Lajme

May 14, 2024

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Xhekpoti i Powerball ka qenë në qendër të vëmendjes, veçanërisht pasi dikush në Florida pretendoi për 215 milionë dollarë vetëm javën e kaluar, duke i dhënë fund një sërë shortesh pa një fitues xhekpoti. Tani, ndërsa jackpoti i Powerball kthehet në 47 milionë dollarë për shortin e së hënës, pas një serie shortesh pa fitues, pritshmëria po rritet përsëri.

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Këtu është një fotografi e asaj që do të presë për shortin e Powerball të hënën, 13 maj:

  • Jackpot në rritje: Xhekpoti i Powerball të së hënës rritet në 47 milionë dollarë pasi tërheqjet e fundit e lanë çmimin e madh të pa kërkuar.
  • Koha e vizatimit: Numrat fitues janë caktuar për t'u tërhequr pak pas orës 23:00 ET, me rezultatet që do të përditësohen më poshtë.
  • Si për të luajtur: Mësoni detajet e blerjes së biletave të Powerball dhe zgjedhjes së numrave tuaj.
  • Opsioni i luajtjes së energjisë: Rritni fitimet tuaja pa çmim të parë me veçorinë Power Play për një $1 shtesë.
  • Ku te blej: Biletat ofrohen në dyqanet lokale ose në internet në shtete të zgjedhura përmes Jackpocket, korrierit dixhital të lotarisë.

Vizatimi i Powerball është një moment që shumë entuziastë të lotarisë e presin me padurim, me potencialin për t'i kthyer ëndrrat në realitet. Për të marrë pjesë, lojtarët duhet të zgjedhin gjashtë numra: pesë topa të bardhë që variojnë nga 1 deri në 69 dhe një Powerball i kuq midis 1 dhe 26. Për ata që kërkojnë të rrisin shanset e tyre për të fituar, shtimi i një "Power Play" për një $1 shtesë mund të shumëfishojë çmimet që nuk janë çmim i parë. .

Për një opsion pa probleme, lojtarët mund të zgjedhin një "Zgjedhje të shpejtë", ku një kompjuter gjeneron një grup numrash të rastësishëm. Vizatimet bëhen tre herë në javë: të hënën, të mërkurën dhe të shtunën. Pa një fitues jackpot, çmimi rritet, duke nxitur eksitimin dhe ëndrrat e fituesve të mundshëm.

Biletat ofrohen në dyqane komoditeti, pika karburanti dhe dyqane ushqimore. Në disa vende, biletat mund të blihen edhe në terminalet e aeroportit. Për një opsion dixhital, aplikacioni Jackpocket shërben si korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale të Rrjetit USA TODAY, duke ofruar një mënyrë të përshtatshme për të blerë bileta, për të zgjedhur numra dhe për të mbledhur fitimet në internet në shtete dhe territore të zgjedhura të SHBA.

Ndërsa presim shortin e ardhshëm, mbani mend se Powerball ofron një shans për të ëndërruar të mëdha. Pavarësisht nëse jeni një lojtar me përvojë ose i ri në lojë, emocioni i shortit i bashkon njerëzit, të gjithë duke shpresuar për një goditje në lirinë financiare. Qëndroni të sintonizuar për numrat fitues dhe përditësimet në shortin e Powerball të së hënës.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

The Thrill of the Chase: Brenda shorti i sonte 142 milion £ EuroMillions Jackpot
2024-05-13

The Thrill of the Chase: Brenda shorti i sonte 142 milion £ EuroMillions Jackpot

Lajme