TheLotter Rishikoni

Age Limit
TheLotter
TheLotter is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score8.1
Përfitimet
+ Zbritje për klubin VIP
+ Shumëgjuhëshe
+ Lotaria e disponueshme në mbarë botën

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2002
BonusetBonuset (1)
Bonusi VIP
GjuhëtGjuhët (12)
Angleze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
LicencatLicencat (1)
Malta Gaming Authority
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LotariaLotaria (18)
Cash4LifeEl GordoEuroJackpotEuroMillionsFrench LottoGerman LottoHungarian LottoItaly LottoKábalaLotto 6/49Mega MillionsMelateOZ LottoPolish LottoPowerballSuperEnalottoSuperStarTinka
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
Bancontact/Mister Cash
EPS
GiroPay
MasterCardNetellerPaysafe Card
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Afrikës së Jugut Rand
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Euro
Franga Zvicerane
Paund sterlina
Rubla ruse
Rupia indiane
Shtetet e Bashkuara Dollar
ShtetetShtetet (9)
Guatemala
India
Kili
Kolumbia
Lituania
Meksika
Peruja
Spanja
Ukraina

TheLotter

TheLotter, numri i licencës: MGA/CRP/402/2017, është në pronësi dhe operohet nga Lotto Direct Limited, numri i regjistrimit: C77583. Kjo kompani është e licencuar dhe e rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Kjo do të thotë që qeveria e Maltës mban një sy vigjilent mbi TheLotter për t'u siguruar që të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme dhe të paligjshme. Themeluar në vitin 2002, TheLotter është një shërbim i pavarur për blerjen e biletave, me mbi 20 zyra ndërkombëtare.

Me dy dekada në biznes dhe mbi 4 milionë fitime jackpot në rekord, TheLotter është faqja më e mirë e lotarisë në internet. TheLotter blen bileta zyrtare të lotarisë në emër të lojtarëve dhe të ardhurat e platformës rrjedhin vetëm nga një tarifë shërbimi e përfshirë me shitjen e këtyre biletave. Kur lojtarët fitojnë, ata do të marrin shumën e plotë të çmimit pa pasur nevojë të paguajnë ndonjë komision tjetër.

Lotaritë në dispozicion në TheLotter

Një llogari në këtë faqe interneti lejon një përdorues të luajë ndonjë nga 58 llotaritë nga e gjithe bota. Kjo është më shumë se dyfishi i asaj që do të merrnin në faqet konkurruese të lotarisë. Ai mbart gjithashtu sindikata, por nuk ofron karta gërvishtëse.

Ekziston një faqe e dedikuar ku mund të shikoni rezultatet për 97 llotari gjithsej. TheLotter madje përfshin oraret e shortit në mënyrë që lojtarët të dinë se cilat llotari do të kenë rezultate së shpejti. Lojtarët gjithashtu mund të aktivizojnë njoftimet për të marrë sinjalizime për to rezultatet e lotarive të preferuara.

Platforma online është shtëpia e sindikatave që marrin pjesë në mbi 9 llotari të ndryshme të mëdha ndërkombëtare. Sindikatat i lejojnë lojtarët të bashkojnë paratë e tyre me të tjerët për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar një jackpot masiv. Ka shumë mënyra se si lojtarët mund të blejnë bileta për këto llotari. Lojtarët mund të hyjnë duke përdorur faqen Easy Lottery Play, Hyrja sistematike, paketat me shumë tërheqje, abonimet, sindikatat dhe paketat:

Këtu janë disa nga lotaritë e disponueshme në TheLotter:

 • SuperEnalotto
 • SuperYlli
 • Mega Miliona
 • EuroMillions
 • Powerball
 • EuroXhekpoti
 • Loto e së shtunës Supershort
 • Powerball
 • Xhoker
 • Oz Lotto
 • Cash4Life
 • Lotto Teksas
 • Lotto Texas Extra
 • Baloto
 • El Gordo
 • Loto 6
 • Loto 7
 • Melate
 • La Primitiva
 • Otoslotto
 • Loto 649
 • Lotbol e së shtunës
 • El Clasico Loto
 • Tombol
 • Loto 6/49
 • PowerBall
 • Powerball Lotto
 • Ontario 49
 • Lotto e madhe
 • MilionDAY
 • Ultra Lotto
 • Tombol të hënës
 • Loto e së mërkurës
 • Hatoslotto
 • Super Lotto
 • BonoLoto
 • Melate Retro
 • Teksas me dy hapa
 • Mega Lotto
 • Kabala
 • Mini lloto
 • Mini Loto
 • 5/36
 • Cash Pesë
 • Chispazo
 • Loto 6/49
 • Tinka
 • Totoloto
 • Loto ditore

Pagesat në TheLotter

Përpara se të blejnë një biletë lotarie nga TheLotter, përdoruesit duhet së pari të vendosin një mënyrë pagese. Mënyra e zgjedhur e pagesës është vendi ku fitimet dytësore dhe më të vogla do të dërgohen nga faqja e lotarisë. TheLotter ka një gamë të gjerë mënyrash pagese. Sistemi i tij i pagesës së lotarisë në internet merr 25 mënyra depozitimi dhe 7 mënyra tërheqjeje në dispozicion të përdoruesit. Metoda bankare TheLotter funksionon edhe me një gamë të gjerë monedhash. Nuk ngarkon komisione për fitimet. Sidoqoftë, faqja e llotarisë në internet zbret çdo taksë lokale që mund të kërkohet nga ligjet e një vendi të caktuar.

Për metodat e depozitimit, shuma minimale e depozitës është $10 me një kufi maksimal prej $5000. Këtu janë disa nga opsionet e disponueshme: VISA, MasterCard, Diners Club, Skrill, Neteller, PaySafe Card, Trustly, Sofort, Eps, Bleue, CartaSi, Postepay, Bancontact, RAPID, PSE, Efecty, Safety Pay dhe Zimpler.

Për metodat e tërheqjes, TheLotter i jep përdoruesit një minimum prej $1 dhe një tarifë maksimale që varion nga $1000-$50,000. Tërheqjet përpunohen brenda 1-3 ditëve. Këtu janë disa nga metodat që mund të përdorë një përdorues: VISA, MasterCard, Skrill, Neteller, Discover, Diners Club dhe Transfer bankare.

Regjistrimi në TheLotter

TheLotter nuk është vetë një organizatë lotarie; në vend të kësaj, është një platformë ku njerëzit mund të blejnë bileta lotarie në internet. Për shkak të kësaj, rregullat dhe rregulloret në lidhje me përshtatshmërinë janë të kufizuara në pronësinë e llogarisë. Sipas kushteve të përdorimit të faqes në internet, vetëm individët e moshës 18 vjeç e lart mund të krijojnë një llogari.

Çdo fitim i bërë nga një mbajtës llogarie i cili është vërtetuar se është i mitur do të konfiskohet. Individët që janë të lidhur drejtpërdrejt me ndonjë organizatë lotarie gjithashtu nuk lejohen të blejnë bileta. Çdo llotari individuale ka rregullat dhe rregulloret e veta, dhe përdoruesit inkurajohen t'i lexojnë ato së pari përpara se të blejnë një biletë për të siguruar përshtatshmërinë e tyre. Rregullat individuale të lotos janë të disponueshme në faqen e internetit.

Regjistrimi në këtë faqe interneti të lotarisë në internet është i lehtë. Lojtarët nga e gjithë bota mund të regjistrohen. Formulari i regjistrimit nuk përjashton vendet ku lotaria në internet është e paligjshme. Një lojtar mund të regjistrohet gjithashtu duke përdorur llogarinë e tij në Facebook. Kur vizitoni faqen online, ka disa hapa që duhet të ndjekë një përdorues i ri. Kjo perfshin:

 • Shkruani së pari https://www.thelotter.com/
 • Klikoni në opsionin Identifikohu/Regjistrohu në këndin e sipërm djathtas të faqes
 • Vendosni adresën e preferuar të emailit, fjalëkalimin dhe vendin e origjinës
 • Llogaria krijohet automatikisht
 • Pasi të ngarkohet faqja kryesore, gjëja e parë që përdoruesi sheh është një listë e të gjitha jackpot-eve më të mëdha. Ata shohin gjithashtu xhekpotin aktual të lotarisë dhe një numërim mbrapsht deri në datën e shortit.

shtetet

TheLotter ofron një shërbim global lotarie në atë që ata operojnë si korrierë në emër të lojtarëve. Ata blejnë bileta lotarie për lojtarët dhe trajtojnë gjithçka nga fillimi në fund. Ky shërbim u mundëson njerëzve që luaj llotari nga vende të tjera jashtë ku ofrohet shorti.

Faqja e lotarisë TheLotter është e aksesueshme për përdoruesit e regjistruar në vende të tilla si; Itali, Shtetet e Bashkuara, Spanjë, Austri, Australia, Mbretëria e Bashkuar, Meksika, Japonia, Kolumbia, Zelanda e Re, Rumania, Hungaria, Kanadaja, Kili, Afrika e Jugut, Polonia, Filipinet, Peruja, Kazakistani, Portugalia, Franca
Gjermania, Ukraina dhe Rusia.

Mbështetje

Pyetjet e shpeshta dhe seksionet e ndihmës janë mjete të dobishme për të marrë përgjigje për pyetjet në një platformë në internet. Sidoqoftë, TheLotter krenohet me përvojën e shkëlqyer të shërbimit ndaj klientit. Agjentët e tyre të mbështetjes së klientit janë në dispozicion 24/7, në 14 gjuhë të ndryshme. Në këtë faqe llotarie në internet, këto janë disa metoda që një lojtar mund të përdorë për të arritur mbështetjen:

 • FAQ gjithëpërfshirëse dhe udhëzues për lojërat e lotarisë
 • Bisedë e drejtpërdrejtë- Një lojtar mund ta inicojë këtë opsion nga çdo faqe në faqen e internetit të TheLotter duke klikuar ikonën CHAT në pjesën anësore të ekranit.
 • Email-Ekipi i ekspertëve të lotarisë është gati të japë një përgjigje të shpejtë dhe të plotë për të gjitha pyetjet dhe shqetësimet e lojtarëve. Gjithçka që ai/ajo duhet të bëjë është të plotësojë fushat e kërkuara dhe të marrë ndihmë në më pak se 24 orë.
 • Telegram-thjesht kërkoni për TheLotter.com
 • Viber-+356793 63536
 • WhatsApp-+356 793 63536
 • Telefon-+44 20 76917234
 • Ekzistojnë gjithashtu linja telefonike të dedikuara pa pagesë për vende të zgjedhura si SHBA, Britania e Madhe, Kanadaja, Rusia, Gjermania, Ukraina, Australia, Franca dhe Afrika e Jugut

Pse të luani në TheLotter?

TheLotter konsiderohet llotaria më e mirë në internet për shkak të gamës së saj masive të lojërave. TheLotter është ndër faqet kryesore të lotarisë në internet në industri. Ka një sajt të shkëlqyeshëm, lojëra të shumta, kujdes të mrekullueshëm ndaj klientit, shumë mënyra pagese, mbështet gjuhë të ndryshme, është i shkëlqyeshëm në celular dhe ka një ndjenjë përgjithësisht të mirë. Është një agjent biletash përmes të cilit lojtarët mund të blejnë bileta nga rreth 58 llotari në mbarë botën.

Një lojtar merr shumë oferta me kohë të kufizuar në TheLotter. Kjo është kryesisht kur një lojtar blen aksione në lotaritë e tyre. Klubi VIP gjithashtu ka zbritje më të qëndrueshme. Për çdo $1 që shpenzon një lojtar, ata fitojnë 1 pikë VIP. Kjo do të thotë se sa më shumë pikë VIP të ketë një përdorues, aq më i lartë është niveli i tij, i cili nga ana tjetër i siguron atij një zbritje më të madhe. Anëtarët e klubit VIP gjithashtu kanë akses në oferta ekskluzive dhe promovime.

Një nga gjërat më të mëdha rreth TheLotter është se ata do të pretendojnë shumicën e fitimeve në emër të lojtarit. Në fakt, sipas faqes së lotarisë, të gjitha fitimet do të kreditohen në llogarinë e lojtarit sapo faqja t'i marrë ato.

Përjashtimi i vetëm nga kjo janë fitimet e jackpot-it, në të cilin rast lojtarit mund t'i kërkohet të marrë personalisht çmimin. Nëse po, stafi i TheLotter do ta bëjë këtë të thjeshtë për lojtarin duke organizuar transportin atje ku ata duhet të kërkojnë çmimin e tyre. Ata madje do të kenë dikë nga zyra lokale që të ndihmojë me të gjithë procesin e kërkesave. Flisni për komoditetin!

U përgjigjën pyetjeve rreth TheLotter
2022-09-27

U përgjigjën pyetjeve rreth TheLotter

I njohur gjithashtu si GoLotter në Mbretërinë e Bashkuar, TheLotter ka ekzistuar për gati dy dekada (që nga viti 2022). Me mbi 40 lojëra me çmim të lartë për të luajtur, ky shërbim lotarie është padyshim një prej tyre lotaritë më të njohura në botë. Ky postim kërkon t'u përgjigjet disa pyetjeve themelore në lidhje me këtë ofrues të shërbimit të lotarisë.