Lajme

October 23, 2023

Lojrat shkencore nxjerrin lojëra llotarie Punch N' Play në Amerikën e Veriut

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Scientific Games, një furnizues kryesor i zgjidhjeve teknologjike iLottery, ka njoftuar se tre lotari të Amerikës së Veriut do të ofrojnë lojën e saj të re të menjëhershme gërvishtëse, Punch N' Play. Lotaria e Luizianës, Loto-Quebec dhe Lotaria e Atlantikut do të ofrojnë lojën e re me gërvishtje të menjëhershme. 

Lojrat shkencore nxjerrin lojëra llotarie Punch N' Play në Amerikën e Veriut

Loja Atlantic Lottery, CAN$3 Winning Snowballs, do të publikohet në nëntor. Më herët në gusht, Lotaria e Luizianës lëshoi ​​lojën e saj Punch N'Play të quajtur 5 USD$ New Orleans Saints përpara se Loto-Quebec të ndiqte shembullin me lëshimin e një loje me temë sportive, CAN$5 Le billet. 

Publikimi i këtyre lojërave të lotarisë vjen pikërisht në kohën e Konferencës së Shoqatës së Lotarive Shtetërore dhe Provinciale të Amerikës së Veriut 2023. Këto produkte janë shtesa më e fundit në portofolin inovativ të Përmirësimeve Strategjike të Produkteve në Lojëra shkencore. Sipas zhvilluesit të lojës, këto produkte përmbajnë bojëra tërheqëse, përfundime, stile të lojës dhe kombinime të veçanta që shiten mirë në shitje me pakicë operatorët e lotarisë

 "Ndërtimi i një portofoli lojërash të menjëhershme që maksimizon fitimin në mënyrë të përgjegjshme për përfituesit e lotarisë është me të vërtetë një ekuilibër i artit dhe shkencës. Në Lojërat shkencore, të dhënat ndihmojnë në arritjen e këtij ekuilibri. Përvoja e lojës në çdo pikë çmimi, stili i lojës dhe përmirësimi i produktit në portofol duhet të jetë planifikuar në mënyrë strategjike për të argëtuar lojtarët dhe për të ofruar performancën e shitjeve." tha Danielle Hodges, Drejtore e Inovacionit dhe Zhvillimit të Produkteve Globale për Lojëra Shkencore.

Lojërat Shkencore janë më të mëdhatë lojëra lotarie të menjëhershme projektuesi, prodhuesi dhe furnizuesi i shërbimeve në botë. Produktet e tyre përbëjnë 70% të shitjeve me pakicë të kartat e menjëhershme gërvishtëse botëror. Pothuajse çdo llotari në Amerikën e Veriut mbështetet te korporata për lojëra, teknologji, analitikë dhe shërbime.

Në fillim të këtij muaji, zhvilluesi i lojës fitoi dy çmime Communitas 2023 për përsosmërinë e saj në përgjegjësinë sociale. Kompania njoftoi gjithashtu një vazhdim i suksesshëm i kontratës me Lotarinë e Ohajos në fund të muajit të kaluar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme