Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 GiroPay 2024

GiroPay është një metodë gjermane e pagesave në internet me bazë bankare në internet. Ajo ka funksionuar që nga shkurti i vitit 2006. Klientët mund të bëjnë pagesa të sigurta të lotarisë në internet duke përdorur transferta direkte online nëpërmjet llogarive të tyre bankare duke përdorur këtë mënyrë pagese. Mënyra e pagesës është ndër ofruesit më të shquar të pagesave në internet. Ajo ofron shërbime të transaksioneve financiare vendase dhe ndërkombëtare.

Mbi 1500 banka gjermane marrin pjesë në program, i cili arrin në 17 milionë klientë të pagesave online. Kjo përfaqëson më shumë se 85% të tregut bankar gjerman.
Klientët konfirmojnë pagesat e GiroPay me metodën e dytë të verifikimit ose me një PIN, në varësi të bankës së tyre.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 GiroPay 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Rreth GiroPay

Kjo mënyrë pagese përbën 10% të të gjitha transaksioneve online. Kur e përdorin atë në një faqe llotarie në internet, klientët ridrejtohen në faqen e internetit të Giropay për të vërtetuar një pagesë dhe suksesi ose dështimi i pagesës komunikohet menjëherë. Mbetet një nga metodat më të njohura të depozitimit të përdorur nga lojtarët e lotarisë online në Gjermani dhe Austri.

Siguria dhe vendet e pranuara

Meqenëse klienti duhet të vërtetojë pagesën me bankën e tij, rreziku i mashtrimit ose pagesave të panjohura është i kufizuar. Si rezultat, lojtarët nuk do të kenë asnjë rimbursim ose fonde të hequr nga llogaritë e tyre të lotarisë në internet për shkak të mosmarrëveshjeve. Veçanërisht, pagesat e bëra me GiroPay mund të kthehen deri në 180 ditë pasi janë bërë.

Aktualisht, Gjermania dhe Austria janë të vetmet vende që pranojnë GiroPay. Në vitin 2014, kompania bashkëpunoi me sistemin EPS, i cili përdoret nga bankat austriake për të mundësuar pagesat ndërkufitare. Nëse banka e dikujt nuk i lejon ata të përdorin GiroPay për të dërguar para, ata mund të përdorin një mundësi tjetër pagese të disponueshme për faqe të ndryshme lotarie në internet.

Si të bëni një depozitë me GiroPay

Kur bëhet fjalë për bashkimin e markave të shquara të kazinove në internet me metoda bankare të arritshme, kazinotë GiroPay janë një industri në rritje. Në mënyrë tipike, ky ofrues i metodës së depozitimit është i lidhur me një llogari bankare. Përdoruesit thjesht duhet të merren me bankën e tyre dhe llotarinë online kur përdorin një faqe llotarie në internet GiroPay. Përdoruesit mund bëni një depozitë duke përdorur celularët e tyre. Gjithçka që u nevojitet është një llogari rrjedhëse bankare gjermane me akses në shërbimin bankar online.

Hapat që duhen ndjekur

Për të bërë një depozitë të drejtpërdrejtë me ofruesin e shërbimit, përdoruesit do të shkojnë te arkëtari, qoftë në faqen e internetit ose nëpërmjet aplikacionit të lotarisë online në telefonin e tyre. Më pas ata do të zgjedhin "Më shumë mënyra pagese" nga faqja "Depozita" për të parë të gjitha alternativat e disponueshme. Zgjidhni "GiroPay" nga menyja rënëse dhe më pas zgjidhni një nga shumat e sugjeruara të depozitave ose shkruani një shumë të personalizuar në zonën "Të tjera".

Më pas, ata vendosin kodin e bonusit për depozitën e parë nëse është i disponueshëm. Hyni në faqen e GiroPay pasi të ridrejtoheni dhe përfundoni procesin e depozitimit duke ndjekur udhëzimet në ekran. Pasi transaksioni të jetë vërtetuar, fondet kreditohen në llogarinë e përdoruesit.

Shumica e faqeve të lotarisë nuk paguajnë asnjë tarifë për përdorimin e kësaj metode depozitimi. Megjithatë, përveç 0,08 dollarëve të ofruesit për transaksion, tarifat bankare të përdoruesit mund të ndryshojnë. Tani për tani, depozita maksimale e GiroPay është 5,000 dollarë për transaksion. Ky kufizim mund të jetë më i ulët në varësi të cilës përdorues të faqes së lotarisë në internet zgjedhin, pasi secili mund të ketë grupin e vet të parametrave.

Nëse dikush duhet të bëjë një depozitë më të madhe, kjo do të jetë e mundur përmes hapave të thjeshtë. Ata thjesht do të duhet të bëjnë transaksione të shumta në rritje prej 5,000 dollarësh derisa të arrijnë shumën e dëshiruar të depozitës. Shuma minimale e depozitës me GiroPay nuk është e specifikuar, por një operator llotarie në internet mund të vendosë një të tillë për përdoruesit.

Si të bëni një tërheqje me GiroPay

Kjo teknologji i lejon përdoruesit të tërheqin para nga telefonat e tyre për sa kohë që ata kanë një llogari rrjedhëse në Gjermani me akses në bankingun online. Përdoruesit duhet së pari të konfigurojnë bankingun online me bankën e tyre për të përdorur këtë mënyrë pagese.

