Lajme

February 13, 2024

Banori i Malit të Galaadit fiton 229,471 dollarë Jackpot në lojën e Lotarisë Cash 5

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Thiphavone Soulasinh, një banor i malit Gilead, së fundmi fitoi një çmim të parë prej 229,471 dollarësh duke luajtur lojën e lotarisë 1 dollarë Cash 5. Ajo bleu biletën e saj fituese nga Troy Community Mart 2 në Albemarle Road në Troy. Shanset për të përputhur të pesë numrat në Cash 5 janë 1 në 962,598.

Banori i Malit të Galaadit fiton 229,471 dollarë Jackpot në lojën e Lotarisë Cash 5

Soulasinh vizitoi selinë e lotarisë të hënën për të marrë çmimin e saj. Pasi zbriti mbajtjen e kërkuar të taksave shtetërore dhe federale, ajo mori një total prej 164,072 dollarë.

Cash 5 është një nga gjashtë lojërat e lotarisë në dispozicion në Karolinën e Veriut. Lojtarët mund të zgjedhin të blejnë biletat e tyre nga vendet e shitjes me pakicë ose përmes Play Online duke përdorur faqen e internetit të lotarisë ose aplikacionin celular zyrtar të Lotarisë NC. Xhekpoti aktual për Cash 5 është 212,000 dollarë.

Përveç ofrimit të mundësive për lojtarët për të fituar të mëdha, lotaria e Karolinës së Veriut gjithashtu kontribuon në komunitet. Montgomery County, ku banon Soulasinh, ka marrë grante prej 2.6 milionë dollarësh nga fondet e lotarisë për të mbështetur projektet e ndërtimit të shkollave. Për të mësuar më shumë rreth asaj se si përfiton lotaria Montgomery County dhe zona të tjera, vizitoni faqen zyrtare të llotarisë në www.nclottery.com dhe lundroni te seksioni 'Ndikimi'.

Nëse ndiheni me fat, pse të mos provoni dorën tuaj në Cash 5 dhe të shihni nëse mund të jeni fituesi tjetër i xhekpotit?

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme