazohen në teste dhe kërkime të gjera që paraqesin vetëm lotari të vërteta në internet.
  Lotaritë e vërteta dhe të rreme në internet
  Si i renditim lotaritë online?

  Si i renditim lotaritë online?

  Disa veçori dallohen kur renditen lotaritë në internet. Ja çfarë shikojmë:

  • Përvoja e përgjithshme: Përvoja e përgjithshme që një lojtar mund të presë të marrë kur luan loto në internet është zakonisht një faktor i rëndësishëm renditjeje. Lotaritë e rangut më të lartë ofrojnë përvojën më të mirë të përdoruesit për sa i përket ndërfaqes së përdoruesit dhe lojës.
  • Shërbimi ndaj klientit: Shërbimi ndaj klientit është mjaft thelbësor në faqet online të lotove. Lotaritë e rangut më të lartë ofrojnë ndihmë profesionale dhe vlerë për lojtarët vazhdimisht. Sa më me kohë dhe profesionistë që përfaqësuesit e klientëve të marrin pjesë te lojtarët, aq më i lartë është rangu.
  • Shanset fituese: Disa renditje bazohen në shanset e fitimit. Faqet e lotos kanë shanse të ndryshme fitimi, pavarësisht nga madhësia e çmimit të parë. E njëjta gjë mund të tregojë edhe frekuencat fituese të lotarisë. Numri i kategorive të çmimeve ndikon gjithashtu në renditje.
  • Termat dhe Kushtet: Lotaritë më të mira u ofrojnë lojtarëve kushte dhe kushte të arsyeshme. Termat dhe kushtet duhet të funksionojnë për të mirën e të dyja palëve.
  • Opsionet e pagesës: Lotaritë online të rangut më të lartë u ofrojnë lojtarëve opsionet më të shumta të pagesës. Kjo ndihmon për të siguruar lehtësinë dhe komoditetin e blerjes së biletave për të gjithë lojtarët.
  Si i renditim lotaritë online?

  Të rejat e fundit

  Bonuset më të mira të mirëseardhjes me kartën e pagesës për lojtarët e lotove në internet në maj 2023
  2023-05-09

  Bonuset më të mira të mirëseardhjes me kartën e pagesës për lojtarët e lotove në internet në maj 2023

  Kartat e pagesave si Amex, Visa dhe Mastercard janë padyshim opsionet bankare më të pranuara në iGaming. Por gjetja e bonusit ideal të mirëseardhjes në faqet e rregulluara të lojërave të fatit të lotarisë mund të jetë sfiduese. Kjo është arsyeja pse ky postim ka hulumtuar tre më të mirët bonuse të mirëseardhjes së lotarisë për depozitat me karta pagese në muajin maj.

  Yggdrasil hap portat e ferrit me gëlltitjen e dobët
  2023-05-04

  Yggdrasil hap portat e ferrit me gëlltitjen e dobët

  Lojëra Yggdrasil, një furnizues i famshëm i lojërave elektronike dhe lojëra llotarie, është gjithmonë në studio për të publikuar lojëra elektronike të reja javore për video. Titulli i tij i fundit është Devour the Weak, i cili është vendosur në gropat e ferrit ku demonët dhe ferri i nxehtë janë rendi i ditës. Por ata që mund të shpëtojnë nga ferri do të marrin një çmim që do të ndryshojë jetën.

  Konkurroni për Çmimet Cool në Turneun e Lotarisë së Lucky Bird Casino
  2023-05-02

  Konkurroni për Çmimet Cool në Turneun e Lotarisë së Lucky Bird Casino

  Jeni adhurues i lojës së lotarive online? Atëherë duhet të dini se sa sfiduese mund të jetë gjetja e një turneu llotarie. Për këtë arsye, duhet ta mbani këtu, pasi LottoRanker do t'ju prezantojë me disa nga turnetë javore më emocionuese të lotarisë për t'u bashkuar. Rishikimi i kësaj jave do të zhvesh turneun në vazhdim Golden Reels në Lucky Bird Casino.

  Udhëzuesi i dobishëm për fituesit e EuroMillions
  2023-03-28

  Udhëzuesi i dobishëm për fituesit e EuroMillions

  Lotaria EuroMillions është një fenomen global dhe një gur i çmuar i industrisë evropiane të lojërave të fatit. Lojtarët në këtë llotari mbarë evropiane mund të hyjnë për vetëm dy euro, me çmimin kryesor prej 190 milionë euro.