Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 American Express 2024

Shumica e lojtarëve tani preferojnë llotarinë në internet mbi loto tradicionale pasi i ekspozon ata ndaj një numri të konsiderueshëm jackpot-sh në mbarë botën, si EuroMillions, US Powerball dhe MegaMillions. Për fat të mirë, biletat e lotarisë në internet mund të blihen me shërbime të kartave si American Express. I njohur gjithashtu si AmEx, American Express është një organizatë e suksesshme financiare që merret me kartat e kreditit, çeqet e udhëtarëve dhe kartat e pagesës.

Ajo u themelua në 1850 në Nju Jork nga John Warren Butterfield, William Fargo dhe Henry Wells. Përdoret gjerësisht në SHBA, por gjithashtu i aksesueshëm në mbi 160 vende dhe territore të tjera. Kartat AmEx kanë evoluar në disa nga kartat bankare më të përdorura, duke zënë rreth 24% të biznesit të kartave të kreditit në SHBA.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 American Express 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Si të bëni një depozitë me American Express

Banka American Express ofron llogari të veçanta për kartat dhe kursimet. Të dyja mund të lidhen në mënyrë që përdoruesi të mund të përdorë fondet nga llogaria e tij e kursimeve përmes detajeve të kartës së kreditit pa hyrje dhe dalje çdo herë. Depozitimi i parave me American Express në një faqe llotarie në internet është po aq i thjeshtë sa përdorimi i çdo karte krediti.

Procesi është i ngjashëm me blerjen e mallrave dhe shërbimeve nga një faqe e Tregtisë elektronike me metodat popullore të pagesës si MasterCard ose Visa. Lojtarët e lotarisë në internet që preferojnë pajisjet celulare nuk hasin asnjë problem. Ja si ta bëni.

 1. Hyni në faqen e lotarisë online me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e regjistruar
 2. Shkoni te llogaria ime dhe klikoni Arkëtar/Pagesat
 3. Hapni skedën Depozita dhe zgjidhni American Express nga lista rënëse e metodave të depozitimit
 4. Shtoni numrin e kartës AmEx
 5. Specifikoni vendin nga ku operon faqja e lotarisë
 6. Shkruani shumën e depozitës
 7. Ndiqni udhëzimet në ekran (verifikimi me 2 faktorë dhe kërkesat OTP)
 8. Konfirmoni pagesën dhe prisni disa sekonda

Për sa kohë që ka fonde të mjaftueshme në llogarinë AmEx, depozita do të zhvendoset menjëherë në llogarinë përkatëse të lotos në internet. Një llogari loto e financuar mund të marrë pjesë në xhekpote të lotarisë me para reale dhe lojëra të tjera. Disa faqe llotarie kanë kufij relativisht të ulët të depozitave, si p.sh. 10 dollarë. Mbajtësit e kartave të kreditit American Express janë me fat sepse kompania nuk vendos një kufi maksimal transferimi për kartat.

Lojtarët e lotarisë në internet që pëlqejnë të blejnë bileta të shumta ose të vendosin baste të mëdha janë të lirë të ngarkojnë llogaritë e tyre me çdo shumë. Për më tepër, AmEx është kundër faqeve të lotarisë që tarifojnë transaksione, kështu që të gjitha depozitat e American Express janë pa pagesë.

Si të bëni një tërheqje me American Express

Ashtu si me depozitat, pagesat e lotarisë me American Express janë të drejtpërdrejta. Lojtarët e Lotto mund të marrin para me lehtësi përmes celularit pa asnjë problem. Procesi i tërheqjes shkon si më poshtë:

 1. Vizitoni faqen e pagesës në faqen e lotarisë në internet
 2. Ndër mënyrat e disponueshme të pagesës, zgjidhni American Express
 3. Futni fitimet për të marrë para
 4. Meqenëse AmEx ishte përdorur tashmë për depozitim, nuk ka nevojë të plotësoni të dhënat e kartës
 5. Verifikoni transferimin dhe dorëzoni detajet për miratim nga ofruesi i lotarisë

Transferimi nuk është aq i menjëhershëm sa depozitimi, por është relativisht më i shpejtë se shumica e tërheqjeve të kartave të kreditit. Pasi faqja e lotos të miratojë kërkesën, mund të duhen rreth 72 orë që paratë të arrijnë fituesin.

