Lajme

Bashkohuni me Lotarinë Pompey dhe Mbështetni Akademinë dhe Komunitetin
2024-02-16

Bashkohuni me Lotarinë Pompey dhe Mbështetni Akademinë dhe Komunitetin

Faleminderit të gjithë anëtarëve të Lotarisë Pompey që vazhdojnë të ndihmojnë në mbledhjen e fondeve për akademinë. Lotaria Pompey ka krijuar një fond çmimesh për të festuar 125 vjetorin e klubit.

Fitoni dhe mbështetni strehim të përballueshëm me Lotarinë 50/50 të Okanagan Habitat for Humanity
2024-02-15

Fitoni dhe mbështetni strehim të përballueshëm me Lotarinë 50/50 të Okanagan Habitat for Humanity

Foto: Kontribut Linda Farr, majtas, merr çekun e saj prej 35,550 dollarë nga CEO i Habitat for Humanity Okanagan Andrea Manifold.

Ish-guvernatori kundërshton propozimin e ri të lotarisë në Alabama
2024-02-15

Ish-guvernatori kundërshton propozimin e ri të lotarisë në Alabama

Ish-guvernatori Don Siegelman foli së fundmi ekskluzivisht për WVUA 23 për propozimin e ri të lotarisë në Alabama. Ai shprehu shqetësimet e tij dhe deklaroi se nuk do ta mbështesë propozimin nëse nuk bëhen ndryshime të rëndësishme në projektligj.

Njeriu me zemër të thyer fiton çmimin e lotarisë 1 milion dollarë në ditën e Shën Valentinit
2024-02-15

Njeriu me zemër të thyer fiton çmimin e lotarisë 1 milion dollarë në ditën e Shën Valentinit

Një burrë nga Illinois mori së fundmi një çmim llotarie prej 1 milion dollarësh në ditën e Shën Valentinit, vetëm disa ditë pasi kaloi një ndarje. Fituesi, i cili zgjodhi të mbetet anonim, fitoi çmimin nga loja gërvishtëse 'Monopoly 50X'. Kjo fitim i papritur erdhi në një kohë kur fituesi po ndihej keq në departamentin e dashurisë, por doli të ishte një fat.

Rritni shanset tuaja për të fituar Jackpot Powerball prej 285 milionë dollarësh
2024-02-14

Rritni shanset tuaja për të fituar Jackpot Powerball prej 285 milionë dollarësh

Xhekpoti i Powerball për shortin e ardhshëm të të mërkurës, 14 shkurt, është 285 milionë dollarë mbresëlënëse. Ky artikull ofron informacion se si të luani dhe të rrisni shanset tuaja për të fituar.

10 mashtrimet më të mira në Facebook: Si të njihni dhe mbroni veten
2024-02-14

10 mashtrimet më të mira në Facebook: Si të njihni dhe mbroni veten

Facebook është një platformë e fuqishme që lidh miliarda njerëz në mbarë botën. Sidoqoftë, përdorimi i tij i përhapur gjithashtu e bën atë një objektiv kryesor për mashtruesit që kërkojnë të shfrytëzojnë përdoruesit që nuk dyshojnë. Me kalimin e viteve, sofistikimi i mashtrimeve në Facebook ka evoluar, duke e bërë gjithnjë e më të vështirë dallimin midis ndërveprimeve të vërteta dhe skemave mashtruese. Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim të thellë 10 mashtrimeve më të mira në Facebook, do të ofrojmë këshilla se si t'i njihni ato dhe do të ofrojmë strategji për të mbrojtur veten.

Optimizimi i aplikacioneve për kredi dhe hipotekë: Këshilla kryesore për sukses
2024-02-14

Optimizimi i aplikacioneve për kredi dhe hipotekë: Këshilla kryesore për sukses

Në klimën e sotme ekonomike, marrja e një kredie apo hipotekore kërkon vëmendje të kujdesshme ndaj detajeve. Huadhënësit shqyrtojnë plotësisht situatën tuaj financiare për të vlerësuar aftësinë tuaj për të përmbushur detyrimet e shlyerjes. Për të siguruar një rezultat të suksesshëm, është thelbësore të keni një strategji aplikimi të përpiktë.

Fito 425 milionë dollarë në Mega Millions Jackpot! Luaj tani dhe përfito një shans për të fituar të mëdha!
2024-02-14

Fito 425 milionë dollarë në Mega Millions Jackpot! Luaj tani dhe përfito një shans për të fituar të mëdha!

Xhekpoti i Mega Millions për shortin e së martës ka arritur një vlerë mbresëlënëse prej 425 milionë dollarësh pasi askush nuk e fitoi çmimin kryesor të premten mbrëma. Numrat fitues nga e marta, 13 shkurt, ishin 1, 3, 19, 25 dhe 58, ku Mega Ball ishte 20 dhe Megaplier në 3X. Nëse dikush fiton xhekpotin dhe zgjedh opsionin e parave të gatshme, ai do të marrë në shtëpi afërsisht 201.7 milionë dollarë pas taksave. Lista e plotë e fituesve të Mega Millions mund të gjendet në faqen e internetit të lotarisë. Për të luajtur Mega Millions, ju mund të zgjidhni gjashtë numra, ku pesë të parët variojnë nga 1 në 70 për topat e bardhë dhe numri i fundit që varion nga 1 në 25 për Mega Topin e artë. Nëse preferoni, mund të zgjidhni opsionin Easy Pick ose Quick Pick, i cili gjeneron numra të rastësishëm për biletën tuaj. Disa shtete ofrojnë gjithashtu mundësinë për të shtuar një Megaplier për një dollar shtesë, i cili mund të rrisë fitimet tuaja jo-jackpot. Biletat e lotarisë mund të blihen personalisht në vende të ndryshme si pika karburanti, dyqane komoditeti, dyqane ushqimore dhe disa terminale aeroporti. Përndryshe, ju mund të porositni bileta online përmes Jackpocket, korrierit zyrtar të lotarisë dixhitale të Rrjetit USA TODAY, në shtete dhe territore të zgjedhura. Aplikacioni Jackpocket ju lejon të zgjidhni me lehtësi lojën dhe numrat tuaj, të bëni porosinë tuaj dhe të mblidhni fitimet tuaja duke përdorur telefonin ose kompjuterin tuaj. Mos harroni të luani me përgjegjësi dhe kontrolloni faqen e internetit të lotarisë për fituesit në ditën e Shën Valentinit në orën 7 të mëngjesit ET.

Eksploroni verilindjen me oferta ekskluzive nga Lotaria Kombëtare
2024-02-14

Eksploroni verilindjen me oferta ekskluzive nga Lotaria Kombëtare

Nga data 9 deri më 17 mars, lojtarët e Lotarisë Kombëtare mund të kenë akses në një sërë ofertash emocionuese në Anglinë Verilindore. Duke paraqitur bileta të vlefshme në internet ose me pakicë të Lotarisë Kombëtare, karta gërvishtëse ose lojëra fituese të menjëhershme, lojtarët mund të gëzojnë hyrje falas dhe zbritje në atraksione të ndryshme.

Banori i Malit të Galaadit fiton 229,471 dollarë Jackpot në lojën e Lotarisë Cash 5
2024-02-13

Banori i Malit të Galaadit fiton 229,471 dollarë Jackpot në lojën e Lotarisë Cash 5

Thiphavone Soulasinh, një banor i malit Gilead, së fundmi fitoi një çmim të parë prej 229,471 dollarësh duke luajtur lojën e lotarisë 1 dollarë Cash 5. Ajo bleu biletën e saj fituese nga Troy Community Mart 2 në Albemarle Road në Troy. Shanset për të përputhur të pesë numrat në Cash 5 janë 1 në 962,598.

Fitoni një xhekpot prej 425 milionë dollarësh që ju ndryshon jetën në Mega Miliona
2024-02-13

Fitoni një xhekpot prej 425 milionë dollarësh që ju ndryshon jetën në Mega Miliona

Xhekpoti i Mega Millions për shortin e së martës është 425 milionë dollarë mbresëlënës. Ky çmim tërheqës ka tërhequr vëmendjen e shumë pjesëmarrësve shpresëdhënës. Megjithatë, është e rëndësishme të kuptosh shanset për të fituar para se të tërhiqesh shumë.

Mbështetja për heqjen e kufirit prej 50 milion £ në shitjet e Lotarisë së Bamirësisë: Nevojitet veprim urgjent për të mbështetur organizatat bamirëse
2024-02-13

Mbështetja për heqjen e kufirit prej 50 milion £ në shitjet e Lotarisë së Bamirësisë: Nevojitet veprim urgjent për të mbështetur organizatat bamirëse

Deputeti i Gordonit, Richard Thomson, po mbron heqjen e kufirit prej 50 milionë paund në shitjet vjetore të lotarisë bamirëse. Ky kapak pengon ndjeshëm aftësinë e lotarive për të siguruar fonde për bamirësi, duke rezultuar në një humbje prej miliona paund në mbështetje të organizatave të sektorit të tretë.

Rënia e të ardhurave dhe bursave: shqetësime për studentët e Arkansas
2024-02-13

Rënia e të ardhurave dhe bursave: shqetësime për studentët e Arkansas

Lotaria e Bursave në Arkansas ka pësuar një rënie të të ardhurave dhe shumës së mbledhur për bursa të kolegjit. Në janar 2023, të ardhurat e lotarisë ishin 56.1 milionë dollarë, por muajin e kaluar, ato ranë në 46.7 milionë dollarë. Në mënyrë të ngjashme, shuma e mbledhur për bursat e kolegjit ra nga 11.9 milionë dollarë në një shumë të pazbuluar.

Rënia e të ardhurave dhe bursave të kolegjit: Shqetësime për Lotarinë e Bursave në Arkansas
2024-02-12

Rënia e të ardhurave dhe bursave të kolegjit: Shqetësime për Lotarinë e Bursave në Arkansas

Lotaria e Bursave në Arkansas ka pësuar një rënie të të ardhurave dhe shumës së mbledhur për bursa të kolegjit. Në janar 2023, të ardhurat e lotarisë ishin 56.1 milionë dollarë, por muajin e kaluar, ato ranë në 46.7 milionë dollarë. Në mënyrë të ngjashme, shuma e mbledhur për bursat e kolegjit ra nga 11.9 milionë dollarë në një shumë të pazbuluar.

Legalizimi i mundshëm i Alabamës i basteve sportive, llotarisë dhe kazinove: një mundësi që ndryshon lojën
2024-02-12

Legalizimi i mundshëm i Alabamës i basteve sportive, llotarisë dhe kazinove: një mundësi që ndryshon lojën

Alabama është në prag të legalizimit potencial të basteve sportive, një llotarie shtetërore dhe krijimit të deri në 10 kazinove. Legjislacioni i propozuar për lojërat e fatit pritet të votohet këtë javë, duke shënuar përpjekjen e parë për legalizim që nga refuzimi i një lotarie në 1999.

Bashkohuni me Lotarinë Pompey dhe Mbështetni Akademinë dhe Komunitetin
2024-02-12

Bashkohuni me Lotarinë Pompey dhe Mbështetni Akademinë dhe Komunitetin

Faleminderit të gjithë anëtarëve të Lotarisë Pompey që vazhdojnë të ndihmojnë në mbledhjen e fondeve për akademinë. Lotaria Pompey ka krijuar një fond çmimesh për të festuar 125 vjetorin e klubit.

Prev1 / 5Next