Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 PaysafeCard 2024

Paysafecard, një metodë transaksioni online me parapagesë, daton në vitin 2000 kur u themelua nga një grup sipërmarrësish nga Vjena, Austri. Që nga fillimi i tij, ai i bën pagesat në internet më të lehta ashtu si përdorimi i parave të gatshme. Me kalimin e kohës, ajo është blerë nga kompani të ndryshme si Skrill në 2013. Dy vjet më vonë, Optimal Payments Group mori Skrill dhe u riemërua në Paysafe Group. Firma është e licencuar nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të MB (FCA) dhe është partner me Mastercard me famë botërore.

Në vitin 2020, Paysafecard Group njoftoi integrimin e tij me Google Pay dhe Apple Pay. Tani është i disponueshëm në më shumë se 49 vende të botës. Me një reputacion kaq të pakundërshtueshëm, do të ishte e sigurt të thuhet se Paysafecard është një nga metodat më të sigurta të depozitimit për të luajtur llotarinë online.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 PaysafeCard 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Si të bëni një depozitë me Paysafecard

Këtu, lojtarët do të gjejnë faqet më të mira të lotarisë në internet që e pranojnë këtë Metoda e pagesës. Edhe faqet e sapokrijuara të lotove ia vlen të kontrollohen.

Paysafecard funksionon si një kupon me parapagesë. Klientët blejnë kodet e Paysafecard në internet dhe në dyqan në emërtime që variojnë nga 10 deri në 100 dollarë. Shpërndarësit e këtyre kodeve janë të listuar në faqen zyrtare të internetit. Lojtarët e Lotto mund të blejnë lehtësisht një kupon në internet duke u identifikuar në llogaritë e tyre në dyqanin online të PIN-it të Paysafecard.

Përdoruesit e Android dhe Apple e shohin aplikacionin Paysafecard tepër të dobishëm në menaxhimin e kodeve me parapagesë. Aplikacioni vepron si një depo për të gjithë kodet PIN të blera. Kur është e nevojshme, përdoruesi kontrollon bilancin nga këtu ose përdor kodet QR për të kryer transaksione në internet.

Për depozitat në një faqe llotarie në internet, Paysafecard është një zgjedhje e shkëlqyer për kumarxhinjtë që nuk kanë llogari bankare ose janë të shqetësuar për sigurinë në internet. Kuponi është për përdorim një herë, prandaj e mban lojtarin anonim, pavarësisht sa herë luan loto në internet. Disa lojtarë nuk dinë të bëjnë depozita me karta të parapaguara në internet në një lotari online. Për fat të mirë, procesi është i thjeshtë dhe çdokush mund të luajë kumar me Paysafecard nëse ndjek hapat e mëposhtëm.

 1. Regjistrohu me Paysafecard
 2. Blini kodet PIN me parapagesë nga një shitës lokal i autorizuar ose tregtar në internet
 3. Gjeni një faqe llotarie në internet Paysafecard dhe krijoni një llogari
 4. Nga mënyrat e tyre të pagesës, zgjidhni Paysafecard
 5. Futni kodin 16-shifror në kuponin Paysafecard

Afati kohor i transaksionit dhe tarifat

Transaksioni do të përpunohet menjëherë dhe paratë duhet të pasqyrohen menjëherë në llogarinë e lotos. Depozitat nuk tarifohen, por mund të aplikohet një tarifë për konvertimin e monedhës (2%) nëse monedha që kërkon faqja e lotarisë ndryshon nga ajo në kuponin Paysafecard.

Faqet kryesore të lotarisë vështirë se paguajnë për depozitat. Lojtarët e lotos kanë më shumë gjasa të depozitojnë në shumëfisha të 10 dollarëve, kështu që ata thjesht kombinojnë kodet PIN për të përmbushur nevojat e tyre. Me kuponët me parapagesë, mund të përdoret një përqindje e gjendjes nga një kod dhe pjesa tjetër të ruhet për pagesat e ardhshme.

Si të bëni një tërheqje me Paysafecard

Pagesat e lotarisë në përgjithësi bëhen përmes telit bankar, por faqet më të reja të lotove mbështesin tërheqjet me My Paysafecard. Ja si ta bëni.

 • Hapni llogarinë My Paysafecard në internet me të njëjtat kredenciale në faqen e lotarisë
 • Hapni lidhjen e pagesës/kash-out në lotari
 • Zgjidhni Paysafecard si opsionin e tërheqjes
 • Jepni adresën e regjistruar të emailit
 • Futni shumën për të tërhequr

Lojtarët e Lotto mund të tërheqin çdo shumë midis $20 dhe $1,000 në My Paysafecard. Shuma mund të ndikohet gjithashtu nga kufijtë e vendosur nga shorti. Tarifat e përpunimit për konvertimin e monedhës zakonisht mbulohen nga operatori i lotos. I gjithë procesi mund të zgjasë rreth 24 orë që fondet të arrijnë në llogarinë My Paysafecard.

Përdoruesi mund të bëjë një tjetër depozitë në lotari online ose të tërheqë gjendjen në një ATM me Paysafecard Mastercard. Kumarxhinjtë që preferojnë celularin nuk kanë asgjë për t'u shqetësuar sepse Paysafecard funksionon në të gjitha platformat celulare.

Siguria dhe siguria në Paysafecard

Një nga sfidat më të mëdha me të cilat përballen lojtarët e lotos në internet është gjetja e mënyrave të sigurta të pagesës. Njohja e veçorive që i bëjnë transaksionet të sigurta është thelbësore. Kuponët me parapagesë dihet se përdoren nga të mitur dhe përdorues pa bankë.

Megjithatë, ato janë disa nga mënyrat më të sigurta për të kryer transaksione me a faqja e lotarisë në internet. Përdoruesit zgjedhin nga vlerat e paracaktuara dhe përdorin detajet e kartës për të paguar biletat e lotos. Përdorimi është më i shfrenuar në botën e lojërave të fatit sepse lojtarët e vlerësojnë privatësinë e tyre më shumë se çdo audiencë tjetër.

Niveli i sigurisë së përdorimit të Paysafecard për depozitat dhe tërheqjet e lotarisë është i pakrahasueshëm. Klientët nuk kanë nevojë të ekspozojnë të dhënat e tyre bankare ose të kartës kur blejnë kodin PIN të parapaguar nga dyqanet lokale. Meqenëse është një kupon, ai ruan të dhënat konfidenciale të sigurta, duke e mbajtur lojtarin e lotos anonim.

Duke marrë parasysh se kuponët më të lartë kushtojnë 100 dollarë, shuma që mund të humbet në rast mashtrimi nuk është shumë e madhe. Përmes Paysafecard, përdoruesit mund të konfirmojnë historinë e tyre financiare dhe të kryejnë pagesa anonime me kode QR.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Paysafecard

Një zgjidhje pagese mund të jetë fantastike, por nëse mbështetja e klientit është e vështirë për t'u arritur, shërbimi do të shmanget nga shumë njerëz. Paysafecard i trajton klientët e saj me respektin maksimal sepse suksesi i biznesit varet nga klientela.

Shërbimi i shkëlqyer ndaj klientit ka të bëjë me vlerësimin e kohës së klientit, trajtimin e tyre me një qëndrim të këndshëm dhe ofrimin e burimeve të dobishme. Në vend që të përmbushë vetëm pritshmëritë, Paysafe Group synon t'i marrë gjërat në një nivel më të lartë duke siguruar që përdoruesit të kenë një përvojë të shkëlqyer. Si të tillë, ata kanë hapur kanalet e mëposhtme të komunikimit:

 • Bisedë e drejtpërdrejtë: Është një sistem i automatizuar mesazhesh ku klientët paraqesin pyetjet e tyre dhe marrin përgjigje nga Lara, asistentja virtuale (bot). Lara ofron mbështetje të menjëhershme në çdo kohë dhe çdo ditë.
 • Qendra e ndihmës: Një mori informacionesh rreth Paysafecard gjenden në këtë seksion. Ekziston gjithashtu një motor kërkimi për të vendosur pyetje specifike.
 • Linja telefonike e shërbimit: Për çdo rajon/shtet ka një numër telefoni për pyetje urgjente. Mund të aplikohen tarifa me tarifa lokale.
 • Formulari i kontaktit në internet: Këtu, klienti dërgon pyetjet e tij në lidhje me shërbimin dhe plotëson informacionin në një proces hap pas hapi. Kërkesat trajtohen brenda 24 orëve.

Meqenëse Paysafecard është një kompani shumëkombëshe, mbështetja e klientit është e disponueshme në 29 gjuhë, mes tyre anglisht, spanjisht, rusisht, arabisht, danez, greqisht, gjermanisht dhe portugalisht.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi