Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Neosurf 2024

Lojtarët e lotarisë në internet që kërkojnë një alternativë të portofolit elektronik mund të përdorin Neosurf. Mënyra e pagesës u shfaq për herë të parë në Francë në 2004. Por tani është e disponueshme në më shumë se 40 vende nga Kanadaja, Polonia, Holanda, Spanja, Gjermania, Italia, Belgjika, Austria, Australia, Afrika dhe MB. Neosurf ua bën jetën më të lehtë lojtarëve të lotos, veçanërisht atyre që nuk u pëlqen të përdorin transferta bankare dhe pagesa me kartë krediti.

E tëra çfarë ata duhet të bëjnë është të blejnë kupona Neocash nga furnitorë të autorizuar dhe t'i përdorin ato në një faqe llotarie në internet. Këto janë kupona me parapagesë që zakonisht përdoren për blerje në internet dhe qëllime të lojërave të fatit. Mbi 350,000 përdorues kanë adoptuar Neosurf si një mënyrë të preferuar pagese.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Neosurf 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Depozita Neosurf në Lotari

Me më shumë se 20,000 tregtarë në internet që pranojnë Neosurf, nuk është çudi që fansat e lotove e kanë zgjedhur atë si një nga metodat më të mira të depozitimit. Ndryshe nga transfertat bankare, pagesat e Neosurf janë të menjëhershme, kështu që përdoruesit mund të fillojnë të luajnë lojërat e tyre më të mira të lotos menjëherë.

Pasi një lojtar të identifikojë një faqe llotarie në internet Neosurf, ai do të gjejë metodën e depozitimit të renditur midis opsioneve bankare të disponueshme në seksionin Pagesat/Arkëtari.

Një nga pyetjet më të mëdha që bëjnë lojtarët e lotarisë është se si të depozitojnë fonde dhe të tërheqin fitimet nga një faqe interneti llotarie me Neosurf. Detajet se si të filloni shpjegohen më poshtë.

Si të bëni një depozitë me Neosurf

Së pari, klienti duhet të ketë një llogari Neosurf dhe të blejë kredi të parapaguar nga një prizë përkatëse. Përveç kuponëve me parapagesë, përdoruesit mund të hapin një llogari online MyNeosurf ose të aplikojnë për një NeoCash MasterCard dhe të sigurohen se kanë fonde të mjaftueshme. Këto llogari mund të financohen dhe përdoren gjithashtu luaj llotari online.

Hapja e një llogarie Neosurf në myNeosurf.com kërkon një emër të plotë, adresë emaili, datëlindje dhe fjalëkalim. Një llogari bankare nuk është e nevojshme, kështu që një klient Neosurf nuk ka nevojë për një lidhje të drejtpërdrejtë me bankën e tij.

Një kupon Neocash është si para letre, kështu që blerësi duhet të kujdeset mirë për të, sepse është i pazëvendësueshëm. Ai përmban kodin PIN të kërkuar në vendin e lotarisë kur bëni një depozitë. Si rregull i mirë, këshillohet që të ruani kodin PIN të kuponit duke bërë një foto. Portofoli online i ndihmon klientët të shikojnë bilancet e tyre dhe të ndjekin shpenzimet e tyre.

Depozitimi i fondeve me Neosurf në një sit të Lotarisë në internet

Nëse një lojtar lotarie përdor një kupon NeoCash MasterCard ose Neocash, ai nuk do të paguajë një monedhë shtesë për depozitimin, përveç nëse përfshin një tarifë për konvertimin e monedhës. Hapat e mëposhtëm janë të nevojshëm:

a) Hapni një llogari llotarie me një faqe me reputacion dhe identifikohuni
b) Hyni në arkëtarin e faqes dhe kërkoni Neosurf midis shumë mënyrave të pagesës
c) Pasi të klikoni në Neosurf, duhet të shfaqet një dritare e re pop-up
d) Në dritaren e re, futni PIN-in 10-shifror nga kuponi me parapagesë ose detajet e kartës Neosurf
e) Specifikoni shumën e depozitës
f) Ndiqni kërkesat e ekranit dhe konfirmoni pagesën

Transferimi është i menjëhershëm dhe për shkak se Neosurf është miqësor me celularin, lojtarët e lotos mund të përfundojnë procesin e mësipërm kur luajnë lojëra loto në pajisjet e tyre celulare nga çdo vend. Ata që preferojnë kuponët me parapagesë Neocash duhet të zgjedhin vlerat e kartës që përputhen me shumën e dëshiruar të depozitës. Ato vijnë në prerje që variojnë nga 10, 15, 20, 30 dhe 50, deri në 100 USD/EUR.

Si të bëni një tërheqje me Neosurf

Deri më tani, asnjë operator nuk ka lëshuar pagesa llotarie me Neosurf. Sidoqoftë, faqja zyrtare e ofruesit të pagesave ka një video të shkurtër që tregon mundësinë e përpunimit të depozitave dhe tërheqjeve. NeoCash MasterCard funksionon si çdo kartë tjetër krediti dhe mund të rimbushet me para.

Kjo është e mundur me metodat tradicionale të pagesës si transfertat direkte bankare. Nëse vetëm faqet e lotarisë mund ta trajtojnë atë si kartat e tjera MasterCard, atëherë lojtarët mund të kërkojnë pagesa llotarie në NeoCash MasterCard-in e tyre. MyNeosurf është thjesht një aplikacion celular që është i dobishëm vetëm për blerjen e kartave me parapagesë. Ai regjistron historinë e transaksioneve, por nuk mund të përdoret si një metodë e pavarur e tërheqjes në a faqe llotarie.

Nga ana tjetër, është praktikisht e pamundur të tërhiqni fitimet e lotarisë me kupon Neocash sepse zakonisht është një kartë me parapagesë një herë. Ky është pengesa më e madhe e kuponëve me parapagesë, pasi ato skadojnë sapo të përdoren kodet PIN. Por adhuruesit e lotos Neosurf do të gjejnë alternativa më të mira për të marrë para, si p.sh

1. Kartat e kreditit

Faqet e lotarisë Neosurf ofrojnë karta krediti si opsione alternative të tërheqjes. Shembuj tipikë janë Visa, MasterCard, American Express dhe Maestro. Pagesat e kartave të kreditit ofrojnë siguri të lartë sepse ato mbështeten nga standardet e sigurisë të rregullatorëve kryesorë financiarë. Por zgjedhja e një faqeje llotarie me reputacion është thelbësore sepse kumari në internet mund të ekspozojë informacionin e kartës së kreditit. Një faqe e licencuar ka rregulla strikte të privatësisë; prandaj, ata ruajnë konfidencialitetin e të dhënave financiare të lojtarëve.

2. Interac

Lojtarët e Lotto nga Kanadaja nuk kanë nevojë të shqetësohen sepse shumica e faqeve me Neosurf lehtësojnë gjithashtu pagesat e lotarisë Interact. Interac funksionon si një bankë në internet. Është i sigurt dhe i shpejtë.

3. Kuletat elektronike

Transferimet e portofolit elektronik janë të menjëhershme. Ato janë disa nga opsionet më të përdorura të tërheqjes në faqet e internetit të lotarisë Neosurf. PayPal është më popullor se Neteller dhe Skrill, por të gjitha ato ofrojnë sigurinë shumë të nevojshme kur luani lojëra loto në internet. Shumica e kuletave elektronike kërkojnë që përdoruesit të lidhen me kartat ose llogaritë bankare. Ato garantojnë mashtrim financiar me rrezik të ulët, sepse funksionojnë në një portë të veçantë dhe jo në ndërfaqen bankare.

4. Teli i drejtpërdrejtë

Të apasionuarit pas llotarisë që nuk kanë frikë të tregojnë hobet e tyre mund të zgjedhin transfertat direkte të llotarisë kur arkëtojnë çmimet e lotarisë. Megjithatë, kjo metodë mund të jetë e ngadaltë, kryesisht kur lojtari është i vendosur në një vend të ndryshëm nga ofruesi i lotarisë. Mund të duhen 3-7 ditë pune për të marrë një pagesë.

Siguria dhe Siguria në Neosurf

Konsumatorët mund të ndihen të sigurt duke ditur që Neosurf mbron të dhënat e tyre financiare dhe personale. Për shkak se nuk ka lidhje të drejtpërdrejtë me një llogari bankare, një kartë kupon Neocash është një opsion ideal për të bërë depozita anonime në lotari. Një llogari bankare nuk është e detyrueshme kur hapni një llogari, kështu që lojtarët nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar për ekspozimin e kredencialeve të tyre bankare.

Sa herë që dikush bën një depozitë me kartë krediti në një vend loto, ai duhet të japë të dhënat e tij personale dhe numrin e kartës. Mashtruesit që pëlqejnë pushtimin e platformave të lojërave të fatit mund të vjedhin një informacion të tillë. Shumë lojtarë kanë humbur para dhe vështirë se e kuptojnë atë derisa të kontrollojnë deklaratën e tyre të kredisë. Humbjet financiare mund të arrijnë në mijëra dollarë në varësi të kufirit të kartës së kreditit, duke çuar në një cikël borxhi.

Përdoruesit e Neosurf janë me fat sepse kredencialet e tyre bankare mbeten private. Të dhënat e ndjeshme nuk ruhen në kupon, kështu që klienti mbrohet gjithmonë nga vjedhja e identitetit. Edhe në një skenar të rastit më të keq ku vidhet një kartë kupon Neochash, pronari do të humbasë vetëm kreditin e parapaguar, i cili skadon pas përdorimit.

Opsionet e mbështetjes së klientit në Neosurf

Klientët mund të përballen me probleme duke përdorur kartat Neosurf, ku mbështetja e klientit vjen në ndihmë. Ndonjëherë, kartat e tyre nuk funksionojnë ose pagesa kërkon më shumë se zakonisht për t'u shfaqur pas depozitimit të fondeve në një llogari llotarie.

Gjithashtu, mund të lindë një mosmarrëveshje klient dhe tregtar dhe përdoruesi detyrohet të kontaktojë Neosurf. Pavarësisht arsyes, është mirë të dini se cili kanal komunikimi është i disponueshëm në Neosurf. Departamenti i kujdesit ndaj klientit siguron që klientët të kujdesen nëpërmjet:

  • Bisedë e drejtpërdrejtë
  • Email: support@neosurf.com.
  • Numri i telefonit: 33 899 03 03 03
  • Formulari i kontaktit në internet
  • Faqe FAQ

Për shkak se Neosurf është global, klientët mund të përdorin gjuhën e tyre të preferuar kur flasin me agjentët e mbështetjes së klientit nëpërmjet telefonit. Biseda live ndodhet në këndin e poshtëm të djathtë të faqeve të tyre të internetit. Është një sistem i përshtatshëm mesazhesh ku përdoruesit vendosin emrat, adresat e emailit dhe pyetjet e tyre dhe presin përgjigjet. Ata gjithashtu mund të ngarkojnë skedarë për të shpjeguar më tej shqetësimet e tyre.

Konsumatorët duhet të përdorin formularin e kontaktit në internet kur kanë pyetje specifike që nuk mbulohen në faqen FAQ. Pas plotësimit të adresës së emailit, numrit të telefonit dhe pyetjes, agjentët e Neosurf do të përgjigjen brenda 24 orëve.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi