Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Revolut 2024

Revolut është një firmë teknologjike financiare me bazë në Londër, Angli. Nikolay Storonsky dhe Vlad Yatsenko themeluan metodën e pagesës në 2015. Ajo ofron karta debiti, karta virtuale, kriptovaluta dhe shërbime të tjera përmes llogarive të saj. Kompania është zhvilluar me shpejtësi dhe është vendosur në mesin e lojtarëve kryesorë në pagesat e lotarisë online. Ajo ka grumbulluar miliona përdorues që përdorin mënyrën e pagesës çdo ditë. Kjo i ka dhënë asaj një vlerësim prej 1.7 miliardë dollarësh, duke e renditur atë në mesin e njëbrirëshve më të mëdhenj të fintech në botë. Për më tepër, që nga viti 2021, kompania kishte mbi 2000 punonjës.

Lista e plotë e faqeve të Lotarisë 10 Revolut 2024
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerSamuel OseiFact Checker

Rreth Revolut

Ndër veçoritë më të njohura të mënyrës së pagesës është aftësia për të pasur monedha të ndryshme në llogarinë e përdoruesit, që do të thotë se ata mund të zgjedhin nëse do të paguajnë në GBP, EUR, USD ose ndonjë nga 28 monedhat e tjera që shërbimi aktualisht mbështet, duke përfshirë kriptomonedhën. Pasi përdoruesit të kenë verifikuar identitetin e tyre, është një procedurë relativisht e lehtë.

Ka mbi 18 milionë përdorues personalë në mbi 30 vende, duke përfshirë SHBA, Japoni dhe Australi. Kjo përkthehet në më shumë se 30 monedha të ndryshme brenda aplikacionit. Ai përmban një aplikacion celular për projektimin dhe ndjekjen e shpenzimeve sipas kategorisë, tregtarit dhe vendit. Përdoruesit mund ta përdorin gjithashtu programin për të vendosur kufizime shpenzimesh.

Si të bëni një depozitë me Revolut

Metoda e pagesës ka bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mëdhenj të lotarisë në internet, të cilët kanë qenë të shpejtë për ta përqafuar atë si opsionin e tyre të pagesës. Punonjësit mund të porosisin një kartë Revolut për t'u përdorur për transaksione të ndryshme në internet, ose mund të vazhdojnë të përdorin formën dixhitale të kartës së tyre menjëherë nga telefoni i tyre.

Procedura për të bërë një metodë depozitimi Revolut në një faqe llotarie në internet është e drejtpërdrejtë. Për të filluar, duhet të kërkoni një kazino që pranon kartat e kreditit si një formë pagese. Në varësi të paketës premium që dikush dëshiron të bashkohet, mund të ketë tarifa që lidhen me regjistrimin e një llogarie. Përdoruesit, nga ana tjetër, kërkojnë vetëm paketën bazë të llogarisë për të bërë depozita me çdo operator llotarie online. Kjo paketë është në dispozicion pa pagesë.

Depozitimi përmes aplikacionit

Për t'u bashkuar me Revolut, përdoruesi duhet së pari të shkarkojë aplikacionin. Më pas ata do të fusin numrin e tyre të telefonit, do të krijojnë një fjalëkalim dhe më pas do të vërtetojnë identitetin e tyre duke përdorur kodin gjashtëshifror të dorëzuar në telefonin e tyre. Por përdoruesit duhet të verifikojnë identitetin e tyre duke dhënë emrin e tyre zyrtar, datën e lindjes, adresën e shtëpisë dhe emailin përpara se të mbushin 10 dollarë ose më shumë.

Mbushja e llogarisë mund të bëhet duke u lidhur me një llogari tjetër bankare ekzistuese të të njëjtit përdorues dhe duke futur informacionin e kartës së kreditit. Veçanërisht, një përdorues mund të zgjedhë midis një llogarie të rregullt ose premium për sa kohë që paguan tarifën e kërkuar. Për më tepër, atyre do t'u kërkohet të japin një foto selfie dhe një kopje të qartë të identitetit ose pasaportës së tyre për arsye të identitetit.

Pajtueshmëria e Revolut me VISA dhe MasterCard është një nga veçoritë e tij më tërheqëse. Numri i faqet e lotarisë online që pranojnë Revolut si një mënyrë pagese po rritet çdo ditë, duke u dhënë lojtarëve opsione shtesë për të zgjedhur. Për të bërë një depozitë direkte duke përdorur Revolut, lojtarët shkojnë në seksionin e pagesave të faqes së tyre të internetit dhe zgjedhin kartën Revolut.

Pagesa me VISA/MasterCard

Përveç kësaj, ata mund të zgjedhin VISA ose MasterCard si një mënyrë pagese nëse është e lidhur me llogarinë e tyre Revolut. Futni shumën e depozitës, numrin e kartës së përdoruesit, emrin dhe kodin CVC. Përpara se të bëni ndonjë transfertë parash, duhet të kontrolloni nëse ka një kërkesë minimale për depozitim. Pasi përdoruesi të konfirmojë transaksionin, ai do të ketë kredinë e tij Revolut për ta përdorur në kazinotë online. Përdoruesit mund të shkëmbejnë monedhat e tyre për Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ose XRP në këtë shkëmbim të kriptomonedhave.

Si të bëni një tërheqje me Revolut

Ndërsa përdorin mënyrën e pagesës në shumicën e faqeve të lotarisë në internet, përdoruesit duhet të bëjnë depozita me Revolut Payments për të qenë në gjendje të hyjnë dhe të tërheqin duke përdorur të njëjtin sistem. Kështu, përdoruesit që planifikojnë të përdorin këtë metodë për pagesat e lotarisë duhet gjithashtu t'i përmbahen të njëjtës mënyrë pagese për depozitim.

Koha për pagesat e lotarisë në disa sajte llotarie në internet nuk është e menjëhershme. Por përdoruesit ende mund të gjejnë ato faqe llotarie në internet që u lejojnë atyre të marrin para në të njëjtën ditë. Disa site kryejnë kontrolle sigurie për të siguruar që fondet janë paguar në llogaritë e duhura.

Për t'u tërhequr, përdoruesit gjejnë seksionin "Arkëtari" në faqen e lotarisë online. Më pas ata zgjedhin Revolut si metodën e tërheqjes. Dhe së fundi, futni të dhënat e kartës Revolut dhe përfundoni transaksionin. Tërheqja zgjat kryesisht nga tre deri në gjashtë ditë pune. Megjithatë, disa kazino lejojnë tërheqje të menjëhershme të tërheqjeve me Revolut. Ata kanë kushte shtesë për t'u plotësuar. Përveç kësaj, përdoruesit që abonohen në paketat premium kanë më shumë gjasa të përfitojnë nga ky opsion.

Tarifat e tërheqjes

Kur tërhiqni para nga faqet e lotarisë në internet mbi një kufi të caktuar, ka një tarifë prej 2%. Tërheqjet deri në 200 dollarë janë falas, pas së cilës ato paguhen me një tarifë prej 2 për qind. Tarifa 0.5 për qind ka edhe për transaksionet që kalojnë kufirin mujor prej gjashtë mijë eurosh në të gjitha monedhat. Duke përdorur kartën Revolut, tërheqjet nga ATM janë falas në shumicën e rajoneve, kështu që nuk do të ketë tarifa të tepërta për përdoruesit.

Siguria dhe siguria në Revolut

Revolut është i njohur për masat e sigurisë për përdoruesit e tij. Mënyra e pagesës u jep përdoruesve kontroll të plotë mbi financat e tyre në mënyrë që ata të mund të shohin të gjitha daljet dhe çdo transaksion të dyshimtë. Për më tepër, për përdoruesit e lidhur me Visa dhe MasterCard, ajo ka të gjitha masat e tyre shtesë të sigurisë. Përdoruesit mbrohen gjithashtu nga mashtrimi gjatë përdorimit të mënyrës së pagesës, sepse ata mund të ngrijnë kartat e tyre dhe të kontaktojnë shërbimin e klientit përmes bisedës live ose linjës telefonike të automatizuar të bllokimit të kartave. Ata gjithashtu mund të ngrijnë kartat e tyre.

Mënyra e pagesës është e njohur sepse përdor algoritme për të zbuluar çdo aktivitet që përfshin mashtrim ose sjellje të tjera të paligjshme. Ndryshe nga sistemet e tjera bankare, algoritmet e tyre pezullojnë automatikisht llogaritë derisa një nga agjentët e tyre të pajtueshmërisë të mund të vlerësojë situatën.

Ofruesi ka një licencë bankare nga Banka Qendrore Evropiane dhe ka aplikuar për një licencë bankare në Mbretërinë e Bashkuar. Është një bankë e plotë në disa vende të tjera, por jo në Mbretërinë e Bashkuar, dhe kjo do të thotë se mënyra se si mbrohet paratë e përdoruesve është e ndryshme në krahasim me bankat e rrugës së lartë dhe bankat e tjera dixhitale. Por përdoruesit duhet të jenë të vetëdijshëm se në rast të falimentimit të Revolut, ata do të mund të kërkojnë fondet e tyre nga kjo llogari e veçuar në një bankë tjetër, ku fondet e klientëve janë të mbrojtur.

Opsionet e mbështetjes së klientit Revolut

Është e lehtë të kontaktosh me Revolut pasi ata vlerësojnë shumë klientët e tyre. Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7. Sidoqoftë, përdoruesit që kanë paketa premium marrin mbështetje prioritare. Shërbimi ndaj klientit i Revolut ofrohet brenda aplikacionit. Gjithçka që duhet të bëni është thjesht të prekni ikonën për ndihmë dhe të klikoni pikëpyetjen e madhe brenda flluskës.

Kjo paraqet ndihmën e seksionit FAQ për çështje të vogla. Çështjet kryesore mund të kërkojnë që ata të kontaktojnë me mbështetjen e klientit. Dikush mund të kërkojë gjithashtu një bisedë në kohë reale me një përfaqësues të shërbimit të klientit në faqen e tyre të internetit, ose ata mund t'i telefonojnë ata.

Përdoruesit mund të bllokojnë gjithashtu kartat e tyre duke telefonuar në linjën e automatizuar telefonike ose në aplikacion në çdo kohë. Numri i ndihmon ata të bllokojnë përkohësisht kartën e tyre në rast nevoje dhe gjithashtu ofron informacion të regjistruar. Faqet e tyre në mediat sociale do të jenë gjithashtu shumë të dobishme për përdoruesit.

Për më tepër, përdoruesit mund të përdorin një palë të tretë, Resolver. Është një shërbim falas për zgjidhjen e ankesave që lidh klientët britanikë drejtpërdrejt në kontakt me çdo ofrues të shërbimit ndaj klientit, i cili më pas mund të adresojë problemet e tyre. Mbështetja është e disponueshme për Revolut, ku ata u ofrojnë përdoruesve të gjithë informacionin e nevojshëm të nevojshëm për të ngritur dhe menaxhuar çdo problem.

Informacioni i kontaktit

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi