Lotaritë më të mira online që pranojnë Bitcoin

Bitcoin është një kriptomonedhë që ekziston për një dekadë tani dhe po bëhet gjithnjë e më popullore. Vlera e tij vlente vetëm 0,05 dollarë në 2010, por tani ka arritur një vlerë prej mbi 58,000 dollarë për një Bitcoin. Pasi u krijua në vitin 2009, ajo u përhap shpejt duke u bërë një nga monedhat virtuale më të mëdha në botë. Bitcoin nuk kontrollohet nga asnjë organizatë e vetme, por menaxhohet kolektivisht nga njerëzit që e përdorin atë. Aktualisht ka më shumë se 18 milionë valutë në qarkullim, ku pjesa më e madhe e saj mbahet nga investitorët.

E ardhmja e Bitcoin është e vështirë të parashikohet me rritje të menjëhershme në vlerë, si dhe disa ulje, por sigurisht që do të vazhdojë të rritet ndërsa njerëzit familjarizohen më shumë me monedhën virtuale dhe ndërsa më shumë biznese fillojnë ta pranojnë atë si një opsion pagese.

Lotaritë më të mira online që pranojnë Bitcoin
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
  • Kazino me rul të lartë
  • Luajtur në shumë vende
  • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
  • Kazino me rul të lartë
  • Luajtur në shumë vende
  • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, 1xBet është vendi ku duhet të shkoni! 1xBet është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2011 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

Si të përdorni Bitcoin si një metodë depozitimi
Si të përdorni Bitcoin si një metodë depozitimi

Si të përdorni Bitcoin si një metodë depozitimi

Me rritjen e kriptomonedhës dhe blockchain, lojtarët tani mund të përdorin Bitcoin si një nga mënyrat e depozitimit. Ata mund të depozitojnë paratë e tyre në një llogari dixhitale për të blerë bileta për lotaritë në internet duke përdorur Bitcoin.

Kuletat

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni një portofol. Për të depozituar Bitcoin shkoni në faqen e lotarisë online dhe përdorni opsionin "depozitim duke përdorur Bitcoin". Deponimin mund ta bëni duke futur shumën dhe duke vazhduar te faqja e konfirmimit të pagesës. Më pas vendosni të dhënat e kërkuara dhe konfirmoni pagesën.

Nuk ka asnjë mënyrë të drejtpërdrejtë për të lidhur Bitcoin-in tuaj me një llogari bankare edhe me një portofol. Megjithatë, ka shërbime që do të lidhin llogarinë tuaj me një portofol me një kartë ATM. Për ata që nuk duan të presin një kartë ATM, ata gjithashtu mund të hyjnë në llogarinë e ofruesit të shërbimit nga çdo kompjuter dhe të depozitojnë fonde me opsionin e transfertës bankare.

ATM, shkëmbime dhe P2P

Është e mundur të depozitoni Bitcoin duke përdorur ATM-të, shkëmbimet dhe transaksionet peer-to-peer. Forma më e njohur e depozitimit është përmes shkëmbimeve të Bitcoin. Kur po depozitoni Bitcoin në një faqe llotarie në internet përmes një shkëmbimi, do t'ju duhet t'i dërgoni ato nga portofoli juaj në bursë dhe më pas t'i konvertoni në USD ose Euro.

Ju duhet të depozitoni Bitcoin në llogarinë tuaj, të cilat më pas do të përdoren për të blerë bileta.

Përdorimi i celularëve

Nëse dëshironi të bëni një depozitë me telefonin tuaj celular, mund të përdorni një aplikacion për të konfiguruar llogarinë tuaj. Pasi të regjistroheni dhe të verifikoni llogarinë tuaj, do t'ju duhet të lidhni llogarinë tuaj bankare ose kartën e kreditit me informacione për të blerë bitcoin. Pastaj mund të përdorni llogarinë tuaj të aplikacionit për të depozituar Bitcoin.

Si të përdorni Bitcoin si një metodë depozitimi
Si të tërhiqni Bitcoin

Si të tërhiqni Bitcoin

Nëse dëshironi të tërhiqeni duke përdorur opsionin e kriptomonedhës, Bitcoin është gjithashtu një nga mënyrat e pagesës. Për pagesat e faqeve të lotarisë, do t'ju duhet të njiheni me përdorimin e portofolit tuaj Bitcoin.

Së pari, hyni në llogarinë tuaj dhe klikoni në opsionin e tërheqjes.

Kjo do t'ju çojë në një faqe me dy opsione - një për tërheqjen e Bitcoin dhe një për tërheqjen e të gjitha opsioneve të tjera. Për të tërhequr vetëm Bitcoin, zgjidhni "Withdraw Bitcoin". Për të tërhequr të gjitha opsionet tuaja, zgjidhni "Të tërheqë të gjitha".

Për tërheqje duke përdorur opsionin Bitcoin, do t'ju duhet një portofol. Për të tërhequr Bitcoin nga faqja e internetit, do t'ju duhet të gjeni një shkëmbim që pranon fonde nga uebsajti i lotarisë online.

Koha e përpunimit për tërheqjet ndryshon në varësi të sitit. Disa sajte do të përpunojnë tërheqjet brenda 48 orëve, ndërsa të tjerat mund të zgjasin deri në dy javë. Megjithatë, shumica e faqeve janë në gjendje të përpunojnë tërheqjet brenda një jave.

Ju gjithashtu mund të bëni tërheqje nga celulari duke shkuar në faqen e internetit në telefonin tuaj dhe duke gjetur seksionin "Cash Out".

Si të tërhiqni Bitcoin
A është i sigurt përdorimi i Bitcoin?

A është i sigurt përdorimi i Bitcoin?

Siguria e një shkëmbimi Bitcoin varet kryesisht nga vendi ku ai operon. Në vendet me një sistem ligjor të fortë dhe ku kriptovalutat nuk janë të rregulluara, shkëmbimet në përgjithësi kanë një shans më të mirë për të qenë të sigurt. Megjithatë, në vendet ku ka ndonjë pasiguri në lidhje me ligjshmërinë e monedhave dixhitale, ka të ngjarë që shkëmbimet të jenë më pak të sigurta.

Në përgjithësi, është më mirë t'i përmbaheni shkëmbimeve të besueshme me reputacion të mirë dhe të ruani kriptomonedhën tuaj jashtë linje.

Bitcoin është një nga platformat më të sigurta në botë. Blockchain Bitcoin është një libër publik që regjistron çdo transaksion që ka ndodhur ndonjëherë në rrjetin e tij. Është praktikisht e pamundur që dikush ta hakojë atë dhe të ndryshojë çdo informacion për shkak të mënyrës se si është projektuar.

Transaksionet e Bitcoin janë të pakthyeshme, që do të thotë se përdoruesit nuk mund të mashtrohen nga faqet e rreme të phishing ose të hakohen llogaritë e tyre dhe fondet të vidhen. Nuk ka tarifa konfigurimi, tarifa mujore ose kërkesa minimale të bilancit me bitcoin.

Është një kriptomonedhë, me softuer me burim të hapur - që do të thotë se nuk ka asnjë bankë qendrore apo autoritet që e kontrollon atë. Blockchain mirëmbahet nga minatorët të cilët janë njerëz që përdorin kompjuterët e tyre për të zgjidhur problemet matematikore për të vërtetuar transaksionet dhe për të krijuar blloqe të reja, të cilat më pas shtohen në blockchain.

A është i sigurt përdorimi i Bitcoin?
Mbështetja e klientit për Bitcoin

Mbështetja e klientit për Bitcoin

Pagesat me Bitcoin janë një nga metodat më të njohura për të bërë blerje. Këto monedha dixhitale dhe të decentralizuara nuk kontrollohen nga asnjë qeveri apo bankë. Transaksionet kryhen midis dy personave në një mjedis peer-to-peer pa ndonjë përfshirje të palës së tretë.

Pagesat me Bitcoin nuk janë vetëm të lira, por ato gjithashtu lejojnë transaksione të shpejta që përpunohen pa asnjë proces verifikimi apo tarifa.

A ka ndonjë mbështetje për Të?

Meqenëse është një monedhë dixhitale e decentralizuar që nuk rregullohet nga asnjë vend apo institucion bankar, një libër publik i quajtur blockchain ruan të gjitha transaksionet e Bitcoin. Mënyra më e zakonshme për të blerë Bitcoin është përmes një shkëmbimi dhe për këtë arsye për çdo mbështetje, do t'ju duhet të kontaktoni bursën duke iu referuar detajeve të kontaktit të dhëna në faqen e tyre të internetit.

Mbështetja zyrtare e klientit

Bitcoin ka mbështetjen e vet të klientit, megjithëse nuk është gjithmonë i disponueshëm 24 orë në ditë. Mbështetja e tyre për klientët mund të arrihet në bitcoin@contact-us.bitcoin. Fondacioni Bitcoin është një organizatë jofitimprurëse që promovon dhe mbron përdorimin e monedhës. Ata gjithashtu kanë një formular kontakti në faqen e tyre të internetit për pyetje të përgjithshme, megjithatë, ata nuk kanë një numër telefoni.

Metodat joformale të mbështetjes

Ju gjithashtu mund të merrni ndihmë dhe mbështetje në forumet e kriptomonedhave nga anëtarët, në rrjetet sociale dhe kanalet IRC në Freenode. Bitcoin.org është faqja zyrtare e rrjetit.

Mbështetja e klientit për Bitcoin