Ata mund të kërkojnë gjithashtu një pajisje për të krijuar kodin e sigurisë të nevojshme për autorizimin e transaksionit. Disa banka përdorin aplikacionet e tyre për të prodhuar këtë kod. Nëse përdoruesit preferojnë të tërhiqen përmes GiroPay, ata thjesht do të ndjekin udhëzimet në ekran për të përfunduar transaksionin. Procesi i tërheqjes është pothuajse i njëjtë me depozitimin me këtë mënyrë pagese.

Hapat e tërheqjes

Hapi i parë do të jetë që përdoruesi të konfirmojë se kazinoja nga e cila dëshiron të tërheqë fitimet e tij pranon GiroPay. Ata më pas do të shkojnë në seksionin e tërheqjes së faqja e lotarisë në internet. Më pas, ata do të zgjedhin GiroPay si metodën e zgjedhur të pagesës dhe do të fusin shumën që dëshirojnë të tërheqin.

Për të përfunduar pagesat e lotarisë, kontrolloni kutinë e konfirmimit që shfaqet në ekran dhe më pas klikoni butonin "Dorëzo". Koha që duhet për procesimin e çdo tërheqjeje dhe tarifat e zbritura përcaktohen kryesisht nga banka.

Ofruesi në përgjithësi nuk ka një kufi ditor të tërheqjes. Duke qenë se GiroPay është i lidhur me llogarinë bankare, nuk ka kufizime se sa transaksione mund të kryeni me të. Megjithatë, koha që duhet që paratë të shfaqen në llogarinë e përdoruesit përcaktohet nga banka që përdor.

Kjo mënyrë pagese tarifon konsumatorët për çdo transaksion, duke e bërë atë të papërshtatshme për lojtarët me një buxhet të kufizuar. Kjo mënyrë tërheqjeje mund të përdoret në çdo kohë. Megjithatë, disa kazino llotarie në internet mund të kenë kufizime për përpunimin e tërheqjes. Si rezultat, përdoruesit duhet të kontrollojnë me ta përpara se të bëjnë ndonjë tërheqje.

Siguria dhe siguria në GiroPay

Procesori i pagesave është i njohur për masat e tij të rrepta të sigurisë. Puntorët janë të garantuar të kryejnë transaksione bankare plotësisht të sigurta në internet duke përdorur GiroPay. Të gjitha transaksionet dhe informacionet e ndjeshme mbrohen nga metodat më të avancuara të sigurisë në dispozicion. Ky opsion pagese është unik jo vetëm për nga lehtësia, por edhe për nga siguria.

Për transmetim të sigurt, GiroPay përdor gjithmonë kode të koduara AES 256-bit nën TLS 1.2. Në sistem përdoren gjithashtu kodet PIN dhe TAN (dy faktorë). Këto sigurojnë që përdoruesit të mos mashtrohen, përveçse ofrojnë siguri maksimale kur hyjnë në bankingun online. Mbajtësit e llogarisë mund të përdorin lehtësinë e pagesës falas, por tregtarët duhet të verifikojnë me bankën ose ndërmjetësin e tyre për çdo tarifë shërbimi shtesë. Brokerët mund të paguajnë një tarifë të sheshtë ose një pjesë të numrit të transaksioneve.

Për shkak se përdoruesit nuk duhet të regjistrohen për të bërë një depozitë, fondet zhvendosen menjëherë nga llogaria e tyre bankare në llogarinë e tyre të lotarisë online. Pagesat trajtohen menjëherë sepse është një opsion pagese në kohë reale. Sidoqoftë, përdoruesit duhet të jenë në vëzhgim sepse koha që duhet për përpunimin e fondeve në llogarinë e lotarisë në internet mund të ndryshojë, kështu që ia vlen të kontrolloni dy herë me ta para kohe.

Opsionet e mbështetjes së klientit GiroPay

Mënyra e pagesës është mjaft e përshtatshme dhe ekipi i shërbimit ndaj klientit është shumë i përgjegjshëm. Përdoruesit mund të kontaktojnë tavolinën e ndihmës në mënyra të ndryshme. Megjithatë, ka një pabarazi të konsiderueshme në kohën që duhet për të përfunduar detyra të ndryshme kur përdoren qasje alternative. Kryesisht, mbështetja e klientit është e arritshme nga ora 08:00 deri në 22:00, nga e hëna në të premte dhe nga ora 10:00 deri në orën 18:00 gjatë fundjavave dhe festave.

Në raste urgjente, ata janë në dispozicion 24 orë në ditë, shtatë ditë në javë. Jashtë orarit të punës, telefonatat mbështetëse dërgohen në linjën telefonike të urgjencës 24/7 të shërbimit të tyre të gatishmërisë, e cila është me pagesë. Meqenëse janë një firmë gjermane, gjuha e tyre kryesore është gjermanishtja. Por mbështetja e thirrjeve telefonike ofrohet edhe në disa gjuhë të tjera.

Përdoruesit mund të kontaktojnë gjithashtu ekipin mbështetës duke paraqitur një biletë përmes seksionit Rreth të faqes së internetit, i cili ndodhet në fund të faqes së tyre. Gjithashtu, banka administruese e llogarisë mund t'u sigurojë përdoruesve më shumë informacion. Dikush do të pajiset me kontaktet e bankës së tyre duke kontaktuar faqet e tyre në mediat sociale.

Informacioni i kontaktit

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi