Cash4Life Lotaria më e mirë në 2023

Lojërat e lotarisë kanë ekzistuar prej shekujsh. Dixhitalizimi aktual i këtyre lojërave të bazuara në fat ka bërë një ndryshim të rëndësishëm në mënyrën se si luhen. Falë mjeteve teknologjike, lojërat e fatit si Cash for Life ofrohen pa kufij. Me një prani të madhe në internet, Lotaria Cash for Life është e preferuara mes lojtarëve. Lajmi i mirë është se fansat mund të luajnë Cash for Life Lottery online. Loja është e disponueshme për lojtarët jashtë shtetit, por ata duhet të gjejnë agjentë që shesin bileta të Lotarisë Cash for Life në internet në mënyrë që të mund të marrin pjesë.

Cash4Life Lotaria më e mirë në 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

  Çfarë është Lotaria Cash for Life?

  Çfarë është Lotaria Cash for Life?

  Cash for Life ose Cash4Life është një llotari anuiteti me shumë juridiksione që luhet aktualisht në 10 shtete amerikane Florida, Virginia, Indiana, New York, Missouri, Georgia, Tennessee, Maryland, Pennsylvania dhe New Jersey. Vizatimet zhvillohen çdo ditë në orën 21:00 EST dhe transmetohen drejtpërdrejt në faqen zyrtare të internetit dhe postohen në kanalin YouTube Lottery në Florida.

  Siç sugjeron emri, fituesit marrin një çmim të përjetshëm prej 1,000 dollarë në ditë, i cili arrin në 365,000 dollarë në vit. Ekziston gjithashtu mundësia për të marrë shpërblimin e vetëm prej 7 milionë dollarësh. Dy opsionet që kualifikohen për këste janë çmimi i dytë më i madh në para dhe xhekpoti.

  Çfarë është Lotaria Cash for Life?
  Ku të blini bileta për Lotarinë Cash for Life

  Ku të blini bileta për Lotarinë Cash for Life

  Biletat e Cash4Life kushtojnë 2 dollarë dhe mund të blihen nga dyqanet e autorizuara, pikat e karburantit, kioskat dhe dyqanet e lotove në SHBA. Çdo lojtar që nuk dëshiron të presë në radhë mund të blejë Cash for Life bileta lotarie në internet. Është thelbësore të mësoni rregullat përpara se të luani lojën. Biletat janë vetëm për personat që kanë mbushur moshën ligjore 18 vjeç.

  Lojtarët jo në SHBA mund të marrin pjesë në lotarinë e anuitetit Cash for Life përmes portaleve të besueshme në internet. Pra, në vend që të udhëtojnë në një nga dhjetë shtetet e përmendura më lart, ata mund të regjistrohen me një ofrues të certifikuar dhe të provojnë fatin e tyre. Regjistrimi online i lotarisë zgjat disa minuta, kështu që është më e kursyer në kohë sesa blerja e biletave tradicionale.

  Biletat e lotarisë në internet janë një mënyrë e përshtatshme për të luajtur Cash for Life. Ato janë të arritshme kudo dhe procesi i blerjes është i drejtpërdrejtë. Ai i lejon lojtarët të gjurmojnë përparimin e vizatimeve, të kontrollojnë fitimet dhe të marrin çmimet. Nuk ka nevojë të jetë banor i një prej këtyre shteteve për të marrë një biletë lotarie në internet.

  Ku të blini bileta për Lotarinë Cash for Life
  Historia e Lotarisë Cash for Life

  Historia e Lotarisë Cash for Life

  Lotaria Cash for Life nuk ngatërrohet me një lojë tjetër që Shoqata e Lotarisë Shumë-Shtetërore ofroi nga viti 1998 deri në vitin 2000. Cash4Life është një nga llotaritë më të njohura në Amerikë, shitja e biletave të së cilës filloi më 13 qershor 2014 dhe shorti i parë u zhvillua në Qershor 2014. Në Nju Jork, Cash4Life zëvendësoi Sweet Million, i cili ekzistonte midis 2009 dhe 2014.

  Në një deklaratë zyrtare, Departamenti i Drejtësisë tregoi se shtetet që nuk lëshojnë bileta drejtpërdrejt nga faqet e tyre zyrtare të internetit mund t'i lejojnë lojtarët të përdorin faqet e palëve të treta në det të hapur që nga viti 2011. Shitja e biletave në Florida filloi më 17 shkurt 2017 dhe më 15 maj të njëjtin vit, New Jersey shtoi Doubler NJ.

  Biletat e lotarisë për këtë opsion shiten për 1 dollarë shtesë në ditë. Ai urdhëron një çmim të dyfishtë për fitimet e tjera përveç çmimit të pensionit. New Jersey është i vetmi shtet që ofron Doubler NJ deri më sot.

  Historia e Lotarisë Cash for Life
  A është e ligjshme Lotaria Cash for Life?

  A është e ligjshme Lotaria Cash for Life?

  SHBA legalizoi llotaritë në 45 shtete, Puerto Rico, Ishujt e Virgjër dhe Distrikti i Kolumbisë në nëntor 2019. Kjo do të thotë se Cash4Life është absolutisht e ligjshme. Agjentët Cash for Life janë të licencuar dhe të autorizuar për të shitur bileta në përputhje me kodin 18 US 1301. Në mënyrë të ngjashme, shitja e biletave të lotarisë në internet është krejtësisht e ligjshme.

  A është e ligjshme Lotaria Cash for Life?
  Si të luani Lotarinë Cash for Life

  Si të luani Lotarinë Cash for Life

  Kur kërkoni informacion se si të luaj një lojë lotarie në internet, është thelbësore të regjistroni një llogari me një ofrues të verifikuar. Gjëja tjetër e rëndësishme është respektimi i rregullave të lojës. Këtu janë hapat e nevojshëm për të luajtur Cash for Life Lottery në internet.

  • Regjistrohu për një llogari online të llotarisë Cash4Life
  • Ngarkoni llogarinë me para duke përdorur një mënyrë të përshtatshme pagese
  • Blini bileta të Lotarisë Cash for Life online
  • Zgjidh pesë numra nga gjashtëdhjetë prej tyre
  • Zgjidhni një numër "Cash Ball" nga numrat 1-4

  A gjenerator i numrave të rastësishëm (RNG) ndihmon për të rritur shanset për të fituar kur zgjedh një numër për fushën e basteve. Çdo 2 dollarë duhet të përputhet me f5 topa të bardhë në numrat 1 deri në 60 për të fituar 1000 dollarë në javë për jetën (1 milion dollarë). Nëse përputhet me Cash Ball (numri 1 deri në 4), lojtari fiton çmimin kryesor, dmth. 1000 dollarë në ditë për jetën (7 milion dollarë).

  Ka çmime të tjera në para për të fituar duke kombinuar kombinime që nuk përfshihen në çmimet më të larta ose të dyta më të larta. Fitimet e tilla paguhen në një shumë të madhe. Është e mundur që të ketë fitues të shumtë të çmimit 1 milion dollarë.

  Si të luani Lotarinë Cash for Life
  Cilat janë shanset për të fituar Lotarinë Cash for Life

  Cilat janë shanset për të fituar Lotarinë Cash for Life

  Në përgjithësi, Cash for Life ofron një shanse konstante 1:7.76 për të fituar me një grup çmimesh që rrjedh nga 55% e totalit të shitjeve. Dy çmimet e anuitetit dhe çmimi Doubler NJ kanë një kufi detyrimi, dmth. janë jackpot jo progresive. Fitimet paguhen automatikisht me para në dorë kur ka shumë fitues për çmimin e përjetshëm.

  Duhet të theksohet se jackpotet e Cash for Life nuk kalojnë pa marrë parasysh numrin e biletave të shitura. Pra, çmimi jackpot mbetet i njëjtë edhe pas një shorti. Shanset për të fituar në Cash4Life janë relativisht më të larta se llotaritë e tjera. Si e tillë, është pothuajse gjithmonë e mundur të kesh një fitues në çdo short.

  Cilat janë shanset për të fituar Lotarinë Cash for Life
  Opsionet e pagesës nëse fitoni Cash for Life

  Opsionet e pagesës nëse fitoni Cash for Life

  Kur bëhet fjalë për pagesat, rregullat për pretendimin ndryshojnë nga shteti në shtet. Biletat fituese nga Florida për t'u paguar me para në dorë duhet të kërkohen brenda 60 ditëve nga shorti. Në New Jersey, lojtarët zgjedhin opsionet e tyre të pagesës në pikën e blerjes së biletës. Të gjithë fituesit e jackpot-it njoftohen me email dhe asnjë çmim nuk mbetet pas. Informacioni se si të kërkoni pagesa është në faqet e internetit të lotarisë shtetërore. Këtu është një përmbledhje e dy kryesoreve opsionet e pagesës.

  Një opsion i parave të gatshme është ligjërisht i detyrueshëm, kështu që nuk mund të ndryshohet. Çdo fitim nën 599,50 dollarë në New Jersey bie nën pragun dhe ofrohet plotësisht. Kompania i dërgon biletën fituese fituesit për të kërkuar çmimin nga zyra e lotarisë në New Jersey.

  Opsioni i pensionit është i ndryshueshëm. Kjo do të thotë se lojtari ka një shans për të zgjedhur opsionin e parave në momentin e pretendimit të fitimeve të tij. Por pasi të zgjedhin opsionin e parave të gatshme, ata duhet të nënshkruajnë një marrëveshje të parevokueshme.

  Opsionet e pagesës nëse fitoni Cash for Life
  Këshilla dhe truket për të luajtur Lotarinë Cash for Life

  Këshilla dhe truket për të luajtur Lotarinë Cash for Life

  Lojtarët që nuk duan të presin që shorti të fitojë, mund të shtojnë Quick Cash në biletën e tyre me një $1 shtesë. Ky opsion ofron një çmim të menjëhershëm deri në 500 dollarë. Lojtari do të dijë nëse ka fituar apo jo sapo të printojë biletën e tij Cash4Life. E njëjta biletë ka një shans për të fituar në short.

  Një veçori me shumë barazime i lejon lojtarët të zgjedhin lojëra për deri në 14 barazime të mëvonshme me një ose disa bileta. Kostoja e një bilete me shumë barazime Cash4Life varet nga numri i vizatimeve dhe lojërave të zgjedhura.

  Kur zgjidhni numrat e Cash4Life, ia vlen të keni një përzierje të mirë të numrave çift dhe tek. Barazimet me kombinime të gjitha tek dhe të gjitha çiftet janë shumë të rralla, me një probabilitet më të vogël se 6%. Disa nga kombinimet fituese përfshijnë 2/3 dhe 3/2. Probabiliteti i tyre për t'u tërhequr është 65%.

  Numrat fitues shpërndahen në të gjithë fushën 60. Numrat midis 1 dhe 30 janë në gjysmën e ulët dhe të tjerët bien në gjysmën e lartë. Nga statistikat, të gjitha numrat e ulët vështirë se arrijnë në short, duke shfaqur një mundësi 5% për të fituar. Është gjithashtu e vërtetë për të gjitha numrat e lartë. Do të ishte më mirë të përzieni numrat e ulët dhe të lartë. Një përzierje e tillë ndodh në 68% të barazimeve.

  Këshilla dhe truket për të luajtur Lotarinë Cash for Life