Lajme

April 11, 2024

Numrat fitues të Powerball për shortin e 10 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 31 milion dollarë?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Marrëdhëniet kryesore:

  • Xhekpoti i Powerball është përshkallëzuar në 31 milionë dollarë pasi asnjë fitues nuk doli nga shorti i fundit.
  • Numrat fitues për shortin e së mërkurës, 10 prill do të përditësohen pas shortit të orës 23:00 ET.
  • Një fitues i një shume pas taksave mund të fitojë 14.5 milionë dollarë.
  • Fitorja e fundit e rëndësishme e Powerball ndodhi më 6 prill me një biletë me vlerë 1.326 miliardë dollarë të shitur në Portland, Oregon.

Pritja është e madhe pasi jackpoti i Powerball është rritur në 31 milionë dollarë, pas një serie barazimesh pa një fitues të çmimit të parë. Mundësia më e fundit për entuziastët e lotarisë për të provuar fatin e tyre do të vijë të mërkurën, me shortin e caktuar për rreth orës 23:00 ET. Ndërsa kombi mban frymën, numrat fitues do të jepen menjëherë më poshtë sapo të dalin.

Numrat fitues të Powerball për shortin e 10 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 31 milion dollarë?

Në rast se një fitues çmim i parë zgjedh opsionin e pagesës paushall këtë të mërkurë, ata janë gati të marrin një shumë të rregullt prej 14.5 milionë dollarësh pas zbritjeve të nevojshme tatimore, sipas zyrtarëve të lotarisë. Ky short vjen pas një fitoreje monumentale më 6 Prill, ku një biletë me fat në Portland, Oregon, rrëmbeu çmimin e katërt më të madh të Powerball në histori, që arrin në 1.326 miliardë dollarë.

Si për të luajtur

Për ata që ëndërrojnë të arrijnë çmimin e parë, blerja e një bilete Powerball është hapi i parë drejt pasurisë që mund të ndryshojë jetën. E disponueshme në dyqanet lokale, stacionet e benzinës dhe dyqanet ushqimore, një biletë standarde e Powerball kushton 2 dollarë. Pjesëmarrësit zgjedhin gjashtë numra gjithsej: pesë topa të bardhë që variojnë nga 1 në 69 dhe një Powerball i kuq midis 1 dhe 26. Për ata që kërkojnë të përmirësojnë perspektivat e tyre fituese, një veçori shtesë "Power Play" ofrohet për një $1 shtesë, e aftë për t'u shumëzuar çmime jo-jackpot deri në 10 herë.

Procesi i vizatimit

Vizatimet e Powerball janë një çështje tre herë në javë, që zhvillohen çdo të hënë, të mërkurë dhe të shtunë mbrëma. Në mungesë të një fituesi të çmimit të parë, tenxherja e çmimit përjeton një rritje të konsiderueshme, duke nxitur eksitimin për shortin e radhës. Për lehtësi, biletat mund të blihen edhe online në shtete të zgjedhura përmes Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY.

Një fjalë e kujdesit

Është thelbësore që pjesëmarrësit të luajnë me përgjegjësi, duke mbajtur parasysh shanset dhe duke siguruar që loja e llotarisë të mbetet një formë argëtimi dhe jo një strategji financiare. Me jackpot-in e Powerball që arrin në 31 milionë dollarë, emocioni është i dukshëm, por rëndësia e lojërave të përgjegjshme nuk mund të mbivlerësohet.

Ndërsa rriten pritjet për shortin e së mërkurës mbrëma, entuziastët e lotarisë në mbarë vendin janë të etur për të parë nëse dikush do të pretendojë xhekpotin prej 31 milionë dollarësh ose nëse çmimi do të vazhdojë të rritet. Qëndroni të sintonizuar për numrat fitues dhe shikoni nëse pasuria favorizon një mbajtës me fat këtë herë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme