TattsLotto Lotaria më e mirë në 2023

TattsLotto është loja kryesore javore e lotarisë në Australi, por ajo përmendet me emra të ndryshëm në pjesë të ndryshme të vendit. Në Uellsin e Ri Jugor, Australinë Jugore dhe Australinë Perëndimore quhet Lotto e së Shtunës. Në Queensland njihet si Lotto e Artë. Ajo ka dallimin e të qenit llotaria e parë në Australi që përdor stilin evropian të lojërave të lotarisë. Shortet zhvillohen çdo të shtunë dhe transmetohen në stacione të ndryshme televizive në të gjithë vendin, megjithëse ato janë zhvendosur nga transmetuesit kryesorë në stacionet më të vogla lokale.

Ata që duan të blejnë personalisht biletat për TattsLotto mund të shkojnë te një prej shitësve të autorizuar me pakicë. Këto mund të blihen duke përdorur para, kartë debiti, kartë krediti ose një nga aplikacionet e reja të pagesës celulare, në varësi të llojit të mënyrës së pagesës që do të pranojë shitësi. Alternativa është të regjistroheni në faqen e internetit të TattsLotto dhe të blini bileta në internet.

TattsLotto Lotaria më e mirë në 2023
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, 1xBet është vendi ku duhet të shkoni! 1xBet është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2011 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, Lucky Bird Casino është vendi ku duhet të shkoni! Lucky Bird Casino është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2017 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

  Ku të blini bileta për TattsLotto
  Ku të blini bileta për TattsLotto

  Ku të blini bileta për TattsLotto

  Blerja e biletave për llotarinë në internet i jep blerësit më shumë mundësi kur bëhet fjalë për mënyrën e pagesës. Lojtarët mund të depozitojnë fonde në llogarinë e tyre në internet me transfertë bankare, debiti ose kartë krediti. Lojtarët mund të përdorin gjithashtu sistemin BPAY ose PayPal. Ata që janë rezidentë jashtë Australisë duhet të jenë të vetëdijshëm se disa nga mënyrat e pagesës janë të disponueshme vetëm për ata që jetojnë atje Australia, megjithëse disa mund të përdoren nga banorët e Zelandës së Re për të blerë bileta për TattsLotto.

  Ku të blini bileta për TattsLotto
  Historia e TattsLotto

  Historia e TattsLotto

  TattsLotto nuk është një llotari e kohëve të fundit, pasi filloi jetën në 1972, kur shorti i parë u transmetua në televizion. Ajo është në pronësi të Tatts Group dhe në vitin 2016 u zhvendos në emrin e markës 'The Lott'. Fillimisht u krijua nga qeveria në shtetin e Viktorias, me qëllim të mbledhjes së fondeve shtesë për shërbimet shëndetësore. Çmimi kryesor që u ofrua në atë tërheqje të parë ishte 50,000 dollarë AUD. Me kalimin e viteve çmimet janë rritur.

  Gjatë viteve që pasuan, lotaria u rrit në popullaritet dhe u përhap në shtetet dhe territoret e tjera, megjithëse me variacionet në emra që kemi përmendur tashmë. Natyrisht, versioni i lotarisë në internet nuk u krijua për disa dekada.

  Historia e TattsLotto
  A është i ligjshëm TattsLotto?

  A është i ligjshëm TattsLotto?

  Është e ligjshme të luash llotarinë në Australi. Ka rregullore që rregullojnë si lotaritë online ashtu edhe ato offline. Të gjithë operatorët duhet të kenë një licencë që lëshohet nëpërmjet shtetit ose territorit ku ata duan të operojnë. Kjo i lejon operatorit të shesë bileta si në internet ashtu edhe nëpërmjet shitësve me pakicë. TattsLotto është në dispozicion për lojtarët në mbarë vendin, por ka edhe operatorë të tjerë që ofrojnë shërbime lotarie. Ekzistojnë ligje kombëtare dhe shtetërore që rregullojnë aktivitetet e lojërave të fatit dhe këto mbulojnë gjithashtu shërbimet e lotarisë.

  Edhe llotaritë private duhet të marrin licencat e duhura nga shtetet ku duan të operojnë përpara se të lejohen të shesin bileta për publikun. Çdo shtet do të ketë legjislacion dhe kritere të ndryshme me të cilat kompanitë duhet të aplikojnë përpara se t'u jepet një licencë.

  A është i ligjshëm TattsLotto?
  Si të luani TattsLotto

  Si të luani TattsLotto

  Loja përbëhet nga një fuçi që ka 45 numra në të. Shorti do të nxjerrë gjashtë numra kryesorë dhe dy numra të tjerë plotësues. Lojtari duhet të zgjedhë gjashtë numra midis 1 dhe 45, por ata kanë mundësinë të zgjedhin numrat e tyre ose të lejojnë kompjuterin e lotarisë të gjenerojë rastësisht gjashtë numra për ta. Kjo quhet hyrja e Zgjedhjes së Shpejtë. Lojtarët gjithashtu kanë mundësinë të luajnë TattsLotto në blloqe prej 12, 18, 24, 36 lojërash e kështu me radhë.

  Ka gjashtë 'divizione' për fitimet në TattsLotto. Divizioni 1 është vendi ku lojtari ka parashikuar saktë gjashtë numrat e saktë. Kjo mund të paguajë çdo gjë nga 1 deri në 20 milionë dollarë australianë. Megjithatë, disa 'megadraws' kanë ofruar një xhekpot prej 30 milionë dollarësh australianë, apo edhe më shumë.

  Si të luani TattsLotto
  Cilat janë shanset për të fituar TattsLotto

  Cilat janë shanset për të fituar TattsLotto

  Shanset për të fituar një çmim në TattsLotto ndryshojnë shumë. Shanset e ndarjes së parë për të saktësuar të gjashtë numrat kryesorë janë 8,145,060:1. Në kategorinë e dytë, lojtari do të duhet të marrë pesë nga numrat kryesorë të shortit të saktë, plus një ose dy nga numrat shtesë. Shanset për një çmim në këtë nivel janë 678,755:1. Ndarja e tretë kërkon hamendjen e saktë të pesë prej numrave nga shorti kryesor. Shanset për ta marrë këtë të saktë janë 36,689:1.

  Një çmim i kategorisë së katërt, ku lojtari duhet të hamendësojë saktë katër nga numrat që shfaqen në shortin kryesor, ka shanse 733:1. Një çmim i ndarjes së pestë me tre numra të saktë nga numrat kryesorë plus një ose dy nga numrat plotësues ka shanse 297:1. Çmimi i divizionit të gjashtë ofrohet për 3 numra nga shorti kryesor dhe ka shanse 45:1.

  Cilat janë shanset për të fituar TattsLotto
  Opsionet e pagesës nëse fitoni TattsLotto

  Opsionet e pagesës nëse fitoni TattsLotto

  Ata që blejnë një biletë online do t'u paguhen çmimet në llogarinë e tyre online. Për çmimet kryesore mund të duhen dy javë për t'u paguar në llogari. Të gjitha çmimet më të vogla derdhen në llogari një ditë pas hedhjes së shortit. Lojtari më pas mund të tërheqë fondet në llogarinë e tij bankare.

  Nëse një lojtar ka blerë një biletë personalisht në një dyqan, ai mund të kërkojë disa nga çmimet në dyqan. Kjo do të ndryshojë në varësi të territorit në të cilin është lojtari. Në disa shtete, shitësi mund të paguajë një çmim deri në 5000 dollarë. Për çmime më të mëdha, fituesi do të duhet të kërkojë çmimin me postë ose të shkojë personalisht në një nga zyrat e operatorit. Shitësi me pakicë mund të sigurojë një formular pretendimi që lojtari ta marrë me vete. Këtu është një listë e opsionet më të njohura të pagesës kur luani TattsLotto.

  Pretendimi i një çmimi përmes zyrës qendrore

  Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm se zyrat në përgjithësi janë të hapura vetëm nga ora 8:30 deri në orën 16:30 gjatë ditëve të javës, nëse ata shkojnë personalisht atje. Nëse ata pretendojnë me postë, formulari do të duhet të plotësohet dhe të dërgohet së bashku me biletën origjinale fituese. Të operatorët e lotarisë online rekomandoni që kjo të dërgohet me dorëzim të regjistruar në mënyrë që të mund të gjurmohet.

  Opsionet e pagesës nëse fitoni TattsLotto
  Këshilla dhe truket për të luajtur TattsLotto

  Këshilla dhe truket për të luajtur TattsLotto

  Si në të gjitha llotaritë e kësaj natyre, është një lojë fati. Shanset që çdo kombinim i gjashtë numrave të vizatohet është i njëjtë me çdo kombinim tjetër. Kjo do të thotë se nuk ka shumë rëndësi se cilin kombinim zgjedh një lojtar, shanset për të marrë një çmim në ndonjë divizion të caktuar mbeten të njëjta. Disa strategë rekomandojnë të mbani një sy në numrat që vizatohen në mënyrë që të zgjidhni numrat që nuk janë shfaqur për një kohë. Megjithatë, është ende fat i pastër nëse ju zgjidhni numrat e duhur.

  Disa lojtarë do të qëndrojnë në të njëjtat numra për çdo barazim, ndërsa të tjerët do të zgjedhin numra të ndryshëm çdo herë. Të dyja këto strategji ofrojnë të njëjtat shanse për të fituar, por ka disa gjëra që një lojtar mund të bëjë nëse dëshiron të sigurojë që të ketë një përzgjedhje të mirë të numrave.

  Gjëja e parë është të shmangni çdo model numrash. Mundohuni të shmangni zgjedhjen e të gjitha tek apo çift. Shmangni numrat që janë vetëm nga seksionet e ulëta ose të larta. Në një short të rastësishëm, numrat që dalin do të jenë pikërisht të tillë - të rastësishëm.

  Këshilla dhe truket për të luajtur TattsLotto