Lajme

February 14, 2024

Fito 425 milionë dollarë në Mega Millions Jackpot! Luaj tani dhe përfito një shans për të fituar të mëdha!

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Xhekpoti i Mega Millions për shortin e së martës ka arritur një vlerë mbresëlënëse prej 425 milionë dollarësh pasi askush nuk e fitoi çmimin kryesor të premten mbrëma. Numrat fitues nga e marta, 13 shkurt, ishin 1, 3, 19, 25 dhe 58, ku Mega Ball ishte 20 dhe Megaplier në 3X. Nëse dikush fiton xhekpotin dhe zgjedh opsionin e parave të gatshme, ai do të marrë në shtëpi afërsisht 201.7 milionë dollarë pas taksave. Lista e plotë e fituesve të Mega Millions mund të gjendet në faqen e internetit të lotarisë. Për të luajtur Mega Millions, ju mund të zgjidhni gjashtë numra, ku pesë të parët variojnë nga 1 në 70 për topat e bardhë dhe numri i fundit që varion nga 1 në 25 për Mega Topin e artë. Nëse preferoni, mund të zgjidhni opsionin Easy Pick ose Quick Pick, i cili gjeneron numra të rastësishëm për biletën tuaj. Disa shtete ofrojnë gjithashtu mundësinë për të shtuar një Megaplier për një dollar shtesë, i cili mund të rrisë fitimet tuaja jo-jackpot. Biletat e lotarisë mund të blihen personalisht në vende të ndryshme si pika karburanti, dyqane komoditeti, dyqane ushqimore dhe disa terminale aeroporti. Përndryshe, ju mund të porositni bileta online përmes Jackpocket, korrierit zyrtar të lotarisë dixhitale të Rrjetit USA TODAY, në shtete dhe territore të zgjedhura. Aplikacioni Jackpocket ju lejon të zgjidhni me lehtësi lojën dhe numrat tuaj, të bëni porosinë tuaj dhe të mblidhni fitimet tuaja duke përdorur telefonin ose kompjuterin tuaj. Mos harroni të luani me përgjegjësi dhe kontrolloni faqen e internetit të lotarisë për fituesit në ditën e Shën Valentinit në orën 7 të mëngjesit ET.

Fito 425 milionë dollarë në Mega Millions Jackpot! Luaj tani dhe përfito një shans për të fituar të mëdha!
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme