Lajme

April 23, 2024

Numrat fitues të Powerball për shortin e 22 prillit me 115 milionë dollarë Jackpot në rrezik

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Pritja po rritet ndërsa çmimi i parë i Powerball rritet në 115 milionë dollarë, pa asnjë fitues për çmimin e madh në shortin e fundit. Ndërsa shpresuesit në të gjithë vendin kryqëzojnë gishtat, ne jemi gati t'ju sjellim numrat fitues për shortin e 22 prillit në momentin që ata shpallen.

Numrat fitues të Powerball për shortin e 22 prillit me 115 milionë dollarë Jackpot në rrezik

Nëse fati për një fitues të jackpot-it sonte sonte dhe ata zgjedhin pagesën e një shume të madhe, 53 milionë dollarë më shumë janë në dispozicion, sipas deklaratës së lotarisë.

Qëndroni të sintonizuar ndërsa ju përditësojmë me numrat fitues për shortin e shumëpritur të së hënës, 22 prill, Powerball.

Marrëdhëniet kryesore:

  • Xhekpoti i Powerball ka arritur mbi 100 milionë dollarë pas vizatimeve të fundit pa një fitues të çmimit të madh.
  • Numrat fitues për shortin e 22 prillit do të ndahen këtu menjëherë pasi të hidhen rreth orës 23:00 ET.
  • Një opsion i shumës së përgjithshme për fituesin e jackpot-it mund të nënkuptojë marrjen në shtëpi mbi 53 milionë dollarë.
  • Biletat e Powerball ofrohen në shitësit lokalë ose në internet në shtete të zgjedhura përmes Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale të rrjetit USA TODAY.

Në kërkimin e xhekpotit prej 115 milionë dollarësh, lojtarët duhet të shkojnë në dyqanin e tyre më të afërt, pikën e karburantit ose dyqanin ushqimor për të rrëmbyer një biletë Powerball prej 2 dollarësh. Për ata në shtetet pjesëmarrëse, blerjet në internet janë një opsion përmes Jackpocket.

Për të hyrë, zgjidhni gjashtë numra: pesë topa të bardhë (1-69) dhe një Powerball të kuq (1-26). Për një dollar shtesë, opsioni Power Play mund të rrisë ndjeshëm fitimet e çmimeve pa çmim të parë, me shumëzues që variojnë nga 2X në 10X.

Zgjedhja për një "Zgjedhje të shpejtë" i lejon kompjuterit të zgjedhë rastësisht numrat tuaj, potencialisht rruga më e lehtë për t'u bërë një multimilioner.

Mbani mend, vizatimet e Powerball janë tre herë në javë: të hënën, të mërkurën dhe të shtunën në mbrëmje. Me çdo barazim pa fitues të çmimit të parë, vazoja e çmimit trashet, duke rritur aksionet dhe ëndrrat e miliona njerëzve.

Për ata që janë gati të provojnë fatin e tyre, biletat janë gjerësisht të disponueshme dhe për një qasje teknologjike, Jackpocket ofron një portë dixhitale për aspiratat tuaja të Powerball, e vlefshme në shumë shtete dhe territore të SHBA-së.

Qëndroni me ne ndërsa ju sjellim më të rejat për këtë çmim të parë në rritje, duke përfshirë numrat fitues dhe çdo milioner në zhvillim nga shorti i Powerball i 22 Prillit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme