Gjithçka rreth Lotarisë Bonus draws në 2023

Shortet e bonusit e bëjnë lotarinë online më të këndshme. Është e mundur të fitosh edhe më shumë me tërheqjet e bonusit përmes dy llojeve të biletave: jackpot dhe bileta gërvishtëse. Ka shumë tërheqje bonusesh me karta gërvishtëse. Çdo kartë gërvishtëse përmban një numër sekret që lojtarit duhet ta fusë në llogarinë e tij të lotarisë në internet për të hyrë në short.

Me disa site loto, lojtarëve u kërkohet të skanojnë kodin QR të biletës duke përdorur një aplikacion. Një short bonus gërvishtje u jep lojtarëve një shans të dytë për të fituar. Kërkesat për çdo short bonus përcaktojnë se cilat bileta gërvishtje janë të pranueshme për hyrje.

Gjithçka rreth Lotarisë Bonus draws në 2023
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, 1xBet është vendi ku duhet të shkoni! 1xBet është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2011 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Kur vjen puna për të gjetur një mënyrë të përshtatshme për të luajtur lojëra llotarie në internet, Lucky Bird Casino është vendi ku duhet të shkoni! Lucky Bird Casino është një Lotaria e themeluar mirë që u themelua në 2017 . Që atëherë, ajo ka fituar një reputacion pozitiv për të qenë i besueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar një përzgjedhje të madhe lojërash, një sërë opsionesh pagese dhe një ekip miqësor të shërbimit ndaj klientit. Do të gjeni gjithçka që ju nevojitet në këtë faqe interneti për të shijuar një përvojë të shkëlqyer të lojërave të lotarisë në internet.

  Gjithçka që duhet të dini për Shortet e Bonuseve të Lotarisë

  Gjithçka që duhet të dini për Shortet e Bonuseve të Lotarisë

  Për të përdorur biletat e çmimit të parë, lojtarët duhet së pari të hapin një llogari me lotaritë më të mira të tërheqjes së bonusit. Zakonisht, pjesëmarrësit hyjnë në shortin e bonusit të jackpot-it përmes a aplikacioni celular siguruar nga shorti. Aplikacionet legjitime të lotarisë mund të shkarkohen në Google Play dhe App Store.

  Biletat jofituese dhe fituese që plotësojnë kushtet e shortit të bonusit të jackpot-it kanë të drejtë të marrin pjesë. Është thelbësore të luani lojën e jackpot-it përpara se të dorëzoni një biletë për vërtetim. Lojtarët e rinj duhet të dinë se as aplikacioni celular i lotarisë dhe as faqja e internetit nuk e përcaktojnë statusin fitues të një bilete. Ata duhet të presin shpalljen e fituesve pas shorteve.

  Gjithçka që duhet të dini për Shortet e Bonuseve të Lotarisë
  Si të përdorni tërheqjet e bonusit: Si bëhen fituesit?

  Si të përdorni tërheqjet e bonusit: Si bëhen fituesit?

  Pas blerjes së biletave për llotaritë me tërheqje bonusesh, nuk ka ndjenjë më të mirë sesa një lojtar të zbulojë nëse ka fituar. Por si zgjidhen saktësisht fituesit? Është e mahnitshme se sa shumë po ndodh prapa skenave. Në mënyrë tipike, të gjitha biletat kanë të njëjtat shanse për të fituar.

  Por shortet e bonusit të lotarisë kryhen për të zgjedhur numrat fitues të një loje të caktuar loto. Ka nivele të ndryshme çmimesh bazuar në numrat fitues. Shumica e llotarive shtetërore transmetojnë vizatimet e tyre drejtpërdrejt në stacionet televizive lokale ose ndonjëherë përmes faqes së tyre të internetit.

  Si të përdorni tërheqjet e bonusit: Si bëhen fituesit?
  Kuptimi i makinave të tërheqjes së lotarisë

  Kuptimi i makinave të tërheqjes së lotarisë

  Pjesëmarrësit në lotaritë me shorte bonus kanë vetëm një punë: të blejnë bileta lotarie dhe të presin për rezultatet. Makinat e lotarisë ndjekin disa protokolle sigurie të krijuara për drejtësi dhe rastësi në shortin e shortit. Pavarësisht nga lloji i shortit, fituesit përzgjidhen në mënyrë të rastësishme në një proces transparent që transmetohet për ta parë publikun.

  Lojtarët mund të shikojnë makinat e barazimit duke përzier numrat dhe zgjedhjen përfundimtare. Ekzistojnë dy lloje të makinave për vizatim bonuse të lotarisë në internet, përkatësisht graviteti-zgjedhja dhe përzierja e ajrit.

  1. Makina e zgjedhjes së gravitetit

  Është një makinë popullore e tërheqjes së lotarisë më e njohur për sigurinë dhe drejtësinë e nivelit të lartë. Lotaritë e njohura si Powerball, EuroMillions dhe Mega Millions përdorin zgjedhjen e gravitetit për të bërë vizatime. Makina përmban voza rrotulluese që rrotullohen në drejtime të kundërta. Topat e tij të gomës bien nga tubat transparentë dhe bien në dhomën e përzierjes.

  Puna e vozitave është që të ngatërrojnë topat ndërsa numrat e kërkuar kalojnë në fund në lëvizje. Një sensor optik i gjurmon ato, duke lëshuar numrin e saktë të topave ndërsa shikuesit dëshmojnë veprimin.

  2. Makina e përzierjes së ajrit

  Makina përdoret zakonisht në lojërat SuperEnalotto, EuroJackpot, Pick 3 dhe Pick 4. Ajo ka një dhomë plot me topa ping-pongu që shtyhen nga një ventilator i ngulitur në fund. Këto topa janë të së njëjtës madhësi dhe peshë. Topat fitues largohen nga dhoma dhe futen në një tabaka.

  Një short lotarie mund të ndodhë brenda pak minutash. Që vizatimi të jetë 100% i drejtë, procesi përfshin shumë punë paraprake. Kjo do të thotë se duhet të bëhen disa vizatime paraprake. Zyrtarët përgjegjës janë përgjegjës për të siguruar që çdo numër bilete të ketë shanse të barabarta për të fituar. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për ata që blejnë bileta në internet.

  Për fat të mirë, disa platforma online i kanë bërë gjërat më të lehta për fansat e lotos. Ata blejnë bileta loto në emër të klientëve dhe i skanojnë ato përmes llogarive online. Më pas, ata dërgojnë rezultate, njoftime fituese dhe depozitojnë detaje në llogarinë e lojtarit.

  Ndërsa nuk ka softuer për të parashikuar një numër fitues, lojtarët mund të rrisin shanset e tyre për të fituar duke zgjedhur numra të pazakontë, duke blerë më shumë bileta dhe duke luajtur lojërat e duhura.

  Kuptimi i makinave të tërheqjes së lotarisë
  Kuptimi i bonusit tërheq termat dhe kushtet

  Kuptimi i bonusit tërheq termat dhe kushtet

  Lotaritë me tërheqje bonusi kanë kërkesa për bast për të parandaluar keqpërdorimin e tyre kodet e bonusit nga lojtarët. Për t'u kualifikuar për një short bonus, pjesëmarrësit duhet të përdorin opsionin e zgjedhjes në faqen e lotarisë pas hapjes së një llogarie. Kur kërkoni një bonus, paratë falas janë të disponueshme vetëm për baste dhe nuk mund të konvertohen në para të vërteta menjëherë.

  Ky bonus zakonisht depozitohet në një portofol të veçantë me disa kushte bastesh që duhet të përmbushen. Shumë fillestarë e kanë problem të kuptojnë këto terma. E thënë thjesht, një kusht bast është një shumë, zakonisht një shumëfish i fitimeve të bonusit dhe depozitës, që duhet të vihet përpara se të bëhet një tërheqje.

  Kërkesat e bastit janë të pashmangshme nëse lojtari nuk dëshiron të heqë dorë nga shorti i bonusit. Edhe pse ato kufizojnë aftësinë e lojtarit për t'u tërhequr, bonusi i mundshëm mund të rrisë jashtëzakonisht shumë fitimin. Kjo do të thotë më shumë shanse për të fituar dhe provuar lojëra të reja loto falas.

  Lotaritë më të mira të shortit të bonusit zgjidhen rastësisht me softuer që zakonisht verifikohet nga një organ me reputacion i lojërave të fatit. Një softuer i tillë përdor një gjenerues numrash të rastësishëm ose RNG për të zgjedhur një kombinim fitues të biletave të lotarisë.

  Kuptimi i bonusit tërheq termat dhe kushtet
  Cilat llotari ofrojnë shorte bonus?

  Cilat llotari ofrojnë shorte bonus?

  Dhjetra shorte të bonuseve të lotarisë kryhen nga gjyqtarë të jashtëm, zakonisht dy herë në javë. Shortet më të vogla mund të shpallen çdo ditë. Çdo biletë fituese ka të drejtë për çmimin e plotë të shpallur. Blerja e biletave të shumta paraqet një shans më të lartë për të fituar sesa një biletë e vetme. Ja një përmbledhje e lotarive më të mëdha në botë dhe si janë tërhequr ato.

  Cilat llotari ofrojnë shorte bonus?
  Mega Miliona

  Mega Miliona

  Mega Miliona shortet zhvillohen të martën dhe të premten në mbrëmje në studion WSB-TV me bazë në Atlant. Loja përfshin zgjedhjen e 5 topave të bardhë nga një grup me 70 dhe një Mega Top të Artë shtesë nga një grup tjetër prej 25. Gjashtë numra që përputhen në një biletë fitojnë një çmim të parë.

  Siguria është thelbësore për çdo short, prandaj makinat e lotarisë janë të siguruara në vende të sigurta ku vetëm zyrtarët mund të kenë akses. Plus, makinat zgjidhen rastësisht dhe certifikohen nga koordinatorët e Mega Millions në prani të një auditori të pavarur. Kjo është për të siguruar 100% rastësi dhe që çdo numër bilete të ketë shanse të barabarta për të fituar.

  Një tërheqje Mega Millions përfshin dy makina të ndryshme me grupe unike topa. Një makinë zgjedh topa të bardhë fitues ndërsa e dyta zgjedh një Mega Top të Artë. Duke i shtuar kësaj, çdo seancë para shortit regjistrohet në video, duke marrë rreth 3 orë.

  Mega Miliona
  Powerball

  Powerball

  Powerball fituesit shpallen të mërkurën dhe të shtunën në mbrëmje. Vizatimet e drejtpërdrejta që zhvillohen në Universal Studios në Orlando, Florida transmetohen drejtpërdrejt në TV dhe në internet dhe reklamohen më vonë në gazeta. Çdo vizatim nuk garanton një fitim xhekpoti.

  Do të ketë një tërheqje të re nëse askush nuk i zgjedh të gjashtë numrat fitues, kështu që jackpot-i kthehet. Kur vlerat e çmimit të parë rriten, ka më shumë blerje biletash, kështu që shiten gjithnjë e më shumë kombinime numrash. Probabiliteti që një vizatim të mos përfundojë me një fitues zvogëlohet me kalimin e kohës.

  Xhekpoti i Powerball normalisht fillon me 40 milionë dollarë, duke u rritur me 10 dollarë e më shumë pas çdo shorti jofitues. Çmimi mund të arrijë në qindra milionë si lotaria historike e Powerball 2016 që arriti mbi 1.5 milionë dollarë. Përveç çmimit të çmimit të parë, jepen edhe çmime të holla, që variojnë nga 4 deri në 2 milionë dollarë.

  Vlera e çmimit bazohet në numrin e numrave që një lojtar merr me mend saktë. Vetëm një numër i caktuar fituesish mund të shpërblehet në çdo short.

  Në Powerball, lojtarët duhet të përputhen me pesë topa të bardhë dhe një top të kuq me përzgjedhjen fituese. Prandaj, në çdo short përdoren dy makina për shortin. Këto janë makineritë e gravitetit që tërheqin numrat me fat brenda pak minutash pas një procedure të përpiktë para-vizatimi.

  Powerball
  Shorti i Lotos në Mbretërinë e Bashkuar

  Shorti i Lotos në Mbretërinë e Bashkuar

  Drejtuar nga Camelot Group, Lotaria Kombëtare e Mbretërisë së Bashkuar është e licencuar nga Komisioni Kombëtar i Lotarisë. Ashtu si lotaritë e njohura në SHBA, Lotto në Mbretërinë e Bashkuar mbikëqyret nga një auditor i palës së tretë për të verifikuar drejtësinë.

  Një nga zyrtarët e shortit nga Camelot Group urdhëron kur fillon një short i ri dhe kujdeset që gjithçka të shkojë mirë. Për më tepër, ekipi Kombëtar i Përputhshmërisë së Lotarisë duhet të jetë i pranishëm gjatë shorteve të së mërkurës, të premtes dhe të së shtunës.

  Shorti i Lotos në Mbretërinë e Bashkuar përdor 13 makina që zgjidhen në mënyrë të rastësishme kur procesi të përfundojë. Çdo makinë është etiketuar ndryshe. Gjashtë emrat e parë rrjedhin nga legjenda e Mbretit Arthur, dmth. Arthur, Galahad, Merlin, Guinevere, Vyvyan dhe Lancelot. Pjesa tjetër e makinave mbajnë emra gurësh të çmuar, secila simbolizon diçka unike.

  Makinat e tërheqjes dhe grupet e topave sigurohen pas vizatimeve dhe aksesi i mëtejshëm është shumë i kufizuar. Megjithatë, përpara barazimit, vulat duhet të kontrollohen për ndonjë ngatërrim. Makineritë testohen rregullisht nga Zyra Kombëtare e Matjes.

  Shorti i Lotos në Mbretërinë e Bashkuar
  Tërheqjet e Cash4Life

  Tërheqjet e Cash4Life

  Cash4Life është një llotari shumë-shtetërore me një fitim të mundshëm prej 1000 dollarë në ditë, për një jetë (minimumi 20 vjet). Në një çmim tjetër alternativ, fituesi merr 1000 dollarë çdo javë për jetën. Shortet e Cash4Life zhvillohen çdo ditë në orën 21:00 EST në New Jersey. Një biletë e vetme kushton 2 dollarë dhe të gjithë lojtarët e interesuar duhet të blejnë përpara orës 20:45 EST.

  Ka dy mënyra për të luajtur: lojtarët mund të zgjedhin vetë numrat në një fletëpagesë ose të lënë kompjuterin të zgjedhë për ta. Një kombinim fitues duhet të ketë 5 numra që përputhen midis 1 dhe 60, plus një numër Cash Ball midis 1 dhe 4.

  Shortet bëhen me softuer të certifikuar të gjeneruesit të numrave të rastësishëm. Fituesit e jackpot-it të Cash4Life njoftohen me email. Çmimet nën 599,50 dollarë kreditohen në llogaritë bankare të lojtarëve. Çdo çmim përtej këtij duhet të kërkohet në lotarinë shtetërore të Nju Xhersit.

  Tërheqjet e Cash4Life
  Eurojackpot tërheq

  Eurojackpot tërheq

  Eurojackpot është një lotari evropiane me një çmim potencial deri në 90 milionë euro. Një biletë kushton 2 € dhe çdo lojë përbëhet nga pesë numra në intervalin 1-50. Dy Euronumra të tjerë midis 1 dhe 10 nevojiten për të përfunduar një kombinim fitues. Shumica e lojtarëve hyjnë në Eurojackpot përmes aplikacionit celular.

  Shorti i Eurojackpot-it zhvillohet në Helsinki çdo të premte në orën 20:00 dhe Finlandë në orën 21:00 me orën italiane. Loja fillon në orën 6 të mëngjesit dhe mbyllet në orën 23:00 çdo mbrëmje. Lojtarët që përdorin aplikacionin Eurojackpot mund të shikojnë shortet duke u transmetuar drejtpërdrejt. Ngjarjet shfaqen edhe në buletinet zyrtare të platformave evropiane dhe italiane të basteve.

  Eurojackpot tërheq
  Kumar i përgjegjshëm në lotari

  Kumar i përgjegjshëm në lotari

  Është e vështirë për një lojtar të kumarit të pranojë se ka një problem kumari. Fillimisht ata mohojnë derisa të dalin pasoja të rënda. Disa bastorë madje irritohen kur dikush vë në dyshim zakonet e tyre të lojërave të fatit. Personi i varur mund të bëjë gjithçka që është e mundur për të fshehur betejat e tij nga të dashurit e tij. E mira është se ka shumë mënyra për të kapërcyer varësinë nga kumari.

  Kujdesi për veten është një hap thelbësor për lojërat e përgjegjshme të fatit. Është thelbësore që lojtarët e lotarisë të kujdesen për veten e tyre, sepse rraskapitja mendore është e vërtetë. Vendosja e një pushimi mund të ndihmojë për të mbajtur kontrollin. Është mirë të relaksoheni pas një periudhe të gjatë duke luajtur lojëra loto online. Vrapimi, shoqërimi dhe ecja mund ta bëjnë njeriun të ndihet më mirë.

  Kërkimi i mbështetjes profesionale është ndoshta lëvizja më e guximshme që mund të bëjë një lojtar pasi të kuptojë se ka kaluar disa kufij. Do të ishte më e dobishme të flisnit me dikë që nuk i gjykon kumarxhinjtë si një këshilltar profesionist ose këshilltar financiar. Të flasësh për ngarkesat emocionale dhe financiare është e dobishme në zbutjen e stresit.

  Para se të blejnë një biletë lotarie, lojtarët duhet të dinë kufijtë e tyre dhe të jenë të gatshëm të pranojnë humbje. Minimizimi i nivelit të përfshirjes është çelësi për t'iu përmbajtur buxhetit të caktuar. Një buxhet i caktuar ofron një udhërrëfyes të qartë për financat dhe përqindjen e të ardhurave që duhet të shkojnë për biletat e lotarisë. Të menduarit drejt ndihmon gjithashtu për të trajtuar një problem kumari.

  Dikush duhet të marrë kontrollin e mendimeve të tyre në mënyrë që ata të mund të ndalojnë dëshirën kur të ndiejnë dëshirën për të vënë bast në kohën e gabuar. Kumarxhinjtë e përgjegjshëm kanë këto besime të përbashkëta:

  • Nuk është e mundur të parashikohet rezultati i një basti llotarie
  • Asnjë makinë nuk kërkohet për pagesa
  • Shanset nuk janë në favor të askujt
  • Shtëpia do të ketë gjithmonë një avantazh ndaj lojtarëve
  • Asnjë fitore nuk duhet
  • Asnjë makinë specifike nuk mund të rrisë shanset e dikujt
  • Një kalorës me ngjyrë me fat është një mit
  • Veshja e rrobave të caktuara ose sharmave fatsjellëse nuk funksionon
  Kumar i përgjegjshëm në lotari