Lajme

May 2, 2024

Numrat fitues të Powerball për 1 maj: Jackpot rritet në 203 milion dollarë pa asnjë fitues

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Pasi shorti i fundit i Powerball të mërkurën, më 1 maj, i la lojtarët anembanë vendit në pritje, jackpoti është rritur në 203 milionë dollarë mbresëlënëse. Pa asnjë biletë që përputhet me të gjithë numrat fitues, aksionet janë më të larta se kurrë për shortin e ardhshëm të së shtunës.

Numrat fitues të Powerball për 1 maj: Jackpot rritet në 203 milion dollarë pa asnjë fitues

Për fituesin me fat që mund të fitojë çmimin e parë këtë të shtunë, zgjedhja e opsionit të vlerës së parave do të thotë të largohesh me një shumë të majme prej mbi 92.7 milionë dollarë, sipas vlerësimeve të lotarisë.

Shorti që u zhvillua menjëherë pas orës 23:00 ET të mërkurën la shumë shpresa që kontrollonin biletat e tyre për numrat fitues. Ja çfarë u shpalos gjatë shortit të Powerball të 1 majit.

  • Çështja kryesore e parë: Xhekpoti i Powerball është përshkallëzuar në rreth 203 milionë dollarë pasi asnjë fitues nuk doli nga shorti i fundit.
  • Pika kryesore e dytë: Numrat fitues ishin 1, 11, 19, 21 dhe 68, me një Powerball të kuq 15 dhe një Power Play prej 2X.
  • Treta kryesore e marrjes: Megjithë shpresat e mëdha, nuk pati asnjë fitues të Match 5 + Power Play prej 2 milion dollarësh ose të Ndeshjes 5 për 1 milion dollarë fitues të raportuar për shortin e së mërkurës.

Numrat fitues dhe si të luani

Kombinimi fitues për shortin ishte 1, 11, 19, 21 dhe 68, ku numri i kuq i Powerball ishte 15 dhe shumëzuesi, ose Power Play, në 2X. Ky short nuk pa asnjë fitues për xhekpotin e madh dhe as fitues për çmimet e nivelit të dytë, të cilat përfshijnë kategoritë Match 5 + Power Play 2 milion dollarë dhe Match 5 1 milion dollarë.

Për ata që kërkojnë të provojnë fatin e tyre në Powerball, biletat kushtojnë 2 dollarë. Lojtarët zgjedhin pesë topa të bardhë që variojnë nga 1 deri në 69 dhe një Powerball të kuq midis 1 dhe 26. Shtimi i një Power Play në biletën tuaj për një $1 shtesë mund të rrisë ndjeshëm fitimet e çmimeve pa çmim të parë, duke i shumëzuar ato me 2X, 3X, 4X, 5X, apo edhe 10X.

Orari i vizatimit është të hënën, të mërkurën dhe të shtunën në mbrëmje. Nëse nuk shpallet fitues i xhekpotit, paratë e çmimit përshkallëzohen, duke shtuar miliona në tenxhere.

Biletat janë në dispozicion për t'u blerë në dyqane komoditeti, pika karburanti dhe dyqane ushqimore. Në shtete të zgjedhura, biletat mund të blihen edhe në internet përmes Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY.

Jackpocket dhe si ta përdorni

Jackpocket shërben si një portë dixhitale për të blerë bileta llotarie nga komoditeti i shtëpisë tuaj ose në lëvizje, të disponueshme në shtete si Arizona, Arkansas dhe shumë të tjera. Aplikacioni lehtëson zgjedhjen e lojërave dhe numrave, vendosjen e porosive dhe madje mbledhjen e fitimeve, të gjitha përmes një smartphone ose kompjuteri.

Pa asnjë fitues në shortin e fundit, jackpoti i Powerball vazhdon të rritet, duke u premtuar lojtarëve shpresëdhënës në të gjithë vendin një shans për pasuri që të ndryshojë jetën. Mos harroni, të luash llotarinë duhet të jetë argëtuese dhe të bëhet me përgjegjësi. Suksese të gjithë pjesëmarrësve në shortin e radhës!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme