EuroJackpot Lotaria më e mirë në 2023

Lojtarët e ditëve moderne të lotarisë kanë shumë opsione që mund t'i shohin ata të fitojnë shumë. Eurojackpot-i, në veçanti, ka kthyer kokën për të gjitha arsyet e duhura vitet e fundit. Nuk është për t'u habitur që lojtarët tani po e shfrytëzojnë mundësinë për të provuar Eurojackpot-in në linjë. Eurojackpot është padyshim një nga llotaritë më të reja në botë. Përveç pranisë së tij më pak se një dekade në botën e llotarive në internet, Eurojackpot ka spikatur për dhënien e disa prej llotarive më të mëdha në Evropë. Përveç jackpot-it të mahnitshëm të lotarisë, shanset e tij të favorshme janë padyshim një tërheqje e spikatur.

EuroJackpot Lotaria më e mirë në 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

  Ku të blini bileta për Eurojackpot?

  Ku të blini bileta për Eurojackpot?

  Çdokush 18 vjeç e lart ka të drejtë të provojë fatin e tij në jackpot-in e Eurojackpot. Shqetësimi kryesor midis lojtarëve është zakonisht se si të blejnë një biletë lotarie në internet dhe ku t'i blejnë ato. Biletat e lotarisë Eurojackpot mund të blihen nga disa shitës biletash online. Megjithatë, ata duhet të jenë të kujdesshëm kur blejnë biletat e lotarisë online nga zhvilluesit privatë.

  Disa lojtarë nuk duan të blejnë bileta nga palët e treta. Lojtarët gjithashtu mund të blejnë bileta Eurojackpot nga faqja zyrtare e lotarisë. Të blesh nga faqet e internetit të Eurojackpot është e thjeshtë sa të kesh zgjedhjet dhe të paguash për biletën.

  Ku të blini bileta për Eurojackpot?
  Historia e Eurojackpot

  Historia e Eurojackpot

  Lotaria Eurojackpot u propozua për herë të parë në vitin 2006, pas ofertave të konsiderueshme të çmimit të parë në atë kohë, veçanërisht nga Lotaria Euromillions. Marrëveshja për të nisur këtë llotari shumëkombëshe u arrit në vitin 2011 në Helsinki.

  Pas marrëveshjes, shtatë vende, Danimarka, Finlanda, Gjermania, Sllovenia, Italia dhe Holanda, morën pjesë në shortin e parë të Eurojackpot-it më 23 mars 2012. Menjëherë pas kësaj, një lojtar nga Gjermania fitoi 19.5 milionë euro, gjë që ndezi interesin për shorti jashtë vendet pjesëmarrëse.

  Vende të tjera u bashkuan shpejt, duke përfshirë Spanjën, Norvegjinë, Suedinë, Kroacinë, Lituaninë, Letoninë, Islandën, Republikën Çeke dhe Hungarinë. Pranimi i Eurojackpot në shumicën e vendeve evropiane e pa atë të sigurojë një audiencë të gjerë.

  Më 3 maj 2013, një lojtar norvegjez, Yngvar Borgerson, fitoi çmimin e parë. Kjo shënoi e para nga disa fitore historike të përhapura në disa muaj. Ajo solli gjithashtu zhvillime të reja që panë ndryshimin e formatit më 10 tetor 2014.

  Sidoqoftë, ky format i ri nuk i pengoi lojtarët të merrnin një fitore të madhe. Fitimet e lotarive Jackpot prej 31.5 €, 84.8 €, 90 € dhe 90 milion € u regjistruan në tetor 2015, korrik 2016, tetor 2016 dhe janar 2017. Shuma prej 90 milion € u fitua nga pesë lojtarë të ndryshëm nga Gjermania (3 lojtarë) , Danimarka dhe Holanda.

  Me kalimin e viteve iu bashkuan edhe vende të tjera evropiane dhe që nga dhjetori 2020, numri i vendeve është 18.

  Historia e Eurojackpot
  A është i ligjshëm Eurojackpot?

  A është i ligjshëm Eurojackpot?

  Sot ka qindra llotari, vetëm se disa priren të jenë mjaft kufizuese. Prandaj, çështja e ligjshmërisë së një çmim të parë lind shpesh kur përmendet Eurojackpot. Megjithëse Eurojackot është zyrtarisht i disponueshëm për lojtarët nga 18 vendet pjesëmarrëse, loja është gjithashtu e disponueshme në faqet e internetit të lotarisë. Në mënyrë ideale, këto sajte blejnë bileta për lojtarët brenda një vendi të caktuar pjesëmarrës dhe i shërbejnë interesave tuaja më të mira.

  Prandaj, lojtarët nga vendet që nuk janë të listuara inkurajohen të sigurojnë që ata të luajnë këtë lojë të vendeve të licencuara dhe të rregulluara nën një juridiksion të njohur. Tani që kufizimet territoriale janë kujdesur mirë nga faqet në internet me kusht që një lojtar mbi 18 vjeç, ata mund të marrin pjesë në këtë llotari.

  A është i ligjshëm Eurojackpot?
  Si të luani Eurojackpot në internet

  Si të luani Eurojackpot në internet

  Eurojackpot, si shumica e llotarive online, është e lehtë dhe argëtuese për t'u luajtur. E mira e kësaj loje është se nuk ka rregulla komplekse të lojës dhe kombinime të panevojshme. Një lojtar duhet të zgjedhë pesë numra nga 50 dhe një dy shtesë nga një pishinë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni të shtoni Jackpot i dyfishtë veçori që mund t'ju shohë të dyfishoni fitimin e jackpot-it tuaj.

  Ka disa mënyra për të bërë plotësimin e një bilete llotarie. Lojtarët mund të zgjedhin numrat e tyre me fat me dorë ose të përdorin opsionin Quickpick të ofruar nga lotaria. Hapi i fundit është të klikoni butonin dërgo dhe vendosni bastin.

  Rregullat e Eurojackpot-it

  Rregullat e Eurojackpot-it duhet të jenë të qarta për shumicën e lojtarëve, madje edhe për fillestarët. Së pari, një lojtari duhet të blejë biletat e lojës në internet përpara se të bëhet shorti. Lojtarët pjesëmarrës duhet të kenë kaluar moshën ligjore, 18 vjeç ose më të vjetër. Megjithatë, lojtarët estonezë të moshës 16 vjeç e lart lejohen të marrin pjesë.

  Lojtarët që marrin pjesë në Eurojackpot në internet duhet të pranojnë termat dhe kushtet e shitësit për t'u kualifikuar për të fituar. Më e rëndësishmja, vetëm pronari i vetëm i biletës ose llogarisë fituese lejohet të kërkojë çmimin e çmimit të parë.

  Lojërat Eurojackpot gjithashtu kërkojnë që të gjitha fitimet e lotarisë të pretendohen nga vendi ku është blerë bileta. Prandaj, lojtarët duhet të kenë parasysh këtë kërkesë kur zgjedhin operatorët e lotarisë. Gjithashtu, ju lutemi vini re se fituesit e jackpot-it janë gjithmonë të gatshëm të përgatisin me një plan se për çfarë të shpenzojnë fitimet e tyre.

  Si të luani Eurojackpot në internet
  Cilat janë shanset për të fituar EuroJackpot

  Cilat janë shanset për të fituar EuroJackpot

  Shanset për të fituar ndonjë xhekpot të lotarisë janë gjithmonë të pakta dhe Eurojackpot-i nuk është përjashtim. Për shembull, shanset për të fituar xhekpotin janë 1:95,344,20. Ajo që e bën Eurojackpot-in të spikatur është se ky çmim i parë është krijuar për të pasur pagesa më të shpeshta se shumica e jackpot-eve atje. Megjithatë, shanset e përgjithshme për të fituar në Eurojackopt janë 1:35. Kjo do të thotë që çdo lojtar ka një goditje 35 me 1 për të fituar një çmim ndërsa luan këtë llotari.

  Lista e shanseve të ofruara nga Eurojackpot:

  • 5 numra + 2 numra euro (jackpot - 1 në 95,344,200
  • 5 Numra + 1 Euronumra- 1 në 5,959,013
  • 5 Numrat -1 në 3,405,150
  • 4 Numrat + Euronumrat - 1 në 423,752
  • 4 Numra + 1 Euronumër - 1 në 26,485
  • 3 Numra + 2 Euronumra - 1 në 9631
  • 4 Numra - 1 në 15,134
  • 2 numra + 2 numra euro - 1 në 672
  • 3 topa + 1 Euronumër - 1 në 602
  • 3 numra - 1 në 344
  • 1 Numri +2 Euronumrat - 1 në 128
  • 2 numra + 1 numra euro - 1 në 42
  Cilat janë shanset për të fituar EuroJackpot
  Opsionet e pagesës nëse një lojtar fiton lojën

  Opsionet e pagesës nëse një lojtar fiton lojën

  Të luash një Eurojackpot kushton afërsisht 2 € për rresht. Lojtarët që janë me fat për të fituar çmimin e çmimit të parë kanë dy opsione: çmim i parë i lotos dhe pension vjetor. Megjithatë, të opsioni i pagesës që i ofrohet një lojtari mund të ndryshojë në varësi të vendit nga ai luan. Sidoqoftë, lojtarët në internet kanë vetëm opsionin lumpsum. Xhekpoti fillon nga 10,000,000 € dhe mund të shkojë deri në 90,000 €.

  Eurojackpot ofron informacion të detajuar të pagesave për vendet pjesëmarrëse. Disa vende i nënshtrohen taksave fitimet e jackpot-it, ndërsa të tjerët nuk tatohen. Opsioni i pagesës së pensionit është veçanërisht tërheqës për lojtarët nga vendet që fitojnë taksat e lotarisë. Në shumicën e rasteve, lojtarët nga vendet që nuk tatojnë fitimet e lotarisë mund të mos kenë ndonjë problem për të marrë shumën e plotë.

  Veçanërisht, lojtarët në internet do të kenë të gjithë shumën e transferuar në llogaritë e tyre pa zbritur taksa.

  Opsionet e pagesës nëse një lojtar fiton lojën
  Këshilla dhe truket për të luajtur EuroJackpot

  Këshilla dhe truket për të luajtur EuroJackpot

  Eurojackopt mund të jetë mjaft konfuz për lojtarët për herë të parë. Edhe pse kjo llotari jackpot ka shanse të larta dhe lojtarët kanë shanse të pakta, ka shumë që një lojtar mund të bëjë për të përmirësuar shanset e tij për të fituar. Këtu janë disa këshilla për të ndihmuar lojtarët e Eurojackpot të luajnë më të zgjuar:

  • Të ketë një përzierje të numrave tek dhe çift. Kjo informohet nga vëzhgimet e kaluara se afërsisht 70% e fitimeve të Eurojackpot-it kanë një përzierje të numrave tek dhe çift.
  • Shmangni numrat vijues. Më shpesh sesa jo, numrat fitues nuk janë të njëpasnjëshëm, por zakonisht shpërndahen në të gjithë spektrin. Kështu, lojtarët duhet të zgjedhin një përzierje të numrave të lartë (26-50) dhe të ulët (1-25).
  • Vëzhgoni shortin e fundit. Numrat fitues shpesh do të kenë të paktën një numër të përsëritur nga shorti i fundit. Këta numra mund të shfaqen në mënyrë të përsëritur, numra të nxehtë dhe ka të ngjarë të ndihmojnë një lojtar të fitojë.
  • Shmangni modelet. Lojtarët duhet të shmangin krijimin e ndonjë modeli. Kjo vlen për numrat tek ose çift ose numrat që mbarojnë me një shifër të caktuar. Paketat ose modelet e numrave fitojnë rrallë.
  • Bleni bileta të shumta. Përderisa lojërat e përgjegjshme janë kritike, lojtarët këshillohen të blejnë bileta të shumta të lojës në internet për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar xhekpotin. Në vend që të shpenzoni buxhetin tuaj mujor në shorte të shumta, blerja e biletave të shumta në një barazim përmirëson shanset për të fituar.
  Këshilla dhe truket për të luajtur EuroJackpot