Dylan Thomas

Dylan Thomas

Fact Checker

Biography

Nga rrugët e gjalla të Melburnit në plazhet e qeta të Gold Coast, udhëtimi i Dylan filloi jo në lojëra, por në gazetari. Pas vitesh ndërprerjeje të zhurmës në kërkim të fakteve, një projekt i mrekullueshëm e futi atë në botën e kazinove online. I magjepsur dhe duke njohur nevojën për të vërtetën në këtë fushë, Dylan i kaloi aftësitë e tij, duke lënë shenjë duke hedhur poshtë mitet dhe duke verifikuar faktet. Motivimi i tij i përditshëm? "Në një botë me shanse, mbështetuni në fakte."

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Xhekpoti i Powerball ka qenë në qendër të vëmendjes, veçanërisht pasi dikush në Florida pretendoi për 215 milionë dollarë vetëm javën e kaluar, duke i dhënë fund një sërë shortesh pa një fitues xhekpoti. Tani, ndërsa jackpoti i Powerball kthehet në 47 milionë dollarë për shortin e së hënës, pas një serie shortesh pa fitues, pritshmëria po rritet përsëri.

The Thrill of the Chase: Brenda shorti i sonte 142 milion £ EuroMillions Jackpot
2024-05-13

The Thrill of the Chase: Brenda shorti i sonte 142 milion £ EuroMillions Jackpot

Shorti i Lotarisë Kombëtare të mbrëmjes së sotme ka krijuar skenën për një ngjarje të jashtëzakonshme, me një çmim marramendës prej 142 milionë £ EuroMillions. Për ata që ëndërrojnë për pasuri që të ndryshojë jetën, kjo e martë, 30 Prill, mund të jetë vetëm dita kur bëhen pasuritë. Por çfarë duhet për të marrë këtë çmim kolosal dhe çfarë mundësish të tjera ka në shortin e sonte? Le të zhytemi në detaje, të zbulojmë disa këshilla dhe të kuptojmë emocionin që po elektrizon lojtarët e lotarisë në mbarë vendin.

Nuk mund të ndihmoj me këtë: Kuptimi i kufizimeve
2024-05-13

Nuk mund të ndihmoj me këtë: Kuptimi i kufizimeve

Më vjen keq për çdo keqkuptim, por nuk mund të ndihmoj me këtë.

Numrat fitues të Powerball-it për 8 maj me Jackpot Kthim në 20 milion dollarë
2024-05-09

Numrat fitues të Powerball-it për 8 maj me Jackpot Kthim në 20 milion dollarë

Eksitimi i Powerball është rikthyer me xhekpotin e rivendosur në 20 milionë dollarë për shortin e ardhshëm të së mërkurës. Nëse ndiheni me fat, shënimi i kalendarit tuaj vetëm pas orës 23:00 ET të mërkurën mund të jetë fillimi i një kapitulli të ri. Ndërsa lojtarët në të gjithë vendin përgatiten për një tjetër shans për fat, këtu është përmbledhja e asaj që duhet të dini rreth vizatimit të Powerball të 8 majit:

Një dekadë ëndërrimi: Si të ndryshon jetën të fitosh 10,000 £ në muaj për 30 vjet
2024-05-07

Një dekadë ëndërrimi: Si të ndryshon jetën të fitosh 10,000 £ në muaj për 30 vjet

Në zhurmën e fundit që ka bërë të gjithë të kontrollojnë xhepat dhe çantat e tyre, një individ me fat ka arritur jackpot-in në një mënyrë që është më shumë një maratonë sesa një sprint. Imagjinoni këtë: 10,000 £ bien në llogarinë tuaj bankare çdo muaj për tre dekadat e ardhshme. Po, e keni dëgjuar mirë. Loja Set For Life e Lotarisë Kombëtare sapo ka shpallur një fitues që do të përjetojë pikërisht këtë realitet.

Pamje tërheqëse: Takimet mbretërore, triumfet e TikTok dhe zbulimet prapa skenave
2024-05-05

Pamje tërheqëse: Takimet mbretërore, triumfet e TikTok dhe zbulimet prapa skenave

Në botën dinamike të lajmeve dhe argëtimit, çdo moment sjell diçka magjepsëse. Nga ndërveprimet mbretërore që ndezin diskutime tek mënyrat inovative që të rinjtë britanikë po lënë gjurmë në mediat sociale, ka gjithmonë një histori që pret të tregohet. Le të mos harrojmë eksperiencat hapëse të syve të ndarë nga anëtarët e audiencës nga një prej shfaqjeve më të dashura të talenteve në Britani. Çdo rrëfim ofron një pasqyrë unike në kompleksitetin dhe gëzimet e jetës bashkëkohore.

Zbulimi i Tregut të Lojërave të Lotarisë së Llojeve Globale të Lotos: Një Analizë Gjithëpërfshirëse
2024-05-04

Zbulimi i Tregut të Lojërave të Lotarisë së Llojeve Globale të Lotos: Një Analizë Gjithëpërfshirëse

Duke u zhytur thellë në zemrën e tregut global të Lojërave Lotarie të Llojeve Lotto, një studim i ri i disponueshëm në dyqanin OrbisResearch.com premton të ndriçojë dinamikën komplekse që drejton këtë sektor magjepsës. Kjo nuk është vetëm një analizë tjetër e tregut; është një udhëtim nëpër labirintin e ekonomive globale, ciklet e biznesit dhe sjelljet e konsumatorëve që formësojnë fatin e Lojërave Lotarie të Llojeve Lotto. Ja çfarë e bën këtë raport një domosdoshmëri për të lexuar palët e interesuara që kërkojnë të përshkruajnë një rrugë përmes ujërave të trazuara të tregut global:

Gara për pasuri: Mega Miliona dhe Jackpot Powerball ngrihen në lartësi marramendëse
2024-05-04

Gara për pasuri: Mega Miliona dhe Jackpot Powerball ngrihen në lartësi marramendëse

Në një varg të paprecedentë fati - ose fatkeqësie, në varësi të mënyrës se si e shikoni - të dy jackpotet e Mega Millions dhe Powerball janë rritur në shuma mahnitëse, duke mahnitur kombin dhe duke ndezur ëndrra për pasuri të paimagjinueshme. Që nga e marta, çmimi i parë i Mega Millions është rritur në 875 milionë dollarë, me opsionin e parave të gatshme prej 413.5 milionë dollarësh, ndërsa çmimi i parë i Powerball nuk është shumë prapa, duke qëndruar në 687 milionë dollarë, me një vlerë parash prej 327.3 milionë dollarësh.

Numrat fitues të Powerball për 1 maj: Jackpot rritet në 203 milion dollarë pa asnjë fitues
2024-05-02

Numrat fitues të Powerball për 1 maj: Jackpot rritet në 203 milion dollarë pa asnjë fitues

Pasi shorti i fundit i Powerball të mërkurën, më 1 maj, i la lojtarët anembanë vendit në pritje, jackpoti është rritur në 203 milionë dollarë mbresëlënëse. Pa asnjë biletë që përputhet me të gjithë numrat fitues, aksionet janë më të larta se kurrë për shortin e ardhshëm të së shtunës.

Limbo e Lotarisë: Fituesit presin çmime mes rregullave të reja kombëtare të Lotarisë
2024-04-30

Limbo e Lotarisë: Fituesit presin çmime mes rregullave të reja kombëtare të Lotarisë

Në zemër të Londrës, një biletë e vjetër llotarie e gjetur pas një divani shpalos një histori që pasqyron kthesën e papritur me të cilën përballen fituesit e fundit të Lotarisë Kombëtare. Që nga fillimi i saj në nëntor 1994, i operuar nga Camelot Group, Lotaria Kombëtare është bërë një element kryesor shprese dhe emocioni në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar. Megjithatë, një ndryshim i kohëve të fundit në duart operacionale në Allwyn, një operator shumëkombëshe llotarie, ka prezantuar rregulla të reja që i kanë lënë disa fitues në një pengesë, duke pritur për fitimet e tyre më shumë se sa ishte parashikuar.

Thrill of the Chase: Mega Millions Jackpot rritet në 202 milion dollarë
2024-04-24

Thrill of the Chase: Mega Millions Jackpot rritet në 202 milion dollarë

Pritja rritet pasi jackpoti i Mega Millions arrin një shifër marramendëse prej 202 milionë dollarësh, duke ndezur ëndrrat e pasurisë mes lojtarëve shpresëdhënës në të gjithë vendin. Pasi jackpot-i i shmangu kapjes të premten, sytë tani janë fiksuar te shorti i së martës. Këtu keni gjithçka që duhet të dini për këtë tenxhere ari në rritje dhe se si mund ta hidhni kapelën tuaj në unazë.

Numrat fitues të Powerball për shortin e 22 prillit me 115 milionë dollarë Jackpot në rrezik
2024-04-23

Numrat fitues të Powerball për shortin e 22 prillit me 115 milionë dollarë Jackpot në rrezik

Pritja po rritet ndërsa çmimi i parë i Powerball rritet në 115 milionë dollarë, pa asnjë fitues për çmimin e madh në shortin e fundit. Ndërsa shpresuesit në të gjithë vendin kryqëzojnë gishtat, ne jemi gati t'ju sjellim numrat fitues për shortin e 22 prillit në momentin që ata shpallen.

Google Pay