Lajme

November 6, 2023

Gamer Pocket Connects London 2024: 10 vjet rrjetëzim dhe sukses në industrinë e lojrave

Clara Williams
WriterClara WilliamsWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Pocket Gamer Connects është një konferencë që synon të bashkojë industrinë e lojrave për të mësuar, për t'u lidhur me rrjete dhe për të ndërtuar partneritete të reja biznesi. Në vitin 2024, konferenca do të festojë 10-vjetorin e saj, duke filluar me Pocket Gamer Connects London 2024 në 22 deri në 23 janar.

Gamer Pocket Connects London 2024: 10 vjet rrjetëzim dhe sukses në industrinë e lojrave

Duke reflektuar mbi 10 vitet e fundit

Si pjesë e vështrimit të konferencës në 10 vitet e fundit, të pranishmit kanë ndarë historitë e tyre më të mira nga kati i shfaqjes dhe se si konferenca i ka ndihmuar ata në biznesin dhe karrierën e tyre. CEO e Quicksave, Elina Arponen dhe menaxherja e lartë e Popcore ASO, Marina Roglic, kanë ndarë kujtimet e tyre të preferuara nga PGC.

Krijimi i lidhjeve dhe marrëveshjeve

Elina Arponen, CEO dhe bashkëthemeluese e Quicksave, i jep kredi PGC London për krijimin e lidhjeve me njerëzit që përfundimisht fituan kompaninë e saj të parë. Ajo kujton takimin me ekipin blerës në PGC London dhe diskutoi strategjitë kryesore me bashkëthemeluesit e saj. Arponen ka qenë gjithashtu një folës në ngjarjet e PGC në shumë raste.

Ndërtimi i karrierës dhe profileve

Marina Roglic, menaxhere e lartë e ASO në Popcore, ka përdorur PGC për të ndërtuar profilin e saj të karrierës dhe industrisë. Ajo e bëri misionin e saj të fliste në PGC Helsinki për ta vendosur veten si eksperte dhe folëse në fushën e marketingut celular. Roglic vlerëson ekspozimin ndaj profesionistëve të industrisë dhe pasurinë e njohurive dhe njohurive të ndara gjatë konferencës.

Bashkohuni me Eksperiencën

Pavarësisht nëse jeni të interesuar të mësoni rreth tendencave të industrisë, të fitoni njohuri zhvillimore, të krijoni rrjete me kolegët ose të nënshkruani partneritete të reja, PGC London ofron diçka për të gjithë. Rezervoni biletat tuaja tani për ngjarjen që do të zhvillohet në datat 22-23 janar 2024.

Klikoni këtu për të blerë bileta

About the author
Aishwarya Nair
Aishwarya Nair

Aishwarya Nair, e quajtur "Lotto Lorekeeper" në LottoRanker, shfrytëzon aftësitë e saj të përpikta kërkimore dhe thellësinë kulturore nga Kerala, Indi, për të hedhur dritë mbi fenomenet globale të lotarisë. E pajisur me një sens të mprehtë të detajeve dhe një prirje për të dhëna, ajo zhytet thellë në botën e lotarisë, duke zbuluar gurë të çmuar të fshehur dhe modele në trend.

Send email
More posts by Aishwarya Nair

Të rejat e fundit

Shpenzimet e Lotarisë në mbarë botën: Tendencat dhe ndikimet
2023-11-21

Shpenzimet e Lotarisë në mbarë botën: Tendencat dhe ndikimet

Lajme