Polish Lotto Lotaria më e mirë në 2023

Të luash llotarinë është një argëtim kombëtar në Poloni. Sipas statista.com, faqja kryesore e Polonisë për llotaritë është Lotto.pl, e cila tërhoqi 3.7 milionë përdorues në vitin 2020. Shanset për të fituar xhekpotin janë gati 1 në 13.9 milionë. Megjithatë, qytetarët polakë e shohin blerjen e një bilete llotarie si një bast të mirë.

Lotaria kombëtare është loja më e vjetër e lotarisë në Poloni. E themeluar në vitin 1957, lotaria tërheq qytetarë nga i gjithë kombi. Lexoni për më shumë informacion rreth lojës së lotarisë së Polonisë. Megjithëse nuk ka asnjë garanci për të fituar Lotton e Polonisë, entuziastët që plotësojnë kërkesën për moshën minimale prej 18 vjeç janë të etur për të blerë bileta.

Polish Lotto Lotaria më e mirë në 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

TheLotter

al Country FlagCheckmark
BonusKartela gërvishtëse mujore!
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën
Show less...
Shfaq më shumë
 • Zbritje për klubin VIP
 • Shumëgjuhëshe
 • Lotaria e disponueshme në mbarë botën

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Bonus50 rrotullime falas me depozitë
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  AgentLotto, numri i kompanisë 157283, është një shërbim kumari i licencuar ndërkombëtarisht. Platforma u lejon lojtarëve të blejnë bileta për llotaritë shtetërore në vende të ndryshme. AgentLotto është një markë Agento NV, e regjistruar zyrtarisht në Abraham de Veerstraat 9, Curacao. Si pronar i AgentLotto-s, Agento NV, operon sipas një licence të lëshuar nga Qeveria e Curacao-s, me numrin e nënlicencës GLH-OCCHKTW0705252017. Licenca e ka lejuar Agento NV të kryejë çdo aktivitet në lidhje me shortet e lotarisë për dhjetë vjet që kur AgentLotto filloi online.

  Ku të blini bileta për Lotton e Polonisë

  Ku të blini bileta për Lotton e Polonisë

  Miliona qytetarë zgjedhin gjashtë numra nga 1 deri në 49 tre herë në javë për një shans për të fituar xhekpotin. Duke zgjedhur numrat me opsionin "Zgjedhja e shpejtë" e rastësishme, ose me dorëzim manual, një lojtar mund të hyjë një herë, të blejë shumë barazime ose të blejë një abonim për lojë të vazhdueshme.

  Lojtarët që fitojnë përjetojnë ndryshime të menjëhershme të stilit të jetesës dhe socio-ekonomike. Nëse askush nuk fiton në ditën e shortit, xhekpoti vazhdon të rrokulliset derisa blerësi i biletës të zgjedhë numrat fitues.

  Duke shfrytëzuar shtrirjen e gjerë të internetit, zyrtarët e lotarisë ofrojnë mundësi për të luaj llotarinë online në faqen zyrtare të llotarisë së Polonisë dhe në faqet e autorizuara të llotarisë. Përveç kësaj, më shumë se 17,000 shitës me pakicë të autorizuar shesin bileta lotarie në të gjithë Poloninë.

  Fituesit dytësorë mund të marrin çmime për ndeshjet e kombinimeve me numra të pjesshëm dhe shanset e mira për të fituar një çmim tërheq lojtarë nga i gjithë rrjeti. Megjithatë, është jackpot-i që e ka bërë Lotton e Polonisë një nga lojërat më të njohura të lotarisë kombëtare në treg.

  Ku të blini bileta për Lotton e Polonisë
  Historia e lotos polake

  Historia e lotos polake

  Në vitin 1956, Polonia i dha një licencë Totalizator Sportowy për të menaxhuar dhe administruar lotarinë polake. Shorti i parë u bë një vit pasi kompania u emërua administratore zyrtare e lotarisë. Emri i lotarisë ka ndryshuar nga Big Lotto në 1957 në Poloni Lotto në 2009.

  Fillimisht e nisur si një kompani e fokusuar në bastet e futbollit, Totalizator Sportowy është zhvilluar në një firmë të fokusuar në produktet dhe shërbimet e lotarisë. Me popullaritetin e internetit, kompania vazhdon të qëndrojë në hap me teknologjinë për të arritur lojtarët e lotarisë së Polonisë nëpërmjet internetit.

  Historia e lotos polake
  A është e ligjshme Lotto Polonia?

  A është e ligjshme Lotto Polonia?

  Po, lotaria e Polonisë është e ligjshme. Në fakt, Polonia ka ligje të rrepta për lojërat e fatit në krahasim me pjesën më të madhe të Evropës. Institucionet e lojërave të fatit në internet dhe me tulla dhe llaç janë shumë të rregulluara. Akti i Lojërave të Fatit i vitit 2009 përcakton rregullat për operatorët dhe gjobat për shkeljen e dispozitave të ligjit.

  Deri në vitin 2017, ndryshimet në akt synonin të rregullonin të gjitha aspektet e lojërave të fatit në Poloni, duke përfshirë edhe lotaritë. Të klasifikuara si lojë fati, lotaritë ndahen në katër kategori: tarifa premium, promocionale, para në dorë dhe lotari. Çdo llotari ka rregulla specifike që operatorët duhet të ndjekin.

  Në rastin e lotarisë cash, vetëm një shoqëri shtetërore mund të operojë dhe t'i shesë bileta publikut. Lotaria kombëtare e Polonisë administrohet nga Totalizator Sportowy, i cili është caktuar për të mbikëqyrur të gjitha operacionet e lotarisë nga Kryeministri.

  A është e ligjshme Lotto Polonia?
  Si të luani Loton Polake

  Si të luani Loton Polake

  Pas një formati prej 6 numrash të zgjedhur nga 49, lojtarët zgjedhin numrat e preferuar manualisht ose elektronikisht me opsionin e zgjedhjes së shpejtë për blerjen e një bilete llotarie në internet. Zgjedhja e shpejtë është një mjet përzgjedhjeje rastësore i ofruar nga operatori i lotarisë, i cili u jep lojtarëve një mënyrë për të zgjedhur lehtësisht kombinimet e numrave.

  Marka LOTTO në Poloni është më e popullarizuara me rreth 60 përqind të popullsisë që luan rregullisht lojëra të ofruara nga Totalizator Sportowy. Kompania në pronësi të qeverisë ofron mundësi të shumta të lojërave të fatit, duke përfshirë Keno, Lottery Poland, Polish Lotto dhe Express Lotek.

  Si një lojë jackpot, e cila kërkon vizatime për të zgjedhur fituesin, Lottery Poland u ofron fituesve me fat mundësinë për të fituar të mëdha. Jackpot-et vazhdojnë të kthehen derisa një blerës i biletës të fitojë.

  Lojtarët që zgjedhin opsionin "Zgjedhja e rastësishme" lejojnë kompjuterin të gjenerojë kombinime numrash. Operatori mban vizatime të shtunën, të martën dhe të enjten në orën 22:00 sipas kohës lokale. Për një kohë, vetëm ata që banonin në Poloni u lejuan të luanin.

  Megjithatë, që nga rritja e internetit, shitësit e autorizuar të biletave në internet u ofrojnë bileta lojtarëve nëpërmjet internetit. Çdokush mund të marrë një shans në duke luajtur lojëra llotarie në internet. Nëse një blerës i biletës përputhet me 6 numrat e tërhequr, ai do të fitojë çmimin për kategorinë e parë.

  Si të luani Loton Polake
  Cilat janë shanset për të fituar Lotarinë Poloni?

  Cilat janë shanset për të fituar Lotarinë Poloni?

  Duke marrë parasysh se ka miliona kombinime të mundshme të numrave për Lotarinë e Polonisë, shanset janë të pakta që një person të fitojë xhekpotin. Sidoqoftë, dikush duhet të fitojë përfundimisht, prandaj më shumë se 60 për qind e popullsisë merr pjesë në lojë. Me shuma të larta parash në lojë, shanset e pakta nuk i pengojnë qytetarët të blejnë bileta lotarie.

  Lojtarët e zgjuar të lotarisë analizojnë tendencat për të tentuar të rrisin shanset duke eliminuar numrat, të cilët operatorët kanë më pak gjasa t'i tërheqin. Analiza statistikore ofron një avantazh të hollë. Kompjuterët nuk kanë qenë historikisht të suksesshëm në zgjedhjen e numrave fitues të lotarisë. Nëse analiza kompjuterike do të funksiononte, më shumë blerës të biletave do të fitonin.

  Mundësia më e mirë për të përmirësuar shanset për të fituar lotarinë është të blini më shumë bileta. Për shembull, një lojtar që blen një biletë lotarie në internet ka një shans 1 në 14 milionë për të fituar. Një lojtar që blen 10 bileta ka një shans 10 në 14 milionë për të fituar. Grupet shpesh përdorin burime të bashkuara për të blerë bileta të shumta dhe për të përmirësuar shanset për të fituar.

  Këto grupe investimi duhet të blejnë një sasi të madhe biletash për të përmirësuar shanset për të fituar xhekpotin. Edhe kështu, blerja e një bilete llotarie është ende kumar. Nuk ka asnjë garanci për kthimin e investimit.

  Cilat janë shanset për të fituar Lotarinë Poloni?
  Opsionet e pagesës së Lotarisë Polake

  Opsionet e pagesës së Lotarisë Polake

  Nëse grupi ose një individ fiton, fitimet e lotarisë ndahen midis anëtarëve të grupit dhe çdo fituesi tjetër që zgjodhi të njëjtin kombinim numrash. Është e lehtë të pretendosh fitimet e lotarisë për Lotarinë e Polonisë në internet në faqet e internetit të autorizuara ose nga operatori i lotarisë.

  Nëse luajnë në një faqe interneti në internet, lojtarët marrin fonde nga operatori i lotarisë, të cilat transferohen në llogarinë e fituesit për tërheqje. Fituesit nuk duhet të paguajnë një komision për të marrë një çmim. Çdo çmim më i ulët se 2280 PLN nuk ka asnjë kërkesë tatimore. Operatori i Lotarisë paguan çmime në para, përveç nëse specifikohet ndryshe.

  Opsionet e pagesës së Lotarisë Polake
  Këshilla dhe truke për të luajtur Lotarinë e Polonisë

  Këshilla dhe truke për të luajtur Lotarinë e Polonisë

  Me miliona lojtarë që konkurrojnë për të njëjtin çmim i parë, blerësit e biletave janë gjithmonë në kërkim të një avantazhi. Ndërsa mënyra më efektive për të përmirësuar shanset për të fituar është blerja e biletave shtesë, këtu janë disa këshilla që entuziastët e lotarisë mund të marrin në konsideratë t'i përdorin gjatë lojës. Shikoni këto tre strategji për të përmirësuar shanset për të fituar Lotarinë e Polonisë.

  Zgjedhja e numrave që nuk janë të njëpasnjëshëm mund të rrisë shanset e një lojtari për ta goditur atë. Studimet mbi numrat e lotarisë kanë arritur në përfundimin se numrat fitues shpesh shtohen në një total prej numrave në rangun 104 dhe 176. Pra, zgjedhja e numrave më të mëdhenj mund të mbajë një çelës për të thyer kodin e llotarisë për të fituar.

  Numrat që përfundojnë me të njëjtin numër në një kombinim mund të ulin shanset e një lojtari për të fituar, sipas një studimi. Shumëllojshmëria në zgjedhjet e numrave është një opsion që duhet marrë parasysh kur zgjidhni kombinime për të hyrë në Lotarinë e Polonisë.

  Grumbullimi i burimeve është një mënyrë efektive për të blerë bileta shtesë. Në fakt, ekspertët pajtohen se një nga mënyrat më efektive për të rritur shanset për të fituar është thjesht blerja e më shumë biletave të lotarisë. Megjithatë, mbani në mend se për të pasur një mundësi legjitime për të fituar, grupet mund të duhet të blejnë një numër të konsiderueshëm biletash.

  Këshilla dhe truke për të luajtur Lotarinë e Polonisë