Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Jeton 2024

Jeton është një markë legjitime fintech pavarësisht se është lançuar kohët e fundit. Një nga qëllimet kryesore të platformës është të ofrojë transaksione të sigurta në një hapësirë dixhitale sinonim të mashtrimit. Siç u përmend më herët, ky fintech rregullohet nga Autoriteti i Sjelljes Financiare (FCA), një organ i pavarur që rregullon mbi 51,000 marka të shërbimeve financiare. Thënë kështu, Jetoni respekton të gjitha rregullat e FCA. Ai vepron me integritet, çiltërsi dhe kryen kujdesin e duhur. Cfare ka me shume? Ai përpiqet të trajtojë klientët në mënyrë të drejtë dhe respekton standardet e tregut.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Jeton 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Si te bejme feposit me Jeton

Një nga avantazhet e Jeton Wallet është përdorshmëria e tij e lehtë. Regjistrimi i një llogarie dhe bërja e depozitave është mjaft e thjeshtë.

Si të regjistroni një llogari Jeton Wallet

 1. Klikoni opsionin SIGN-UP.
 2. Plotësoni të dhënat personale dhe vendosni një fjalëkalim.
 3. Klikoni butonin SIGN-UP dhe verifikoni adresën e emailit ose numrin e telefonit.
 4. Filloni procesin e verifikimit duke ngarkuar dokumentet e kërkuara (ID, faturën e shërbimeve, ose pasqyrën bankare).

Si të bëni një depozitë me Jeton Wallet

Për të depozituar në një faqe llotarie në internet duke përdorur Jeton Wallet, gjëja e parë që duhet të bëni është të ngarkoni portofolin elektronik. Këtu ka dy opsione; nëpërmjet Instant Banking ose Kartës së Kreditit/Debitit. Pasi të keni përfunduar, ndiqni hapat e mëposhtëm për të financuar një llogari duke përdorur këtë metodë depozitimi.

 • Hapi 1: Hyni në llogarinë e lotos.
 • Hapi 2: Navigoni te seksioni BANKAR / ARKA dhe zgjidhni DEPOZITA.
 • Hapi 3: Zgjidhni Jeton si metodën e preferuar të depozitimit.
 • Hapi 4: Futni shumën dhe hyni në llogarinë Jeton për të përfunduar transaksionin.

Fondet duhet të pasqyrohen në llotarinë online menjëherë.

Si të bëni një depozitë duke përdorur Jeton Card

 • Navigoni në seksionin DEPOZITA/ARKA dhe zgjidhni Jeton Card si metodë depozitimi
 • Futni shumën dhe klikoni VAZHDO
 • Futni numrin e kuponit, kodin e sigurisë dhe datën e skadimit të kartës
 • Për të përfunduar transaksionin, klikoni butonin COMPLETE.

Fondet duhet të jenë në llogarinë e lotos brenda pak minutash.

Jeton Wallet mbështet mbi 70 mënyra pagese dhe më shumë se 50 monedha. Kufiri minimal i depozitave është $10, dhe kufiri maksimal i depozitave është $10,000. Megjithatë, kufijtë mund të ndryshojnë nga një vend loto në tjetrin. Depozitat mund të bëhen nëpërmjet aplikacionit në internet ose një aplikacioni vendas celular të disponueshëm për iOS dhe Android.

Si të bëni një tërheqje me Jeton Wallet

Përveç depozitave të shpejta ofron edhe Jeton Wallet tërheqje të shpejta. Por më pas, kthesa ndryshon nga një vend në tjetrin bazuar në verifikimin e faqes së lotos, dhe proceset KYC, dhe më e rëndësishmja, periudhën në pritje.

Si të tërhiqemi në Jeton

Pagesat e lotarisë mund të përpunohen nga faqja e lotos në një llogari Jeton. Kjo është për aq kohë sa Jetoni pranohet si opsion për tërheqje dhe fondet kanalizohen në llogarinë e përdorur për të bërë depozitimin.

Procesi i tërheqjes

 1. Identifikohu në llogarinë e faqes dhe klikoni në opsionin TËRHEQJE. Lista e opsioneve të disponueshme të tërheqjes do të shfaqet.
 2. Zgjidhni Jeton si opsionin e preferuar të tërheqjes.
 3. Futni shumën për të tërhequr dhe monedhën e preferuar në hapin tjetër.
 4. Përfundoni transaksionin.

Fondet duhet të mbërrijnë në 12 - 24 orë në shumicën e vendeve të lotos për sa kohë që proceset e verifikimit dhe KYC janë të përfunduara.

Tërheqjet, ashtu si depozitat, kanë kufij. Ekziston një tërheqje minimale dhe tërheqje maksimale e vendosur nga operatori. Ato ndryshojnë nga një vend loto në tjetrin. Sa i përket Jetonit, kufiri minimal i tërheqjes është 250 dollarë, ndërsa kufiri maksimal i tërheqjes është 15000 dollarë për llogaritë e verifikuara.

Një tipar i shkëlqyeshëm i Jeton është tërheqja nga celulari. Lojtarët gjithashtu mund të tërheqin para në celular, jo vetëm përmes shfletuesit celular, por edhe aplikacioneve celulare për pajisjet Android dhe iOS.

Siguria dhe siguria në Jeton

Kur bëhet fjalë për sigurinë, të gjitha platformat Jeton janë shumë të siguruara duke përdorur enkriptimin më të fundit të shkallës ushtarake. Sistemi përdor tokenizimin, i cili zëvendëson të gjitha të dhënat thelbësore të kartës me numra të tokenizuar, duke mos ekspozuar asnjë nga informacionet thelbësore të përdoruesve.

Përveç kriptimit, Jeton ka vërtetim me dy faktorë (2FA) që shton një shtresë tjetër sigurie. Jeton është gjithashtu në përputhje me industrinë e kartave të pagesave (PCI).

Për sa i përket privatësisë, Jeton Wallet ka një politikë të hapur privatësie që përcakton të dhënat që mbledh kompania, si ruhen dhe, më e rëndësishmja, se si përdoren.

Opsionet e mbështetjes së klientit Jeton

Jeton e kupton që klienti është mbret, dhe kjo është arsyeja pse platformat e tij janë miqësore për përdoruesit. Procesi i regjistrimit është mjaft i drejtpërdrejtë, dhe po ashtu edhe lundrimi. Ekziston gjithashtu një seksion i detajuar FAQ me pyetjet dhe përgjigjet më të njohura.

Zbuloni se çfarë po pyesin klientët e Jetonit dhe përgjigjet. Përveç përdorshmërisë së Jeton-it, kompania ofron mbështetje për klientët në disa kanale.

E para është biseda e drejtpërdrejtë, e disponueshme 24/7. Ky është një veçori e shkëlqyer që u ofron përdoruesve ndihmë në dy mënyra. Së pari, ekziston një AI që u jep përdoruesve sugjerime bazuar në atë që ata duan. Nëse asnjë nga opsionet nuk mjafton, ka agjentë të bisedës live që janë gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar përdoruesit. Përdoruesit duhet të identifikohen për të marrë ndihmë nga një agjent i bisedës live.

Një tjetër opsion i shkathët është emaili. Përdoruesit mund të kontaktojnë ekipin e Jeton Wallet me email. Problemi i vetëm është se reagimet nuk janë të menjëhershme. Duhen disa orë për të marrë një përgjigje.

Përveç kanaleve të mësipërme të mbështetjes së klientit, përdoruesit e Jeton mund të mbajnë kontakte me markën përmes kanaleve të mediave sociale dhe blogut zyrtar të Jeton.

Duke përfunduar

Në të vërtetë, Jetoni është një nga metodat më të mira të depozitimit në vendet e lotarisë. Ofruesi i pagesave në internet ofron transferime të shpejta dhe të sigurta të parave, pavarësisht nëse lojtarët depozitojnë ose tërheqin në faqet e lotos.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi