Lajme

February 15, 2024

Njeriu me zemër të thyer fiton çmimin e lotarisë 1 milion dollarë në ditën e Shën Valentinit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Prezantimi

Një burrë nga Illinois mori së fundmi një çmim llotarie prej 1 milion dollarësh në ditën e Shën Valentinit, vetëm disa ditë pasi kaloi një ndarje. Fituesi, i cili zgjodhi të mbetet anonim, fitoi çmimin nga loja gërvishtëse 'Monopoly 50X'. Kjo fitim i papritur erdhi në një kohë kur fituesi po ndihej keq në departamentin e dashurisë, por doli të ishte një fat.

Njeriu me zemër të thyer fiton çmimin e lotarisë 1 milion dollarë në ditën e Shën Valentinit

Momenti fitues

Sipas Lotarisë së Illinois, fituesi e përshkroi reagimin e tij ndaj gërvishtjes së biletës fituese si një përzierje paniku dhe emocioni. Ai ndjeu menjëherë ndryshimin e jetës së tij dhe madje mendoi të mos shkonte në punë. Bileta fituese është blerë nga Walmart në 137 W. North Ave, Northlake dhe fituesi ka zgjedhur t'i mbajë sekret detajet.

Një rreshtim argjendi

Fituesi u shpreh se nuk kishte dikë të veçantë për të ndarë lajmin për shkak të ndarjes së fundit. Megjithatë, ai e pa këtë si një kthesë pozitive të ngjarjeve, duke thënë se nuk kishte pasur shumë fat në departamentin e dashurisë, por tani me të vërtetë arriti xhekpotin. Fituesi mori çmimin e tij në ditën e Shën Valentinit, duke zgjedhur opsionin e parave prej 600,000 dollarë para taksave.

Rreth lojës "Monopoly 50X"

'Monopoly 50X' është një lojë gërvishtëse prej 10 dollarësh që u ofron lojtarëve mundësinë për të fituar deri në 1 milion dollarë. E nisur më 2 janar, loja tashmë ka dhënë një nga tre çmimet kryesore. Kanë mbetur ende pesë nga gjashtë çmime të nivelit të dytë me vlerë 100,000 dollarë dhe 21 nga 27 çmime të nivelit të tretë me vlerë 5,000 dollarë.

Shanset për të fituar

Probabiliteti për të fituar ndonjë çmim në lojën 'Monopoly 50X' është 1 në 3,39. Mundësia për të fituar çmimin kryesor është 1 në 2,036,500,000.

Ku të blini bileta llotarie

Biletat e lotarisë mund të blihen personalisht në pikat e karburantit, dyqanet e komoditetit, dyqanet ushqimore dhe disa terminale të aeroportit. Për lehtësi më të madhe, biletat mund të porositen edhe online përmes Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY. Jackpocket lejon përdoruesit në shtete dhe territore të zgjedhura të SHBA-së të zgjedhin lojën dhe numrat e tyre të lotarisë, të bëjnë porosi, të shikojnë biletat dhe të mbledhin fitimet duke përdorur telefonin ose kompjuterin e tyre të shtëpisë.

Mos harroni të luani me përgjegjësi dhe vetëm nëse jeni në moshë madhore. Nëse ju ose dikush që njihni ka një problem me lojërat e fatit, kërkoni ndihmë nga burimet e duhura.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut
2024-04-15

Nga gërvishtja në Jackpot: Fitimi 300,000 dollarë i një gruaje nga Karolina e Jugut

Lajme