Lajme

May 9, 2024

Numrat fitues të Powerball-it për 8 maj me Jackpot Kthim në 20 milion dollarë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Eksitimi i Powerball është rikthyer me xhekpotin e rivendosur në 20 milionë dollarë për shortin e ardhshëm të së mërkurës. Nëse ndiheni me fat, shënimi i kalendarit tuaj vetëm pas orës 23:00 ET të mërkurën mund të jetë fillimi i një kapitulli të ri. Ndërsa lojtarët në të gjithë vendin përgatiten për një tjetër shans për fat, këtu është përmbledhja e asaj që duhet të dini rreth vizatimit të Powerball të 8 majit:

Numrat fitues të Powerball-it për 8 maj me Jackpot Kthim në 20 milion dollarë
 • Marrëdhëniet kryesore:
  • Xhekpoti për shortin e ardhshëm të Powerball është vendosur në 20 milionë dollarë.
  • Fituesit kanë mundësinë e një pagese prej 9.3 milionë dollarësh.
  • Numrat fitues do të tërhiqen vetëm pas orës 23:00 ET të mërkurën.
  • Si të luani: Biletat kushtojnë 2 dollarë, me opsionin për të shtuar një "Power Play" për rritje të fitimeve pa çmim të parë.

Pezullimi ndërtohet ndërsa ora afrohet më afër kohës së vizatimit dhe të gjithë pyesin nëse yjet do të përshtaten me ta këtë herë. Powerball ka pasur pjesën e tij të drejtë të momenteve që ndryshojnë jetën, me histori fituesish që tërheqin telat e zemrës dhe ëndrrat tuaja për atë që mund të jetë.

Fituesi i Powerball: Një vështrim në të kaluarën

Në një zbulim të kohëve të fundit, një fitues i Powerball-it prej 1.3 miliardë dollarësh, i cili është gjithashtu një i mbijetuar nga kanceri, ndau historinë e tij të shpresës dhe lutjeve të përgjigjura. Tregime të tilla jo vetëm që nxjerrin në pah potencialin ndryshues të jetës së fitimit të lotarisë, por gjithashtu mbushin një ndjenjë shprese dhe emocioni te lojtarët.

A e fitoi dikush Powerball-in?

Me rritjen e pritjes, mbajini biletat tuaja afër dhe qëndroni të sintonizuar pasi ne do t'ju sjellim të rejat më të fundit për çdo fitues të Powerball sapo të dalë informacioni. Për listën e plotë të fituesve të kaluar dhe më shumë detaje, faqja zyrtare e lotarisë është faqja juaj shkoj në burim.

Si të luani Powerball

Zhytja në Powerball kërkon vetëm një investim prej 2 dollarësh për një biletë, e cila mund të blihet në dyqanet lokale, pikat e karburantit ose dyqanet ushqimore. Për ata në shtete të zgjedhura, blerjet në internet janë gjithashtu një opsion përmes Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY. Këtu është një përmbledhje e thjeshtë se si të luani:

 • Zgjidhni gjashtë numra: pesë topa të bardhë (1-69) dhe një Powerball të kuq (1-26).
 • Konsideroni të shtoni një "Power Play" për një $1 shtesë për të shumëzuar çmimet që nuk janë çmim i parë.
 • Zgjedhni një "Zgjedhje të shpejtë" nëse preferoni numrat e gjeneruar nga kompjuteri.
 • Vizatimet mbahen tre herë në javë: të hënën, të mërkurën dhe të shtunën.

Nëse nuk ka fitues të çmimit të parë, vazoja e çmimit rritet, duke shtuar më shumë eksitim në tërheqjen e radhës. Pavarësisht nëse jeni një entuziast me përvojë i lotarisë ose një herë i parë që ndiheni me fat, Powerball ofron një shans për një ëndërr të realizuar.

Mos harroni, të luash llotarinë duhet të jetë argëtuese dhe të bëhet me përgjegjësi. Mbajeni ëndrrën gjallë, por qëndroni brenda mundësive tuaja. Kush e di? Vizatimi tjetër i Powerball mund të ketë vetëm emrin tuaj në të.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme