Lajme

April 7, 2024

Numrat fitues të Powerball për shortin e 6 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 1.30 miliardë dollarë?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherAishwarya NairResearcher

Marrëveshje kryesore

  • Xhekpoti i Powerball është rritur në rreth 1.30 miliardë dollarë për shortin e radhës.
  • Shanset për të fituar për Powerball dhe Mega Millions janë tepër të vogla, rreth 1 në 292 milionë.
  • Numrat fitues për shortin e 6 prillit do të përditësohen këtu sapo të shpallen.

Shanset për të fituar Powerball dhe Mega Millions NUK janë në favorin tuaj. Shanset për të arritur çmimin e parë në Mega Millions ose Powerball janë afërsisht 1 në 292 milionë. Për ta parë këtë në perspektivë, këtu janë disa gjëra që keni më shumë gjasa t'i arrini sesa të fitoni këto çmime kolosale llotarie.

Numrat fitues të Powerball për shortin e 6 Prillit: A fitoi dikush Jackpot 1.30 miliardë dollarë?

Xhekpoti i Powerball për shortin e së shtunës është përshkallëzuar në rreth 1.30 miliardë dollarë, pas asnjë fituesi të çmimit të parë në shortin e së mërkurës. Numrat ishin caktuar për t'u tërhequr vetëm pas orës 23:00 ET të shtunën, dhe ne do t'i ndajmë rezultatet këtu.

Nëse do të ketë një fitues me fat në shortin e së shtunës, i cili zgjedh opsionin e parave, ata mund të fitojnë 608.9 milionë dollarë, sipas zyrtarëve të lotarisë.

Numrat fitues për shortin e 6 prillit

Qëndroni të sintonizuar! Numrat fitues për të Shtunën, 6 Prill, do të postohen këtu sapo të publikohen.

Numrat fitues të lotarisë ju sjell Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i rrjetit USA TODAY.

A e fitoi dikush Powerball sonte?

Mbani biletat tuaja afër! Ne do ta përditësojmë këtë seksion me fituesit sapo Powerball të publikojë rezultatet. Për të parë një listë gjithëpërfshirëse të fituesve të mëparshëm të Powerball, mund të vizitoni faqen zyrtare të lotarisë.

Si të luani Powerball

Për një shans për të fituar, do t'ju duhet të vizitoni një shitës me pakicë lokale si një dyqan komoditeti, pikë karburanti ose dyqan ushqimesh për të blerë një biletë Powerball prej 2 dollarësh. Në shtete të zgjedhura, biletat ofrohen edhe në internet.

Ja se si të luani: Zgjidhni gjashtë numra gjithsej në biletën tuaj. Ju do të zgjidhni pesë numra topash të bardhë që variojnë nga 1 në 69 dhe një numër të kuq Powerball midis 1 dhe 26.

Për një dollar shtesë, mund të shtoni "Power Play" në biletën tuaj, e cila shumëzon fitimet e çmimeve jo-jackpot me 2X, 3X, 4X, 5X ose 10X.

Përndryshe, ju mund të zgjidhni një "Zgjedhje të shpejtë", ku kompjuteri gjeneron numra për ju.

Vizatimet zhvillohen të hënën, të mërkurën dhe të shtunën në mbrëmje. Nëse nuk ka fitues të çmimit të parë, çmimi rritet me miliona.

Ku mund të blini bileta llotarie?

Ju mund të blini bileta personalisht në vende të ndryshme, duke përfshirë pikat e karburantit, dyqanet e komoditetit dhe dyqanet ushqimore. Disa terminale aeroporti shesin gjithashtu bileta lotarie.

Blerjet online të biletave ofrohen përmes Jackpocket, korrieri zyrtar i lotarisë dixhitale i Rrjetit USA TODAY, në shtete dhe territore të zgjedhura të SHBA-së. Jackpocket ju lejon të zgjidhni lojën dhe numrat tuaj, të bëni porosinë tuaj, të shikoni biletën tuaj dhe të grumbulloni fitime të gjitha nga komoditeti i telefonit ose kompjuterit tuaj.

Pra, a e fitoi dikush atë çmim të parë 1.30 miliardë dollarësh? Mbani sytë hapur për përditësime dhe kush e di? Seti tjetër i numrave fitues mund ta transformojë jetën tuaj përgjithmonë.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini
2024-05-14

Jackpot Powerball rritet në 47 milion dollarë: Çfarë duhet të dini

Lajme