Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Payz 2024

Payz, e cila është ndër metodat më të njohura të pagesës me portofolin elektronik, mund të përdoret nga lojtarët e lotarisë për të financuar llogaritë e tyre. Është një metodë fleksibël pagese që mbështet 54 monedha dhe është e disponueshme në më shumë se 200 vende në mbarë botën. Payz mbështet blerjet e biletave të llotarisë në vendet ku lejohen lojërat e fatit në internet.

Është një markë tregtare e regjistruar e PSI-Pay Ltd dhe ka një histori të gjatë në industrinë e pagesave online që nga viti 2000. Payz më parë lëshonte një kartë të quajtur ecoCard e cila së fundmi u zëvendësua nga Payz Mastercard. Megjithëse karta është ende në përdorim, përdoruesit e rinj të Payz nuk kanë më nevojë për EcoCard për të blerë bileta loto online.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Payz 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Si të bëni një depozitë me Payz në Lotaritë Online

Duke u qeverisur nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të Mbretërisë së Bashkuar dhe një partner i Mastercard, ajo ka zhvilluar një reputacion të fortë për llogaridhënie. Mënyra e pagesës me ecoVirtualcard i lejon përdoruesit të dërgoni pagesa në mbarë botën pa u shqetësuar se do të vëzhgohen nga autoritetet.

Konsumatorët gjithashtu mund të kenë akses në llogaritë e tyre përmes aplikacionit Payz, i cili u mundëson atyre të kontrollojnë kuletat e tyre dixhitale celulare. Nga depozitat tek transfertat e parave, aplikacioni celular Payz ka të gjithë funksionalitetin e versionit të desktopit. Shumica e faqeve të lotarisë në internet pranojnë pagesa direkte Payz, megjithatë, disa mund të kenë nevojë gjithashtu që klienti të lidhë kartën e tyre eko me një kartë krediti.

Payz është një opsion i përsosur pagese për të rritur bilancin e llogarisë së një faqja e lotarisë online ku kjo formë e lojërave të fatit është e ligjshme. Financimi i llogarisë duhet të jetë një procedurë e shpejtë dhe e thjeshtuar.

Për të depozituar para në llogarinë e lotos përmes Payz, ka një sërë hapash që ndjekin kumarxhinjtë. Para së gjithash, klienti duhet të regjistrohet në çdo platformë lotarie Payz. Më pas, ata mund të hyjnë në llogarinë e tyre duke u identifikuar dhe më pas duke shkuar në zonën e "arkëtarëve". Ndër metodat e paraqitura të depozitimit, përdoruesi duhet të zgjedhë Payz si opsionin e preferuar të pagesës.

Pasi të jetë vendosur opsioni i pagesës, lojtari duhet të plotësojë shumën e dëshiruar të depozitës dhe detajet e Payz. Disa nga të dhënat personale të kërkuara përfshijnë numrin e telefonit, adresën dhe vendin e banimit. Pas verifikimit, përdoruesi mund të shtypë butonin "konfirmo" për të dërguar paratë. Gjendja e llogarisë së tyre të lotarisë përditësohet menjëherë pasi të përfundojë transaksioni.

Si funksionon Payz

Një Payz MasterCard lidhet drejtpërdrejt me llogarinë përkatëse eco. Në këtë mënyrë, përdoruesi do të ketë fonde të gatshme për të luajtur llotarinë online. Edhe pse portofoli dixhital ecoCard mund të financohet përmes transfertës bankare, nuk është e nevojshme ta lidhni atë me një llogari bankare.

Kufiri ditor i depozitave varet nga niveli i klientit. Përdoruesit e rinj që sapo kanë hapur një llogari Payz vendosen në nivelin klasik dhe gradualisht kalojnë në nivelin e argjendtë. Kufiri maksimal ditor i depozitave për llogarinë Payz është 200 EUR në nivelin klasik dhe 3,000 EUR në nivelin Silver.

A mund të depozitojë përdoruesi përmes telefonit celular?

Po. Është e mundur të depozitoni përmes aplikacionit Payz i cili ka të njëjtat aftësi si versioni i desktopit. Aplikacioni mbështetet nga të dy versionet android dhe iOS. Përveç kësaj, përdoruesi mund të vizitojë faqen e internetit edhe nëpërmjet një telefoni celular sa herë që duhet të bëjë një depozitë.

Si të bëni një tërheqje me Payz

Tifozët e lotarisë kënaqen duke tërhequr pagesat e tyre të lotarisë pas një basti të suksesshëm. Ata mund të tërheqin para nga llogaria e tyre duke përdorur Payz sapo të plotësojnë kërkesat e tërheqjes. Megjithatë, ata duhet të jenë të vetëdijshëm se në varësi të ofruesit të lotarisë në internet, procesi i tërheqjes mund të ndryshojë. Disa sajte shpërndajnë fonde në llogarinë kryesore eco, ndërsa të tjera në Payz Mastercard.

Për ta bërë këtë, lojtari fillimisht hyn në llogarinë e tij të lotarisë. Nga një menu rënëse, ata zgjedhin Payz si metodën e pagesës. Së fundi, ata duhet të fusin shumën e kërkuar dhe më pas të vazhdojnë me konfirmimin. Ekziston një tarifë e vogël e lidhur me pagesat e Payz, edhe pse e papërfillshme, dhe mund të ndryshojë nga një vend lotarie në tjetrin.

Cili është kufiri ditor i tërheqjes?

Tërheqja maksimale ditore në nivelin e argjendit është 750 EUR, ndërsa shuma më e lartë që mund të tërhiqet në një transaksion të vetëm është 250 EUR. Për nivelin e arit, platinit dhe VIP-së, kufiri ditor i tërheqjes shkon deri në 1500 EUR dhe një transaksion i vetëm mund të përfshijë deri në 500 EUR. Numri më i madh i tërheqjeve nga ATM që një klient mund të bëjë çdo ditë është 10 herë për të gjitha statuset e llogarisë.

Cilat janë kohët e përpunimit?

Procesi i tërheqjes është zakonisht i shpejtë, me disa site llotarie që zgjasin më pak se një ditë, ndërsa të tjerat mund të zgjasin deri në 3 ditë.

A mund të tërhiqet dikush përmes telefonit celular?

Po. Është e mundur të tërhiqni para duke përdorur një telefon celular falë komoditetit të aplikacionit Payz. Klientët mund të vizitojnë gjithashtu faqen e internetit Payz për të transferuar fondet e tyre në llogari të tjera bankare.

Siguria dhe Siguria në Payz

Lojtarët e sotëm të lotos janë të ekspozuar ndaj akteve keqdashëse të mashtruesve ose mashtruesve që veprojnë në ueb. Faktori i sigurisë duhet të hyjë në lojë veçanërisht kur përfshihen transaksionet e lotarisë online. Për të shmangur rënien në gracka, entuziastët e lotos duhet të kontrollojnë nëse mënyra e tyre e preferuar e pagesës është miratuar nga Autoriteti i Sjelljes Financiare të MB.

Transfertat e parave duke përdorur Payz janë shumë të sigurta dhe mbulojnë të gjitha boshllëqet e sigurisë që mashtruesit mund të komprometojnë. Fokusi i kompanisë është në sigurimin e konfidencialitetit dhe sigurisë së informacionit të ndjeshëm të klientit të tyre. Serverët e tyre ekzekutojnë çdo transaksion sipas marrëveshjeve me Autoritetin e Sjelljes Financiare për të penguar aktivitetet e mashtrimit dhe pastrimit të parave.

Payz përdor 3D Secure (3DS) në kartat eko, duke mundësuar transparencë dhe siguri kur lëvizni para drejt dhe nga tregtarët në internet dhe llogari të tjera. Mbrojtje shtesë sigurohet nga verifikimi me dy hapa për të siguruar që vetëm pronari i autorizuar mund të hyjë në llogari.

Me verifikimin me dy hapa, një klient merr një SMS ose kod në numrin e tij të telefonit dhe fut fjalëkalimin për të verifikuar identitetin e tij. Një procedurë e tillë është e domosdoshme sa herë që përdoruesit hyjnë në llogaritë e tyre. Klienti ose do të marrë një kod unik nga Google Authenticator ose do të dërgohet drejtpërdrejt në telefon.

Opsionet e mbështetjes së klientit të Payz për llotaritë

Klientët kanë disa mënyra për të kontaktuar shpejt me mbështetjen e Payz kur përballen me vështirësi. Faqja kryesore e Payz ka një formular kontakti, një veçori të bisedës live dhe një adresë emaili. Klientët inkurajohen të japin ID-në e llogarisë së tyre nëse duan të marrin pjesë përmes emailit ose formularit të kontaktit.

Kur përdorni këto dy kanale, një përgjigje pritet brenda 1-2 ditëve. Funksioni i bisedës live Payz është mënyra më e thjeshtë dhe më e shpejtë për të kontaktuar me agjentët në internet. Një përfaqësues mbështetës zakonisht arrihet përmes bisedës live brenda disa minutave dhe është i aksesueshëm 24/7.

Faqja FAQ është e disponueshme për ndihmë për përdoruesit që janë të bllokuar dhe duan të marrin përgjigje të shpejta për pyetjet e përgjithshme. Klientët këshillohen të përdorin funksionin e bisedës së drejtpërdrejtë ose emailin nëse hasin probleme me hyrjen në llogaritë e tyre ose shqetësime për sigurinë e llogarisë.

Nëse Payz MasterCard humbet ose vidhet, rekomandohet ta trajtoni problemin përmes llogarisë virtuale Payz. Kjo bëhet duke zgjedhur "ecoCard" nga menyja në të majtë dhe duke klikuar "Cancel Card". Informacioni i kontaktit Payz është si më poshtë:

  • Email: Customersupport@Payz.com
  • Numri i telefonit: telefononi 08718981012
  • Për një bisedë të drejtpërdrejtë, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi