David O'Reilly

David O'Reilly

Publisher

Biography

I rritur në Sidnei, me Operën e saj ikonike si shesh lojërash, depërtimi i Davidit në llotari filloi me gërvishtje të vogla të dhuruara nga gjyshi i tij. Me rritjen e tij, u rrit edhe pasioni i tij për numrat, modelet dhe probabilitetet. Duke e bashkuar këtë me shpirtin e tij sipërmarrës, lindi LottoRank. Filozofia e tij udhëzuese: "Jeta është një lojë shanset, por një rrezik i llogaritur mund të bëjë të gjithë ndryshimin."

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Imagjinoni këtë: ju fitoni 100 dollarë në një biletë gërvishtëse llotarie. Cila është lëvizja juaj e radhës? Për një grua nga Karolina e Jugut, përgjigjja ishte e thjeshtë, por e guximshme - riinvestoni një pjesë të fitimeve të saj në më shumë bileta. Kjo strategji e guximshme e çoi atë jo vetëm në pikën e saj fillestare, por deri në një çmim të madh prej 300,000 dollarësh. Kjo histori e fatit, strategjisë dhe befasisë shpaloset në një njoftim lajmesh nga Lotaria e Arsimit në Karolinën e Jugut.

Numrat fitues të Mega Millions për 12 Prill, me 125 milion dollarë Jackpot në rrezik
2024-04-13

Numrat fitues të Mega Millions për 12 Prill, me 125 milion dollarë Jackpot në rrezik

Xhekpoti i Mega Millions për shortin e së premtes ka arritur një shifër marramendëse prej 125 milionë dollarësh, duke ndezur emocione dhe ëndrra për fitore të mëdha në mbarë vendin. Kjo rritje e çmimit të parë vjen pasi asnjë fitues nuk doli nga shorti i së martës dhe vjen pas një fitoreje masive dy javë më parë, kur një lojtar me fat në Nju Xhersi fitoi xhekpotin e parë Mega Millions të vitit, duke arkëtuar 1.13 miliardë dollarë që ndryshon jetën.

Xhekpoti i Powerball rritet në 935 milionë dollarë: gjuajtja juaj e radhës drejt pasurisë
2024-04-13

Xhekpoti i Powerball rritet në 935 milionë dollarë: gjuajtja juaj e radhës drejt pasurisë

A ju ka kaluar jackpoti i fundit prej 1.13 miliardë dollarësh Mega Millions? Epo, hiqni pluhurin nga ky zhgënjim sepse Powerball është këtu për të kthyer pasurinë tuaj me një çmim marramendës prej 935 milionë dollarësh për t'u rrëmbyer këtë të shtunë mbrëma. Kjo është e drejtë, njerëz, perënditë e pasurisë po ju japin një mundësi tjetër për t'u bërë jashtëzakonisht të pasur!

Shanset për të fituar Powerball dhe Mega Millions: Një kontroll realiteti
2024-04-12

Shanset për të fituar Powerball dhe Mega Millions: Një kontroll realiteti

A keni ëndërruar ndonjëherë të arrini jackpot-in në Mega Millions ose Powerball? Epo, përgatituni për një kontroll realiteti. Shanset për të fituar çmimin kryesor në të dyja ndeshjet janë astronomike 1 në 292 milionë. Përpara se të nxitoni për të blerë biletën tuaj të radhës, le t'i vëmë në perspektivë këto shanse dhe të eksplorojmë disa gjëra që statistikisht keni më shumë gjasa t'i arrini sesa të bëheni një milioner llotarie.

Fituesi i lotos së papaguar: 800 £ e harresës së një shoferi taksie
2024-04-12

Fituesi i lotos së papaguar: 800 £ e harresës së një shoferi taksie

Në mes të krizës së kostos së jetesës që ka kapluar Mbretërinë e Bashkuar, një fitim i vogël i papritur mund të nënkuptojë botën për dikë që lufton për të përballuar jetesën. Për Ray Laird, një shofer taksie me përvojë nga Bootle, një fitore prej 800 £ në Lotarinë Kombëtare dukej si një lehtësim shumë i nevojshëm nga presionet financiare të jetës së përditshme. Megjithatë, gëzimi i tij u kthye shpejt në zhgënjim, pasi ai e gjeti veten të bllokuar në një betejë në dukje të pafundme për të kërkuar fitimet e tij.

Shanset për të fituar Powerball dhe Mega Millions NUK janë në favorin tuaj
2024-04-12

Shanset për të fituar Powerball dhe Mega Millions NUK janë në favorin tuaj

Ëndërroni ta goditni atë shumë me Powerball ose Mega Millions? Ndërsa joshja e një jackpoti masiv është e pamohueshme, shanset janë të grumbulluara në mënyrë astronomike kundër jush. Por sa e pamundur ka të fitosh çmimin e madh? Le të zhyteni në realitet dhe për argëtim, eksploroni disa gjëra që keni më shumë gjasa t'i arrini sesa të bëheni miliarderë të lotarisë.

Numrat fitues të Powerball për shortin e 10 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 31 milion dollarë?
2024-04-11

Numrat fitues të Powerball për shortin e 10 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 31 milion dollarë?

Pritja është e madhe pasi jackpoti i Powerball është rritur në 31 milionë dollarë, pas një serie barazimesh pa një fitues të çmimit të parë. Mundësia më e fundit për entuziastët e lotarisë për të provuar fatin e tyre do të vijë të mërkurën, me shortin e caktuar për rreth orës 23:00 ET. Ndërsa kombi mban frymën, numrat fitues do të jepen menjëherë më poshtë sapo të dalin.

Numrat fitues të Powerball për shortin e 6 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 1.30 miliardë dollarë?
2024-04-07

Numrat fitues të Powerball për shortin e 6 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 1.30 miliardë dollarë?

Shanset për të fituar Powerball dhe Mega Millions NUK janë në favorin tuaj. Shanset për të arritur çmimin e parë në Mega Millions ose Powerball janë afërsisht 1 në 292 milionë. Për ta parë këtë në perspektivë, këtu janë disa gjëra që keni më shumë gjasa t'i arrini sesa të fitoni këto çmime kolosale llotarie.

Jackpot Powerball rritet në 1 miliard dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-04-02

Jackpot Powerball rritet në 1 miliard dollarë: Çfarë duhet të dini

Pritja ka arritur në një nivel të lartë pasi jackpoti i Powerball për shortin e së hënës ka arritur në 1 miliard dollarë. Kjo shumë marramendëse e vendos çmimin në mesin e pesë jackpot-eve më të mira të Powerball ndonjëherë, duke nxitur ëndrrat për pasuri të paimagjinueshme në mbarë vendin.

Numrat fitues të Powerball për të hënën, 1 prill: Kontrolloni biletat tuaja për Jackpot 1 miliard dollarë
2024-04-02

Numrat fitues të Powerball për të hënën, 1 prill: Kontrolloni biletat tuaja për Jackpot 1 miliard dollarë

Xhekpoti i lotarisë arriti një vlerë të vlerësuar 1 miliard dollarë me një opsion parash prej 483.8 milionë dollarë për shortin e së hënës mbrëma, sipas faqes së internetit Powerball.

Jackpot Powerball rritet në 1 miliard dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-04-02

Jackpot Powerball rritet në 1 miliard dollarë: Çfarë duhet të dini

Pritja ka arritur në një nivel të lartë pasi jackpoti i Powerball për shortin e së hënës ka arritur në 1 miliard dollarë. Kjo shumë marramendëse e vendos çmimin në mesin e pesë jackpot-eve më të mira të Powerball ndonjëherë, duke nxitur ëndrrat për pasuri të paimagjinueshme në mbarë vendin.

Thrill of the Chase: Mega Millions rivendoset në 20 milion dollarë
2024-03-30

Thrill of the Chase: Mega Millions rivendoset në 20 milion dollarë

Pas një fitoreje goditëse në Nju Xhersi, ku një lojtar me fat fitoi një xhekpot mbresëlënës prej 1.13 miliardë dollarësh, Mega Millions e kthen pamjen e tij në 20 milionë dollarë për shortin e ardhshëm të së premtes. Le të zhytemi në përzierjen e pritjes, strategjisë dhe fatit të plotë që përmbledh përvojën e Mega Millions.

Politika e kukive
2023-03-02

Politika e kukive

Politika e kukive për CasinoRank
Data e hyrjes në fuqi: 20230222

Kumar i përgjegjshëm
2022-01-25

Kumar i përgjegjshëm

Lojë e përgjegjshme/bixhoz është një term që mund ta shihni shumë shpesh - por mos u mashtroni, është me të vërtetë një çështje shumë serioze. Ne, në LottoRanker kujdesemi dhe promovojmë lojërat e përgjegjshme mbi çdo gjë tjetër. Ne nuk jemi këtu për të promovuar lojëra dhe lojëra llotarie, por jemi këtu për të ofruar një mjedis të sigurt për të luajtur.

Politika e Përgjithshme
2022-01-25

Politika e Përgjithshme

Ne, në LottoRanker e dimë se informacioni personal i përdoruesve tanë mund të jetë i rëndësishëm për t'u mbledhur, por është po aq e rëndësishme për të mbrojtur informacionin e përdoruesve tanë dhe për të siguruar që informacionet e tyre private janë të sigurta. Ne përdorim informacionin vetëm për qëllime të detyrueshme.

Na kontaktoni
2022-01-25

Na kontaktoni

Ne jemi gjithmonë këtu për t'ju ndihmuar nëse keni një pyetje ose keni diçka për të raportuar. Ju lutemi mos hezitoni të na shkruani për shqetësimet tuaja.

Rreth LottoRanker
2022-01-25

Rreth LottoRanker

Nëse pyesni veten se çfarë bëjmë ne këtu në LottoRanker, ju jeni në vendin e duhur. Me vite përvojë në industrinë e lojërave të fatit dhe lojërave të fatit, ne shqyrtojmë dhe vlerësojmë faqet e internetit të lotarisë në internet sipas sigurisë së tyre, opsioneve të disponueshme të pagesave, shërbimit ndaj klientit, shumëllojshmërisë së lotarive që ato ofrojnë dhe përvojës së përgjithshme të klientit në faqen e tyre të internetit. Ne jemi të vetëdijshëm se nuk është e lehtë të gjesh një shërbim lotarie të besueshme dhe të sigurt. Është një industri e madhe në të gjithë botën. Legalizimet për llotaritë janë të ndryshme në çdo vend, kështu që gjetja e lotarisë më të mirë për nevojat tuaja nuk është një gjë e lehtë për t'u bërë.

Faqet më të mira të Lotarisë Online në Shqipëri
2021-12-01

Faqet më të mira të Lotarisë Online në Shqipëri

Lotari është çdo lojë që drejtohet rastësisht. Nuk ka asnjë aftësi apo teknikë të përfshirë - fituesit zgjidhen në mënyrë të rastësishme. Megjithatë, ky është vetëm një përkufizim i përgjithshëm. Kur flasim për lotari dhe loto sot, zakonisht flasim për një lloj loje specifike.