EuroMillions Lotaria më e mirë në 2023

EuroMillions është një llotari offline dhe online që luhet njëkohësisht në nëntë vende evropiane (Austri, Belgjikë, Francë, Irlandë, Luksemburg, Portugali, Spanjë, Zvicër dhe Mbretërinë e Bashkuar). Shortet zhvillohen dy herë në javë; xhekpoti garantohet të mos jetë kurrë më pak se 17 milionë euro dhe mund të rritet deri në 230 milionë euro. përveç kësaj, vende të ndryshme zhvillojnë lojëra shtesë për të cilat hyrja është e kufizuar në vendin në fjalë.

EuroMillions Lotaria më e mirë në 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

  Ku të blini bileta për EuroMillions

  Ku të blini bileta për EuroMillions

  Ju mund të blini një bileta e lotarisë online për EuroMillions duke u identifikuar në faqen e EuroMillions në vendin tuaj, me kusht që:

  • Ju jeni në atë vend në atë kohë; dhe
  • Ky vend është një nga nëntë vendet ku operon EuroMillions.

  Kjo është një konsideratë e rëndësishme, sepse – për arsye ligjore – pjesëmarrja në këtë llotari në internet është e kufizuar për njerëzit që janë në një vend pjesëmarrës në atë kohë. Nëse është në një vend tjetër, blerja juaj e biletës së lotarisë në internet do të parandalohet.

  Dhe problemi i dytë lind nëse fitoni dhe është pothuajse i njëjtë - në cilën llogari bankare dëshironi që ata t'i transferojnë paratë? Sigurisht, nëse keni fituar një shumë shumë të madhe, ia vlen të udhëtoni në vendin në fjalë, të merrni një qëndrim afatshkurtër dhe të hapni një llogari bankare - por kjo vështirë se do të jetë e arsyeshme nëse keni një, të themi, pesë euro. .

  Ku të blini bileta për EuroMillions
  Historia e EuroMillions

  Historia e EuroMillions

  Synimi fillestar ishte për të nisur këtë lojë lotarie në internet në vitin 1999 në të njëjtën kohë kur u lançua monedha e re e BE-së, euro – por, për një sërë arsyesh, kjo nuk ndodhi. EuroMillions përfundimisht filloi pesë vjet më vonë në shkurt 2004. Në atë kohë të vetmet vende të përfshira ishin Franca, Spanja dhe Britania e Madhe, nga të cilat i treti nuk e kishte adoptuar as Euron (dhe ende nuk e ka dhe as tani, nuk është edhe një anëtar i BE-së) dhe xhekpoti i parë ishte me vlerë 15 milionë euro.

  Në vitet në vijim, Austria, Belgjika, Irlanda, Luksemburgu, Portugalia dhe Zvicra (e cila gjithashtu nuk është në BE dhe gjithashtu nuk ka euron si monedhën e saj) janë bashkuar të gjithë. Një nga aspektet më të mahnitshme të EuroMillions është absolutisht madhësia e çmimeve të ofruara. Aktualisht, xhekpoti më i madh i fituar ndonjëherë është 190 milionë euro.

  Shumë shpesh, xhekpoti fitohet nga një sindikata e lotarisë – një çmim prej 183 milionë euro u nda nga tre persona që kishin blerë të njëjtën biletë së bashku – por Dolores McNamara në Irlandë fitoi 77 milionë funte në dy mijë e pesë dhe në vitin 2009 një grua e panjohur spanjolle fitoi 110 milionë funte.

  Historia e EuroMillions
  A është i ligjshëm EuroMillions?

  A është i ligjshëm EuroMillions?

  Përgjigja e thjeshtë është: Po, është. Por ai gjithashtu i nënshtrohet ligjeve të vendeve në të cilat vepron dhe ato mund të ndryshojnë nga vendi në vend. Në MB, për shembull, nuk mund të luani EuroMillions në internet nëse nuk jeni të paktën 18 vjeç.

  A është i ligjshëm EuroMillions?
  Si të luani EuroMillions në internet?

  Si të luani EuroMillions në internet?

  Së pari, kini parasysh se shortet bëhen në orën 20:00 me orën e Mbretërisë së Bashkuar (e cila do të jetë e ndryshme në vende të tjera evropiane) të martën dhe të premten. Nëse dëshironi të luani, ju duhet t'i blini biletat tuaja të lojës në internet përpara se të mbyllet shorti - më së voni deri në orën 19:30 në Mbretërinë e Bashkuar në ditën e shortit, por mos harroni kurrë se transaksionet në internet mund të ndërpriten për një sërë arsyesh dhe Lojtari i arsyeshëm i lotarisë në internet blen biletat e tij ose të saj më herët se kaq.

  Mos harroni të shikoni lotarinë Rezultatet e EuroMillions pasi luani këtë lloj loto. Do të ishte një turp nëse nuk mund të mblidhni fitimet tuaja për shkak të mungesës së kontrollit të rezultateve të lotos EuroMillions.

  Zgjedhja e numrave tuaj

  Ju duhet të zgjidhni pesë numra kryesorë midis 1 dhe 50 dhe dy numra të tjerë midis 1 dhe 12 (këto njihen si numrat tuaj Yll me fat). Nëse preferoni t'i lini gjithçka në dorë të fatit, kërkoni një Lucky Dip dhe kompjuteri EuroMillions do ta bëjë zgjidhni numrat tuaj në mënyrë të rastësishme.

  Sa javë dëshironi të luani?

  Ju mund të vendosni të luani në shortin e së martës, shortin e së premtes, ose të dyja dhe mund të luani deri në 4 javë përpara.

  Rregullat e lojës

  Në çdo short EuroMillions, sistemi zgjedh 5 numra dhe 2 Yje me Fat, krejtësisht në mënyrë të rastësishme. Ju fitoni një çmim kur përputheni me disa ose të gjithë këta numra. Përputhni të shtatë dhe ju merrni një pjesë të xhekpotit (nëse askush tjetër nuk i ka arritur të shtatë, ju do të merrni shortin!) ky është niveli më i lartë i lotarisë EuroMillions – ka dymbëdhjetë nivele të tjera, kështu që ju mund të fitoni një çmim deri në përputhje me vetëm dy numra.

  Si të luani EuroMillions në internet?
  Cilat janë shanset për të fituar EuroMillions?

  Cilat janë shanset për të fituar EuroMillions?

  Shanset e çmimit të parë të EuroMillions kundër fitimit të çmimit më të ulët, të cilin e merrni nëse përputhni vetëm dy nga numrat tuaj, janë 1 në 22. Prej aty e deri te çmimi më i lartë - xhekpoti - për të cilin duhet të përputheni me të pesë numrat plus të dy numrat tuaj Yll me fat – janë 1 në 139,838,160. Secila nga tetë nivelet midis këtyre dyve ka grupin e vet të mosmarrëveshjeve.

  Cilat janë shanset për të fituar EuroMillions?
  Këshilla dhe truket për të luajtur EuroMillions

  Këshilla dhe truket për të luajtur EuroMillions

  Ju mund të mendoni se është e pamundur të krijohet një sistem që bën më shumë të ngjarë të fitojë EuroMillions – por në të vërtetë nuk është kështu. Ajo që duhet të bëni është të mendoni për atë që tashmë ka ndodhur në të kaluarën. Si një rregull mjaft i thjeshtë i jetës që thotë se ajo që ndodh më shpesh ka më shumë gjasa të ndodhë përsëri, ndërsa ajo që ndodh. Ka më pak gjasa të ndodhë përsëri. Duke marrë parasysh këtë, ja çfarë na tregon historia e kaluar e fitoreve të EuroMillions se ka shumë të ngjarë t'ju ndihmojë të merrni një çmim:

  • Kur zgjidhni numrat tuaj, zgjidhni një përzierje tek dhe çift
  • Kur zgjidhni numrat tuaj, zgjidhni një përzierje të lartë dhe të ulët

  Pse këto dy rregulla? Sepse më shumë çmime kanë qenë një me një përzierje numrash tek dhe çift sesa me një përqendrim në secilën prej tyre – dhe e njëjta gjë vlen për një përzierje të numrave të lartë dhe të ulët.

  Numrat që kanë fituar janë të gjithë në faqen e internetit. Ju mund t'i hulumtoni ato. Do të gjeni modele. Disa grupe numrash ndodhin më shpesh se të tjerët. Kjo është gjithashtu e vërtetë për disa numra individualë. Gjeni se cili është modeli dhe kjo do t'ju tregojë se kur t'i luani ato.

  Këshilla dhe truket për të luajtur EuroMillions
  Numri më i madh i fituesve të EuroMillions

  Numri më i madh i fituesve të EuroMillions

  Franca dhe Britania e Madhe kanë të dyja numrin më të madh të lotarisë EuroMillion të fituesve individualë të çmimit të parë me 114 secili; Spanja është afër me 112. Në anën tjetër të shkallës, Luksemburgu ka vetëm 3 dhe Irlanda ka 18.

  Çmimet më të mëdha që janë fituar sipas vendit

  • Austria 130 milionë euro
  • Belgjika 188 milionë euro
  • Franca 220 milionë euro
  • Irlanda 188 milionë euro
  • Luksemburgu 66 milionë euro
  • Portugalia 190 milionë euro
  • Spanja 190 milionë euro
  • Zvicra 230 milionë CHF
  • MB 170 milionë euro

  Lojëra suplementare për çdo shtet

  Austria ka shortin e ÖsterreichBonus, i cili është falas dhe mund t'ju fitojë 100,000 € në çdo short. Ekziston edhe Joker me një tarifë shtesë; ju jepen gjashtë shifra dhe mund të fitoni çmime duke përputhur numrat sipas renditjes që janë tërhequr.

  • Belgjika ka My Bonus i cili është falas dhe ka një çmim standard prej 500 €
  • Franca garanton një fitues prej 1 milion € në çdo barazim me My Million dhe gjithashtu ka Etoile+ për të rritur çmimet jo-jackpot
  • Irlanda ka 10 fitues prej 5,000 € në çdo barazim vetëm me Irlandën
  • Luksemburgu ka shortin falas Extra Lux dhe gjithashtu lejon hyrjen në Joker
  • Portugalia ka shortin e lirë të M1lhão për një shans për të fituar 1 milion euro
  • Spanja ka shortin e lirë të El Millón për një shans për të fituar 1 milion euro
  • Zvicra ka 2 Shans dhe Super-Yje
  • Mbretëria e Bashkuar ka krijuesin e milionerëve falas me çmime prej 1 milion £
  Numri më i madh i fituesve të EuroMillions