Lotto Max Lotaria më e mirë në 2023

Një nga skemat më të njohura të lotarisë në internet në Kanada është Lotto Max, e cila menaxhohet nga Korporata Ndërprovinciale e Lotarisë. Ka dy vizatime Lotto Max çdo javë: të martën dhe të premten. Disa lojtarë të interesuar mund të mos dinë se si të blejnë një biletë lotarie Lotto Max në internet. Të tjerët kërkojnë të kuptojnë rregullat bazë të lojës, shanset për të fituar dhe sugjerimet e ekspertëve. Ky postim i trajton këto shqetësime në mënyrën e duhur.

Duke qenë një llotari kombëtare, Lotto Max luhet në të gjitha rajonet kanadeze. Çdo krahinë ka një sistem unik kompjuterik; kështu, shpërndarësit e biletave në internet verifikojnë vetëm biletat që janë blerë në rajonet e tyre. Ata që dëshirojnë të luajnë Lotto Max online duhet të blejnë bileta vetëm nga faqet e autorizuara. Në shumicën e rasteve, ata duhet të krijojnë një llogari me platformën e tyre të zgjedhur.

Lotto Max Lotaria më e mirë në 2023
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, 1xBet është vendi ku duhet të shkoni! 1xBet është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2011 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, Lucky Bird Casino është vendi ku duhet të shkoni! Lucky Bird Casino është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2017 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

  Ku të blini bileta për Lotto Max
  Ku të blini bileta për Lotto Max

  Ku të blini bileta për Lotto Max

  Nga atje, blerja e një bilete llotarie në internet është e thjeshtë. Shumica e tregtarëve që shesin Lotto Maxtickets në internet kanë gjithashtu lojëra të tjera në faqet e tyre të internetit. Pra, kur një klient regjistrohet, ai duhet të specifikojë llojin e lotarisë në të cilën dëshiron të marrë pjesë. Pasi të klikojnë butonin "Bli Biletën", ata duhet të zgjedhin numrat e tyre me fat të cilët gjenerohen automatikisht.

  Është e domosdoshme të rishikoni detajet, p.sh., numrin e lojërave përpara se të kontrolloni me një mënyrë pagese të përshtatshme. Shtimi i një Multi-Draw është një avantazh i shtuar. Abonimi në buletinet rekomandohet shumë për të shmangur humbjen e një shorti.

  Ku të blini bileta për Lotto Max
  Historia e Lotto Max

  Historia e Lotto Max

  Lotto Max, i cili mori përsipër nga paraardhësi i tij Lotto Super 7, u lançua më 19 shtator 2009. Loja u hodh për herë të parë më 25 shtator 2009, me një çmim të parë të kufizuar në 50 milion CAD. Duke u pritur mirë gjatë gjithë kohës Kanadaja, Të ardhurat e Lotto Max nga dhjetë muajt e parë ishin më të larta se ato të Super 7 në vitin e tij më të shitur.

  Poolet totale të çmimeve, të cilat janë afër jackpot-eve më të mëdha në SHBA, ishin arsyeja e suksesit të menjëhershëm të kësaj loje. Për më tepër, veçoria MaxMillion besohet se rrit mundësinë e lojtarit për të fituar një çmim më të madh.

  Deri në korrik 2015, xhekpoti kryesor kishte arritur në 60 milionë dollarë. Vitin pasues, ndryshime të mëdha u prezantuan nga Korporata Ndërprovinciale e Lotarisë, por ato hynë në fuqi në shortin e vitit 2019, i cili u zhvillua më 14 maj. Më 8 qershor 2018, shorti regjistroi gjithsej 50 çmime MaxMillion, por u tejkalua nga tetori barazimi që ndodhi në të njëjtin vit. Vizatimet e 26 tetorit arritën në 115 milionë dollarë kanadezë për 55 MaxMillions. Fituesi i atij shorti erdhi nga Edmonton

  Historia e Lotto Max
  A është Lotto Max e ligjshme?

  A është Lotto Max e ligjshme?

  Ligji kanadez i lejon qeveritë provinciale të administrojnë dhe kontrollojnë llotaritë, duke përfshirë Lotto Max. Qytetarët dhe banorët ndërkombëtarë lejohen të marrin pjesë në këto lojëra dhe ata duhet të blejnë bileta lotarie në internet në dollarë kanadezë. Vizatimet provinciale në Ontario, për shembull, mbikëqyren nga Ontario Lottery and Gaming Corporation.

  Sipas Kodit Penal, operatorët e lotarisë online nuk mund të japë çmime thjesht bazuar në mungesë të pastër. Pjesëmarrësit duhet të financojnë bastet me para ose ndonjë send të vlefshëm. Në Quebec, organizatat që drejtojnë loto duhet të regjistrohen tek autoritetet, përveç nëse lojërat e tyre kanë një shtrirje ndërkombëtare ose u drejtohen lojtarëve nga provinca të tjera. Për më tepër, operatorët duhet të paguajnë taksat, të postojnë sigurinë dhe të dorëzojnë detajet e të gjithë fituesve.

  A është Lotto Max e ligjshme?
  Si të luani Lotto Max në internet

  Si të luani Lotto Max në internet

  Një biletë lotarie i jep një lojtari të drejtën për të marrë pjesë në Lotto Max. Një biletë e vetme kushton 5 dollarë kanadezë dhe vjen me dy zgjedhje shtesë të shpejta. Ka 50 numra në dispozicion dhe pjesëmarrësit duhet të zgjedhin shtatë prej tyre. Lojtari mund të zgjedhë ose grupin e tij fillestar prej shtatë numrash ose një zgjedhje të shpejtë për një zgjedhje të rastësishme prej 3 grupesh. Çdo biletë ofron maksimumi pesë shfaqje ose 15 përzgjedhje. Me një C$1 shtesë, dikush mund të ketë katër numra të zgjedhur automatikisht dhe të ketë një shans për të fituar gjysmë milioni.

  Shorti kryesor tërheq një çmim jackpot prej të paktën 10 milionë dollarësh dhe një maksimum prej 70 milionë dollarësh. Nëse çmimi arrin 50 milion C$, do të kryhen më shumë vizatime për çmimet ndihmëse MaxMillions, secili prej 1 milion C$. MaxMillions vazhdojnë të grumbullohen derisa të gjendet një fitues.

  Çdo javë, do të ketë çmime shtesë nëse nuk kërkohet çmim i parë në vlerë prej 50 milion C$ ose më shumë. Në rast se dikush fiton xhekpotin kryesor, çmimi i pakërkuar MaxMillions i shtohet xhekpotit. Një shumë parash i paguhet fituesve pa taksa.

  Për të kërkuar çmimin e një bilete llotarie online të blerë diku tjetër, lojtari duhet të kthehet atje ku e ka marrë fillimisht biletën dhe ta dërgojë atë në adresën përkatëse të kthimit. Këshillohet që të printoni emrin ligjor dhe adresën e kthimit dhe t'i bashkëngjitni formularit të kërkesës. Kjo siguron që asnjë person tjetër të mos pretendojë fitimet në rast se bileta humbet.

  Si të luani Lotto Max në internet
  Cilat janë shanset për të fituar Lotto Max?

  Cilat janë shanset për të fituar Lotto Max?

  Përmendja e një problemi të lojërave të fatit mund të sjellë në mendje mendimet e një lojtari që zbraz llogaritë e tij bankare dhe kursimet për të luajtur Lotto Max në internet. Por të themi të vërtetën - të luash një llotari në internet është një formë kumari. Megjithatë, nuk ka asnjë të keqe të rrëmbesh disa bileta për argëtim dhe një shans për të fituar më shumë para.

  Numri i kanadezëve që marrin pjesë në Lotto Max dhe fitojnë një jackpot çdo vit është jashtëzakonisht i ulët në krahasim me ata që humbasin. Duke marrë parasysh që shanset aktuale janë të vogla, lojtarët duhet të planifikojnë buxhetin e tyre të basteve bazuar në probabilitetin për të fituar për të shmangur shpenzimet e tepërta.

  Lotto Max mund të ketë një shans të vogël për të fituar, por a ia vlen kostoja për çmimin e mundshëm? Duke parë shanset për të fituar për ndeshje të ndryshme, ja shifrat.

  Çmimi i biletës prej 5 dollarësh në tre përzgjedhje

  • Jackpot-i kryesor: 33,294,800
  • MaxMillions 7/7: 33,294,800
  • 6/7+ Numri i bonusit: 4,756,400
  • 6/7: 113,248
  • 5/7+Numri i bonusit: 37,749
  • 5/7: 1841
  • 4/7+Numri i bonusit: 1105
  • 4/7: 82,9
  • 3/7+Numri i bonusit: 82.9
  • 3/7 (5$ Luaj falas): 8.5
  • Çdo çmim: 7

  Për MaxMillions, nëse lojtari nuk përputhet me numrat 7/7, ata nuk mund të fitojnë një çmim dytësor. Nëse nuk ka biletë fituese, xhekpoti kryesor do të bartet në shortin e mëpasshëm. Në rastin e zgjedhjeve të shumta fituese, çmimi i përgjithshëm ndahet në përputhje me rrethanat. Duhet theksuar se Bonuset 4/7, 3/7 dhe 3/7+ janë pjesë e Fondit të Çmimeve ndërsa pjesa tjetër paguhet nga Fondi i Pool.

  Çmimi i biletës prej 1$ C në katër përzgjedhje

  Bileta Extra, e cila kushton 1 USD shtesë paguhet si më poshtë.

  • 1/4: 6.8
  • 2/4: 141
  • 3/4: 9906
  • 4/4: 3,764,376

  Çmimi kryesor për Extra është 500,000 dollarë kanadezë. Çdo fitues merr shumën e plotë edhe në rast të numrave të shumtë fitues.

  Cilat janë shanset për të fituar Lotto Max?
  Këshilla dhe truket për të luajtur Lotto Max

  Këshilla dhe truket për të luajtur Lotto Max

  Suksesi i një bileta e lotarisë online nuk ka të bëjë vetëm me fatin. Historia tregon se lojtarët që kanë zotëruar strategjitë e duhura kanë një shans më të mirë për të fituar xhekpotin e Lotto Max. Ka pasur raste të njerëzve që marrin çmime të mëdha në shtëpi disa herë. Disa teknika janë vendimtare nëse një lojtar dëshiron të rrisë shanset e tij për të fituar.

  1. Shmangia e basteve për modelet dhe shumëfishat
  2. Zgjedhja e numrave me një shumë prej 141 dhe 240
  3. Nuk ka bast në 7 numra radhazi
  4. Duke luajtur vetëm një numër nga shorti i mëparshëm
  5. Kombinimi i numrave 3/4 ose 4/3 tek në çift

  Në përgjithësi, këshillohet të blini më shumë Lotto Maxtickets në internet duke marrë parasysh aftësinë financiare të dikujt. Arsyeja pse numrat e njëpasnjëshëm dekurajohen është se shumica e numrave fitues (rreth 70%) përbëjnë një total që varion nga 104 në 176. Në mënyrë të ngjashme, numrat në të njëjtat grupe numrash ose me shifra të fundit të ngjashme nuk janë një zgjedhje e mirë.

  Vlen të përmendet se çdo biletë lotarie në internet ka një probabilitet të barabartë për të fituar. Ndërsa asnjë aplikacion i njohur nuk mund të parashikojë fituesin e saktë, është më mirë të luash me numrat më unikë dhe të pazakontë.

  Këshilla dhe truket për të luajtur Lotto Max