Lajme

February 12, 2024

Luaj Powerball dhe fito Jackpot-in prej 270 milionë dollarësh më 12 shkurt

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Jackpot Powerball: 270 milion dollarë për shortin e 12 shkurtit

Xhekpoti i Powerball për shortin e ardhshëm të llotarisë të hënën, më 12 shkurt, është 270 milionë dollarë mbresëlënëse. Pas asnjë fituesi të çmimit të madh nga shorti i mëparshëm, xhekpoti ka vazhduar të rritet. Vlera në para e çmimit të parë vlerësohet të jetë 130.4 milionë dollarë.

Luaj Powerball dhe fito Jackpot-in prej 270 milionë dollarësh më 12 shkurt

Si të luani Powerball

Për të luajtur Powerball, ju duhet të zgjidhni pesë numra nga 1 në 69 për topat e bardhë dhe një numër nga 1 në 26 për Powerballin e kuq. Ju mund t'i zgjidhni numrat tuaj me dorë ose të lini terminalin e lotarisë t'i zgjedhë rastësisht për ju. Ka nëntë mënyra për të fituar, dhe shanset për të arritur xhekpotin janë afërsisht 1 në 292 milionë.

Vizatimi i radhës

Shorti i ardhshëm i Powerball do të zhvillohet të hënën, më 12 shkurt, në orën 22:59 ET. Në Delaware, biletat mund të blihen deri në orën 21:45 ET në ditën e shortit, ndërsa në New Jersey dhe Pennsylvania, biletat mund të blihen deri në orën 21:59.

Vizatime Powerball

Vizatimet e Powerball mbahen tri herë në javë, çdo të hënë, të mërkurë dhe të shtunë në orën 22:59 ET.

Bileta Powerball

Biletat e Powerball mund të blihen online në Pensilvani në www.pailottery.com/games/draw-games/ dhe në Nju Xhersi në njlotto.com. Kostoja e një bilete Powerball është 2 dollarë.

Shanset për të fituar

Shanset për të fituar çmimin e madh të Powerball janë 1 në 292,201,338. Shanset e përgjithshme për të fituar një çmim, bazuar në një lojë prej $2, janë 1 në 24,87. Shanset për çmimin më të ulët, që është 4 dollarë për një Powerball të kuq, janë 1 në 38.32.

Takeaway

Nëse ndiheni me fat, mos e humbisni shansin tuaj për të luajtur Powerball dhe potencialisht për të fituar xhekpotin prej 270 milionë dollarësh. Mos harroni të blini biletat tuaja përpara afatit dhe zgjidhni numrat tuaj me mençuri. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme