German Lotto Lotaria më e mirë në 2023

Lotto Gjermane është një nga lotaritë më të mëdha në Evropë, megjithëse ka një çmim të ulët. Lotaria, e njohur gjithashtu si Lotto Gjermane 6Aus49, mburret me jackpote masive, dhjetë nivele të veçanta çmimesh dhe tre lojëra shtesë bonus, duke e bërë atë një lotari kampion bote. Gjashtë nga 49 është përkthimi fjalë për fjalë i termit 6 ose 49. Një SuperNumër tërheq pasi gjashtë numrat e rregullt janë përputhur kur individët luajnë loto gjermane në internet.

Ky numër përputhet me një numër serial të caktuar më parë. Gjithashtu, ka deri në tre lojëra bonus, me dy lojëra shorti të tërhequra të mërkurën dhe tre lojëra shorti të tërhequra të shtunave, duke u dhënë lojtarëve edhe më shumë shanse për të fituar.

German Lotto Lotaria më e mirë në 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
  • Zbritje për klubin VIP
  • Shumëgjuhëshe
  • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Ku të blini bileta për Lotton Gjermane?

Ku të blini bileta për Lotton Gjermane?

Lojtarët mund të blejnë bileta lloto gjermane në internet në https://www.lotto.de/. Shitësit zyrtarë të lotarisë janë gjithashtu të disponueshëm në internet për të blerë bileta. Një linjë e vetme kushton 1,20 €, ndërsa një linjë me dy jackpot kushton 2,40 €. Individët mund të kontrollojnë për të parë se cilat lojëra të tjera duan të luajnë sepse edhe ato kushtojnë ekstra. 1,25 € për Super6, 2,50 € për Spiel77 dhe 5,00 € për GlücksSpirale.

Numri i serisë është një komponent thelbësor i lotarisë gjermane. Ky numër është i printuar paraprakisht në biletat e publikuara fizike të shitura në Gjermani. Ato kanë një ndikim në lojën kryesore dhe në tre lojërat bonus.

Ku të blini bileta për Lotton Gjermane?
Historia e Loto Gjermane

Historia e Loto Gjermane

Është viti 1955 dhe është një kohë e zhvillimeve të mëdha teknologjike dhe revolucioneve të rëndësishme kulturore. Lotto gjermane 6Aus49 lindi gjithashtu këtë vit kur katër shtete gjermane krijuan një bashkëpunim për ta drejtuar këtë lojë e famshme llotarie.

Shorti i parë i Lotto 6Aus49 ishte në Hamburg më 10 shtator 1955, me një daulle të ndërtuar prej druri dhe xhami. Loja hyri në epokën bashkëkohore më 4 shtator 1965, kur shortet u transmetuan drejtpërdrejt në televizion. Shorti u transmetua në televizion deri në vitin 2013 dhe aktualisht transmetohet drejtpërdrejt nga studioja Saarländischer Rundfunk në internet.

Në vitin 1974, Deutscher Lotto- und Totoblock (DTLB) u bë funksionale pasi më shumë shtete gjermane iu bashkuan Lotto 6Aus49. Lotteriefegescllschaften grupon së bashku 16 llotari. DTLB ka një reputacion për punën e saj bamirëse, me donacione prej mbi 23 milion € të bëra për kauzat lokale.

Dita e sotme

Që nga fillimi i saj, kjo lojë tërheqëse është rrënjosur në shoqërinë gjermane, duke e përcaktuar veten si një nga lojërat më të famshme për shkak të çmimeve, lojës së thjeshtë dhe jackpot-eve të larta. Lotaria 6Aus49 shpërndan rreth pesë miliardë euro çmime çdo vit. Nuk është për t'u habitur që kjo llotari është një favorit solid në mesin e lojtarëve gjermanë, me një çmim rekord prej 45.3 milionë eurosh të fituar nga tre fitues me fat në vitin 2007. Në vitin 2006, një lojtar fitoi xhekpotin prej 42.6 milionë euro, që ishte fitimi më i madh i xhekpotit me një biletë. ndonjëherë.

Disa javë më vonë, Lotto 6Aus49 pa fitimin e dytë më të lartë të jackpot-it për një biletë të vetme lotarie në internet, me një çmim prej 37.7 milionë euro të fituar nga një lojtar me fat. Lotto 6Aus49 garanton një jackpot prej një milion eurosh gjatë javës dhe tre milionë euro në fundjavë.

Historia e Loto Gjermane
A është e ligjshme të luash Loto Gjermane?

A është e ligjshme të luash Loto Gjermane?

Lotaria gjermane është e ligjshme dhe lojtarët mund të marrin pjesë pa frikë nga pasojat ligjore. Megjithatë, duhet të sigurohet që vendi i tyre të lejojë lojëra të tilla. Traktati i ri shtetëror mbi lojërat e fatit në vitin 2021 përcakton përgjegjësinë e shteteve federale për sigurinë dhe rendin publik. Për më tepër, standardet e reja i japin fund pasigurisë rreth rregulloreve dhe licencave evropiane dhe kufizimeve të shumta në shtetet federale gjermane.

Faqet online të lotarisë kanë nevojë për një adresë biznesi në Zonën Ekonomike Evropiane (ZEE) dhe një licencë gjermane për të ofruar shërbimet e tyre në Gjermani. Shitësit e lotarisë duhet të ndjekin shumë standarde në lidhje me rregullat e lojërave të fatit të përgjegjshëm dhe pastrimit të parave.

A është e ligjshme të luash Loto Gjermane?
Si të luani Lotto Gjermane në internet

Si të luani Lotto Gjermane në internet

Individët mund të luajnë Lotto e Gjermanisë duke zgjedhur gjashtë numra nga një në 49 dhe një numër shtesë nga zero në nëntë.

Individët shohin një kopje të biletave të lotarisë që kanë blerë online përpara shortit të mbrëmjes përkatëse, si pjesë e Shërbimit Shih Biletën e Lotarisë. Shortet zhvillohen çdo të shtunë në orën 7:25 CET në mbrëmje dhe të mërkurën në orën 18:25 CET.

Ka nëntë ndarje të mëdha çmimesh në Lotton Gjermane, pesë prej të cilave përfshijnë SuperNumrin. Super Numri, i njohur gjithashtu si "Superzahl", është një numër shtesë që përdor një gamë parashikimi nga zero deri në nëntë për të përcaktuar shpërblimin e çmimit të lotarisë gjermane dhe ndarjet e çmimeve të tretë, të pestë, të shtatë dhe të nëntë.

Rrotullimi i Jackpot-it

Në fillim të vitit 2009, Lotto Gjermane 6aus49 miratoi një rregullim rregulli që kufizoi gjatësinë e një brezi përmbysjeje në trembëdhjetë barazime. Një tjetër rregullim u bë në gusht 2020, me shpërblimin e jackpot-it të rrokulliset derisa të arrijë një tavan prej 45 milionë euro.

Pasi çmimi i parë të arrijë kufirin, çdo short tjetër që përmban një çmim të parë duhet të fitohet. Kur asnjë biletë nuk përputhet me të gjitha gjashtë shifrat kryesore përveç bonus Super Numër në atë short, grupi i çmimeve ndahet midis marrësve pasues të ndarjes më të madhe të çmimeve.

Si të luani Lotto Gjermane në internet
Cilat janë shanset për të fituar lloto gjermane?

Cilat janë shanset për të fituar lloto gjermane?

Xhekpoti ka shanse një në 139,838,160 për t'u fituar. Çdo fitim nga kjo llotari nuk tatohet në Gjermani. Por banorët e vendeve të tjera duhet të kontrollojnë nëse duhet të paguajnë taksa për fitimet e tyre. Çmimi për vendin e dytë në ndeshjen 6 është çmimi më i madh që lojtarët mund të fitojnë pa Super Numrin.

Miratimi i Superzahl dhe topit bonus në 2013 solli edhe më shumë modifikime. Superzahl rriti shanset për të fituar ndonjë xhekpot të Lotto 6Aus49 me 74 përqind. Kjo rritje ishte nga një në 54 në një në 6.6. Më emocionuese nga të gjitha, kur individët përputhen me shtatë numrat e përgjithshëm, ata fitojnë një çmim mujor prej 10 mijë eurosh që paguhet çdo muaj për njëzet vitet e ardhshme.

Cilat janë shanset për të fituar lloto gjermane?
Opsionet e pagesës kur lojtarët fitojnë lloto gjermane

Opsionet e pagesës kur lojtarët fitojnë lloto gjermane

Loja Spiel77 lidhet me të shtatë shifrat e numrit serial dhe për të fituar, numrat jo vetëm që duhet të përputhen, por edhe të jenë në të njëjtën sekuencë me numrat e zgjedhur. Ndeshni të shtatë në rendin e duhur për të fituar jackpot-in e përsëritur, i cili fillon nga 177,777 € dhe rregullisht kalon një ose dy milionë me rikthime.

Janë gjashtë klasa të tjera çmimesh me vlera të paracaktuara për t'u fituar. Çmimi i dytë është 77,777 €, i cili fitohet duke kombinuar gjashtë numrat e fundit në rendin e duhur.

Super6 funksionon në mënyrë të ngjashme me Spiel77, përveç që vizatohen vetëm gjashtë numra. Gjashtë shifrat e fundit të numrave serial të pjesëmarrësve lidhen me këta numra. Duhet përsëri të përputhen numrat e saktë, të cilët duhet të jenë në të njëjtin rend si ata të vizatuar. Janë gjashtë çmime me vlerë fikse, duke filluar me një jackpot të garantuar prej 100 milionë eurosh.

Më në fund, shorti i GlücksSpirale zhvillohet të shtunave. Për të fituar, lojtarët duhet të përsërisin si shifrat ashtu edhe modelin e vizatimit të tyre bazuar në numrin e tyre serial. Lojtarët mund të fitojnë 10 euro vetëm duke përputhur numrin e fundit në GlücksSpirale. Gjithashtu, dikush mund të fitojë 100,000 euro nëse përputhen saktë me gjashtë shifrat e fundit.

Opsionet e pagesës kur lojtarët fitojnë lloto gjermane
Këshilla dhe truke për të luajtur lloto gjermane

Këshilla dhe truke për të luajtur lloto gjermane

Të luash në çdo short Lotto 6Aus49 është një nga metodat më të mira për të rritur shanset për të fituar xhekpotin. Dikush mund të përdorë të njëjtët numra në tërheqjet e mëvonshme. Gjithashtu, lojtarët mund ta përdorin këtë opsion për të rritur numrin e shorteve të ardhshme që duan të marrin pjesë.

Blini disa Lotto 6 Aus49 lotari bileta me kombinime numrash të dallueshëm për të rritur shanset për të fituar xhekpotin. Blerja e disa biletave të lotos për të njëjtën ngjarje mund të jetë e kushtueshme. Një opsion më pak i kushtueshëm është bashkimi ose fillimi i një sindikate lotarie.

Një Sindikata e lotos në internet u mundëson lojtarëve të ndajnë shpenzimet e blerjes së shumë biletave të lotarisë në internet me një grup njerëzish, të tillë si bashkëpunëtorët, të afërmit ose miqtë. Disavantazhi është se nëse sindikata arrin jackpot-in, individët duhet të ndajnë të ardhurat.

Kur dikush përdor metodën e zgjedhjes së shpejtë, ata marrin numra që lojtarët e tjerë mund të mos i mendojnë. Gjeneruesi i numrave të rastësishëm mund t'u sigurojë atyre gjithashtu numra që mund të fitojnë çmimin e parë të Lotto 6Aus49. Individët gjithashtu mund të zgjedhin numrat e tyre me fat bazuar në faktin nëse janë 'të nxehtë' ose 'të ftohtë'. Këto shifra bazohen në numrat e tërhequr rregullisht dhe më rrallë të tërhequr dhe numrat e vonuar. Qëndrimi në këto shifra është një tjetër taktikë e shkëlqyer.

Këshilla dhe truke për të luajtur lloto gjermane