Lajme

October 27, 2023

IGT zgjeron partneritetin aktual me Lotarinë e Kentakit deri në vitin 2036

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Kompania mëmë e IGT, International Game Technology Global Solutions Corporation, ka zgjatur dy kontrata me Lotarinë Kentucky. Marrëveshja do të bëjë që operatori i lotarisë të vazhdojë të marrë përditësime nga IGT Global Solutions Corporation deri në vitin 2036.

IGT zgjeron partneritetin aktual me Lotarinë e Kentakit deri në vitin 2036

Sipas marrëveshjes, IGT do të sigurojë platformën Aurora, të cilën Lotaria e Kentakit do ta përdorë në 3400 pikat e saj të shitjes me pakicë në të gjithë Shtetet e Bashkuara. Kompania gjithashtu do të vendosë një sistem të përmirësuar iLottery me integrim në cloud.

Gjatë një interviste, Mary R. Harville, CEO e Kentucky Lottery Corporation, tha:

" Lottery Kentucky ka partneritet me IGT që nga fillimi i operacioneve dhe ne kemi vazhduar të kërkojmë mënyra, në partneritet me IGT, për të modernizuar ofertat tona gjatë 30 viteve të fundit. Përmirësimi i zgjidhjeve tona të lotarisë me sistemet e shitjes me pakicë dhe iLottery të IGT dhe i përshtatshëm Terminalet e shitjes me pakicë të vetë-shërbimit do të ofrojnë më shumë mundësi për ne që të rrisim me përgjegjësi shitjet tona dhe të kthejmë fonde shtesë për bursa dhe grante për studentët e kolegjit të Kentakit."

Për platformën e modernizuar iLottery, furnizuesi i lojëra llotarie do të hapë shërbimet e integrimit në renë kompjuterike, përveç harduerit të shitjes me pakicë Aurora. Platforma së shpejti do të instalohet në operator i rregulluar i lotarisë. Ky përditësim do të përmirësojë sistemin në disa mënyra, duke përfshirë sigurinë, shkallëzueshmërinë dhe shpejtësinë me të cilën mund të zbatohen veçoritë e reja. Për më tepër, ai lejon inkorporimin më të shpejtë dhe më të lehtë të të dhënave dhe njohurive. Sistemi iLottery nga IGT përfshin mjete të fuqishme dhe të përgjegjshme të lojërave të fatit.

Jay Gendron, shefi operativ i IGT për Lotarinë Globale, tha: 

"Lotaria e Kentakit ka qenë gjithmonë në krye të inovacionit të lotarisë dhe IGT është e kënaqur të vazhdojë të mbështesë këto përpjekje modernizimi. Mendësia e IGT-së për të ardhmen dhe portofoli i produkteve të gjeneratës së ardhshme janë kritike në hapësirën e sotme të lotarisë në zhvillim. Gjatë 10 viteve të ardhshme, ne do të ndërtojmë partneritetin tonë të gjatë me Lotarinë e Kentakit dhe do të përdorim teknologjinë tonë të sofistikuar për të përmirësuar më tej përvojën e lojtarëve."

Sipas marrëveshjes së re, IGT do të ofrojë mbi 4000 terminale Retailer Pro dhe 850 GameTouch(TM) 28 makina shitëse lotarish për tregtarët e Lotarisë në Kentaki.

SVP i iLottery Global në IGT Srini Nedunuri u shpreh:

"Në vitin 2016, Kentucky Lottery u bë një nga klientët e parë të IGT në SHBA që nisi një program iLottery. Që atëherë, IGT ka punuar me Lottery Kentucky për të trefishuar numrin e lojërave të tërheqjes në internet në dispozicion të lojtarëve, si dhe për të ofruar një portofol të gjerë të lojëra bindëse të menjëhershme. Platforma iLottery e IGT-së e bazuar në renë kompjuterike do t'i ofrojë Lotarisë më shumë fleksibilitet, analitikë të rritur dhe një grup të plotë karakteristikash të avancuara të menaxhimit të lojtarëve dhe mjeteve të përgjegjshme të lojërave."

Ky njoftim është pjesë e synimit afatgjatë të kompanisë për të çimentuar pozicionin e saj në Shtetet e Bashkuara. Kohët e fundit, zhvilluesi i softuerit zgjati kontratën e tij me Lottery Kaliforni për një tjetër 7 vjet. IGT gjithashtu nënshkroi një Vazhdim i kontratës 10-vjeçare me Pan Malaysian Pools për të përmirësuar teknologjinë ekzistuese të sistemit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme