Lotto247 : Rishikimi i Ofruesit të Lotarisë

Lotto247Responsible Gambling
CASINORANK
8.8/10
BonusJackpot në dispozicion!
Bonuset dhe promovimet
Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
Një përzgjedhje e gjerë e Lotarive
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Bonuset dhe promovimet
Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
Një përzgjedhje e gjerë e Lotarive
Lotto247 is not available in your country. Please try:
Diego Garcia
ReviewerDiego GarciaReviewer
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker
Bonuses

Bonuses

Pasi të regjistroheni dhe të bëni një depozitë kualifikuese, vazhdoni të kërkoni Depozitë 50%. , e cila nuk mund të tërhiqet derisa të plotësoni kërkesat e bastit. Pra, lexoni dhe kuptoni kushtet e bonusit përpara se të luani duke përdorur kreditet falas.

Bonusi me depozitëBonusi me depozitë
Games

Games

Me një gamë të gjerë lojërash, Lotto247 ka diçka për të gjithë. Do të mund të provosh lojëra 0 , nga lojërat klasike të lotos deri te letrat gërvishtëse moderne e të tjera. Edhe më mirë, Lotto247 përditëson vazhdimisht bibliotekën e tij, kështu që gjithmonë do të gjeni diçka të re për të eksploruar.

+8
+6
Mbyll

Software

Lotto247 gjithashtu bashkëpunon me ofruesit kryesorë të softuerëve në industri për t'ju ofruar përvojën më të mirë të mundshme të lojërave. Ata përdorin , për të fuqizuar lojërat e tyre të lotarisë, duke siguruar grafikë me cilësi të lartë dhe lojë të pakufizuar.

Payments

Payments

Lotto247 ka opsione të shumta pagese të besueshme për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Faqja e lojërave të fatit aktualisht ofron 5 mënyra pagese, duke përfshirë MasterCard, MuchBetter, Visa, Neteller, Google Pay . Transaksionet janë të shpejta, duke ju lejuar të përqendroheni në lojërat tuaja të preferuara.

Deposits

Depozitimi i parave në Lotto247 është i thjeshtë. Së pari, zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të depozitimit në seksionin e arkëtarëve të faqes së internetit përpara se të ndiqni udhëzimet për të lidhur mënyrën tuaj të pagesës. Pas kësaj, futni shumën e depozitës dhe më pas konfirmoni transaksionin.

Withdrawals

Kërkimi i një pagese në Lotto247 është gjithashtu i shpejtë dhe i lehtë. Zgjidhni mënyrën e preferuar të tërheqjes në arkë, më pas futni dhe konfirmoni shumën. Por ndryshe nga depozitat të cilat shpesh janë të menjëhershme, kohët e tërheqjes ndryshojnë, në varësi të shumës dhe mënyrës së pagesës. Fondet mund të duhen nga disa orë deri në disa ditë, për të goditur llogarinë tuaj të pagesës.

Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

Lotto247 është plotësisht i licencuar dhe i rregulluar. Licenca e ofruesit është ndër më të respektuarat në industrinë e iGaming, duke dëshmuar se kazinoja është e përkushtuar ndaj sigurisë dhe transparencës. Kjo është arsyeja pse mund të jeni të sigurt për drejtësinë e organizimit të lojës.

Security

Në Lotto247 , besimi dhe siguria janë përparësitë kryesore. Faqja e internetit përdor masat më të fundit të kriptimit për të siguruar që të gjitha transaksionet dhe informacionet personale të jenë të sigurta nga aksesi i padëshiruar. Lotto247 përdor enkriptimin SSL për të siguruar të gjitha të dhënat e ruajtura në serverët e tij të mbrojtur me mur zjarri.

Responsible Gaming

Lotto247 e merr seriozisht lojën e përgjegjshme. Faqja e lojërave të fatit promovon praktika të sigurta të lojërave, me mjete dhe burime për të ndihmuar lojtarët të menaxhojnë aktivitetet e tyre të lojërave. Do të gjeni mjete të përgjegjshme të lojërave si kufijtë e depozitave, periudhat e pushimit dhe opsionet e vetëpërjashtimit. Plus, Lotto247 do t'ju ndihmojë të kontaktoni shpejt organizata si GamCare dhe Gamblers Anonymous për mbështetje të menjëhershme profesionale për problemet e fatit.

About

About

Rreth Lotto247

Lotto247 është një nga opsionet më të mira për çdo lojtar që kërkon të luajë llotari. Lotto247 fokusohet kryesisht në lotari, por ofron disa lojëra të tjera të shpejta si lojëra elektronike, keno dhe lojëra tavoline. Aktualisht, ky ofrues i lotarisë online ofron më shumë se 15 llotari të ndryshme nga e gjithë bota, duke e bërë atë një nga faqet më të mira të lotarisë në internet.

Lotto247 u themelua në vitin 2004 dhe që atëherë ka ofruar shërbime të besueshme. Ajo është në pronësi dhe menaxhuar nga një kompani me bazë në Qipro, Secure View Services. Secure View Services operon gjithashtu disa site të tjera llotarie në internet, duke sjellë shumë përvojë në Lotto247. Faqja e lotarisë është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i Lojërave të Curacao. Numri i licencës është 8048/JAZ.

Lotto247 përdor teknologji të avancuara të sigurisë. Teknologji të tilla përfshijnë SRC Private Security dhe kriptimin SSL, të cilat ndihmojnë për të siguruar që faqja e lotarisë është e sigurt dhe e sigurt. Ndërfaqja e përdoruesit është gjithashtu mjaft intuitive dhe madje edhe përdoruesit e rinj e kanë të lehtë të luajnë loton e tyre të preferuar. Në rast problemesh, lojtarët mund të kontaktojnë përfaqësuesit e mbështetjes së klientit në çdo kohë. E gjithë kjo, e kombinuar me besueshmërinë që ofruesi i lotarisë në internet ka zhvilluar gjatë viteve, i lejon lojtarët e Lotto247 të kenë paqe mendore gjatë lojës.

Lotaritë në dispozicion në Lotto247

EuroXhekpoti

EuroXhekpoti është një nga llotaritë më të mëdha ndërkombëtare në Evropë, e njohur për ofrimin e xhekpoteve shumë tërheqëse deri në 90 milionë euro. Lotaria ekziston që nga viti 2012. Gjuajtësit duhet të përputhen me pesë numra nga 50 dhe dy numra plotësues nga dhjetë numra të tjerë për të fituar çmimin e parë.

EuroMillions

EuroMillions është një tjetër llotari transnacionale, e cila u lançua në vitin 2004. Shortet e shortit zhvillohen dy herë në javë. Për të fituar çmimin e parë, lojtarët duhet të përputhen me pesë numra kryesorë nga 50 dhe dy numra me yje me fat nga 12 numra të tjerë.

Mega Miliona

Mega Miliona është një nga llotaritë më të njohura në Shtetet e Bashkuara. Fitimi më i lartë i xhekpotit në historinë e lotarisë është 1.537 miliardë dollarë. Shortet zhvillohen çdo të martë dhe të premte. Çdo hyrje në lotari kushton 2 dollarë.

SuperEna Max

SuperEna Max është i njohur për çmimin e parë tërheqës minimal prej 76 milionë eurosh, i cili rritet sa herë që bëhet një short dhe xhekpoti nuk fitohet. Barazimet zhvillohen tre herë në javë, duke u dhënë lojtarëve më shumë shanse për të fituar.

Powerball

Powerball është një nga llotaritë kryesore amerikane më të vjetra që është ende funksionale, e lançuar në vitin 1992. Shoqata e Lotarisë Shumë-Shtetërore e zotëron dhe e menaxhon atë. Shortet kryheshin dy herë çdo javë, por kjo ndryshoi në gusht 2021 kur u prezantua një short i tretë javor.

SuperEnalotto

SuperEnalotto është lotoja më e madhe e Italisë. Një nga arsyet e popullaritetit të tij është se ofron disa nga jackpot-et më të mëdha në botë, megjithëse me shanse të ulëta fitimi. Gjuajtësit duhet të përputhen me gjashtë numra nga një grup prej 90 numrash për të fituar xhekpotin.

La Primitiva

La Primitiva është aktualisht llotaria më e vjetër e themeluar globalisht që vazhdon ende, që daton në vitet 1800. Lotaria me bazë spanjolle kërkon që lojtarët të përputhen me gjashtë numra nga një grup prej 90. Xhekpoti më i lartë i dhënë ndonjëherë nga kjo llotari është 101.7 milionë euro, pas 56 rikthimeve.

Lotari të tjera të dukshme në dispozicion në Lotto247 përfshin Oz Powerball, El Gordo, Mega Millions Max, Cash4Life, Lotarinë në Mbretërinë e Bashkuar, Oz Lotto, France Lotto, dhe Powerball Plus.

Pagesat në Lotto247

Lotto247 ofron a shumëllojshmëri të gjerë opsionesh pagese. Megjithatë, disa nga këto opsione janë të kufizuara në vende specifike. Punonjësit duhet të marrin në konsideratë disa faktorë për të përcaktuar se cila metodë pagese është më e përshtatshme për ta. Faktorë të tillë përfshijnë koston e transaksionit, kohën e përpunimit të transaksionit dhe lehtësinë e përdorimit. Më poshtë janë opsionet e pagesës të disponueshme për Lotto247.

Kartat bankare

Lotto247 lejon përdoruesit nga e gjithë bota të blejnë bileta lotarie duke përdorur kartat Visa ose MasterCard. Pagesat e bëra duke përdorur këtë opsion zakonisht kërkojnë kohë minimale për t'u përfunduar, veçanërisht kur një lojtar financon llogarinë e tij të lojës. Megjithatë, përdoruesit për herë të parë mund të duhet të presin më shumë që informacioni i kartës së tyre të konfirmohet.

Kuletat elektronike

Kuletat elektronike janë gjithashtu mjaft të njohura në mesin e lojtarëve të Lotto247. Kjo për shkak se pagesat me kuletat elektronike janë të sigurta dhe përpunohen menjëherë. Mënyra e pagesës është veçanërisht e dobishme për lojtarët që kërkojnë të blejnë bileta lotarie në minutën e fundit. Shumica e kuletave elektronike zakonisht nuk kanë tarifa transaksioni. Disa nga opsionet e disponueshme të portofolit elektronik përfshijnë Neteller, Skrill, MuchBetter Wallet, Web Money dhe Jeton.

Kartat Virtuale të Parapaguara

Kartat virtuale të parapaguara i lejojnë lojtarët të blejnë bileta lotarie pa dhënë informacion bankar. Pagesat e bëra përmes kësaj mënyre pagese të llotarisë online përpunohen menjëherë. Një shembull i mirë i kartave virtuale me parapagesë të ofruara nga Lotto247 është AstroPay Card.

Kriptovaluta

Gjuajtësit që preferojnë anonimitetin kur blejnë bileta lotarie kanë mundësinë e kriptomonedhave. Kriptovalutat e ofruara nga Lotto247 janë Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash dhe Litecoin.

Regjistrimi në Lotto247

Procesi i regjistrimit për një llogari Lotto247 është relativisht i lehtë dhe zgjat vetëm disa minuta. Kushdo mbi 18 vjeç mund të krijojë një llogari me një faqe llotarie në internet, pavarësisht nga vendi i tyre. Krijimi i një llogarie në Lotto247 nuk kushton asgjë.

Puntorët e rinj duhet së pari të vizitojnë faqen zyrtare të Lotto247 për të filluar procesin e hapjes së llogarisë. Pasi të jenë në faqen e internetit, ata më pas mund të klikojnë në Prompt për regjistrim në këndin e sipërm djathtas të faqes kryesore.

Pasi të klikoni në kërkesë, përdoruesi më pas kërkohet të fusë informacionin e tij, duke përfshirë emrin, datën e lindjes, adresën e banimit, adresën e emailit dhe numrin e celularit. Përdoruesit duhet gjithashtu të zgjedhin një fjalëkalim të sigurt, të cilin do ta përdorin për të hyrë në llogarinë e tyre në çdo kohë. Hapi tjetër është leximi i kushteve dhe kushteve të përdorimit të llogarisë dhe dërgimi i kërkesës "Krijoni një llogari".

Pas krijimit të suksesshëm të një llogarie Lotto247, përdoruesit duhet të depozitojnë fonde për të luajtur ndonjë llotari. Diçka për t'u theksuar është se Lotto247 zakonisht ofron deri në 50% bonus në depozitën e parë. Gjuajtësit duhet të konsiderojnë gjithmonë të përfitojnë nga kjo. Megjithatë, lojtarët mund ta përdorin bonusin vetëm për të luajtur lojërat e ofruara dhe jo për të blerë bileta lotarie.

Vendet e mbështetura të Lotto247

Lotto247 pranon lojtarë nga shumë vende të ndryshme në mbarë botën. Megjithatë, ka disa vende që nuk mbështeten. Të tilla janë kryesisht ato ku ligjet i ndalojnë qytetarët të luajnë bixhoz dhe i pengojnë operatorët e lojërave të fatit të ofrojnë shërbime për qytetarët e tyre.

Mënyra më e lehtë që lojtarët mund të përcaktojnë nëse Lotto247 mbështet vendet e tyre është duke u regjistruar për një llogari. Kjo për shkak se llogaritë mund të regjistrohen me sukses vetëm nëse lojtari regjistrohet nga një vend i mbështetur. Një alternativë që mund të përdorin lojtarët nga vendet që nuk mbështeten janë rrjetet private virtuale (VPN).

Mbështetje

Lotto247 ka investuar në departamentin e saj të mbështetjes së klientit për të siguruar që përdoruesit të marrin ndihmën që mund t'u nevojitet në mënyrën më të përshtatshme të mundshme. Një ekip i përfaqësuesve shumë profesionistë të mbështetjes së klientit është gjithmonë në gatishmëri për t'iu përgjigjur çdo inkuizicioni që u dërgohet atyre. Më poshtë janë disa nga mënyrat se si përdoruesit mund të aksesojnë shërbimet e mbështetjes së klientit.

Bisedë e drejtpërdrejtë

Kanali kryesor dhe më i shpejtë i mbështetjes së klientit është biseda e drejtpërdrejtë. Përdoruesit mund të hyjnë në bisedën e drejtpërdrejtë nga faqja zyrtare e Lotto247. Biseda e drejtpërdrejtë është zakonisht e disponueshme 24/7.

Email

Email-i është një tjetër alternativë që përdoruesit mund të zgjedhin. Emailet zakonisht vijnë në ndihmë për rastet kur një çështje kërkon shpjegim të gjerë. Përfaqësuesit e mbështetjes së klientit mund t'u përgjigjen emaileve me më shumë detaje.

Telefonatë

Nuk është e mundur të telefononi drejtpërdrejt shërbimin ndaj klientit Lotto247. Megjithatë, ekziston një mundësi për të kërkuar një kthim telefonate. Agjenti tjetër i disponueshëm më pas mund të telefonojë në kohën më të përshtatshme.

Pse të luani në Lotto247?

Ka shumë arsye për të dashur Lotto 247. Më e dukshme është kjo faqe llotarie në internet vepron si një portë për llotaritë e tjera ndërkombëtare, të cilat mund të kufizohen ndryshe. Ata e bëjnë këtë duke blerë biletat në emër të lojtarëve. Lotto247 gjithashtu paguan drejtpërdrejt fituesit e lotarive që blejnë bileta përmes faqes. Kjo zvogëlon të gjitha ndërlikimet e përfshira në marrjen e çmimeve direkt nga llotaritë.

Një arsye tjetër kryesore për të përdorur Lotto247 është se ata mbulojnë një gamë të gjerë llotarish. Lojtarët mund të zgjedhin dhe të luajnë lotarinë më të mirë në internet në çdo kohë, pikërisht nga e njëjta faqe interneti. Kjo eliminon shqetësimin për të mbajtur disa llogari të ndryshme. Gjuajtësit gjithashtu kanë akses në lotari për të cilat përndryshe nuk do të kualifikoheshin.

Lotto247 ofron a shumëllojshmëri opsionesh pagese të lotarisë online. Kjo paraqet një shtresë lehtësish për lojtarët që kanë preferenca personale në lidhje me opsionet e pagesës. Për shembull, lojtarët mund të përdorin kriptovaluta për të blerë bileta, një opsion që shumica e llotarive nuk e ofrojnë.

Më në fund, Lotto247 mbështet shumë gjuhë ndërkombëtare. Kjo ndihmon për t'u siguruar që shumica e përdoruesve mund të shijojnë shërbimet e lotarisë të ofruara në faqe pa u shqetësuar për problemet e pengesave gjuhësore. Disa gjuhë të mbështetura përfshijnë anglisht, rusisht, gjermanisht, spanjisht, frëngjisht, kinezisht, italisht, japonisht, hungarisht, tajlandisht, rumanisht, italisht dhe portugalisht.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 2017

Account

Për të filluar në Lotto247 , krijoni një llogari duke ofruar informacionin e kërkuar, si emrin, adresën e emailit, emrin e përdoruesit, fjalëkalimin dhe datën e lindjes. Duhet t'ju duhen disa sekonda për të aktivizuar llogarinë.

Support

Për lojtarët që kanë nevojë për ndihmë me procesin e regjistrimit ose për të bërë një depozitë, ekipi i mbështetjes së klientit Lotto247 është gjithmonë gati për të zgjidhur problemet e tyre. Lojtarët mund të flasin nëpërmjet një shumëllojshmërie platformash me një agjent të kualifikuar i cili i përgjigjet çdo pyetjeje shpejt dhe profesionalisht.

Tips & Tricks

Përpara se të filloni të luani në çdo faqe llotarie në internet, duhet të zotëroni disa këshilla dhe truke për të rritur shanset tuaja për të fituar. Zgjedhja e një ofruesi me reputacion dhe të besueshëm, si Lotto247 , është jetike për të shmangur lojën me rezultate të manipuluara. Gjithmonë konsideroni një ofrues me një reputacion të fortë dhe vlerësime pozitive midis lojtarëve të lotarisë. Përveç kësaj, merrni parasysh shumëllojshmërinë e lojërave të disponueshme në një faqe lojrash. Sigurohuni që ofruesi të ofrojë një listë të gjerë lojrash, duke përfshirë lojërat tuaja të preferuara të lotarisë dhe lojërat e tjera tradicionale të kazinosë. Lotto247 ka disa opsione të shkëlqyera si .

Promotions & Offers

Lotto247 ka promovime dhe oferta tërheqëse. Falë kësaj, lojtarët e lotarisë në internet mund të kenë një përvojë emocionuese. Vlen të theksohet se marrëveshjet e Lotto247 janë bashkangjitur me termat dhe kushtet. Pra, përpara se të pranoni ndonjë ofertë, është thelbësore të rishikoni plotësisht kushtet e bonusit. Kjo është për shkak se ato mund të përfshijnë kërkesa specifike të bastit për t'u përmbushur përpara se të tërhiqeni një shpërblim personal.

About the author
Diego Garcia
Diego Garcia
About

Diego Garcia, i njohur me dashuri si "Lotto Luminary" në LottoRanker, sjell një perspektivë të re nga zemra e Buenos Aires në botën e llotarive. Me një sy të mprehtë për detaje, ai rishikon me përpikëri platformat e lotarisë, duke siguruar transparencë, drejtësi dhe vlerë për lojtarët në mbarë botën.

Send email
More posts by Diego Garcia