Në varësi të kartës në përdorim, America Express i ngarkon tregtarit (faqen e lotarisë në këtë rast) 2.5% deri në 3.5% të shumës së transaksionit. Por kompania nuk e ngarkon klientin (lojtarin e lotos). Nëse lojtari paguan ndonjë tarifë tërheqjeje, ky do të ishte një vendim nga faqja e lotarisë dhe jo nga AmEx.

Në varësi të bankës së lojtarit, AmEx mund të mos jetë i disponueshëm për tërheqjen e fitimeve të lotarisë. Është e domosdoshme të konsultoheni me bankën përpara se të merrni para në një faqe interneti të lotarisë American Express.

Shembuj të bankave dhe unioneve të kreditit që ofrojnë karta AmEx përfshijnë American Express Bank, US Bank, Navy Federal, USAA, Wells Fargo, etj. Kartat AmEx rrallë lëshohen nga palë të treta pasi American Express është një rrjet kartash dhe një lëshues kartash . Megjithatë, kompania është në partneritet me kompani të tjera të kartave të kreditit, kështu që është e mundur të merrni një kartë AmEx nga institucione të tjera financiare.

Siguria dhe siguria në American Express

American Express ekziston për gati dy shekuj dhe gëzon një reputacion të madh në mesin e klientëve, që do të thotë se është një shërbim i besueshëm. Transaksionet e lotarisë në internet me AmEx konsiderohen si disa nga më të sigurtat.

Kompania ndjek masa të rënda sigurie dhe kërkon që të gjithë tregtarët e saj të ndjekin shembullin. Fondet nuk humbasin kurrë gjatë transferimit; prandaj, përdoruesit vështirë se hasin probleme me paratë që zbriten nga kartat e tyre dhe nuk arrijnë në faqen e lotarisë.

uebsajti i lotarisë online mund të duket e frikshme për lojtarët që janë të kujdesshëm për sigurinë e të dhënave kur ndërveprojnë në internet. Por American Express ka investuar në sigurinë e nivelit të lartë për të siguruar që çdo kërcënim nga palët e treta të pengohet përpara se të bëjë ndonjë dëm. Skema e tyre e mbrojtjes së konsumatorit siguron që humbjet monetare mbi 50 dollarë që rezultojnë nga vjedhja e kartave të rimbursohen.

American Express përdor teknologjinë e kriptimit për të mbrojtur llogaritë në internet që sigurojnë të dhënat personale të identifikueshme të konsumatorëve. Koha automatike aktivizohet në llogarinë e përdoruesit nëse ajo ka qenë joaktive për 10 minuta.

Kjo do të thotë që asnjë përdorues i paautorizuar nuk mund të hyjë në llogari edhe nëse përdor një kompjuter publik ose e lë pajisjen e tij pa mbikëqyrje. Për çdo ndryshim në detajet e hyrjes si fjalëkalimi, AmEx do të dërgojë një email konfirmimi për të siguruar që kërkesa vjen nga përdoruesi i autorizuar.

Opsionet e mbështetjes së klientit të American Express

Në American Express, përdoruesit presin të gjejnë përgjigje dhe të përmbushen pritshmëritë e tyre përmes:

 • Bisedë e drejtpërdrejtë
 • Motori i kërkimit i qendrës së ndihmës
 • Telefoni
 • Postë

Kur bisedoni me një agjent në internet, klientët duhet të identifikohen me ID-në e tyre të përdoruesit. Kjo veçori është më e përshtatshme për çështje urgjente. Përndryshe, klientët mund të përdorin numrat e telefonit të listuar në faqen Na kontaktoni. Çdo linjë është projektuar për shërbime specifike si aplikacionet me kartë dhe pagesat. Disa linja telefonike funksionojnë në kohë specifike, ndërsa të tjerat janë të arritshme 24/7.

Klientët që kërkojnë ndihmë të detajuar dhe të gatshëm të presin disa ditë janë të lirë të shkruajnë postë përmes njërës prej tre adresave të ofruara. Vlen të përmendet se kartat AmEx kanë një numër telefoni në shpinë. Mbajtësit e kartës mund t'i telefonojnë këta numra në çdo kohë.

Së fundmi, American Express ofron një qendër ndihme, e cila është qendra kryesore e informacionit për t'iu përgjigjur pyetjeve të bëra zakonisht. Këtu, klientët do të gjejnë udhëzime të dobishme për zëvendësimin e kartës, rezultatin e kreditit, mosmarrëveshjet e pagesave dhe hapjen e llogarisë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi