LotteryWorld Rishikoni

Age Limit
LotteryWorld
LotteryWorld is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score7.3
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2020
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Gjermane
Italiane
Portugeze
Ruse
Spanjolle
LicencatLicencat (1)
Curacao
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (1)
Bisedë live
LojëraLojëra (15)
Cash4LifeEuroJackpotEuroMillionsFrench LottoGerman LottoIrish LotteryLotariaLotto 6/49Mega MillionsMega SenaOZ LottoPolish LottoPowerballSuperEnalottoVikinglotto
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
EPS
Euteller
Fast Bank Transfer
Interac
Maestro
MasterCardMuchBetter
Neosurf
NetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Sofort
Trustly
UPI
Visa
WebMoney
MonedhatMonedhat (4)
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (7)
Afrika e Jugut
India
Irlanda
Kanadaja
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Suedia

LotteryWorld

LotteryWorld, numri i licencës 153264, është një shoqëri publike me përgjegjësi të kufizuar sipas ligjit të Curacao. Ai lehtëson blerjet online të biletave të lotarisë. LotteryWorld është themeluar në Curacao, me zyra të regjistruara në Emancipatie Boulevard 31, Willemstad.

LotteryWorld dhe Lotteryworld.com janë në pronësi dhe drejtohen nga Go East BV, një kompani e regjistruar në Curacao. Ai kontrollohet dhe rregullohet nga Autoriteti i Lojërave të Curacao. Kjo faqe llotarie në internet është e siguruar nga disa nga sindikatat më të mira të sigurimeve në botë për pagesën e duhur dhe të plotë të të gjitha fitimeve të xhekpotit të lotarisë.

LotteryWorld konsiderohet si faqja më e mirë e lotarisë në internet për shkak të shumave potencialisht të mëdha të parave nga të cilat lojtarët mund të fitojnë në çdo çmim të parë të veçantë. LotteryWorld u ofron vizitorëve akses në llotarinë ligjore në internet. Për të ofruar përvojën më të mirë të lojërave, sipas kërkesave ligjore dhe direktivave të Autoritetit të Lojërave të Curacao, këto shërbime ofrohen përmes numrit të referencës së licencës master të lojërave të fatit Curacao: 5536/JAZ.

Qasja dhe përdorimi i lotteryworld.com i nënshtrohet Termave dhe Kushteve të platformës. Duke u regjistruar dhe duke përdorur faqen e internetit, lojtarët pranojnë dhe bien dakord të respektojnë këto Kushte dhe Kushte. Përdorimi i shërbimeve të ofruara në faqen e internetit kërkon që lojtarët të krijojnë një llogari personale dhe të pranojnë në mënyrë të pakthyeshme Termat dhe Kushtet. Kjo bëhet duke kontrolluar kutinë përkatëse në faqen e internetit.

Lotaritë e disponueshme në LotteryWorld

Në LotteryWorld, një lojtar mund të luajë llotari nga komoditeti i divanit të tij ose në lëvizje duke përdorur telefonin e tij celular në vetëm disa hapa të shpejtë të thjeshtë. Si një lojtar i regjistruar, gjithçka që duhet të bëni është të hyni në faqen e internetit.

Pastaj hidhini një sy listës së madhe të llotarive nga e gjithë bota e shfaqur në ekran, klikoni mbi një çmim të parë të caktuar ku ata dëshirojnë të marrin pjesë dhe fitojnë. Faqja Play e faqes së internetit do të shfaqet automatikisht. Më pas lojtarët zgjedhin numrat e tyre të preferuar, bëjnë pagesa dhe më në fund kontrollojnë.

Shërbimet e ofruara përmes faqes së internetit u mundësojnë lojtarëve të parashikojnë rezultatet e lotarisë duke përdorur gjeneruesin e certifikuar të numrave të rastësishëm, ku lojtarët e zbatueshëm mund të luajnë gjithashtu lojëra. Si një platformë llotarie në internet, LotteryWorld ka një gamë të gjerë jackpot-sh për të zgjedhur. Kjo perfshin:

 • Zgjidh-3
 • Powerball
 • Mega Miliona
 • Lotto Indi
 • Lotto Max
 • Lotto ditore e Afrikës së Jugut
 • Miliona Euro
 • jackpot euro
 • Loto Australiane
 • Cash 4 Jeta
 • Loto 649
 • Super Enalotto
 • Loto Kina
 • Lotaria e Ditës së Shën Patrikut
 • Loto Gjermane
 • Powerball në MB
 • Loto Santiago
 • Lotoja e Austrisë
 • Viking Lotto
 • Mega Sena
 • Loto polake
 • Loto irlandeze
 • Lotaria në Mbretërinë e Bashkuar
 • Lotto Australiane OZ
 • Australian OZ Powerball
 • Loto Francë
 • Loto Amerika
 • Lotto Max

Metodat e depozitimit

LotteryWorld po shton vazhdimisht llotarinë e re online menyra pagese për lojtarët e saj. Detajet personale dhe të pagesës së lojtarëve janë të koduara nën sigurinë e bitit të Geotrust 128 SSL. Në LotteryWorld, lojtarëve u ofrohen mënyra të ndryshme pagese.

Platforma online pranon mënyrat e pagesës Neteller, Skrill, VISA, MasterCard dhe Interact nga llogaritë e saj të regjistruara. LotteryWorld nuk ofron asnjë lehtësi krediti. Që një lojtar i regjistruar të blejë një biletë lotarie, ai duhet të kërkojë një depozitë e cila më pas përpunohet për një maksimum prej 24 orësh.

Çdo çmim i parë i lotarisë ka një tarifë minimale depozitimi prej $5. Të gjitha depozitat, aksionet, fitimet dhe tërheqjet duhet të jenë në dollarë amerikanë ($) ose në rupi indiane (INR). Çdo transaksion që përfshin këmbimin e monedhës i nënshtrohet kursit të këmbimit të zbatueshëm në kohën e transaksionit.

Në rastet e tërheqjeve të kërkuara, fitimet nga platforma përpunohen në llogarinë nga e cila janë bërë depozitat fillestare. Transaksionet kryhen pas zgjedhjes së metodave të tërheqjes të ofruara nga lojtari në regjistrimin e llogarisë. Në varësi të zgjedhjes së metodave të tërheqjes, tarifat e tërheqjes mund të aplikohen për një palë të tretë, si bankat ose çdo institucion tjetër financiar i përdorur. Informacioni në lidhje me tarifat e aplikueshme është i disponueshëm herë pas here në faqen e internetit.

Si pjesë e procesit të verifikimit të LotteryWorld, një lojtari mund t'i kërkohet të sigurojë dokumente klienti, si pasaportë ose kartë identiteti, apo edhe burimin e të ardhurave.

Regjistrimi në LotteryWorld

Për të hyrë dhe përdorur shërbimet e disponueshme në LotteryWorld kërkon që lojtarët të krijojnë një llogari personale lojtari në platformë. Lojtarët duhet të hapin vetëm një llogari. Për t'u kualifikuar për t'u regjistruar për një llogari, një person duhet të jetë i moshës ligjore që është 18 vjeç e lart dhe duhet të banojë në një territor të mbuluar nga platforma. Ata duhet të kenë një llogari bankare të vlefshme, kartë krediti ose debiti dhe të jenë të shëndoshë dhe të aftë. Regjistrimi për një llogari në lotteryworld.com përfshin disa hapa të thjeshtë klikimi.

 • Shkruani në lotteryworld.com
 • Klikoni në opsionin Krijo një llogari falas në fund të faqes
 • Vendosni emrin, adresën e emailit dhe fjalëkalimin
 • Klikoni dërgoni
 • Plotësoni përkatësisht vendin e origjinës, adresën e rrugës dhe kodin postar
 • Vendosni numrin e tyre të telefonit me kodin e duhur të shtetit, p.sh.: +44
 • Plotësoni datën e lindjes dhe KLIKONI Regjistrohu
 • Së fundi, ata zgjedhin shumën që duan të depozitojnë, mënyrën e pagesës dhe KLIKONI në vazhdim në fund të faqes
 • Pasi të plotësojnë të dhënat e kartës së tyre, lojtarëve do t'u kërkohet të konfirmojnë pagesën e shumës që ata zgjedhin të depozitojnë
 • Më në fund, kontrolloni kutinë e postës elektronike për lidhjen e verifikimit dhe aktivizimit të llogarisë nga LotteryWorld dhe regjistrohuni pas konfirmimit.

Vendet që lejon LotteryWorld

Në LotteryWorld, lojtarët kanë mundësinë të hyjnë në lotari në të cilat normalisht nuk do të mund të hynin pa vizituar vende specifike ku ndodhen. Duke qenë një platformë lotarie në internet, LotteryWorld, si një kompani ndërkombëtare është e ligjshme në shumë vende. Njerëzit mund të luajnë llotari nga shtëpitë e tyre ose në celularët e tyre nga kudo në botë.

Kjo platformë llotarie online gëzon statusin e saj ligjor në vende të tilla si Mbretëria e Bashkuar, Gjermania, Portugalia, Afrika e Jugut, Kina, Brazili, Austria, Argjentina, Tanzania, Kenia, Egjipti, Rusia, India, Franca, Belgjika, Australia, Kolumbia, Venezuela , Polonia, Skocia, Zambia, Nigeria, Gana dhe Senegali.

Mbështetja e Klientit

LotteryWorld është e përkushtuar të ofrojë shërbim të shkëlqyer ndaj klientit. Në faqen e tyre të internetit të lotarisë në internet, ata u ofrojnë mbajtësve të llogarive platformën për të adresuar ndonjë problem. Në rastet kur lojtarët nuk janë të kënaqur, ata kanë disa opsione që ofrojnë. Opsione të tilla përfshijnë:

 • Pyetjet e shpeshta
 • Kontaktoni përmes ekipit të bisedës në internet në çdo kohë midis orës 6:00 GMT dhe 2200 GMT
 • Kontaktoni me telefon në çdo kohë midis orës 6:00 GMT dhe 2200 GMT në +44 1277424804
 • Kontaktoni me email kur opsioni i bisedës në internet nuk është i disponueshëm; support@lotteryworld.com

Pse të luani në LotteryWorld?

Duke qenë se LotteryWorld kontrollohet dhe rregullohet nga Autoriteti i Lojërave të Curacao, ai monitorohet me kujdes për të siguruar që lojtarët të marrin fitimet e tyre plotësisht dhe menjëherë. Kjo platformë llotarie online ka oferta dhe bonuse të shkëlqyera lojtarëve me para të vërteta të depozituara në to. Opsionet e ndryshme të lotarisë në ekran janë të lehta për t'u përdorur dhe ndjekur për të gjithë lojtarët. Kjo faqe interneti u jep lojtarëve akses në llotaritë më të mira me pagesat më të mëdha në botë.

Procedurat e tërheqjes së LotteryWorld janë të shpejta dhe të lehta për t'u parë. Nëse një lojtar i pëlqen angazhimet e shkëlqyera të shërbimit ndaj klientit, platforma u ofron atyre angazhime të shkëlqyera kur ata përballen me çdo lloj problemi.

LotteryWorld konsiderohet llotaria më e mirë në internet për shkak të shumave potencialisht të mëdha të parave nga të cilat lojtarët mund të fitojnë në çdo çmim të parë të veçantë. LotteryWorld u ofron vizitorëve akses në llotarinë ligjore në internet.

Në LotteryWorld, një lojtar mund të luajë llotari nga komoditeti i divanit të tij ose në lëvizje duke përdorur telefonin e tij celular në vetëm disa hapa të shpejtë të thjeshtë. Lotteryworld.com ka ndërfaqen më të lehtë për navigim të lehtë. Lojtarët kanë fuqinë të kyçin llogaritë e tyre në çdo kohë dhe të zgjedhin kohëzgjatjen për të cilën duan të kyçin llogarinë.

Në rastin kur ndodhin gabime në platformë, lojtarët rimbursohen në përputhje me rregullat dhe rregulloret e platformës. LotteryWorld përpiqet të kontaktojë lojtarin kur ka një gabim në çmim dhe ka kohë të mjaftueshme për të korrigjuar gabimin përpara se të fillojë shorti. Në përgjithësi, një faqe llotarie shumë e rekomanduar.