Lotari Rezultatet më e fundit në 2024

Rezultatet e lotarisë janë pjesë e rrugëtimit të lojës së lotarisë. Edhe pse nuk është fundi i rrugës, është padyshim pjesa më emocionuese e procesit. Rezultatet e lotos tregojnë numrat e fundit që janë tërhequr për një loto specifike. Nëse keni luajtur loto dhe numrat e tërhequr përputhen me numrat e zgjedhur, ju fitoni! Kjo është arsyeja pse njohja e rezultateve të reja të lotos është thelbësore kur bëhet fjalë për lojërat e lotarisë. Këtu, ne ju ofrojmë të dhënat më të fundit në lidhje me vizatimet më të fundit.

Shihni të gjitha rezultatet e llotarive online si: Cash for Life, El Gordo, EuroJackpot, EuroMillions, Lotto 6/49, MegaMillions, Mega-Sena, OZ Lotto, Powerball, SuperEnalotto
Fat të mirë dhe shpresoj që kjo të jetë dita juaj me fat!

Mega Millions është një nga llotaritë më të mëdha dhe më të njohura të Amerikës. Ofrohet në 45 shtete të SHBA-së dhe gjithashtu në Ishujt e Virgjër të SHBA-së dhe Distriktin e Kolumbisë. Lotaria, e administruar nga një konsorcium 12 lotarish, reklamon një çmim të parë minimal prej 40 milionë dollarësh, i cili paguhet në 30 instrumente vjetore që rriten 5% çdo vit. Kjo nuk zbatohet nëse opsioni i parave zgjidhet nga fituesi.

Shfaq më shumë

Kjo është një nga lotaritë më të dashura të Amerikës, e disponueshme në 45 shtete. Ajo luhet gjithashtu në Distriktin e Kolumbisë, Ishujt e Virgjër të SHBA dhe Porto Riko. Ajo drejtohet nga organi jofitimprurës Shoqata e Lotarisë Shumë-Shtetërore. Shorti filloi në vitin 1992. Në atë kohë, shortet bëheshin dy herë në javë.

Shfaq më shumë

Ky mund të mos jetë emri fillestar që përmendet kur pyetet për llotaritë e mëdha, por do të jetë i pari që dikush në Spanjë mendon. Kjo është lotaria më e madhe në botë për sa i përket çmimit total të paguar. El Gordo do të thotë 'i dhjami'. Kjo filloi si një pseudonim për çmimin e parë (më të madh), por më vonë u bë një referencë për të gjithë lotarinë.

Shfaq më shumë

EuroMillions është një llotari transnacionale që bashkon lojtarë nga dhjetë vende evropiane. Ai u lançua më 7 shkurt 2004. Franca, Spanja dhe Britania e Madhe morën pjesë në shortin e parë gjashtë ditë më vonë. Pjesa tjetër e anëtarëve iu bashkuan shortit që u zhvillua në tetor të po këtij viti.

Shfaq më shumë

Ky është një xhekpot i një grupi prej 18 shtetesh që luhet përtej kufijve të të gjithë këtyre vendeve. Ai u prezantua në vitin 2012 dhe vazhdon të tërheqë interes nga gjithnjë e më shumë vende në Evropë. Për të fituar këtë llotari, lojtarët duhet të zgjedhin pesë zgjedhje të sakta nga një tenxhere me 50 dhe dy numra shtesë nga një tenxhere tjetër.

Shfaq më shumë

E njohur zakonisht si Lotto Italiane, SuperEnaLotto është një nga lotaritë më të mëdha në botë. Ka jackpote masive dhe është ndër llotaritë me shanset më të ulëta. Ai është tërhequr çdo të martë, të enjte dhe të shtunë në orën 20:00 në Itali që nga dhjetori 1997.

Shfaq më shumë

Megasena është një loto me bazë braziliane që u lejon lojtarëve të zgjedhin 60 numra. Fituesit me të gjashtë numrat marrin xhekpotin. Për më tepër, një fitore me pesë numra quhet "Quina", dhe një fitore me katër numra është "Quadra". Megasena hidhet dy herë në javë të mërkurën dhe të shtunën. Është një loto popullore e njohur mirë për shanset më të larta dhe biletat me kosto të ulët.

Shfaq më shumë

Lotto 6/49 është lotaria kryesore moderne e Kanadasë. Ajo u prezantua në vitin 1982 nga Korporata Ndërprovinciale e Lotarisë, organi që e administron atë deri më sot. Ishte lotaria e parë kanadeze që lejoi gjahtarët e fatit të zgjidhnin numrat për veten e tyre. Modeli u adoptua më vonë nga të gjitha llotaritë e tjera kombëtare.

Shfaq më shumë

10e Lotto Results

Konvertoni ëndrrat në numra llotarie
2022-04-26

Konvertoni ëndrrat në numra llotarie

Disa njerëz mund të thonë se fitorja është e gjithë pika e jetës. Përmes fatit të plotë, punës së zgjuar ose punës së palodhur, këto ende konsiderohen si një fitore në librat e tyre.

Si i shpenzojnë paratë fituesit e lotarisë?
2022-04-19

Si i shpenzojnë paratë fituesit e lotarisë?

Ëndrra për të arritur një fitore masive është zakonisht e gjallë në shumicën e lojtarëve të lotarisë. Ndërsa qëllimi mund të jetë disi i largët, ai shpesh shfaqet kur pritet më pak. Si rezultat, çdo lojtar duhet të ketë gjithmonë një plan se si të shpenzojë një fitim llotarie, vetëm në rast se Lady Luck vjen duke thirrur.

Fituesit më të rinj të lotarisë të të gjitha kohërave
2022-04-12

Fituesit më të rinj të lotarisë të të gjitha kohërave

Ndërsa shumica e fituesve të lotarisë me para të mëdha priren të jenë të moshuarit, disa lojtarë të rinj kanë fituar gjithashtu çmimet kryesore. Ky artikull shqyrton jetën e fituesve më të rinj të lotarisë të të gjitha kohërave, paratë e tyre të çmimeve dhe ku janë ata sot.

Mënyra të ndryshme për të kontrolluar rezultatet e Lotarisë

Mënyra të ndryshme për të kontrolluar rezultatet e Lotarisë

Jeni duke pritur me padurim të kontrolloni nëse keni arritur jackpot-in në llotari? Pyes veten se si të zbuloni nëse numrat tuaj me fat përputhen me kombinimin fitues? Mos kërkoni më tej! Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë mënyra të ndryshme për të kontrolluar rezultatet e lotarisë në mënyrë që të kurseni kohë dhe të zbuloni shpejt nëse jeni fitues.

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi