Lajme

April 2, 2024

Jackpot Powerball rritet në 1 miliard dollarë: Çfarë duhet të dini

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher
  • Key Takeaway One: Xhekpoti i Powerball arrin një vlerë monumentale prej 1 miliard dollarësh, duke e shënuar atë si të pestin më të madh në historinë e lojës.
  • Key Takeaway Dy: Numrat fitues për xhekpotin masiv do të zbulohen pak pas orës 23:00 ET të hënën.
  • Key Takeaway Tre: Një fitues i shumës së përgjithshme mund të marrë 483.8 milionë dollarë pas taksave, duke zgjedhur pagesën në para.

Pritja ka arritur në një nivel të lartë pasi jackpoti i Powerball për shortin e së hënës ka arritur në 1 miliard dollarë. Kjo shumë marramendëse e vendos çmimin në mesin e pesë jackpot-eve më të mira të Powerball ndonjëherë, duke nxitur ëndrrat për pasuri të paimagjinueshme në mbarë vendin.

Jackpot Powerball rritet në 1 miliard dollarë: Çfarë duhet të dini

Rituali i numrave që përzgjidhen vetëm pas orës 23:00 ET të hënën është një i ndjekur nga miliona, duke mbajtur frymën për mundësinë që jeta e tyre të ndryshojë brenda natës. Ne premtojmë t'i japim rezultatet këtu, të ndezura nga shtypi, sapo të jenë të disponueshme.

Për individin apo individët me fat që arrijnë të mposhtin shanset, vendimi i marrjes së pagesës paushall është një vendim fitimprurës. Me 483.8 milionë dollarë për rrëmbime pas taksave, është një shumë që ndryshon jetën në çdo masë.

Si të luani goditjen tuaj në një miliard

Të intriguar për hedhjen e kapelës në ring? Ja se si mund të futeni në aksion. Për të blerë një biletë Powerball prej 2 dollarësh, do t'ju duhet të vizitoni pikat lokale si dyqane komoditeti, pika karburanti ose dyqane ushqimore. Në shtete të zgjedhura, epoka dixhitale lejon blerjet online, duke e thjeshtuar edhe më tej procesin.

Zgjedhja e numrave tuaj me fat përfshin zgjedhjen e pesë topave të bardhë (nga 1 në 69) dhe një Powerball (nga 1 në 26). Për ata që kërkojnë të rrisin shanset e tyre, ekziston opsioni "Power Play" për një shtesë prej 1$, duke shumëzuar fitimet për të gjitha çmimet pa çmim të parë me 2X, 3X, 4X, 5X apo edhe 10X.

Dhe për ata që preferojnë t'ia lënë fatin e tyre fatit, opsioni "Zgjidhja e shpejtë" i lejon një arkëtari të sigurojë numra të gjeneruar nga kompjuteri, pa zhurmë, pa bujë.

Jackpot Dreams dhe ku të blini

Me vizatimet që mbahen çdo të hënë, të mërkurë dhe të shtunë mbrëma, jackpot-i rritet vetëm nëse nuk ka fitues, duke i shtuar miliona çmimit çdo herë. Biletat janë gjerësisht të disponueshme në pikat e karburantit, dyqanet e komoditetit, dyqanet ushqimore dhe madje edhe disa terminale aeroporti.

Të apasionuarit pas dixhitalit mund të mbështeten te Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY, i disponueshëm në disa shtete dhe territore të SHBA-së. Ky aplikacion thjeshton përvojën e lotarisë, duke i lejuar lojtarët të zgjedhin lojën e tyre, numrat dhe madje të mbledhin fitime të gjitha nga komoditeti i telefonit ose kompjuterit të tyre.

Mos harroni, Jackpocket është një portë për në këtë botë të ëndrrave, një partner zyrtar që sjell lotarinë në epokën moderne. (Raportuar për herë të parë nga: Rrjeti USA TODAY)

Ndërsa qëndrojmë pranë numrave fitues, pyetja miliarda dollarëshe mbetet: Kush do të shfaqet si anëtari më i ri i klubit të miliarderëve? Ora shënon, kombi pret dhe vetëm koha do ta tregojë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme